Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yamaha Mt 125 Vs Mt 25

Motovento
    REKLAM ALANI
    Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Motosiklete tekrar döneceğim ancak karar veremedim.Sizden yardım istiyorum.Yaşım 32.Günlük kullanacağım.İkisi birbirinden güç olarak çok farklı biliyorum.mt 125 ve r25 motorlarına sahip oldum.Gidişlerini duruşlarını biliyorum.İkisi de abs li olacak.Ve şehir içi kullanılacak ,uzun yolda en fazla ayda 2 kez gidiş dönüş toplam 60 km kullanılacak.ve yolda max hızım 90’ı geçmemiştir hiç.

Mt 25 abs
    -36 beygir
    -Düşük kalite malzeme
    -ortalama 3.8 yakıt tüketimi(kendi ölçümüm)
    - halojen far
    -2. El değer kaybı düşük(Ama alırsam artık satmayı düşünmüyorum.Çok uzun süre)
    -Düşük kalite far
    -İrc lastik
    -2018 model nakit indirimle 22.700 TL
    -Motora bakınca heyecanlanmıyorum

Mt 125
    -15 beygir
    -Çok yüksek kalite malzeme
    -ortalama 2.0 yakıt tüketimi
    -2.el değer kaybı yüksek(Uzun süre satmam)
    -Led Farlar
    -Ters amortisör(konforu yüksek)
    -Pilot street lastik
    -2019 nakit indirimle 18.700
    -“Bu motor yavaş sanki “deme olasılığı mevcut
    -Motor çok yakışıklı
    -Mt 25’ten 4 bin lira daha ucuz.

Sizin fikirleriniz benim için önemli.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklete tekrar döneceğim ancak karar veremedim.Sizden yardım istiyorum.Yaşım 32.Günlük kullanacağım.İkisi birbirinden güç olarak çok farklı biliyorum.mt 125 ve r25 motorlarına sahip oldum.Gidişlerini duruşlarını biliyorum.İkisi de abs li olacak.Ve şehir içi kullanılacak ,uzun yolda en fazla ayda 2 kez gidiş dönüş toplam 60 km kullanılacak.ve yolda max hızım 90’ı geçmemiştir hiç.

Mt 25 abs
    -36 beygir
    -Düşük kalite malzeme
    -ortalama 3.8 yakıt tüketimi(kendi ölçümüm)
    - halojen far
    -2. El değer kaybı düşük(Ama alırsam artık satmayı düşünmüyorum.Çok uzun süre)
    -Düşük kalite far
    -İrc lastik
    -2018 model nakit indirimle 22.700 TL
    -Motora bakınca heyecanlanmıyorum

Mt 125
    -15 beygir
    -Çok yüksek kalite malzeme
    -ortalama 2.0 yakıt tüketimi
    -2.el değer kaybı yüksek(Uzun süre satmam)
    -Led Farlar
    -Ters amortisör(konforu yüksek)
    -Pilot street lastik
    -2019 nakit indirimle 18.700
    -“Bu motor yavaş sanki “deme olasılığı mevcut
    -Motor çok yakışıklı
    -Mt 25’ten 4 bin lira daha ucuz.

Sizin fikirleriniz benim için önemli.
    MT-25 Fiyat farkına göre. Yoksa MT-125'de bahsettiğiniz yol için uygun ama hem ileri de yetmeyeceği sizi kesmeyeceği için hemde daha önce dediğim gibi fiyat farkının çok olmaması sebebi ile MT-25 alır daha uzun süre binerdim.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    125 lik 15 olsa bir nebze kararsiz kalinabilir,bu arada mt125 fren performansi mt25 ten daha iyi,lastik kalite farki etken olsada,süsp.olayinin etkiside büyük.

Alternatif,

Honda Cb250R modeli listeye eklenebilir.

MT 125 almak istiyorum ama sizden de bir onay alayım demişsiniz resmen

Maks. 90 ı geçmemek bir kenara gaz koluna motosikletin cevabı bence önemli burada.

