Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Gürpınar Motorlu Araçlar (Motosiklet) Gv250 Ankara Servis Rezilliği

Motovento
    REKLAM ALANI
    carter17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ozansntrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 sefer söylendi yazıldı , motoru servise ve tamire bırakmayın , bırakmayın...

ya öylece satın ,yada işini düzgün yapan adamları bulun , gerçekten mükemmel ustalar var ankarada.
    Hocam ben zaten motosikletimi asla servise vermem fakat burada durum farklı. Motosiklet'in beyninin resetlenmesi için boşta duran soketini bilgisayara takılması gerek. Bu bilgisayara sadece yetkili servis ulaşabiliyor. Yoksa ben 4 senedir motosiklet kullanıyorum, hiç gitmediğim tamirciye motosikletimi götürür müyüm.
    ozansntrk bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hyosung güzel motordur. Ancak distribütörleri bile bile öldürdü ilk yıllarında Türkiye'de gül gibi tutunmuş markayı.

Bir daha servise giderseniz Duran Motor Murat ustayı öneririm, Hyosung servisidir, yeri ostimde, kendim yapamayacağım durumlarda her marka motorumu ona götürürüm. Öyle gittiğinde derme çatma bir yer ancak fena değil işçiliği, esnaflığı.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Sıvı contayı nerde kullanmışlar ben onu merak ettim.

Blokta filan bişey mi söktüler? Gerçi sökseler bile normal conta takmak lazım.

Hiç kullanılmamış sıvı contaya para vermişsin bence.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Kardesim senin yanlisin servis degil hyosung almak...

Bak kymco sifir aldim sifir 10 tl para saydim. Kapimda duruyor gene soyluyorum sifir aldim

Bu motor sifir sifiiiirr , hicbir aksesuari yok selesi cross selesi gibi arkada oturan oncekine yol boyu sapliyor ....

Bak sifir motora rahat olsun diye sele yaptirdim sifir bu motor sifiiirr...

Fark ettimki cöp almisim abs li buyuk teker diye aldim nmax icinden geciyor cunku cöp,

Eger 2. El nmax alsaydim belki su an nmax kullaniyor olucaktim aldigim paradan saticaktim...

Sonra aklimdaki tabulari yiktim insanlar sirf gosteris diye xmax aliyor sandim insanlar ahmak heralde diyordum...

Ekim ayindan xmax heves ettim olurmu olmazmi derken xmax bir kez bindim ve aliyorum dedim

Azizim scooter diye essege binmisiz bunca yil sym kymco mondial hepsi cöp 40 para etmez yahu titremiyor motor bardak su koyuyorum titremiyor

Simdi yazik diyorum bu gune kadar motor arayisina harcadigim paraya 2015 yilinda abs xmax 12.5 tl idi direk sifir alsam su 120-130 bin km lerde olucam ve hala para edicekti olusu dirisi para ediyor....

Kymco kapida duruyor 4 aydir mars basmadim xmax a bindikten sonra satmak disinda hicbirsey dusunmuyorum cöp motoru....

Senin motorunda yedek parca yok musterisi yok herkes ucuz diye aliyor biraktigin adamlar sokerke. Kirdiler bir yerleri duzelteneyince sivi conta falan findik ...

Kymco ya dr pulley misket seti alamadigim gun dedim bu nedir parasiyla misket alamiyoruz....

Agility 150 105 km de kesiciye giriyor tapa gaz gidinxe xmax ten cok yakiyor xmax e ben azicik gaz veriyorum 80 km ye cikiyor 2.7 litre yakiyor gozumde bedava ....

Sen bilindik marka motor al bol yedek parca olsun bak boyle seyler yasicanmi ben artik her parcamin muadilini biliyorm

Saygi ve sevgilerimle

Rhombeuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Belirli bir seviye altı çin-kore motorları kalitelerini arttırsalarda, istedikleri paraya göre çok motor verseler de ben tercih etmem, kimseye de tavsiye etmem. Olay sadece motor değil parça yok-usta yok-hizmet sıfır-dolandırıcı çok. Yaptığınız iş ne kadar ucuzsa o kadar dolandırıcı insanlar muhatab oluyorsunuz. Sıfır çinli alacağıma 2. el eski-km'li japon alırım ki öylede yaptım sorunsuz hayatıma devam ediyorum.

