Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kameram yolda düştü / Eken H9R kameraya 64 GB kart takılır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki V-Strrom 650
    Merhaba arkadaşlar,

Dün yolda Eken H9R kameram düşmüş (Kurtköy gişeler – Kavacık arasında bir yerde, bulan var mı ).

Çok memnundum, şimdi mecburen yenisini sipariş verdim. 1.5 sene önce aldığım fiyata buldum n11’de (264 TL, kupon kullanınca 253 TL oldu) ve sipariş verdim. Hafıza kartını bu sefer 32 değil 64 GB almak istiyorum çünkü 32 GB olunca 2 saatte doluyordu (En kaliteli çekim modunda)

Fakat bu kameraya 64 GB kart takılıp takılamayacağını bir türlü bulamadım. Satıcıya sordum henüz cevap vermedi. Kamera kargoda, kartı da bugün sipariş vermek istiyorum. Eken H9R kameraya 64 GB kart takan oldu mu? Bazı yerlerde max 32 GB takılabilir diyor, bazı yerlerde ise 64 takılabildiği yazıyor.

Bir de, kaskım Shoei Gt Air 2, her tarafı kavisli ve kask takma aparatını yapıştırınca kenarları boş kalıyor. Mecbur solda düz bir yer bulup takmıştım (çeneye takmak istiyordum) ve sola 15-20 derece açılı bir şekilde kaydediyordu. Kavisli kasklarda bu düz aparatlı kameralar çeneye nasıl takılıyor? Sağlam olsun ki her sene yeni kamera almayayım.

Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    gyro özellikli sj5000x öneririrm veya h9r pro bu cihazlarda gyro dengelyici var daha tutarlı videolar çekebiliyor,

64 gb hafıza kartınıda bir update yaptıktan sonra destekleyecektir, h9r bilmiyorum

vlog mu çekiyorsun?

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    64 Gb ben kullanıyorum.Bende dün yenisinin siparişini verdim H9 u hanıma vericem o dalışta kullansın diye.Ben H9Plus modelini sipariş verdim.Gittigidiyorda 350 tl idi.Önde kayıt yaparlen ışık yanıyor sanırım aynadan bakıp kontrol etmek için bu modeli aldım.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Bende sj5000x elite var, gunduz cekim kalitesi gayet guzel gece mahvoluyo ve bence cekim acisi dar. Fov seceneginden 180 i secsem bile gidon tamamen gözükmüyor mesela, ceneye montaji sunfix ile yapmistim ben. Bazi kartlar class 1 , class 2 diye ayriliyo o yuzden bile calismayan kartlar olabiliyor. Kullanan arkadaslar net bir bilgi verir

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Benim H9R de 64 Gb kart takılı ve sorunsuz çalışıyor.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Adam almış zaten. Hala kamera önermişsiniz. Okuyun bir.
    Geçmiş olsun.

Xiaomi Yi var bende de. 3 yıl oldu alalı. Hala daha kullanıyorum. 64 gb sd var bende de.

Şimdi üreticinin sayfasına girdim. Orada yazmıyor. Gb bilgisi. Oradan amazon'a aktım. Kendi sattıkları ilan'a. Orada da yazmıyor.
    Bu nasıl iş

Neyse amazonda gezerken dikkatimi çekti. En altta, Genelde bunlarla satın alındı diye bir bölüm var ya. Orada 64 gb sd almış millet.
    O da ne kadar doğru bilmiyorum, amazon yazılımı da oraya tükürmüş olabilir o bilgiyi.

Gearbest'in sitesinde de bak ne yazıyor.

"Maksimum Akım: TF 32G (dahil değildir)"
    https://tr.gearbest.com/action-cameras/pp_009971537914.html?wid=1433363

Hakikaten sağlam bir bilgi yok.
    64 gb denenebilir. Ama alırken ucuza kaçma da class 10 muydu 11 miydi neydi yüksek birşey alıyorduk.
    Çalıştırmazsa telefon'da kullanırsın kartı.

