Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dibinden Çatlayan Benzin Deposu

Motovento
    REKLAM ALANI
    haydie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    spada xray 150 efi
    150 cclik çin malı motorumun benzin filtresinin üzerinden benzin damladığını farkettim. Biraz baktıktan sonra yukarı doğru giden devre boyunca ilerleyen sızıntının benzin deposunun filtreye bağlandığı metal borunun dibinden çatlaması sebebiyle oluştuğunu gördüm. yani benzin depomun dibi çatlak. tamirci kaynak yaptırman gerek dedi ( depom sac )
    1- piyasada sun fix adıyla anılan metal yapıştırıcı macun çatlağı kapatamaz mı?
    2- acaba bu yapıştırıcı üzerinde benzinin çözücü etkisi olur mu?
    tecrübelerinizi merakla bekliyorum. hayırlı geceler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Ben birçok yerde sunfix'i kullandım gerçekten çok güzel bir ürün ve oldukça uygun, öncelikle onunla yamamayı deneyin olmazsa başka çözüm ararsınız.
    haydie bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motor yeni değil mi garantiye verin. Garanti bakımlarını yaptırmadıysanız da enjeksiyonlu bi motoru servise götürmeyerek büyük hata etmişsiniz derim.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    hocam o nasıl çatladı kendi kendine ?

Motosikleti
    spada xray 150 efi
    motoru ilk 2 bakımından sonra birdaha servisine götürmedim. hesapta garantisi var ama herşeye kullanıcı hatası diyorlar. o yüzden 3. bakımdan itibaren kendim yapmaya başladım. suan 12500 kmde. bu depo çatlama hikayesi de gercekten benim hatam. motoru tasıtla biryerden biyere götürürken benzin filtresi biryere yaslanmış. incecik depo da dibinden çatlamış maalesef.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Sunfix epoksi bazlı olduğundan benzine dayanmaz diye tahmin ediyorum. Söküp kaynak yaptırılması uygun olur ama 10 yıldır yatan boş depolu bir MZ'in depo ağzına çakmak çıkınca gümledigini biliyorum. Bu yüzden işi iyi bilen bir ustaya götürmek gerekir. Isıl işlem yapmadan önce deponun içine sirke koyup bir kaç defa çalkalayarak temizlenmesi lazım.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı haydie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru ilk 2 bakımından sonra birdaha servisine götürmedim. hesapta garantisi var ama herşeye kullanıcı hatası diyorlar. o yüzden 3. bakımdan itibaren kendim yapmaya başladım. suan 12500 kmde. bu depo çatlama hikayesi de gercekten benim hatam. motoru tasıtla biryerden biyere götürürken benzin filtresi biryere yaslanmış. incecik depo da dibinden çatlamış maalesef.
    kullanıcı hatası diyeceklerdir zaten....

sunfix gibi bir madde pek iş görmeyebilir çünkü benzin aynı zamanda baya ciddi anlamda sökücü bir madde. Tiner gibi düşünün.

kaynak en sağlıklısı olabilir diye düşünmekteyim ama pek bir bilgim yok açıkcası yanıltmakta istemem.

Geçmiş olsun tekrardan.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Hocam gerçekten işin zor. Kaynak yapmayıda herkes kabul etmeyebilir. İyice benzinjn temizlendiğinden emin olun. Alev alabilir. Kaynak olmadan diğer yöntemler zor.

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yen iplastik depo al .

Motosikleti
    spada xray 150 efi
    sun fix oldu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)