Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Küçük bir kaza yaptım, moralim bozuk

Motovento
    REKLAM ALANI
    zebercet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    - / Benelli TNT 250 / Hero Hunk
    Dostlar selam, bugün başıma gelen talihsiz bir olayı anlatmak istiyorum sizlere.

Motosiklet tecrübem 50-100 KM kadar var, geçtiğimiz ay ilk motosikletimi aldım ve bulunduğum bölgede tın tın gezmeye başladım pratik maksatlı. Bugün de bir arkadaşım geldi, kendisi de acemi benim gibi. İkimizde de tam ekipman(ayakkabı hariç) başladık civarda gezmeye, daha 10 km belki yaptık belki yapamadık biraz yukarıya eğimli bir yolda ışıkların da olduğu bölgede sağ taraftaki benzinlikten birden taksici çıkıverdi. Normal bir şekilde yavaşlayıp yol verdim, sonrasında tekrar gitmeye devam edecektim ki debriyajı bırakmamla kendimi yerde bulmam bir oldu.

Motosiklet birden ön kaldırdı ve daha önce de tecrübe etmediğim için hiç bir müdahelede bulunamadım ve hop dedik sağa doğru devrildik, sağolsun bi kurye falan yardımcı oldu bir şey yok deyip az ötede ki parka kadar tekrar devam ettik motosikletle. Sonrasında motosiklet çalışmadı, bir şeyler damlattı marş basmadı vs. bunlar değildi moralimi bozan. Bu arada koruma demiri de kırılmış-

Sağ ayak bileğim motorun biraz altında kalmıştı ve bi ağrı vardı, öncesinde de vucudumun tek kusurlu sayılabilecek noktası sağ ayak bileğim, kemik iliği ödemi, yakın zamanda içerde küçük bir kırık vs. vardı. 2 Farklı acil devlet hastanesine gittim, neyse ki röntgende bir şey yok dendi ancak MR ve BT şart dendi, yarım alçıya alınması gerektiği söylendi, alçıya aldırmadım ailemden dolayı. Canımı sıkan nokta en az 1 hafta basamayacağım üzerine ardından uzun bir süre bana sıkıntı yaratacak ve aileme ne diyeceğim konusu. Annem motoru aldığım gün satılmasını isteyen insan, bilemiyorum açıkcası sonrası için devam edecek miyim.

Biraz uzun oldu, içimi dökmek istedim kusura bakmayın. Herkese hayırlı akşamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

geçmiş olsun
    zebercet bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    çoğu motorcunun ilk öğrendiği sıralarda böyle şeyler başına gelir zaten bende ilk başladığım sıra yokuş aşağı inerken arkadaşa selam veriyim derken frene sert basmamla birlikte sağa yatmam bir oldu ayağım motorun altında kalmıştı 1 hafta ağrı sızıyla yürüdüm ama bırakmadım bu tutkuyu bunlar yaşanılmadan öğrenilmiyor motosiklet. geçmiş olsun.
    zebercet bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı '-' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun

Alıntı EmirhanGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çoğu motorcunun ilk öğrendiği sıralarda böyle şeyler başına gelir zaten bende da ilk başladığım sıra yokuş aşağı inerken arkadaşa selam veriyim derken frene sert basmamla birlikte sağa yatmam bir oldu ayağım motorun altında kalmıştı 1 hafta ağrı sızıyla yürüdüm ama bırakmadım bu tutkuyu bunlar yaşanılmadan öğrenilmiyor motosiklet. geçmiş olsun.

Teşekkür ederim, sağolun. Size de geçmiş olsun.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Geçmiş olsun.

Allah beterinden korusun...
    zebercet bunu beğendi.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Kardeşim geçmiş olsun. Ben orofil fotoğrafından senin açtığın konuyu hatıtladım. Demek almışsın motosikletini, hayırlı olsun, geç oldu ama kusura bakma.
    Ben de senin gibi yeni bir motosiklet sürücüsüyüm,oldukça da acemiyim. Ayrıca kaza da yaptım ve [seninkinden iyi olmasın] fena da bir kazaydı. Havaya fırladım, takla attım falan ama mesele bu değil. Kazayı geçirince benim de moralim bozuldu çünkü motoruma ne olacağını bilmiyordum ve ne kadar suçun çoğu karşı tarafta da olsa adamın arabası da harab oldu. Üzüldüm. Ve bu üzgünlüğün içinde benim moralimi yüksek tutmamın en büyük dayanağı babamın kaza geçirdiğim haberine verdiği tepkisiydi. Açıkçası şimdilik haber vermesem mi diye düşündüm(üniversite dolayısı ile ayrı şehirlerdeyiz, çok endişelenir diye düşündüm ve motoru bırakmamı ister diye çok korktum). Ama sonradan öğrenmesinin büyük terbiyesizlik olacağı gerçeğinden dolayı karakola giderken arayıp haber verdim. Ve hiç beklemediğim bir şekilde sakindi. Sanki telaşlanıp beni de endişelendirmek istemedi. Bu durum moralimin bozulmamasının en büyüj sebebidir. Açıkçası durumundan haberdar olmaları çok önemli. Ayrıca ayağını alçıya aldırmaman olanların sonucunda sorumluluk alamadığın ve kendine zarar verecek işler yaptığın izlenimini oluşturursa sıkıntı çıkabilir. Benim tavsiyem insan ilişkilerinde çok önemli olan lakin bir çok kez yapmadığımız bir şeyi yapman olacaktır. Ne düşündüğünü ve hissettiğini açıkça ifade et. Motosiklet serüvenin için olan ciddiyetini tavrın ve davranışlarınla göster. Gereken sorumluluğu alacağını belli et. Ve eğer istersen bu mesajımı ve geçirdiğim kazaya dair açtığım konuyu gösterebilirsin(meseleyi daha iyi anlamaları için.
    zebercet bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İki acemi trafikte kendinizi daha fazla riske atarsınız. Motosikleti süreceğiniz kişilerin sürüş alışkanlıklarını, nerede nasıl davrandıklarını bilmezseniz problem yaratabiliyor. Eğitim alma imkanınız varsa alın yoksa internetten eğitim videoları (profesyonellerden izleyin, üç günlük vloggerlardan değil) izleyerek kapalı bir alanda birbirinize gösterin. Kontrol edin.
    Dışarıdan bakan bir göz hataları daha iyi görecektir
    emenyasin ve zebercet bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Normal şeyler. Hevesiniz kırılmasın. Geçmiş olsun.
    zebercet bunu beğendi.

