Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Gürpınar Motorlu Araçlar (Motosiklet) Gv250 Ankara Servis Rezilliği

Motovento
    REKLAM ALANI
    carter17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese Merhaba,

Uzun uzun okumak istemeyenler direkt özet'e bakabilirler.

Geçtiğimiz yaz aylarında 2012 model Hyosung GV250 motosikletimden 0171 FI hatası almaya başladım. Motosikletimin gidişinde bir problem olmadığı için 1 2 ay bu şekilde sürmeye devam ettim, fakat FI ışığının yanması beni rahatsız ettiği için, söndürmesi için Ankara'da Hyosung yetkili servisi olan Gürpınar motosiklet'e götürme kararı aldım.

Gürpınar motorlu araçlar firmasının yetkili olan Gürkan Gürpınar'ı arayıp, servisinde hyosung için bilgisayar olup olmadığını sorduğumda "var" cevabını aldım ve kardeşim aracılığıyla motosikletimi yetkili servise götürdüm. Motosikleti bırakmamızı ve 4 gün beklememiz gerektiği söylendi. 4 günün sonunda motosikletin ne hatası veriyor diye bana soruldu ben de nasıl olsa bilgisayardan bakıyordur diye FI hatasını enjektör hatası diye bildiğimden enjektör hatası veriyor dedim.

Yetkili servis gerekli incelemeyi yaparak, motosiklette şu arızaları tespit etti;

1) Benzin hortumu çatlak (20TL)
    2) Motosiklet hava alıyor Sıvı conta yapıldı (Dışarıda yapılmış 100TL)
    3) Enjeksiyon temizletildi (Dışarıda yapılmış 100TL)
    4) İşçilik (180TL)

Bu şekilde bir fiyat çıkarınca otomatikmen şaşırdım. Nitekim bu işlemlerin hepsi bana sorulmadan yapılmış ve hazır hale gelmiş. Ben de ayrıntılı fatura istedim haliyle ve şu muhteşem cevabı aldım "Sıvı contayı dışarıda yaptırdık, Enjeksiyonu dışarıda temizlettik, bu yüzden fatura veremeyiz". Tabii ben sıvı contanın ne olduğunu bilmediğim için fazlada üstelemedim, çünkü ne desem 4 gün daha kalsın motosiklet diyordu. Motosikleti 400tl verip almaya gittim.

Motosikleti alırken 0171 hatası alarak teslim ettiğim motosikletten 3 adet farklı FI hatası daha almaya başladım ve bunların oksijen sensörü ile alakalı olduğunu internetten gördüm. Ustaya bunu sorduğumda, enjektör temizlendi kendine gelsin söner 400km yol yap dedi.

400km yol yaptıktan sonra FI ışığı yine sönmedi ve götürdüğümde TPS sensörü değişecek o zaman yurtdışı sipariş etmemiz lazım bekliyoruz biz de dedi. Ben neden dışarıda yaptırdığı işler için 180TL işçilik parası aldığının üstüne gidince de, TPS sensörünü işçilik almadan takacağını söyledi. Fakat 2 ay sonra aradığımda sensörün gelmediğini söyledi ve ben de artık bu durumdan vazgeçtim.

Gelelim bu konuyu neden yaklaşık 7 ay sonra açtığıma. Farklı bir ustaya ağır bakımlar için götürdüğümde motosiklette yazın yapılan işlemleri anlattım. Sıvı contanın dışarıdan yaptırılamayacağını, 20 25TL'ye alıp onunda bir kısmını sürdüğünü söyledi ve kontrol etti. Enjeksiyon temizliği içinse gereksiz olduğunu belirtti.

ve asıl bomba Oksijen sensörlerim değiştirilmiş! Yakıt ve gidişte problem olmadığı için çok üstüne düşmemiştim fakat Gürpınar motosiklet benim tamir için bıraktığım motosikletimi daha çok bozup bir de üstüne benim sağlam parçalarımı arızalı motosikletlerine takma cüretinde bulunmuş.

Aslında çok daha fazla şey var yazacağım ama çok uzun olduğu için kısa kısa geçtim.

Özet: FI hatasını çözmesi için götürdüğüm motosikletimin FI hatalarını çoğaltıp, sağlam ve pahalı olan parçalarımı da arızalı olanlarla değiştirmiş, 20TL'lik ürünü 100TL olarak dışarıda yaptırdığını söyleyip üstüne de 180TL işçilik almış bir servisdir kendileri.