Motosikleti
    Rx3i evo (2016), xtreme max 200 (2018)
    Dikkat uzun yazıdır

Motosiklet kullanmaya başlayalı 5 sene oldu. Profesyonel değilim. Bu benim şimdiye kadar sahip olduğum 3. motosikletim.

Şu an kullandığım motosikleti alana kadar yağ değişimi bile yapmış biri değilim.

Motosikletin rölantisi hızlı çalışıyordu. Rölantisini kıssın diye her zaman gittiğim ustaya götürdüm. Bunun vidası sıkışmış Kazım uğraşmayım kırarım ben bunu dedi. (Genelde huyudur diğer ustalar gibi bilmediği makineye yaparım diye atlamaz, bu huyunu da severim )

İnternetten Mondialin Ankara yetkili servisine baktım. Yıba çarşısının arkasında bir yer.

Neyse gittim. Gençten bir usta var diğer motosikletlerle ilgileniyor. Sıra bana geldi.

Bir hava var adamda sanırsınız ki Lamborgini yetkili servisinin sahibi

''Nesi var bunun '' dedi

Rölantisi biraz hızlı dedim. Rölanti vidası sıkışmış açamadık o açılacak.

Motoru çalıştırdı. Verdi yavrum gazı, verdi yavrum gazı bağırtıyor motoru.

Napıyon sen dedim.

Bişeyi yok ki bunun dedi. Rölanti dedim Rölanti abicim hani gaz vermeden durduğu yerde çalışmasını sağlayan zabazingo. Haaaa öyle desene dedi. (Rölantinin kaç şekilde anlatım tarzı varsa artık )

Aldı eline torx alyanı uğraştı uğraştı açamadı.

Rölanti sensörü bozuk bunun sipariş verelim gelsin takalım dedi.

Fiyatı ne dedim

Mondialin sitesinden bakıver bi dedi. Baktım baya bi para 300 -400 civarı tam hatırlamıyorum.

Ücretini bırak siparişi geçelim gelince takalım dedi.

Şu an maddi durumum müsait değil sonra yaptırırım o zaman dedim. (Bir yandan koşarak uzaklaşmanın yollarını arıyorum) Yalnız çok geç kalma önemli o parça dedi. (Rölanti sensörünün rölanti dalgalanması dışında nasıl bir acil durum oluşturacağını düşünüyorsa artık kendileri )

Tamam usta dedim.

Nezaketen borcum ne diye sordum.

10 lira versen yeter dedi (Daha vidayı açamadı. Açsa ne yapacaktı tahmin bile etmek istemiyorum)

Verip uzaklaştım ve bir daha o sokaktan geçmedim.

Şu an yağımı, balatalarımı, sensörlerimi, regülatörümü kendim değiştiriyorum, Hatta en son motor bloğunu indirmiştim. (Senin o bahsettiğin sıvı contanın en kalitelisi würth marka ve 30 lira civarı. O 30 liralık sıvı conta ile en az 6 7 motor bloğunu komple toplarsın.)

Hala bir şeye ihtiyacım olduğunda kendi ustama giderim. Usta şu yapılacak derim ''Anahtarların yerini biliyosun hallet işte '' der.

Hatta ara sıra ''Benim gibi ustaların yüzünden sen de usta oldun demi '' deyip gülmeyi unutmaz.

Uzun oldu hakkınızı helal edin.

Tekeriniz düz bassın
    Rhombeuz, maktama, Lucas ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Alıntı Kazım TOKMAK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkat uzun yazıdır

Motosiklet kullanmaya başlayalı 5 sene oldu. Profesyonel değilim. Bu benim şimdiye kadar sahip olduğum 3. motosikletim.

Şu an kullandığım motosikleti alana kadar yağ değişimi bile yapmış biri değilim.

Motosikletin rölantisi hızlı çalışıyordu. Rölantisini kıssın diye her zaman gittiğim ustaya götürdüm. Bunun vidası sıkışmış Kazım uğraşmayım kırarım ben bunu dedi. (Genelde huyudur diğer ustalar gibi bilmediği makineye yaparım diye atlamaz, bu huyunu da severim )

İnternetten Mondialin Ankara yetkili servisine baktım. Yıba çarşısının arkasında bir yer.

