Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Siz siz olun yerden para almayın

Motovento
    REKLAM ALANI
    kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    Bugün motorla yakın çevrede gezerken yerde 10 TL buldum etrafa bı baktım sahibi yok gibiydi bende parayı aldım sonra gidip onunla 10 liralık benzin aldım
    Eve gelene kadar 2 kere motor kaydı zor topladım yani yerden bulduğunuz parayla benzin almayın
    tommygun, bursalıali, erensel ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Gündelik hayatımda inancım gereği haram olan alkoldü, zinaydı bir problem yaşamazken ne zaman haram para olduğunu düşündüğüm bir şeyler yapsam başıma berbat işler geliyor. Ben de zamanında Viaport Avm'nin otoparkındayken yerde önce 10 TL, sonra ileride 20 TL, daha da ileride 50 TL gibi bir para bulmuştum. Belli ki sahibi kimse döke saça ilerlemiş. Dedim ki "ne şanslı adamım" , topladım paraları eve geldim. Evde baktım kombi çalışmıyor, 2 hafta kombi kendikendine düzelsin diye bekledim, düzelmiyor. Mecburen usta çağırdım, o dönem 300 TL ustaya para gitti. Geçen 1-2 ay önce de kadının teki geri geri parketmeye çalışırken motorumu devirdi, depom ezildi, bazı yerlerde boya kalktı. Kadıncağız masrafımı karşılayacağını söyledi ve telefonunu verdi. Ustam 600 TL fiyat çekti ben de kadından 1000 TL istedim, 5 dk sonra bana 1000 TL yolladı. Tam "ben bu 400 TL'yi ezeyim" diye düşünürken 2 senedir kirama zam yapmayan mülk sahibim tam 1 gün sonra 400 TL zam yaptı. Aslında çalıp çırpsam çok imkanım var ama tamamen dürüst ailemden çıkar diye korkuyorum.
    Ezio41 ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    hayatımda bir kez yerde para gördüm çok küçüktüm simitçinin 20 metre ilerisi tam alacakken hırsız mısın sen deyip siktir git demişti.
    şok içerisindeyim. ahaha 10 yaşında falanım simitçiyi dahi görmemiştim. ki yetiştirilme şeklimden ötürü hayatım boyunca kimsenin hakkına girmemiş biriyim maddi olarak dinle alakası yok bu yaptığımın. ki dinle de alakam yok. sadece hak denilen şeyin apayrı bir yeri var bende.

en nefret ettiğim insan tipi de başkasının hakkına çok rahat giren haysiyetsiz hırsızlar. çok pis küfür ederim de banlanmayayım diye etmiyorum yoksa anında sinirleniyorum şu hak düşmanlarına.
    Turker11 bunu beğendi.

Alıntı kasırga genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün motorla yakın çevrede gezerken yerde 10 TL buldum etrafa bı baktım sahibi yok gibiydi bende parayı aldım sonra gidip onunla 10 liralık benzin aldım
    Eve gelene kadar 2 kere motor kaydı zor topladım yani yerden bulduğunuz parayla benzin almayın
    Ben para bulduğum zaman camii ye veya sadaka kutusuna bırakıyorum sahibinin hayrına Allah'a şükürler olsun şuana kadar bir sıkıntı yaşamadım bundan sonrada yaşamam inşallah :D
    siyanoz bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Sene 1971 veya 72.
    7-8 yaşlarındayım.
    Yaz tatilinde arkadaşım Akın'la yan komşumuz PTT lojmanı bahçesinde oynuyoruz.
    Aslında minik taşlar ve PTT önünden aldığımız artan karılmış çimentoyla minik maket ev inşa ediyoruz
    (Akın yıllar sonra inşaat mühendisi oldu)

Ben bahçede toprağın içinde minik bir gönye buluyorum. Alıp eve götürüyorum.

Rahmetli anneannem habire söyleniyor.
    "Ya biri unuttuysa. Ya düşürdüyse. Ya çok ihtiyacı varsa".
    "Götür geriye koy, yoksa karnın şişer" diyor.

Akşam yapıyor suda bekletilip gazı alınmamış kurufasulyeyi. Dayıyor önüme anneannem...

Tabi ben bütün gece karın ağrısından kıvranıyorum...

"Kim kaybettiyse ahı tuttu diyorum kendi kendime"
    Ertesi gün sabahın köründe gidip gönyeyi bulduğum yere bırakıyorum.

50 sene geçti üzerinden...
    O günden beri birşey bulduğumda almam.
    Veya en yakın dükkan, karakol gibi bir yere teslim ederim...