Benim önerim, son fiyatını tam bilmiyorum ama CB 250R.

MT 125 gibi nefessiz kalmaz MT 25 in kalitesiz hissiyatını da yaşatmaz diye düşünüyorum. Ters amortisör, ABS, Led far vs hepsi var.

Motosikleti
    Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT 125 almak istiyorum ama sizden de bir onay alayım demişsiniz resmen

Maks. 90 ı geçmemek bir kenara gaz koluna motosikletin cevabı bence önemli burada.

Benim önerim, son fiyatını tam bilmiyorum ama CB 250R.

MT 125 gibi nefessiz kalmaz MT 25 in kalitesiz hissiyatını da yaşatmaz diye düşünüyorum. Ters amortisör, ABS, Led far vs hepsi var.
    Şu ötv indiriminden yararlanmak istiyorum çünkü yaza kadar fiyatlar uçacak o belli oldu.Cb 250r altımda msx gibi kaldı.Boy 1.80 kilo 85

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam açıkçası mt125 istemişsin ve bizden destek beklemişsin; mt25 i resmen ezmişsin

Önemli olan içine sinen bir motor alman değil mi sonuçta.

mt125 yeterli gelecek mi o yolda sana inanıyor musun buna? 1 sene sonra değiştirme isteği duyacak mısın gücü düşük oldugu için?

Cevaplarını ver, bu 2 sorudan birisinde bile mt125 olmaz derken mt25 al.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    2.el mt125 al ki en uyguna kapat aradaki paraya ekipman alırsın.90'ı geçmeyecek adam için 125 optimum

Motosikleti
    MT-07
    Geçen bu arkadaş R25 satıp dominara övgüler yağdırıyordu. Şöyle mükemmel böyle fevkalade die 500km sattı motoru. Yerinde olsam yer yada cbf alırım. Bunu kinaye olsun die söylemiyorum. Hem işini görür hem çok az yakar hem de servis ıvır zıvır ile uğraşmazsın.

Motosikleti
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.el mt125 al ki en uyguna kapat aradaki paraya ekipman alırsın.90'ı geçmeyecek adam için 125 optimum
    Ekipman vs her şey var.2. El abs’li mt 125 piyasada bulamadım.Bulduklarım kazalı çıktı,sorunsuz olanıda sıfırıyla 500 lira fark oynattırıyor.o yüzden sıfıra yöneldim açıkçası.

Sizce yeter mi?Çat çut viteslerle çok oynattırır mı?Hatırlayamıyorum.2014’te ilk gelen partiden almıştım 125’liği.Hissiyatını hatırlayamıyorum.Çevremde sahibi olanda yok.Olsada denesek

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:18 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen bu arkadaş R25 satıp dominara övgüler yağdırıyordu. Şöyle mükemmel böyle fevkalade die 500km sattı motoru. Yerinde olsam yer yada cbf alırım. Bunu kinaye olsun die söylemiyorum. Hem işini görür hem çok az yakar hem de servis ıvır zıvır ile uğraşmazsın.
    Hatırlamanıza çok sevindim.Dominarın ilk kullanıcı yorumunu yapmıştım.Kullandığım motorlarla karşılaştırdım.Ve 750 km’de sattım doğru 😁Sebebi de yolda giderken durduk yere stop ediyordu ve o aralarda nakit ihtiyacım vardı.Satmak için tuz biber oldu.Ybr cbf düşünmedin değil ama ben biraz zevk için biniyorum motora.Ama araba bir kaç ay sonra hanıma teslim edilecek o yüzden 2. Araç ihtiyacım doğacak.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    konforlu?? mt 125 sahibiyim ve KESİNLİKLE KONFORLU DEĞİL! DAŞ GİBİ SELE VE SERT SUSPANSİYONLAR VAR!

