Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Araba mı Motosiklet mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    montanaturne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R
    Aslında ciddi arabasever bir yanım var. 2017 yılında arabamın tüketimi israf seviyesinde olduğu için pcx almıştım. Bu aralar motor ilgim daha ağır basmakta, hatta askere giderken arabamı satıp sadece pcxi saklamıştım. Güzel bir fırsatla binmek istediğim otomobillerden birisi olan polo gti alma fırsatı gelince. Kaçırmak istemedim. Kendisiyle de cb ile de mutlu mesut bir ilişkimiz var. Ama hangisini 1 hafta kullanmasam aklım onda kalıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı chaqalqarlos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    görüyorum ve arttırıyorum. Bende oyumu ATAK helikopterden yana kullanıyorum.
    Little bird iyidir az yakar çok kaçar :D
    chaqalqarlos bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Little bird iyidir az yakar çok kaçar :D
    Yağ yakıyor diyorlar onun için

Her ne kadar araba her koşul için ilaç olsa da İstanbul da motoru tercih ederim. Diğer çoğu şehir de araba der geçerim.

Motosikleti
    CB125R
    Arabanın konforuna alışmıştım. 10 senedir farklı arabalarım oldu. Ama trafikten artık bezdiğim için bisiklet, e-bisiklet, motor ne alsam diye düşünürken motor aldım. 3 aydır sadece işe git gel için kullanıyorum. Kullanım amacıma göre beni çok tatmin etti. Otopark da büyük sorundu iş yerinde. Artık evden çıkarken trafik ve otopark stresiyle çıkmıyorum o açıdan çok iyi. Yakıt ise 4'te 1'e düştü.

Yolum 15-20 dakika olduğu için çok sorun etmiyorum ama arabadaki kadar konforlu değil tabi. Giyinmesi, vs. biraz üşeniyorum. Bazen botu unutuyorum bazen eldivenleri. Bazen havayı kestiremiyorum, kalın veya ince giyiniyorum. Çok soğuk ve çok sıcak havaları görmedim henüz. Özellikle sıcaklardan endişe ediyorum şimdiden.

Bu 3 aylık sürede hiç 'hadi çıkayım da biraz turlayayım' diye bir heves olmadı henüz. Cuma akşamı parkedip pazartesi sabahı tekrar işe gidiyorum. Oysa arabaya atlayıp bir yere gitmek için bahane uydurabiliyorum. Bir de henüz 3 aylık tecrübem olduğu için belki çok cesaret edemiyorum.(İşe gidip geldiğim yol ne kadar yoğun olsa da 15 yıldır kullandığım, bildiğim bir yol)

Ama bunların sebebinin havaların şimdiye kadar çok uygun olmamasına, ekipmanları giyip çıkarmaya henüz alışamamaya bağlıyorum. Yoksa motorumu gayet beğeniyorum ve ona yeterince alıştığımı (hakimiyet açısından) düşünüyorum.

Yani kısacası keyfine düşkün biri olarak arabayı sevsem de, avantajları sebebiyle motoru da seviyorum ve ikisinden de vazgeçemeyeceğim sanırım.

Motosikleti
    Rx3i evo (2016), xtreme max 200 (2018)
    Çok şükür ki (uygun fiyatlılardan da olsa) ikisine de sahibim.

Rabbim hepinize versin.

Gelelim sorunun cevabına,

Eğer ruhumu sorarsanız, Bir tarafa Bugatti veyron koyun diğer tarafa MT 07

Bugatti veyronu gözüm görmez bile.

Yağmur çamur umurumda bile değil, Ancak motoru süremeyeceğim kadar kar olursa (Ankara şartları malum) Ancak o zaman gerekirse otobüsle giderim.

Eğer ihtiyaçlar açısından sorarsanız (Evde 2 yaşında bir bebek olduğundan dolayı) Mecburen kapıda 4 tekerli üstü kapalı bi eşşeğin de beklemesi gerekiyor.

Saygılar.
    espresso bunu beğendi.

Rhombeuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugünlerde sık sık istişaresini yaptığım mevzu. Ankara'da bu kış motor kullanmak beni inanılmaz yordu. Dondum soğuktan diyebilirim. Toplu taşıma rezilliğini kullanmamak için titredim resmen soğuktan.(Ekipmanlı)

Bence ikiside olmalı ama para yetmiyorsa araba daha mantıklı. Araba daha çok işe yarıyor motor şahsi keyif aracı ve bu tanzanyada motor kullanmak da büyük sıkıntı.

Öte yandan motor fiyatları inanılmaz saçma bir hal aldı. Eski püskü 40k - 50k motorlar 30-35 bin gibi fiyatlara. Bu fiyatlar da genelde "abi r25 250 cc 26 milyar olmuş ben 600cc motor veriyorum sana" diye sağda solda sürekli bunu konuşan insanlar tarafından büyük bir keyifle yükseltildi.
    Misal VFR 800 bakıyorum 2006 model 40k da 35 bin lira.
    Trafikte hiç saygı görmediğim, şeritte gitme hakkımın dahi olmadığını düşünen diğer araçlar, yolda her türlü yağ, taş, kasa, mazot, toprak akla gelmeyecek her türlü tehlikenin olduğu bir ülkede motor kullanmak! Çalınması bu kadar kolay olan ve çalındığında kimsenin çok bişey yapamadığı bir araç motorsiklet (çalanın yakalansa dahi serbest kaldığı bir ortam). Bu paraları şu sıkıntılı zamanlarda bu araçlara bağlamak pek mantıklı gelmiyor artık bana. 50 bin liraya Mt09 Tracer(2. el!) alana kadar 50 bine çok çok güzel arabalar var. Motor piyasasını ne yazıktır ki bitirdiler. Artık mantıksız bir hal aldı. Çok yüksek devir çeviren bu aletler ne yazık ki "ayı" gibi yakıyor ve tabi çabuk yıpranıyor. Benzin fiyatları aldı başını gitti. Ortalık 2. elde motorunu kakalamaya çalışan uyanıklarla dolu.

30 yaşındayım ve bu yaşıma kadar hiç arabam olmadı(11 adet motor değiştirdim) motora aşık birisi olarak bende artık bunca şeyden sonra bu ülkede böyle düşünüyorum:(

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Cevap net. Çoluk çocuk sahibi olan birisi önce araba almalı. Sonra motosiklet.
    Tek başınaysan motosiklet yeter.
    montanaturne ve espresso bunu beğendiler.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    blogger 120 bine araba alabilirdim. 30 bine skuter aldım. Elimde kalan parayla da MT09 alabilirim diyor. Tutarsız...
    Motosiklet öyle bakkala gidip artan paramla da sakız ver der gibi alınmıyor. İnsanların tarz olarak benimseyecekleri motorları önceden düşünür araştırırlar. Eğer maddi durumları iyiyse 2 değil farklı tarzlarda 3 motosiklet de alabilirler. O zaman otomobil seven biri aynı mantıkla şunu diyebilir. Bir skuter alsam 30 bin. Onun yerine 3 tane Tofaş araba alayım bari. Çok mantıklı oldu değil mi?

Gelelim asıl soruya; Araba mı, motosiklet mi?

Bana göre motosiklet arabadan çok daha değerlidir. Sadece ulaşım aracı olarak düşünülürse arabadan tek farkı trafiğe takılmamasıdır. Başka hiç bir farkı yoktur. Gezi amaçlı olarak düşünülürse bambaşka bir şeydir. Yaşam biçimidir. Motosikletimi sattıktan sonra 1 yıldır otomobil yada toplu taşıma kullanıyorum. Motosiklet fiyatlarının çıldırmasından sonra bir süre almama kararı verdim. Bu bir yıl motosiklet hobisinin yerine başka bir hobiyle uğraştım. Yoksa arızaya geçebilirdim. İlk fırsatta motosiklet mağazalarının önünde gezinmeye başlarım...
    Kazasız belasız sürüşler...