Eskiler bir şeyler öğretmek için nede güzel yöntemler kullanırmış...
    tayfunley ve emenyasin bunu beğendiler.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    yerde, kahve bisküvit makinalarında sıkışmış çok para buldum hepsinide aldım çatır çatır harcadım ama bir farkla hemen o para kadar parayı gittim bir yere bağışladım :D

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Ben bulduğumda alıyorum ve mahalledeki ufak çocuklara çikolata vs alıp veriyorum
    Turker11 bunu beğendi.

kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bulduğumda alıyorum ve mahalledeki ufak çocuklara çikolata vs alıp veriyorum
    abi cehennet

Motosikleti
    V-Strom DL650
    Geçen sene ve bu sene 2 defa yerde 50 lira buldum; ikisini de Migros'un içindeki Lösev bağış kutusuna attım. 200 lira olsaydı onu da atardım, benim olmayan parayı almam, miktarı önemli değil. Emekli olabilir, dar gelirli olabilir, 1 günlük yemek parası belki bir ailenin o. Çok üzülmüş olabilir parasını düşürdü diye, ama düzgün, faydalı bir yere gitmiş oldu parası.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bende para bulduğumda ya caminin yardım kutusuna veya yolda gördüğüm bir fakire düşürenin hayrı olsun diye veriyorum. İki seferde cüzdan buldum hiç açmadan karakola götürdüm. Karakoldaki polisler birlikte açalım dediklerinde de kabul etmedim ben içindekine şahit olmak istemiyorum dedim.
    bursalıali ve Erenkc91 bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben yolda bulduğum parayı kendim yiyorum banane düşürmeseydi salak
    ben düşürürsem de bulan yesin abi helal olsun cebimden çalmıyor sonuçta

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    Bana hiç denk gelmez böyle şeyler, hayatım boyunca hiç para falan bulmadım ben. Demek ki Allah beni seviyor, haram göstermiyor bana.
    Helal Haram ver ALLAHIM,
    Menzilciler yer ALLAHIM...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sırlar dünyası salih. merhaba.

superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bundan 2 sene önce markete gittim, ürünlere bakarken ileride kadın cüzdanından 150tl düşürdü ama fark etmedi , bende gidip parayı aldım ve bayana uzattım bu sizden düştü dedim kadın cüzdanını kurcaladi benden düşmemiş dedi ( ondan düştüğünü gördüm) parayı almadı, bende o parayla bursa görükleye gittim , haramı haram ıslah edermiş

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Çinlilerin sırtı göğe bakan hersey yenir sözüne istinaden para bulsanız da alacaksanız domalmayın,sırtınız göğe bakmasın..
    Mazallah arkanızda karnı aç bir Çinli olabilir.. en iyimser hali ile aç ....
    bursalıali bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben para bulduğum zaman camii ye veya sadaka kutusuna bırakıyorum sahibinin hayrına Allah'a şükürler olsun şuana kadar bir sıkıntı yaşamadım bundan sonrada yaşamam inşallah :D
    Eskiden camiye bırakırdım. Artık hiçbir camiye zerre kuruş vermiyorum. Devasa bütçeli Diyanet var, işi ne? Yerde para görsem de almam.
    gurcanozturk bunu beğendi.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiden camiye bırakırdım. Artık hiçbir camiye zerre kuruş vermiyorum. Devasa bütçeli Diyanet var, işi ne? Yerde para görsem de almam.
    Şimdi böyle dedinizde mantığıma yattı çok doğru söylüyorsunuz, büyük ihtimal bende almam artık başkası alsın vebali benim olmasın.

Bende 1 seneye yakın yerde sirinevlerde para buldum 450 lira telefon almaya gitmiştim. Neyse 1 saat kadar bekledim paranın sahibi gelmedi. Orda işportacı bi abi vardı köşede bekleme delikanlı koy cebine senin hakkın artık üstüne düşeni yaptın dedi. Neyse s9 alacaktım s9 plus aldım o 450 TL yi ekleyerek eve gelmeden metrobuste telefon elimden kayıp arka camı tuz buz olmuştu.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sene 1971 veya 72.
    7-8 yaşlarındayım.
    Yaz tatilinde arkadaşım Akın'la yan komşumuz PTT lojmanı bahçesinde oynuyoruz.
    Aslında minik taşlar ve PTT önünden aldığımız artan karılmış çimentoyla minik maket ev inşa ediyoruz
    (Akın yıllar sonra inşaat mühendisi oldu)

Ben bahçede toprağın içinde minik bir gönye buluyorum. Alıp eve götürüyorum.

Rahmetli anneannem habire söyleniyor.
    "Ya biri unuttuysa. Ya düşürdüyse. Ya çok ihtiyacı varsa".
    "Götür geriye koy, yoksa karnın şişer" diyor.

Akşam yapıyor suda bekletilip gazı alınmamış kurufasulyeyi. Dayıyor önüme anneannem...

Tabi ben bütün gece karın ağrısından kıvranıyorum...

"Kim kaybettiyse ahı tuttu diyorum kendi kendime"
    Ertesi gün sabahın köründe gidip gönyeyi bulduğum yere bırakıyorum.

50 sene geçti üzerinden...
    O günden beri birşey bulduğumda almam.
    Veya en yakın dükkan, karakol gibi bir yere teslim ederim...

Eskiler bir şeyler öğretmek için nede güzel yöntemler kullanırmış...
    Abi maşallah müthiş bir eğitim tekniği olmuş bence Çok hoşuma gitti.

Sanırım "Ağlayanın malı gülene yar olmaz." diye bir söz vardı.
    ufoz bunu beğendi.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    sen almasan başkası alacak.yuklu bir paraysa sahibini bulmaya çalışın yoksa birine sadaka verin ya da bağış yapın bir kuruma.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)