2014 sahibiymişsiniz 2016 ve sonraki motorlarda oturuş biraz değişti birazdaha dik. ama viraj kabiliyeti lastik vb herşeyi mt 25 den üstün şehir içi yeterli.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    nmax al yapma napıcan mt yi

Motosikleti
    Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konforlu?? mt 125 sahibiyim ve KESİNLİKLE KONFORLU DEĞİL! DAŞ GİBİ SELE VE SERT SUSPANSİYONLAR VAR!

2014 sahibiymişsiniz 2016 ve sonraki motorlarda oturuş biraz değişti birazdaha dik. ama viraj kabiliyeti lastik vb herşeyi mt 25 den üstün şehir içi yeterli.
    Kardeşim konfor olayını mt 25 ile karşılaştırabilme imkanın oldu mu?Ben mt den sonra r25 bindiğimde mt daha konforlu gelmişti.Bir de şehir içi “ yok gitmiyor bu” dedin mi hiç?
    Ben 125’liği şehir içi çok atik ve iyi buluyordum.Açıkçası mantık 25 diyor ama gönül 125.Çünkü şehir merkezine taşınırsam kesin tekrar 125’liğini alırım diyordum.e geldim merkeze ama kusmet olmadı henüz

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:04 ----------

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nmax al yapma napıcan mt yi
    Biraz zevkte almak istiyorum sürerken yoksa scooter şehir içi en mantıklısı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Madem zevk için şehir içi binilecek boy sıkıntısıda yok wr125x şehir içinde keyif verir ama sıfır ve abs li olmayacak tabi.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim konfor olayını mt 25 ile karşılaştırabilme imkanın oldu mu?Ben mt den sonra r25 bindiğimde mt daha konforlu gelmişti.Bir de şehir içi “ yok gitmiyor bu” dedin mi hiç?
    Ben 125’liği şehir içi çok atik ve iyi buluyordum.Açıkçası mantık 25 diyor ama gönül 125.Çünkü şehir merkezine taşınırsam kesin tekrar 125’liğini alırım diyordum.e geldim merkeze ama kusmet olmadı henüz

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:04 ----------

Biraz zevkte almak istiyorum sürerken yoksa scooter şehir içi en mantıklısı
    evet hem r25 hemde mt 25 sürdüm kısa değil 50 km gibi test etme imkanım oldu ikisinide kesinlikle sele ve amortisör konusunda daha konforlular.
    Gerekli Kuvvet Damarlarındaki ASİL KANDA MEVCUTTUR!

M.Kemal ATATÜRK

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Benzer durumdayım. Ben arada sırada şehir dışı da yapacağım.. Mt125 ciddi daha yakışıklı duruyor..

2 seneden fazla mt-125 tecrübem, 5-6 ay kadar da mt-25 tecrübem olarak yazıyorum. Bir kere görünüş olarak 125 gerçekten kendine baktırtıyor ve yakıt ekonomisi olarak kullanıcıyı hep güldürüyor. Konfor açısından şehir içi bir sorun yaratacağını sanmıyorum fakat uzun yolda mt-25 bariz daha konforlu. İki motoruda fabrika çıkışı lastikleriyle kullanacaksan 125 pilot streetlerle gayet başarılı, ben 250 yi aldıktan bir süre sonra lastikleri değiştirmiştim ve viraj kabiliyetini baya etkilemişti. Kısaca şunu söyleyebilirim; ağırlıklı şehir içi kullanılacaksa 125, ama uzun yola da çıkarım diyorsan 250.

Motosikleti
    MT-07
    Ben aktif mt-25 sahibi olarak direk alma derim. 2017'nin ön amortisörleri rezalet!.. Fren kabiliyeti felaket ki üstündeki lastikler kaliteli. IRC'lerle kullanılmadı bile. Felaket gereksiz yakıyor, sürekli basmaya eğilimi var. Standart ve sakin gidemedim ben daha. Gerçi hiçbir motorumda efendi gibi gitmedim orası ayrı.