Motosikleti
    MT 25
    Trafikte boyle okuzler var ve boyle.okuzler benimde moralimi cok bozuyor motosiklet bir tutku ama can guvenliğim için en kisa zamanda arabaya gecmeyi dusunuyorum
    zebercet bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Geçmiş olsun, botları ihmal etmeyin.
    zebercet bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Geçmiş olsun. Kendine iyi bak...
    zebercet bunu beğendi.

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Çok geçmiş olsun kardeşim. Benim hanım cok istedi hatta bozuk atti ama ben 1000km yapmadan hayatta almam seni arkama dedim sonra caktirmadan 1500 filan yapinca yavaştan aldim arkama. İlk artcili sürüşümde de çok tedirgindim açıkçası. Sen biraz erken cesaret etmissin artçı almaya. Yine de en kötü kazan böyle olsun canın sağolsun
    zebercet bunu beğendi.
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    geçmiş olsun,tecrübe olmuş artçı alma en azından bazı şeyleri iyice kavrayana kadar
    zebercet bunu beğendi.

Motosikleti
    F 650 GS (2005)
    Geçmiş olsun.

Aklınıza gelecek her konuda, en pahalı ve uzun yöntem kendi kendinize öğrenmektir.
    Zaten bu işin püf noktalarını çözmüş, olumsuz yönlerini sizin adınıza yaşamış tehlikelerini sizden önce öğrenmiş birisinin nezaretinde öğrenmek çok daha az tehlikeli, çok daha çabuk ve çok daha ucuzdur.

İyi bir eğitim bundan sonraki olumsuzlukları önlemek için iyi bir başlangıç olacaktır.

Motosikleti
    Allah hepinizden razı olsun dostlar, çok teşekkür ederim geçmiş olsun dilekleriniz için. Umarım sizler de kazasız belasız sürersiniz. Eğitim ve motosiklet botu işini maddi sıkıntıdan dolayı biraz ertelemiştim, sanırım bir süre bu eksiklerimi tamamlamadan binmeyeceğim.
    yigozya bunu beğendi.

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Geçmiş olsun kardeşim Allah daha beterinden korusun 👍
    zebercet bunu beğendi.

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    geçmiş olsun da. motosikletin dinamiklerini kavramadan nasıl süreceğini daha öğrenmeden arkana yolcu almamanı tavsiye ederim.
    zebercet bunu beğendi.

compaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Geçmiş olsun.
    zebercet bunu beğendi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Geçmiş olsun. Acemilikte debriyajı ayarlayamamak çok normaldir. El kaslarının gelişmesi ve hassasiyete alışması zaman alır.

Boş bir alanda ön fren çalışması yapmanı tavsiye ederim. Acemilerin yaptığı kazaların çoğu kaza ön freni aniden sıkıp düşme şeklindedir. Ayrıca yokuş bir yol bulup dur kalk yaparak sol elini geliştirebilirsin.
    zebercet bunu beğendi.

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    büyük geçmiş olsun, en büyük kazan bunla kalsın.
    bütün ekipmanlar önemli ama tam korumalı bot çok önemli. bende ufak çaplı kaza geçirdiğimde korumalı bot giydiğim halde bileğimi burkmuştum ve 2 hafta üstüne basamadım, sonraki 2 hafta ağrıyarak bastım. bot değilde motosiklet ayakkabısı veya normal ayakkabı giymiş olsam kesin kırardım. elbette yakınlarınız üzülecekler fakat her hatadan ders çıkarıp kendini geliştirerek ailene gereken güveni vermek senin görevin. moralini bozma, her işte bir hayır vardır, Allah beterinden sakınsın.
    zebercet bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)