Neyse gittim. Gençten bir usta var diğer motosikletlerle ilgileniyor. Sıra bana geldi.

Bir hava var adamda sanırsınız ki Lamborgini yetkili servisinin sahibi

''Nesi var bunun '' dedi

Rölantisi biraz hızlı dedim. Rölanti vidası sıkışmış açamadık o açılacak.

Motoru çalıştırdı. Verdi yavrum gazı, verdi yavrum gazı bağırtıyor motoru.

Napıyon sen dedim.

Bişeyi yok ki bunun dedi. Rölanti dedim Rölanti abicim hani gaz vermeden durduğu yerde çalışmasını sağlayan zabazingo. Haaaa öyle desene dedi. (Rölantinin kaç şekilde anlatım tarzı varsa artık )

Aldı eline torx alyanı uğraştı uğraştı açamadı.

Rölanti sensörü bozuk bunun sipariş verelim gelsin takalım dedi.

Fiyatı ne dedim

Mondialin sitesinden bakıver bi dedi. Baktım baya bi para 300 -400 civarı tam hatırlamıyorum.

Ücretini bırak siparişi geçelim gelince takalım dedi.

Şu an maddi durumum müsait değil sonra yaptırırım o zaman dedim. (Bir yandan koşarak uzaklaşmanın yollarını arıyorum) Yalnız çok geç kalma önemli o parça dedi. (Rölanti sensörünün rölanti dalgalanması dışında nasıl bir acil durum oluşturacağını düşünüyorsa artık kendileri )

Tamam usta dedim.

Nezaketen borcum ne diye sordum.

10 lira versen yeter dedi (Daha vidayı açamadı. Açsa ne yapacaktı tahmin bile etmek istemiyorum)

Verip uzaklaştım ve bir daha o sokaktan geçmedim.

Şu an yağımı, balatalarımı, sensörlerimi, regülatörümü kendim değiştiriyorum, Hatta en son motor bloğunu indirmiştim. (Senin o bahsettiğin sıvı contanın en kalitelisi würth marka ve 30 lira civarı. O 30 liralık sıvı conta ile en az 6 7 motor bloğunu komple toplarsın.)

Hala bir şeye ihtiyacım olduğunda kendi ustama giderim. Usta şu yapılacak derim ''Anahtarların yerini biliyosun hallet işte '' der.

Hatta ara sıra ''Benim gibi ustaların yüzünden sen de usta oldun demi '' deyip gülmeyi unutmaz.

Uzun oldu hakkınızı helal edin.

Tekeriniz düz bassın
    Helal olsun kardeşim.
    Benim macerada buna benzer bir olayla başladı. 3 yıldır hiç motosiklet tamircisine gitmedim. Her işimi kendim görüyorum. Zaten koskoca istanbulda usta sayısı bir elin beş parmağını geçmez. Diğerleri bisikletçi👍
    Kazım TOKMAK bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    Alıntı carter17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben zaten motosikletimi asla servise vermem fakat burada durum farklı. Motosiklet'in beyninin resetlenmesi için boşta duran soketini bilgisayara takılması gerek. Bu bilgisayara sadece yetkili servis ulaşabiliyor. Yoksa ben 4 senedir motosiklet kullanıyorum, hiç gitmediğim tamirciye motosikletimi götürür müyüm.
    2 sene gt250r kullandım , ben ankaradan istanbula gönderdim beyini yazılım attırdım , bi tek ozamanlar istanbulda vardı , çok sorunlu motorlar ,

hyosungtan anlayan , düzgün toplayabilen tek usta var ankarada , recep usta

ankara motosiklet mert motor diye arat çıkar , götür ona kısa sürede halleder.

Motosikleti
    Rx3i evo (2016), xtreme max 200 (2018)
    @Carter17 kardeşim. Şimdi farkettim de bizim motorla sizin motorun ecu su aynı . Delphi MT05 ecu kullanıyor iki motorda

İstersen ecu yu bi resetlemeyi dene.

Resetleme konusunda bizim sayfada detaylı anlatım var. Linkini paylaşıyorum.