Montaj konusuna gelince.
    Ben ilk direk düz bulduğum yer, kaskın üstüne yapıştırdım.
    Yüksek hıza çıkınca, kaskı yukarı doğru döndürmeye çalışıyordu. Bu da boynuma inanılmaz bir yük bindiriyordu.
    En sonunda dedim olmayacak böyle.
    Çene de ki yamuk ve sivrilen yere yapıştırdım. Önce bir kalıp hazırladım. İçine biraz japon döktüm. Üstüne bastım sıcak silikonu. Sıcak silikon da hafif sertleşmeye başlayınca bana bakan kısmında düz bir zemin oluşturdum.
    Onun üstüne de aparatı yapıştırdım.
    Sonradan öğrendim ki, sun fix denilen bir şey varmış
    Sunfix dedikleri de bildiğimiz iran yapıştırıcısı. Bayağı sağlamdır. Taş gibi olur. Arabada kullanmıştım. Ama çok fena kokuyor. Sızlatıyor adamın burnunu.

edit: Üstte ki arkadaş net bir bilgi vermiş.
    Tamamdır.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı hakohako adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Dün yolda Eken H9R kameram düşmüş (Kurtköy gişeler – Kavacık arasında bir yerde, bulan var mı ).

Çok memnundum, şimdi mecburen yenisini sipariş verdim. 1.5 sene önce aldığım fiyata buldum n11’de (264 TL, kupon kullanınca 253 TL oldu) ve sipariş verdim. Hafıza kartını bu sefer 32 değil 64 GB almak istiyorum çünkü 32 GB olunca 2 saatte doluyordu (En kaliteli çekim modunda)

Fakat bu kameraya 64 GB kart takılıp takılamayacağını bir türlü bulamadım. Satıcıya sordum henüz cevap vermedi. Kamera kargoda, kartı da bugün sipariş vermek istiyorum. Eken H9R kameraya 64 GB kart takan oldu mu? Bazı yerlerde max 32 GB takılabilir diyor, bazı yerlerde ise 64 takılabildiği yazıyor.

Bir de, kaskım Shoei Gt Air 2, her tarafı kavisli ve kask takma aparatını yapıştırınca kenarları boş kalıyor. Mecbur solda düz bir yer bulup takmıştım (çeneye takmak istiyordum) ve sola 15-20 derece açılı bir şekilde kaydediyordu. Kavisli kasklarda bu düz aparatlı kameralar çeneye nasıl takılıyor? Sağlam olsun ki her sene yeni kamera almayayım.

Şimdiden cevaplar için teşekkürler.
    Kart konusunda rahat olun. 2 sene önce 128GB class10 kart takılıydı H9R kameramda, sorunsuz kullanıyordum. Sonra 4 aylık kızım oynarken denizde kaybettik

Bu arada tekrar bir kayıp yaşamamak için aliexpresden veya türkiyeden aşağıdaki aparatı almanı tavsiye ederim. Tanesi ALIEXPRESS'de kargo dahil 59 cent

Stock Sever bunu beğendi.
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

Motosikleti
    Suzuki V-Strrom 650
    Teşekkürler cevaplar için. Vlog ile işim yok ben sadece bir kaza anında ispat olsun diye kulanıyorum. Son 30 günü bilgisayarda saklayıp eskileri siliyorum. Her yeni gün eklenince, 30 gün öncekini siliyorum. Bir nevi güvenlik tedbiri diyelim.

64 GB Sandisk Class 10 alıyorum o zaman, olacak gibi geldi yorumlardan.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Bende aynı modeli kullanıyorum, üzerinde 16GB kart takılı, Kayıt süresi yaklaşık 2saat 20dk. Doğru hatırlıyor isem 32 GB kullandığımda süreyi 3saat 10dk gibi birşey yapıyordu. 64GB kart takılabilir ama kullanabilir mi emin değilim. Kullansa dahi 64GB' ın tamamını kullanabilir mi diye şüphelerim var. Sonucu yazarsanız sevinirim. Eğer kartın tamamını kullanabiyor ise 64GB' a geçilebilir. Uzun yolda gerekli olabiliyor. Onun haricinde zaten her şarj veya batarya değişiminde kart formatlıyorum ki sorun olmuyor. Yani eğer güvenlik maksadıyla ise 16GB dahi yetebiliyor. Yine de 64GB başarılı şekilde çalışırsa kartın da marka modelini paylaşırsanız makbule geçer

