Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Tercih 2

Motovento
    REKLAM ALANI

Oncelikle Merhaba
    Bundan once bir konu daha acmıştım ama istedigim cevabi alamadigim icin tekrar aciyorum

SUANA KADAR HICBIR SEKILDE TRAFIGE CIKMISLIGIM YOK.A2 EHLIYEYIM VAR MOTOSIKLET ALMAYI DUSUNUYORUM.10000 TL BUTCEM VAR RACING TARZI MOTORLAR HOSUMA GIDIYOR
    (18 YASINDAYIM UZUN YOL YAPICAGIM)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Herkeze verdiğim klasik cevabi vericem. Öncelikle koruma demirleri olan ucuz bir motor almakla daha iyi edersiniz. Bu motosiklet ile 5000 veya 10000 km tecrubeden sonra karenajli ve daha pahali bir motor almaniz size fayda olacaktir.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10 bin içinde ekipman dahil mi hariç mi?

Hero Karizma 250 - 7 bin e temiz bulunuyor

Pulsar Rs200 - 9 bin civarı temiz bulunuyor

Racing - supersuport tarzı motorların uzun yol için rahat olmadığını düşünüyorum şahsen.

Motosikleti
    GeorgesnocaNA
    oncelikle 10.000 tl butcenize ekipmanlar, dahil mi ? yoksa ayri butceniz var mi ? ekipman motordan onemlidir, HAYAT KURTARIR.

basta ufak ccli kullanimi kolay hafif bir motor almaniz gerekir. 125lik ufak racingler gibi. Ben sahsen honda tavsiye ederim.

edit: ben sizin yerinizde olsam otomatik ufak scooter alir oyle kullanmaya baslarim. daha sonra yavas yavas istediginiz motoru alirsiniz. cok daha guvenli olur.
    espresso bunu beğendi.

Uzun yol yapicagim derken 300 400 km en fazla
    Eskisehir-Istanbul

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Honda CBR250R. Düşük yakıt tüketimi, parça fiyatlarının makul oluşu, uzun ömürlü ve sağlam oluşu, piyasada bilinen bir motosiklet oluşu, temizinin bulunabilir oluşu (bütçenizi arttırmanız gerekir), kullanım kolaylığı, oturuş pozisyonu rahatlığı, alım-satım kolaylığı v.s.. v.s...

Ancak;

Honda Güvenli Sürüş eğitimlerine para yatırıp katılmanızı öneririm.

Ekipmanınızı eksiksiz tamamlamanızı öneririm.

Motosiklete biraz olsun alışmak için doğrudan uzun yola çıkmamanızı öneririm.

Uzun yola çıkmadan önce ayrıca çanta ve diğer gerekli küçük tedbirleri almanızı öneririm.

Uzun yoldan önce tecrübe edinmiş olmanızı öneririm.

Bu ve diğer arkadaşların önerilerine uymamanız durumunda çıkmak isteyeceğiniz yolculuğun son yolculuğunuz olabileceğinizi hatırlatmak isterim.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Trafige cikmamissin hic deneyimin yoksa alican 125 lik bi motor en az 1 sene kullancan motor hata affetmez sakın 250 lik motor alma yavaşdan başla gerisi gelir zaten

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Ben bu ecemi adam uzun yola çıkmamalı düşüncesine katılmıyorum. Uzun yolda şehir içine göre kaza riski çok daha azdır. Bence acemi kişi şehir trafiğine çıkmamalı. Cbr 125 güzel motor ben onu tavsiye ederim. Bir arkadaş koruma demiri falan demiste illaki kaza yapacak diye bir şey yok. Ben oldum diyen kaza yapar genelde acemi insan cok daha dikkatli ve güvenli sürüyor

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Şehirler arası yolda 5.000 km. ile şehir içi yolda 1.000 km. (Tabii İstanbul için) aynı tecrübeye denk gelir.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Burdaki yorumları dinlersen seni plastik 3 tekerli bisiklete bindirip gönderirler
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    haojue da135 s - küba dragon 50
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burdaki yorumları dinlersen seni plastik 3 tekerli bisiklete bindirip gönderirler
    ))) nokta

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu ecemi adam uzun yola çıkmamalı düşüncesine katılmıyorum. Uzun yolda şehir içine göre kaza riski çok daha azdır. Bence acemi kişi şehir trafiğine çıkmamalı. Cbr 125 güzel motor ben onu tavsiye ederim. Bir arkadaş koruma demiri falan demiste illaki kaza yapacak diye bir şey yok. Ben oldum diyen kaza yapar genelde acemi insan cok daha dikkatli ve güvenli sürüyor
    Şöyle bir sebeple uzun yol önerilmez, yol uzun olduğu için daha fazla dikkat dağılır, daha fazla gaz açılır. Sonra bir yere uçunca motorla, çoğunlukla kimse fark etmez, saatlerce beklersin biri gelip yardım etsin diye.

CBR'ı Bolu'dan alıp eski yoldan Ankara'ya dönerken gaz kolu hep tam açıktı, çünkü insan sıkılıyor, yol da müsait. Sonra bir düşündüm, kayıp yoldan çıksam ne zaman bulurlar ki beni diye, sonra sigara molası verip arkadaşlara yer, rota ve tahmini varış bilgisi vermiştim.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir sebeple uzun yol önerilmez, yol uzun olduğu için daha fazla dikkat dağılır, daha fazla gaz açılır. Sonra bir yere uçunca motorla, çoğunlukla kimse fark etmez, saatlerce beklersin biri gelip yardım etsin diye.

CBR'ı Bolu'dan alıp eski yoldan Ankara'ya dönerken gaz kolu hep tam açıktı, çünkü insan sıkılıyor, yol da müsait. Sonra bir düşündüm, kayıp yoldan çıksam ne zaman bulurlar ki beni diye, sonra sigara molası verip arkadaşlara yer, rota ve tahmini varış bilgisi vermiştim.
    Benim tavsiyem kapalı alanda kontrolleri öğrendikten sonra trafiğin az olduğu yollarda motosikleti sürmeye başlamak. Kasap taksi şoförlerinin, dolmuşçuların olduğu yerde motosiklet sürmek öğrenilmez.

Herkes icin gercekten cevaplari icin cok tesekkur ederim.Karar verdim cbr250 ile baslayacagim ALLAHIN izniyle birsey olmaz diye dusunuyorum.Zaten cok hiz tutkunu birisi degilim

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Cbr 250 için butçenizi arttırmanız ve motordan once ekipmanlarınızı almanızı tavsiye ederim. Önce emniyet sonra hareket .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)