Asla ama asla tavsiye etmiyorum.
    yokon bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Geçmiş olsun, hysoungun Ankara da 3 tane yetkili servisi var 3üde birbirinden beter. Mondialde aynı şekilde. Ankara'da ikamet eden adamın bu iki markadan kesinlikle uzak durması lazım çünki hyosung ve mondialin yetkili servisleri illet. Ankara'daki bilinen iyi ustalarda japon harici motosiklete bakmıyor.
    maktama, carter17 ve efendy06 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Yamaha , honda , bmw gibi markalar dururken hyosung alinca boyle oluyor

Ben kymco yu servis biraktigini ogrendigim gun gozden cikarttim xmax aldim ölusu dirisi para ediyor
    carter17 bunu beğendi.

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Ben de ayrıntılı fatura istedim haliyle ve şu muhteşem cevabı aldım "Sıvı contayı dışarıda yaptırdık, Enjeksiyonu dışarıda temizlettik, bu yüzden fatura veremeyiz".

Tamam o zaman bende size parayı dışarda vericem gelin sıkıysa alın deseydin kardeşim.
    Bunları değiştirirken sanamı sormuşlar. Benden size 50 lira beğenmezseniz sökün bunları verin benim eski malzemelerimi deseydin ya. Bak nasıl kıvırıyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:09 ----------

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha , honda , bmw gibi markalar dururken hyosung alinca boyle oluyor

Ben kymco yu servis biraktigini ogrendigim gun gozden cikarttim xmax aldim ölusu dirisi para ediyor
    evet evet xmax ın ölüsü de diriside para ediyor. İnşallah parça lazım olmaz 😀
    bursalıali ve carter17 bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, hysoungun Ankara da 3 tane yetkili servisi var 3üde birbirinden beter. Mondialde aynı şekilde. Ankara'da ikamet eden adamın bu iki markadan kesinlikle uzak durması lazım çünki hyosung ve mondialin yetkili servisleri illet. Ankara'daki bilinen iyi ustalarda japon harici motosiklete bakmıyor.
    Yetkili servisler dışında, Kızıltepe Motor öneririm. Yetkili servis olarak mondial rezillik, hyosungu da öğrenmiş olduk.
    carter17 bunu beğendi.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Kayis baga debriyaj herseyin muadili var gayet de ucuz

Kendin diyorsun ustalar bakmiyor diye kymco aldigima bin pismanim
    carter17 bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara'da pürüzlü bir problem olursa Ulusan'a giderim. %10-15 arası daha pahalı ama temiz ve özenli çalışıyorlar. Gerçi arada naz yapıp sinirlendiriyorlar ama kurumsallar diğer yerlere göre.
    carter17 bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    enjektörleri temizlemediklerine veya dışarıda bir işleme tabi tutmadıklarına emin olabilirsin, sorsan motor üzerinde gösteremezler bile. geçmiş olsun.
    carter17 bunu beğendi.

Hocam söyledim tabi vermem bu parayı diye fakat enjektörü temizlettik nasıl kirletelim moduna geçtiler. İnanın buraya anlattığımdan fazlasını konuştuk telefonlarda fakat motosiklet serviste olduğu için fazlada üstelemedim nitekim oksijen sensörümü değiştirmişler biraz ısrar etsem rektefiye motor bile değişirdi bu zihniyet.

Zato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 dragstar
    Geçmiş olsun malesef yanlış bir servise denk gelmişsiniz keşke tüm bu işlemler yapılmadan önce burada paylaşsaydınız. Ben de 0 gv 250 almak için gittiğimde "ikinci el de alsan mecbur bakıma yine bana getireceksin aynı paraya gelir sana" gibi garip bir cevap vermişti bir zamanlar bir yetkili bayi

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Zato adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun malesef yanlış bir servise denk gelmişsiniz keşke tüm bu işlemler yapılmadan önce burada paylaşsaydınız. Ben de 0 gv 250 almak için gittiğimde "ikinci el de alsan mecbur bakıma yine bana getireceksin aynı paraya gelir sana" gibi garip bir cevap vermişti bir zamanlar bir yetkili bayi
    Yani af buyurun, "kazığı sivrilttim, bekliyorum" modunda konuşuyor müşterisi ile, ve buna rağmen de ticaret yapabiliyor.
    Hep demişimdir, bizim insanımızda sıkıntı. İstanbulda adam müşterileri döve döve çiğköfte sattı, fenomen oldu. Çiğköfte yemeye değil dayak yemeye gitti milletimiz.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Geçmiş olsun dostum.
    Güzel ama bahtsız bir motosiklete biniyorsun.
    Eski distribütör iyidi az çok.
    St kanuni dalgası oldu bir ara. Ne olduysa orada oldu.

Bende 2.el aldığım gv250'mi, bakıma götüreyim dedim.
    Aradım öğrendim servisi.
    Servise götürdüm. Adam yağını değiştirdi. Frenlere balata spreyi sıktı.
    Hava filtresine hava tuttu.(bundan emin değilim.)