Motosikleti
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzer durumdayım. Ben arada sırada şehir dışı da yapacağım.. Mt125 ciddi daha yakışıklı duruyor..
    karar verince buraya yazın lütfen

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:58 ----------

Alıntı Yarknyldrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 seneden fazla mt-125 tecrübem, 5-6 ay kadar da mt-25 tecrübem olarak yazıyorum. Bir kere görünüş olarak 125 gerçekten kendine baktırtıyor ve yakıt ekonomisi olarak kullanıcıyı hep güldürüyor. Konfor açısından şehir içi bir sorun yaratacağını sanmıyorum fakat uzun yolda mt-25 bariz daha konforlu. İki motoruda fabrika çıkışı lastikleriyle kullanacaksan 125 pilot streetlerle gayet başarılı, ben 250 yi aldıktan bir süre sonra lastikleri değiştirmiştim ve viraj kabiliyetini baya etkilemişti. Kısaca şunu söyleyebilirim; ağırlıklı şehir içi kullanılacaksa 125, ama uzun yola da çıkarım diyorsan 250.
    Çok iyi bir yorum olmuş teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben aktif mt-25 sahibi olarak direk alma derim. 2017'nin ön amortisörleri rezalet!.. Fren kabiliyeti felaket ki üstündeki lastikler kaliteli. IRC'lerle kullanılmadı bile. Felaket gereksiz yakıyor, sürekli basmaya eğilimi var. Standart ve sakin gidemedim ben daha. Gerçi hiçbir motorumda efendi gibi gitmedim orası ayrı.
    O İrc’ler çok yüreğimi hoplatmıştır.Hafif frene dokunuyon hemen sağa sola atma eğiliminde oluyor.Bilmiyorum belki ben acemiyimdir.Yani fıtı fıtı sürüp tadını çıkaranlardanım.125’in 0-80’i 8 saniye.Kendimde test etmiştim.Şu an ortalama bir araba 10-11 saniyede çıkıyor o hıza.Yani şehir içi yeterli gibi.
    r25’te o hızlanma isteği bende rahatsızlık yaratıyordu.Bas gaza! Basss!! Diye diretiyor resmen.

Motosikleti
    Evet başlığı karardan sonra güncelleyeceğim demiştim.
    Bugün yamaha mt tour’a katıldım.Mt-125’in 45 dakika süren test sürüşünü yaptım ve tam anlamıyla bana en uygun motor olacağına karar kıldım.Koca ilde tek olan mt-125 için Kaporamı verdim ve gönül rahatlığıyla evimin yolunu tuttum.
    Nedenleri:
    -Oturuşu evet daha dikleşmiş.Daha konforlu olmuş.
    -Motordan indikten sonra gıdım bir yerim ağrımadı.
    -İvmelenme tam istediğim ayarda.Yani r25 gibi 7k deviri aşınca kontrol edilemez hissi oluşmuyor.
    -Otoban,şehir içi vs her yere soktular turda.Tam istediğim gibi.Hiçbir yerde ah şöyle daha hızlı olsaydı demedim.
    -Bütün motorlarımda max hızım 105 -110 km. Bu motorda da o hızlarda hiçbir problem yaşamadım.Hemen çıkıyor.
    -sollamalarda problem olur mu dedim.ı-ıh benim sürüşümde hiç sıkıntı olmadı.Zaten soldan kaptırıp gidenlerden değilim.
    -Ve yakıtı çıkmadan sıfırladım.Gruptan hiç ayrılmadım hatta arayı açıp ara ara hızlandım paso.Ve Sonuç 2.0 litre.Kim ne derse desin yakıt bu çağda önemli arkadaş.

Umarım bu motoru düşünenlere yardımcı olmuşumdur.Herkese bol keyifli sürüşler.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ister 50 cc ister 125 ister 600 vb. cc farkı olmaksızın senin sevdiğin motosiklet en iyi motosiklettir
    eğer o motosikletten zevk alıyorsan boşver onu bunu sadece sür gitsin 😄
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)