Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

15bin bakımı ve yetkili servislerin birbirinden alakasız fiyatlar vermesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    afat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125-->MT-25
    Merhaba motorumun 15bin bakımı yaklaşmakta ve bakım zamanı gelmeden bir fiyat alayım dedim Eskişehir'de yaşadığım için önce Yamaha EsMotoyu aradım ve 225TL fiyat verdiler standart bakım için daha sonra merak edip istanbuldan Kardeşleri aradım ve 130TL fiyat verdiler aynı şekilde İstanbul motor 160TL fiyat verdi, aynı ürünleri kullanıp aynı işlemleri yapmalarına rağmen böyle bir fiyat farkı nasıl olabiliyor? Yamaha Türkiyeyi aradım bilgi almak için, bakımlar için belirli bir liste fiyatınız yok mu diye sordum yok dediler.Numaramı aldılar dönüş yapacaklarmış. Çok garip.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Malzeme kalitesi
    Çalışan ücretleri
    Dükkan kirası

vb. vb. vb.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malzeme kalitesi
    Çalışan ücretleri
    Dükkan kirası

vb. vb. vb.
    Hepsi İstanbul'da daha fazla. Tam tersi olmalı.

ES motoya gidip niye böyle diye sorun. İşine gelirse derse valla ben olsam basar İstanbul'da yaptırırım.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    işçilikten tabiki feragat ediyorlar o şekilde fiyat çıkabiliyor.serbest piyasa yani örneğin 10k bakımı işçilik ücreti 80 tl olarak yamaha belirliyor.ama bazı bayiler seninde dediğin gibi 40 tl de alabiliyor 50 de yapabiliyor ama kimse 90 yapamaz.bakım listesi ayrıca var nası yok demişler anlamadım örneğin 2 gün önce yamaha Antalya ya uğradım ama keşke sorsaydım r25 mt25 ücretini söylerdim mt07 mt09 için sordum meraktan 290 300 tl mt09 yardımcı oluyoruz dediler gerçekten çok şaşırdım gayet uygun geldi bana fiyat.yamaha bayileri bu aralar işçilikten baya bir kırpıyor neyse üzümünü yiğelim bağını sormayalım.

montanaturne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R
    MT25 içinde o fiyatlar çok uygun geldi bana. Bizi mi kandırdılar hondanın bakımı ucuz olur diye. CB 4 ya da 8bin bakımı 250den aşağıya gelmiyor.

Motosikleti
    xsr 900
    bedava rakamlar,
    tracer 700 (mt07 ile aynı olması lazım) normal bakımları 10 binde ancak 5000 kmde yıllık bakıma götürdüm, yağ filtresi bile değişmedi. 360 tl sadece yağ ve kontrol.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı khaledome adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bedava rakamlar,
    tracer 700 (mt07 ile aynı olması lazım) normal bakımları 10 binde ancak 5000 kmde yıllık bakıma götürdüm, yağ filtresi bile değişmedi. 360 tl sadece yağ ve kontrol.
    Daytona da aynı bakımları aşağı yukarı aynı tutarda yaptırdım bende.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Yamaha İstanbul, bakım ücreti konusunda oldukça kurnaz. İşlemler bitip hizmet de faturalandırınca "aaa şu şeyi eklemeyi unutmuşuz" diyerek faturaya yansıtmadığı bir ek ücret daha tahsil ediyor. Bunu o anda fark etmek çok mümkün olmadı, daha sonra bir kaç kişinin başına geldiğine tanık olunca bir kurnazlık olduğu kanaatine vardım.

Şahsen, fiyatı düşük geliyorsa da işin sonunda yansıtacakları bir fark olacağınu garanti ederek alternatif servislere bakmanızı öneriyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)