Dedim "bujilere bakmayacak mısın?"
    "gerek yok" dedi.

Bir binip geleyim test edeyim dedi.
    Bindi geldi. Ne dedi biliyormusun?
    "abi kaçlık bu?"
    Aboooo. Dedim al paranı, gidiyorum ben.
    Motoru bilmiyorsun, bari yağını değiştirirken ağzına girecek yazıyı da mı okumadın "250" diye.

Dedim bu böyle olmaz. 8-10 bin km bindim motosiklete. Sattım sonra. Askerlik falan derken.

Arızalar oldukça insan kendisi çekip çevirmeyi öğreniyor bunlar yüzünden.
    Artık şu koca makinamı, kendim söküp kendim bakım yapıyorum.
    mustafa_325 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Ben motosikletimi tanimadigim yere birakmam. Tanidigim bir yer yoksa da taniyana kadar basinda dururum “randevu verin, ben o saatte gelirim. Tek kelime konusmam uzaktannizlerim” derim. Samimi olan usta ve servis bi tornavida da sana verir yardim ettirir ogretir. Digerleri “yok kardesim” der. Boyle isler yaparlar. Milletin bujisini degistirdim der degismezler falan filan. Hic bir yere motosikletinizi boyle birakmayin tanimiyorsaniz.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yani sizin sağlam oksijen sensörlerini eskisi ile değiştirmiş mi dedin?

iddialar doğruysa korkunç bir şey bu yahu!

😱😱😱😱😱

Motosikletimi asla yetkili servise götürmezdim, fakat makine beyinli olduğu için bu fi ışığını bir tek yetkili servisteki bilgisayarlar resetleyebiliyormuş. Ben tamamen buna istinaden gittim. Gürpınar motorun google indeksi zayıf ve googleda yazınca kimse bilgi edinemiyor. Google mapste tanıtmamış kendini girip oraya da yorum yapamıyorsunuz.

Sıvı contanın ne olduğunu bilsem biraz ayıkırdım yine daha dikkatli olurdum, nitekim 10 liralık sıvı contayı 100liraya dışarıdan özel yaptırdık demek nasıl bir şey? Ya ben anlıyor olsam sıvı contadan? Meydanı boş bulmanın cesareti mi bu?

Akias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila 2016
    Alıntı carter17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletimi asla yetkili servise götürmezdim, fakat makine beyinli olduğu için bu fi ışığını bir tek yetkili servisteki bilgisayarlar resetleyebiliyormuş. Ben tamamen buna istinaden gittim. Gürpınar motorun google indeksi zayıf ve googleda yazınca kimse bilgi edinemiyor. Google mapste tanıtmamış kendini girip oraya da yorum yapamıyorsunuz.

Sıvı contanın ne olduğunu bilsem biraz ayıkırdım yine daha dikkatli olurdum, nitekim 10 liralık sıvı contayı 100liraya dışarıdan özel yaptırdık demek nasıl bir şey? Ya ben anlıyor olsam sıvı contadan? Meydanı boş bulmanın cesareti mi bu?
    İlk önce geçmiş olsun, açıkçası dışarıda yaptırsalar bile yaptırdıkları fatura kesmiyor mu baya usulsüzlük.

Sadece 01710 arızasından ben yetkili servise gittim, gittiğim yetkili servis ile baktım olmadı (ilk garantiden egzoz üzerindeki sensörler değişti arıza devam etti sonra gt250 naked yazılımı atmışlar) başka bir yetkili servise geçtim.

Ecu arızası olduğunu söyledi usta, ecu sökülüp uniteks ana merkeze gönderildi orada incelenip arızalı olduğu anlaşılınca garantiden yeni ecu göndermişler ecu değişti yani ama daha düzgün test etmek nasip olmadı.

Forumdaki gv250 konu bilgi paylaşımına daha önce yaşadığım sorunları yazmıştım denemesini yapıp emin olunca detaylı olarak o konuya yazacağım.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    maalesef hyosung böyle... gv250 mi servisine götürmüştüm bikere, kalfa aldı kullandı, ooo abi çok iyiymiş bu... kaç cc bu diye bana sormuştu..

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Adamlar sen motoru teslim ederken tipine bakıp "yolunacak kaz" damgasını basmışlar. Yoksa kimse kolay kolay bu derece büyük kazık atmaya cesaret edemez. Bence motorunu hiçbir zaman servise teslim etme. Randevu iste ve motorun tamir edilirken adamın başında bekle. Böylece hem sana kazık atamazlar hemde baka baka öğrenirsin.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    50 sefer söylendi yazıldı , motoru servise ve tamire bırakmayın , bırakmayın...

ya öylece satın ,yada işini düzgün yapan adamları bulun , gerçekten mükemmel ustalar var ankarada.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)