Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ÖNDEN HAFİF KAZALI MOTOSİKLET ALINIR MI ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba ilk motosikletimi almak için arayış içerisindeyim bir motosikletle konuştum kanuni gt 170 modeli abimiz açık yüreklilikle kaza yaptığını söyledi direkt kaydım duvara vurdum dedi. kafa grenajı far ve ön maşa değişmiş servisinde değiştirttim dedi. motor şu anda çok güzel duruyor. sizce alınır mı ? önden kaza yaptığından dolayı gidon titrer mi şasi ile ön düzenin bağlandığı bölge zarar görmüşse ne gibi sıkıntılar olabilir ? cevaplarsanız çok sevinirim , iyi günler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İmkanın var ise deneme sürüşü yap sürmeyi bilmiyorum dersen bilen bir tanıdığına rica et senin yerine sürsün motor giderken sağa sola çekme yapıyorsa alma tabi bunları düşük ve biraz yüksek hızda denemelisin

Dash_1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200kt
    Motoru test etmeden hiçbir şeyi bilemessin. Bi yarım saat kullan hızlanma, viraj, ani fren vb. bakın herhangi bir sorun yoksa alınabilir.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    şasisi yamulmuşsa sıkıntı olabilir. bilen biri ile gidin. ya sen sür ya o sürsün giderken ön arka tekerin aynı hisada olup olmadığına bakarak anlayabilirsiniz.

kolay gelsin.

cevaplarınız için teşekkür ederim , bir seçeneğim daha var o motorda sadece yan yatma var ama 14 bin kilometrede kanuni için 14 bin km çok yüksek midir yoksa o motorlar için 14 bin km çok sıkıntı değil midir ?

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    genelde önden darbelileri almayın derler, çünkü her motor yatar derler ama önden vurmuşsa sıkıntılı...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı can arslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir motosikletle konuştum
    Canım benim ya.
    Bir ara bende motosikletsiz kalmıştım. Önüme gelen motosikletle konuşuyordum. Yengen al artık bi motor yoksa yavaş yavaş sıyırmaya başladın diye endişelendiğini söylemişti.

Şimdi kaza yaptığını açık yüreklilikle söyleyen o abin bir sorun olup olmadığını söylemiyormu?
    Burdan afaki yorumlar seni bir yere götürmez.
    Motosikletin serviste yapıldığını söylüyorsun. Herhangi bir problem olsa servis bunu yapmış ya da mal sahibine söylemiştir.
    Bu nedenle en doğru bilgiyi alacağın yer mal sahibi ve motosikletin yapıldığı servis.
    Burada alacağın yorumlar kafanı karıştırmaktan başka bir sonuç vermez.

Motosikletten anlayan biriyle bakmanı ve mümkünse servise göstermeni tavsiye ederim.
    Önden çarpmaların motosiklette kritik problemler çıkarma ihtimali yüksek seviyededir.
    Aman dikkat.
    mombohunter ve killingroad bunu beğendiler.

Motosikleti
    R25
    Far, ön kafa , maşa değişmiş ve hafif kazalı ? Baska ne değişmesi gerekiyordu ..
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    ne fiyat istiyor burada o çok önemli.

ben alırmıydım açık yüreklilikle söylüyorum almazdım tabi ekonomik durumunda önemli. ayrıca kazalı olduğu için söylemiyorum lakin o motoru satarken biraz zorlanacaksın. pek piyasası olan bir alet değil.

Ön taraftaki hasar sıkıntı. Motorun dengesini sağladığı parçalar ön tarafında. Bu yüzden öndeki parçaların alacağı hasar olağandan büyük zarar verir. Örneğin komple maşayı, gidonu değiştirirsiniz bağlantı yerindeki yarım santimlik eğilme yüzünden motor dengede duramaz.
    İyice denemeniz gerek. Örneğin kullanırken ellerinizi bıraktığınızda dengenizin bozulmaması gerek.

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canım benim ya.
    Bir ara bende motosikletsiz kalmıştım. Önüme gelen motosikletle konuşuyordum. Yengen al artık bi motor yoksa yavaş yavaş sıyırmaya başladın diye endişelendiğini söylemişti.

