Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sıfır motosiklet alımı + avantajı + süreçler

Motovento
    REKLAM ALANI
    bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar selamlar, sevgiler, saygılar;

Sıfır ve ikinci el motosiklet satışları arasında ikilemde kalmış biri olarak, güya çok gözümüzde büyüttüğümüz tüm masrafları göze alarak sıfır motosiklet arayışına girdim. Bayileri tek tek arayıp fiyat, renk ve stok bilgisi aldım. İkinci el fiyatları neredeyse sıfır motosiklet fiyatları ile aynı ve kimi ilanların sıfır fiyatınında üstünde satıldığını hepimiz görüyor ve biliyoruz. Şahsi fikrim; eğer sizinde alacağınız motosikletin piyasası bu şekilde ise sakın ikinci ele yönelmeyin. Gidin bayiye istediğiniz sıfır motosikleti seçin alın. Size bu işlemler hakkında bilgi vermek istiyorum.

Örneklendirme;

1) 2018 Honda Pcx 125 bayideki fiyatı 14.000 tl dir. İkinci el fiyatlarını araştırabilirsiniz. Nasıl kullanıldığı ve yapılan km ise bu işin sizofrenik tarafı.

2) Bayiden ödemenizi yapıp motoru teslim alıyorsunuz. Size Fatura + motosiklet uyumluluk belgesi + bayi belgesi + mtv ödeme makbuzu vb evrakları teslim edecek.

3) Evraklarınızı alıp trafik sigortasını şase numarasına göre yaptırıyorsunuz (fiyatı kişiye göre farklılık gösterebilir)

4) Ardından notere gidip ilk trafik tescil işlemini yaptırıyorsunuz. 170.40 tl.

5) noterin size ruhsat + plaka basım emri kağıdı verecek

6) plakanızı 21 tl e bastırıp motorunuza takıyorsunuz.

170.40 + 21 = 191.40 tl = Tüm masrafımız

bu durumu ikinci ele göre kıyaslarsak

Motor fiyatı + noter bedeli 181 tl + trafik sigortası

sıfır motor alımı

motor fiyatı + noter bedeli + trafık sıgortası + plaka

Harcanan tüm masraflar birbirine eşittir. ikinci el motosikleti gözünüzde daha uygun diye nitelendirmeyin. Şartlar benim durumum gibi uygunluk gösterirse üşenmeden gidin SIFIR BİR MOTOSİKLET SAHİBİ OLUN.

*Tamamen bilgi ve görüş açıklamasi içerir. Herkese uygunluk göstermez. Herkes üstüne alınmasın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    pcx arka kısmı kampana sadece ucuz motor arayanarın aldığı bir motor bir yamaha değil....

birde sigortası yapılı diye satanlar vardı onlar benim hayat umut ışığım siz alırsanız sigortada yapmanız gerkeiyor bunun sigortası yapılı yazanları nasıl unutabiliriz :D

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İmkan var ise sıfır alınabilir; ancak ikinci elinde belli avantajları var.

Tanıdıgın bildiğin bir adamdan alıyor isen;

-Muhtemel kronik sorunlarını yaptırmış olacaktır.
    -Rodaj ile ugrasman gerekmeyecek
    -Forumu incelersek sıfır motosiklet yüzünden cıldıran cok insanlar var (arızalı olması; yakıt hortum gösterge vb. sıfırlamaları vb. vb.)

Eğer tanıdık bildik yok ise sıfır alacak isen;

Motosikletin ilk sahibi oldugun için bütün yaşamını biliyor olacaksın; bu da tanımak amaclı iyi bir avantaj ama yukarda saydıgım şeyler ile ugrasman gerekecek.

Bunu tanıdık olmayan birisinden ikinci el motor alıp görmediğim kusurların sonradan karsıma cıkması nedeniyle salak gibi hisseden birisi olarak yazıyorum. Eğer güvenilir/bildik/tanıdık ya da arada bildiğin bir insan var ise 2. el risk işidir.

Motosikleti
    2018 Yamaha nmax 125
    18 lirayı bastım sıfır motor aldım. Acaba 6bin km deki motorumu alsaydım aynı fiyata rodajını özenle yapmıştı arkadaş

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    nmax ben alıcaktım herşey çok güzel benim boyum 1.86 nmax midilli gibi geldi gözüme

sonra iks max gördüm işte dedim atletik kaslı ve uzun boyuma göre motosiklet

alır almaz daha benzin almadan direk bacak koruma aldım :D

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen hafta ÖTV indirimi ile birlikte xmax sahibi oldum. 2019 model, yeni sele tasarımını da çok beğendim. İnternete bakıyorum sıfır fiyatı 24900 olan motora çok temiz 25500 yazmış. Bu beynini yemişlerle muhatap olmaya değmez deyip sıfıra yöneldim. Herkese tavsiye ederim

Artık emniyet şubeye gitme gerekliliği de olmadığı için çok sıra da beklemiyorsunuz, aracıydı ıvır zıvırla da uğraşmıyorsunuz.

25000 liraya 250cc aldık diye sevinme kısmına hiç deyinmiyorum, o başka konu

erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    Sıfır her zaman iyidir. Çok istediğiniz bir şeyin sıfırına güç yetmezse ancak ve ancak o zaman 2.ele yönelin derim. Otomobil-motosiklet yavaş yavaş zorlamadan tadını çıkararak-gezerek,içine sinerek rodaj yapmakta benim için en önemlisi. Mesela burası dahil pek çok sosyal medya ortamında görüyorum 100km 200km vs dayandım sonra dayanamayıp bastım diyor...Ama tüm satılık ilandakiler güzel-klavuza uygun rodajlı oluyor(!)...Benim için tam cinnetlik durum...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)