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Yorumlara bakip ben de az once siparis verdim, kart siparisi vermedim, kart yorumlariniza gore onu ayrica alacagim

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    64 gb kullanan arkadaşım var fakat 30 gb olduğunda kayıt duruyor nedense kart olarak samsung evo+ 95/20 öneririm en iyi hafıza kartlarından biridir bu fiyata

her karti desteklemiyor
    http://elproducente.com/eken-h9-4k-action-camera-review/
    ama siparis ettigin markaya göre firmware update ile sorun cözuluyor
    https://www.gearbest.com/blog/how-to/fix-eken-h9-4k-action-camera-wifi-micro-sd-card-problems-1782

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    ben şimdi söylüyorum topa tutuyorsunuz , ya hiç almayın , yada şöyle boktan kameralar almayın be :D

Motosikleti
    Suzuki V-Strrom 650
    “64 GB Sandisk Class 10” aldım. Yolda. Kamera geldi. SunFix ve 3M bant da yarın gelecek. Öyle bir takacağım ki bir daha düşmeyecek.

Bu arada çekmecemde uzun zamandır duran 2 ucu halka şeklinde çelik ip vardı, 20 cm boyunda. Nereden geldi bu diyordum. Dün kamera kutusunu açınca gördüm ki, kameradan çıkmış. Bir ucu kameranın mandalına diğer ucu kaskta bir yere takınca, yapışkanı düşse bile kaska asılı sallanacak şekilde kalıyormuş kamera. Yukarıda bir video’da bir arkadaş tavsiye etmişti. Keşke kullansaydım.

264 TL’ye bu kamera sudan ucuz. Vlogger falan olsam gider GoPro alırdım ama ben sadece tehlikeleri kaydedeyim de emniyetin sayfasından ihbarda bulunayım diye kullanıyorum. Çok da net görüntü çekiyor ayrıca .

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı ozansntrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben şimdi söylüyorum topa tutuyorsunuz , ya hiç almayın , yada şöyle boktan kameralar almayın be :D
    Peki.

(10 karakter.)

Motosikleti
    Suzuki V-Strrom 650
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlara bakip ben de az once siparis verdim, kart siparisi vermedim, kart yorumlariniza gore onu ayrica alacagim
    64 GB taktım, oldu. "1080p-60FPS"de 6.5 saat gösteriyor kapasiteyi .Denemelik 3-4 kısa video çektim, sorunsuz. Eski düşürdüğüm kamerada 80-90 dk çekiyordu 32'lik karta, demek ki onun çekim kalitesini 1080p değil 2.7K yapmışım.

SunFix'de mucizevi bir icatmış, kaska kamera takacak olanların dikkatine. Dün maskeleme bantlarının üstüne kalıp almak için kamera takma aparatını yapıştırdım, sabah baktım beton gibi olmuş. Akşam da 3M bant takıp kaska takacağım.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ben dun ilk kez kullandim, asagidaki fotograftaki gibi montajini yaptim, celik ipini de kaskin vizor baglantisina bagladim dusmesin diye

https://i.hizliresim.com/alvljg.jpg

Fiyat/performans konusunda istedigimi aliyorum gunduz. Gece icin ayni seyi soyleyemem ama gece motosiklet kullanan biri degilim zaten, cok ihtiyacim olmayacaktir. Kesip bicmek icin Mac OS X uzerinde Handbrake kullanacagim, daha iyi onerisi olan beri gelsin.

Bu arada videolar 10dk seklinde kaydediliyor, benim icin cok sorun degil kesip bicmesi daha kolay olabiliyor. Dosya ismine tarih/saat ekleyebilse iyi olurmus.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)