Şimdi kaza yaptığını açık yüreklilikle söyleyen o abin bir sorun olup olmadığını söylemiyormu?
    Motosikletin serviste yapıldığını söylüyorsun. Herhangi bir problem olsa servis bunu yapmış ya da mal sahibine söylemiştir.
    Bu nedenle en doğru bilgiyi alacağın yer mal sahibi ve motosikletin yapıldığı servis.

Motosikletten anlayan biriyle bakmanı ve mümkünse servise göstermeni tavsiye ederim.
    Önden çarpmaların motosiklette kritik problemler çıkarma ihtimali yüksek seviyededir.
    Aman dikkat.
    teşekkür ederim :D
    haklısınız :D

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Far, ön kafa , maşa değişmiş ve hafif kazalı ? Baska ne değişmesi gerekiyordu ..
    Maşa değiştiyse iyi o zaman en azından onu biliyosun.
    Şasi de bir sıkıntı yoksa alınır. Sen yinede maşaya iyi bak yamukluk var mı felan. Direksiyonun kolları yamulmuşmu v.s

Motosikleti
    kuba cg-100
    2 yıldır gt 170 kullaniyorum ilk aldığımda pişmandım tabi şimdi değilim 30 bin oldu sağlam motor ufak tefekcsıkıntıları var onları giderdiğin zaman taş gibi oluyor..

Alıntı can arslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevaplarınız için teşekkür ederim , bir seçeneğim daha var o motorda sadece yan yatma var ama 14 bin kilometrede kanuni için 14 bin km çok yüksek midir yoksa o motorlar için 14 bin km çok sıkıntı değil midir ?
    2011 model Kanuni Windy S 150 motorum var şu an 47bin kilometrede. Çok temiz bakıyoruz, görenler inanmıyor. Yağına, suyuna, motora düzgün baktıktan sonra 14bin çok ufak bir rakam.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    dürüst satıcı bence alınır
    gizliyip saklamaya çalışşsa nerden bileceksingidip servis e mi soracaksın
    hadi parçalar servisten alında dışarı da değişti bunu bilemessin servis te anlayamaz zaten

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canım benim ya.

Aman dikkat.
    Kanuni servisi, motoru adam gibi yapmak? Hocam etme eyleme, sen bari etme.

Kanuni gibi, Mondial gibi çin malı markaların servisleri çok kötü ülkemizde. Hani bazen Hondanın, Yamahanın falan beğenmediğimiz servisleri oluyor ya, memnun kalmadığımız, hah işte o kötü servislerin bile yanında çıraklık edemeyecek kadar beceriksiz adamları, sırf bayilik de aldığı için servis ilan ediyorlar. Herhangi bir araştırma vs. de yapılmıyor. İllaki iyi olan servisler de vardır ama kaç tane?

Bildiğimiz bisiklet tamircisi, biraz da parası varsa, bölge de müsaitse, bir çinli marka'ya servislik için müracat ediyor. mobilet söküp toplamayı bilen hemen her başvuru için, "bayilik" de yapması şartı ile, servislik veriliyor.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Alıntı tamerozkul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 yıldır gt 170 kullaniyorum ilk aldığımda pişmandım tabi şimdi değilim 30 bin oldu sağlam motor ufak tefekcsıkıntıları var onları giderdiğin zaman taş gibi oluyor..
    ne gibi ufak tefek sıkıntılar hocam yani aldığında şunu düzelt dediğin şey var mı mesela ?

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Maşa değişimi gerektirecek bir darbe beni kıllandırır açıkçası.
    14bin km çok çok ölümcül, yok motor bitti bir km değil. Hafif yan yatmalı 14bin km'yi maşası değişmiş 3-4bin km'ye tercih ederdim.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    cbf150 varken bende kamyona çarpmıştık:D neyse maşa bile çin fabrikasından gelmiş değişmişti ancak elimi bırakınca gidon sola çekiyordu birdaha eskisi gibi olmadı ve sattım gitti.

sana tavsiyem alacağın motor piyasa değerinın aşağındaysa önce bir test et ,elini sürerken bırak incele sonrada bir tamirciye götürüp danış .ancak böyle alınır yoksa bulaşma

Başlık kirliliği olmaması açısından konuyu hortlatiyorum. Önden kazalı hasar kayıtlı ama serviste yapılmış motor alınır mı https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...73281456/detay
    Link bu ne düşünüyorsunuz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)