Motosikleti
    Forza
    Alıntı ÇELİKKAYA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araba bedenini tasir
    Motorsiklet.....RUHUNU
    Muhteşem bir cevap...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:57 ----------

Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    blogger 120 bine araba alabilirdim. 30 bine skuter aldım. Elimde kalan parayla da MT09 alabilirim diyor. Tutarsız...
    Motosiklet öyle bakkala gidip artan paramla da sakız ver der gibi alınmıyor. İnsanların tarz olarak benimseyecekleri motorları önceden düşünür araştırırlar. Eğer maddi durumları iyiyse 2 değil farklı tarzlarda 3 motosiklet de alabilirler. O zaman otomobil seven biri aynı mantıkla şunu diyebilir. Bir skuter alsam 30 bin. Onun yerine 3 tane Tofaş araba alayım bari. Çok mantıklı oldu değil mi?

Gelelim asıl soruya; Araba mı, motosiklet mi?

Bana göre motosiklet arabadan çok daha değerlidir. Sadece ulaşım aracı olarak düşünülürse arabadan tek farkı trafiğe takılmamasıdır. Başka hiç bir farkı yoktur. Gezi amaçlı olarak düşünülürse bambaşka bir şeydir. Yaşam biçimidir. Motosikletimi sattıktan sonra 1 yıldır otomobil yada toplu taşıma kullanıyorum. Motosiklet fiyatlarının çıldırmasından sonra bir süre almama kararı verdim. Bu bir yıl motosiklet hobisinin yerine başka bir hobiyle uğraştım. Yoksa arızaya geçebilirdim. İlk fırsatta motosiklet mağazalarının önünde gezinmeye başlarım...
    Kazasız belasız sürüşler...
    Hocam vlogdaki muhabbetin mantığını Farkli anlamışsın ben toplumun bakış açısını değerlendirmek istedim

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yerine göre...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    açıkcası 50 bin tl araba alıcak bütçem olsa 1 tane xmax bir tanede 20-30 a araba alırım 2 işide çözerim iş ev arası 3 dakika motor ile ne diye gireyim arabaya?

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Kesinlikle jetski.
    montanaturne bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    amaç önemli ..

motor var motor var .. araba var araba var.. yat var kat var.. peynir var börek var..

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amaç önemli ..

motor var motor var .. araba var araba var.. yat var kat var.. peynir var börek var..
    Hap var, cigara var, ex var, roj var, toz var, taş var, hepsi var yani..

Arabam da var, motorumda... Ne lazımsa ona biniyorum.. Ama insan hep olmayanı istiyor o Yüzden Trike :D (Not: Birde Arazi aracı en kallavisinden "Unimog olabilir")
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Motosiklet ve araba ikilisi muhakkak da olsa olmalı sahinde olsa araba kapıda durmalı

Motosikleti
    Forza
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hap var, cigara var, ex var, roj var, toz var, taş var, hepsi var yani..

Arabam da var, motorumda... Ne lazımsa ona biniyorum.. Ama insan hep olmayanı istiyor o Yüzden Trike :D (Not: Birde Arazi aracı en kallavisinden "Unimog olabilir")
    Kopardın beni

Motosikleti
    Artık Yok...
    ne neşeli abiler var bir bilseniz.. abim biniyor 50 bin liralık vespa gts300 üne tıngır mıngır bebek sahile çekiyor .. iniyor motordan badi badi yürüyor giriyor milyon dolarlık yatına maç izliyor..

bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bajaj ın bir modeli var araba görünümlü motosiklet. 😎

Motosikleti
    Forza
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne neşeli abiler var bir bilseniz.. abim biniyor 50 bin liralık vespa gts300 üne tıngır mıngır bebek sahile çekiyor .. iniyor motordan badi badi yürüyor giriyor milyon dolarlık yatına maç izliyor..
    Şans işte
    Insanda şans olucak

U.Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 250R
    Bekarken 2 motosiklet (CBR 650R + NC 750X), evliyken 1 motosiklet 1 araba.. Nasıl fantezi ama?
    montanaturne bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)