Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sürüş rotası önerisi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Selam arkadaşlar. İstanbul da veya çok dışına çıkmadan en keyifli yollar neresi? Malum yaz yaklaşıyor biraz viraj yapmayı öğrenip güzel yollarda sürmek istiyorum. Ama nereye gideceğim hakkında bilgim yok.

Şuraya git güzel gazlanır şuraya git güzel viraj yapılır vs gibi öneri verirseniz mutlu olurum.

Tabii malum motosiklet belli bide Cafe racer olduğu için çok yatamam (zaten acemi sayılırım) yada hızı gücü belli maksat güzel yolun keyfini çıkarmak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Sen benle gel istanbuldan alırım seni trabzona gideriz kır pidesi yer geri geliriz :D Şaka bir yana şu rahmetlinin çekim yaptığı yollar gözüme güzel gözükmüştü sakin ve virajlıydı.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    İstanbul anadolu yakası şile ağva darlık.Güzeldir yolları.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Şile Ağva tarafı köy yollarına vurabilirsin kendini.

Motosikleti
    MT-07
    Uçmakdere

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    - riva yolu güzeldir.
    - şile-ağva yolu fena değildir. (aslında yol ve destainasyon güzel ama yol kamyonlar çok ve tehlikeli kullanıyorlar)
    - burdan motosiklet grubu ile şu rotayı yapmıştık, çok güzeldi: çatalca-ihsaniye-gümüşpınar-yalıköy
    - bir de orda çilingoz tabiat parkı var, gitmedim ama güzel rota diyorlar
    - daha kısa dersen; üçüncü köprü yolu-poyrazköy.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Anadolu yakası Şile'ye varmadan Sofular'dan aşağı in Ulupelit-Darlık-Kargalı-Sevindikli yollarında dolan bana dua et, vay anasını böyle yerler yollar kaldı mı ya de. Şile-Ağva-Kefken falan hattı biraz tabir-i caizse "zibidi" hattı. Dakka başı racingci geçer, motorcular kendi arasında kavga eder v.s. Benim dediğim yerler gerçek motorcunun keşif ruhuna sahip rotalardır. Kuş seslerini dinlersin, çiçek kokularını hissedersin, uzaklara doğru akarsın.

Avrupa yakası Çatalca-Sinekli-Yalıköy-Çilingoz hattı var. Öncesinde Karaburun-Durusu tarafları var. Sen yeter ki nereye süreceğine karar ver.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anadolu yakası Şile'ye varmadan Sofular'dan aşağı in Ulupelit-Darlık-Kargalı-Sevindikli yollarında dolan bana dua et, vay anasını böyle yerler yollar kaldı mı ya de. Şile-Ağva-Kefken falan hattı biraz tabir-i caizse "zibidi" hattı. Dakka başı racingci geçer, motorcular kendi arasında kavga eder v.s. Benim dediğim yerler gerçek motorcunun keşif ruhuna sahip rotalardır. Kuş seslerini dinlersin, çiçek kokularını hissedersin, uzaklara doğru akarsın.

Avrupa yakası Çatalca-Sinekli-Yalıköy-Çilingoz hattı var. Öncesinde Karaburun-Durusu tarafları var. Sen yeter ki nereye süreceğine karar ver.
    Üvezlide anayoldan ayrılıp Yeşilvadi Erenler Ahmetli üzerinden eski Şile yolu da iyidir. Birkaç yıl önce asfalt çalışmaları yapılıyordu herhalde artık sıkıntı yoktur buralarda.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Bende riva yolunu öneririm. Ayrıca Rumelifeneri yolu da güzeldir. Hem asfalt iyi hem de güzel virajlar var.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Anadolu Yakasında sevdiğim ve tavsiye edebileceğim güzergahlardan bazıları şunlardır;

1)Şile - Bozhane - Riva
    2)Şile - Teke - Darlık
    3)Şile - Ağva - Kandıra - Kefken

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Güncel.......

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üvezlide anayoldan ayrılıp Yeşilvadi Erenler Ahmetli üzerinden eski Şile yolu da iyidir. Birkaç yıl önce asfalt çalışmaları yapılıyordu herhalde artık sıkıntı yoktur buralarda.
    Evet esas rotalar bunlar. Gerisi sıkıntılı. Kalabalık. Her tip motorcu var. Arkadaşta caferacer varmış. Tam onun yolları. Bir gün oralarda karşılaşırız
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    İnşallah hocam. Teşekkürler baktım gösterdiğiniz yerler baya güzel miş hep öyle yollarda sürüş yapmak istemişimdir hiç kısmet olmadı.

İstanbul da e5 den trafikten yoğunluktan bıkmış biri olarak o yollarda sürmek o taraflar da kamp atmak çok keyifli olacaktır. Tek başıma süreceğim kafama göre rota çizip gezeceğim inşallah geçen yaz yapamadım o zamandan beri içimde kalmıştı...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)