Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

köpekler...

Motovento
    REKLAM ALANI
    natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    şu köpeklere çözüm nedir? tamam anladık durunca durup gidiyorlar ancak acelemiz var kardeşim... durup köpeğimi bekliycez.... gazlayıp kaçacak yol yoksa napıcaz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Ya çok felaket absürt ve sacma bir hareket ama, bi keresinde kafamı köpeğe eğerek çığlık atmıştım, hayvan korkudan yuvarlanarak kaçıyordu :D
    Yani bi daha yaparmiyim, özellikle insan icindeysem yapmam :D

Allah insan görünümlü hayvanlardan korusun, gerçek hayvanları bi şekilde idare ediyoruz.
    foxtrot, espresso ve Akias bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Aslinda kopek senin gectigin cevrede bariniyor orayi yeri belliyor motor cok ses cikartinca kopek kovaliyor cunku tehdit saniyor yavas surerek az gaz vererek gecersen tepkileri daha az oluyor

Ben kopek gorunce hizimi cok dusuruyorum saldirmiyor tattaaa diye gaz acinca hayvan kosmaya basliyor

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Ben daha bu güne kadar saldıranını görmedim, sirf hava civa
    İşin şakası 100 köpekten 1 tanesi belki saldırır, belki saldırmaz, sokakta yaşayan köpeklerin %99 'u maalesef korku içindeler. Bu kadar endişe etmenize gerek yok, ezmeyin yeter, o zaten gider.
    sutlusoda ve espresso bunu beğendiler.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Korna, debriyaj çekip motoru kesiciye sokmak, bizzat kendin bağırmak ( Mud un yaptığı gibi) onları korkutup kaçırıyor.. ama yinede temkinli ve yavaş geçmek lazım yanlarından.. Bunlar ön tekerin altına kafasını sokuyor manyakça...
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Boşver, havlayan köpek ısırmaz. Belli bir hızdaysan çek debriyajı sessiz sessiz uzaklaş.
    Wing750 bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Motosikletlere pek tehlike oluşturmaz. Gazlar gidersiniz. Ama bisiklete ve koşuculara büyük tehlikesi vardır, hele ki saldırı sürü halindeyse. Koşarken ve bisikletliyken defalarca saldırıya uğradım bir kere de ucundan accık ısırıldım. Tecrübelerime göre önlemler.
    1-) Tek olmamak. 3 veya daha fazla iseniz sürü halinde bile olsalar saldırmaya cesaret edemezler.
    2-) Birisi tarafından beslenmekte olan köpeklerden durun. Bakıcıya yalalalık olsun diye saldırabilirler . Veya kendi aralarındaki yemek kavgasında oluşan öfkeyi bir anda oradan geçen ilgisiz bir insan veya hayvana yönlendirebilirler.
    3- Köpeğin gözünün içine bakmayın. Tehtid olarak algılar ve saldırır.
    3-) Köpeğe karşı en etkili silah sopadır. Vurmanıza gerek yok .Sürü halinde olsalar da sopayı görünce kaçarlar. Bel çantamda teleskopik jop taşıyorum . Biraz ağırlık ve ses yapsa da çok işe yarıyor. Ultrasonik köpek savarlar vs pek etkili değil.

Motosikleti
    yanımda mama taşıyıp versemmi diyorum... ancak hayvan bu sefer şartlanmasın hergün mama için saldırmasın

Rhombeuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Köpek aslında basit bir konu değil. Buradaki arkadaşlar sağlam köpeğe denk gelmemişler anlaşılan. Olmadık yerlerden bir anda çıkıyorlar. Arkadaşıma kaza yaptırdılar hızı 80 civarıymış durumu kötüydü baya yattı. Senaryo her zaman düz yolda karşıdan havlayan köpekler olmuyor.
    natila ve efendy06 bunu beğendiler.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    köpeği pıçahla devam et

Motosikleti
    Alıntı Rhombeuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köpek aslında basit bir konu değil. Buradaki arkadaşlar sağlam köpeğe denk gelmemişler anlaşılan. Olmadık yerlerden bir anda çıkıyorlar. Arkadaşıma kaza yaptırdılar hızı 80 civarıymış durumu kötüydü baya yattı. Senaryo her zaman düz yolda karşıdan havlayan köpekler olmuyor.
    arkadaş haklı... ısırmasında bişey yok ısırıldık zaten... kaza olayı kötü...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:59 ----------

bu arada havlayan köpek ısırmaz diye bişey yok sağlam ısırıyor...

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hareket halindeyken hayvan zıplayıp kolumu ısırmaya çalışmıştı, kısmen de başardı. Sonra bacağa çalıştı. Genellemek yanlış olur
    Ev yakınlarındayda köpekler, ara ara motsikletle yanlarına gidip onları beslemek-ilgilenmek sorunu çözebilir.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Ben durup konuşuyorum dertlerini soruyorum. Niye havliyorsunuz ayıp ediyorsunuz diyorum. Cevap vermiyorlar. Tam gaz açıp hareket edeceğim yine hamle yapıp havlamaya başlıyorlar. Acelemiz olmasın, onların yanından geçerken harcayacağımız 30sn bize ne kaybettirir.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Canı sıkılıyordur hayvanın olmaz bişi

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Çok ilginç bir konu... Daha önce hiç rastlamadım. Genç bir arkadaşımız, insanların en iyi dostu ile çok sevdiği motosikleti arasındaki sürtüşmeli ilişkinin yaşattığı problemi paylaşmış bizimle... Forum üyelerinin, bu sıradışı ve daramatik hadise hakkındaki yorumlarını çok merak ediyorum. Şahsen cevap vermeden önce bir kaç gün kendi içimde düşünmem gerekiyor. Acaba forumda daha önce böyle bir konunun benzeri açılmış mı diye de baksam mi ki? Belki oradan fikir alabilirim...

poer.145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    650F
    Botta 3 delık acan bı olay neyse yazın serınlık olur delıklerden dıye dusunuyorum

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    İstisnalar hariç köpekler araçlara saldırmaz, arabanın/motorun peşinden koşarlar ve havlarlar. Öncelikle bu saldırı temalı sakat mantığı aşmak gerekiyor, bu aşıldıktan sonra gerisi kolay zaten.. Bugüne kadar motosiklet sürücüsüne saldırarak parçalayan köpek hiç görmedim ve duymadım.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    aynısı bir arkadaşıma oldu , aşlsdalsd

aynısı kaynımda var

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:30 ----------

https://urun.n11.com/hasere-ve-fare-...E&gclsrc=aw.ds

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)