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/139208-mondial-rx3-enduro-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-302.html#post4413764

Eğer cihazlarla alakalı bir sorun yoksa resetleme sonrası tüm arıza lambaların sönecektir.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Ankara'daki birçok ustayla yada servisle yıllar içinde çok kez işim oldu.. yenilerini pek bilmiyorum ama eskilerin hepsini tanırım.. fakat tavsiye edebileceğim işini iyi ve profesyonel olarak yapan yer şuan da Motomekanik firması ve ustaları... düzen tertiple çalışan adamlardan zarar gelmez kanaatimce...

Alıntı Kazım TOKMAK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Carter17 kardeşim. Şimdi farkettim de bizim motorla sizin motorun ecu su aynı . Delphi MT05 ecu kullanıyor iki motorda

İstersen ecu yu bi resetlemeyi dene.

Resetleme konusunda bizim sayfada detaylı anlatım var. Linkini paylaşıyorum.

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/139208-mondial-rx3-enduro-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-302.html#post4413764

Eğer cihazlarla alakalı bir sorun yoksa resetleme sonrası tüm arıza lambaların sönecektir.
    Hocam bilgi için teşekkür ediyorum en yakın zamanda deneyeceğim.

Diğer tavsiyeler için de teşekkür ediyorum. Rider Motosiklet var çalışmasından memnunum sürekli oraya götürüyorum motosikletimi, gayet ilgili. Fakat benim bu beyin için yetkili servise gitmem gerekiyordu, bildiğim bir ustadan şaşınca daha ilk celsede tokadı yedim sadece.
    ozansntrk bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    o nu dışarda bunu dışarda yaptırdık tamirci ne işe yarıyormuş ücretsiz arıza tespit yapan yer varsa bul önce ne kadara yapacak işine geliyorsa yaptır bu ülkede esnaflık yok herkes dikmek derdinde

Esnafa acımayın bırakın ağlasınlar sürünsünler

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Hocam bilgi için teşekkür ediyorum en yakın zamanda deneyeceğim.

Diğer tavsiyeler için de teşekkür ediyorum. Rider Motosiklet var çalışmasından memnunum sürekli oraya götürüyorum motosikletimi, gayet ilgili. Fakat benim bu beyin için yetkili servise gitmem gerekiyordu, bildiğim bir ustadan şaşınca daha ilk celsede tokadı yedim sadece.
    mustafa kardeşimizde iyi ustadır.. ona gidiyorsan devam et bencede..

Alıntı ..YaNKee.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mustafa kardeşimizde iyi ustadır.. ona gidiyorsan devam et bencede..
    Mustafa usta sanırım ortaklıktan ayrıldı Gazi Polat ilgileniyor benimle hocam.

https://www.sikayetvar.com/hyosung/hyosung-servisi-gv250-o2-sensorumu-aldi

Şikayet var'a yazdıktan sonra Gürkan bey aşağıya yorum yapmış. Ayrıca facebook grubunda bir arkadaşın da Benzin pompası çalınmış. Lütfen dikkatli olalım.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650

Şikayet var'a yazdıktan sonra Gürkan bey aşağıya yorum yapmış. Ayrıca facebook grubunda bir arkadaşın da Benzin pompası çalınmış. Lütfen dikkatli olalım.
    gürkan denen kişi oranın yetkilisi mi
    cevap yazmasa daha iyiydi. esnaf olmaz o adamdan.
    haklıda olsa öyle yazamaz. ekmeğinden ederler insanı
    since 1987

Motosikleti
    xmax 250 abs
    ''Ustaya bunu sorduğumda, enjektör temizlendi kendine gelsin söner 400km yol yap dedi.''

arkadaş ne demek kendine gelsin söner. ulan bizim bu cahil ustalardan çektiğimiz nedir? arabalar içinde öyle motosikletler içinde. geçen gün iş için kullandığımız araç ön ısıtma buji arızası verdi. usta denilen şahıs çıkaramadı bujiyi yerinden, abi kırılırsa komple üst kapağı sökmek zorunda kalırız, bir şey olmaz sen devam et dedi. ulan gerizekalı onu yapan adamlar o kadar para harcayıp arıza uyarı sistemi kurmuşlar. var ki bir sorun haber veriyor. bir şey olmaz ne demek? cail cühela işte. ya bütün sanayide mi bunlardan var? her yerde mi bunlar? bir de 400 km yol yap demiş. 390 yapsan ne olacak? cahil cühela usta tayfası. madem bilmiyorsun yapma. bilmemek ayıp değil ki.
    arkadaş ne diyeyim? geçmiş olsun. sabırlar diliyorum.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şu adamın verdiği cevabın seviyesizliğine terbiyesizliğine bak.Ben sinir oldum burada.Bu adam hala esnaf diye iş yapıyor.Ben sizin yerinizde olsam bu adama hakaret davası açardım.Burada kanıtı da var.

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gürkan denen kişi oranın yetkilisi mi
    cevap yazmasa daha iyiydi. esnaf olmaz o adamdan.
    haklıda olsa öyle yazamaz. ekmeğinden ederler insanı
    Evet hocam Gürpınar motorlu araçlar firmasının yetkilisi Gürkan Gürpınar. Daha facebook mesajları var onları atmadım bile.

Alıntı aliozgun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''Ustaya bunu sorduğumda, enjektör temizlendi kendine gelsin söner 400km yol yap dedi.''

arkadaş ne demek kendine gelsin söner. ulan bizim bu cahil ustalardan çektiğimiz nedir? arabalar içinde öyle motosikletler içinde. geçen gün iş için kullandığımız araç ön ısıtma buji arızası verdi. usta denilen şahıs çıkaramadı bujiyi yerinden, abi kırılırsa komple üst kapağı sökmek zorunda kalırız, bir şey olmaz sen devam et dedi. ulan gerizekalı onu yapan adamlar o kadar para harcayıp arıza uyarı sistemi kurmuşlar. var ki bir sorun haber veriyor. bir şey olmaz ne demek? cail cühela işte. ya bütün sanayide mi bunlardan var? her yerde mi bunlar? bir de 400 km yol yap demiş. 390 yapsan ne olacak? cahil cühela usta tayfası. madem bilmiyorsun yapma. bilmemek ayıp değil ki.
    arkadaş ne diyeyim? geçmiş olsun. sabırlar diliyorum.

Maalesef hocam işin kötüsü de, parçaları 1 kere söktüler mi, eğer para vermeyip münakaşaya girersen bu şekilde parça çalarak kendilerini tatmin etmeleri. Türkiye'nin başkentinde bunları yaşamak ve hak iddia edememek ayrı bir dert.

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu adamın verdiği cevabın seviyesizliğine terbiyesizliğine bak.Ben sinir oldum burada.Bu adam hala esnaf diye iş yapıyor.Ben sizin yerinizde olsam bu adama hakaret davası açardım.Burada kanıtı da var.

https://i.hizliresim.com/r5G5MM.jpg

Facebooktan'da bir kaç hakareti oldu. Daha önceden başka birisi için hakaret ve tehditten dolayı savcılığa dilekçe vererek suç duyurusunda bulunmuştum. Ara sıra gelip hakaret ediyor. Hepsini biriktirip öyle dilekçe vereceğim.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Tam "Senin esnaflığını s...yim, sana vergi levhası veren vergi dairesinin taa a...." denecek türde bir arkadaşmış şu Gürkan. Sizin için birkaç yol var. Bunlar;

1) Sorunu hukuk yoluyla çözmek.(Uzun sürer ama kanıtınız varsa tek ve en geçerli yol)
    2) "Lanet gitsin" diyerek sineye çekmek, olayı unutmaya çalışmak. (İnsanın içinde hep birşeyler kalır)
    3) Gürkan'ın FB resimlerinde kullandığı Hayabusa gibi makinelerle kaza yapıp 3-5 parçaya ayrılmasını beklemek. (Kesin netice diye birşey yok, takdiri ilahi)
    4) Gürkan'ı "Fetocu" diye ihbar etmek. (Bırak Fetocu olmadığını o kanıtlasın)
    5) Değişik bir arkadaş grubunuz varsa, akşam saatlerine doğru mekana gidip Gürkan'dan çıkan cılız sesi düzeltmek için Akrapoviç, Mivv, Arrow uygulaması yapmak. (Ters de tepebilir, kanuni değildir)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)