Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

CBR250 İKİ FARKLI YAĞ KOYMA

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Merhaba arkadaşlar motorum cbr 250 yağ değişim zamanı gelmişti ustayla yağ koyduk bir sorun vardı küçük bi yağdan olabilir dedi usta önceki yağ 5100 10 40 motul dü bu sefer farklı koyalım dedi usta yine motul koyduk 5100 ama 1 litresi 10 30 yarım litresi 15 50 koyduk sizce yanlış mı yaptık sorun olurmu bu durum tamamı 10 30 olsa neyse diyeceğim ama yarısı 15 50 farklı olunca zarar verir mi acaba motora

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Hocam yanlış yapmışsınız. Kitapçığında zaten 10 30 diyor. Aklınızda bulunsun yarı sentetik yağ koyun. Bende de aynı motor var,yağ konusunda titizim

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Normalde hep 10w40 koyuyorduk bu sefer böyle oldu usta gayet bilgili sorun yok dedi ama

Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    İlk bende 10 40 koymuştum ve titreşimin arttığını hissettim. 10 30a geçince bir nebze olsun daha iyi geldi motora. İpone 10 30 bu yağı tavsiye ederim

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Acaba Benim 1 litre 10 30 yarısı 15 50 ne gibi. Sorun açar ki

Motosikleti
    MT-07
    Saçma sapan iş yapmış ustan. İki yağında farklı sıcaklık değerlerinde farklı tepkileri olacak. Bence sen ustanı değiştir. Markası, sentetikliği aynı die böyle amatör bir gerizekalılık bana gülünç geldi.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Acaba sorun olur mu krank piston felan sorun yaratır mı

Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Hocam değerleri farklı,özellikleri farklı,kıvamı farklı. Ben 10 40dan 10 30a geçerken servis once yarım yağla motorun içini temizledi,devir daim yapıp eski yağın etkisini geçirdi sonra yeni yağı koydu. Motorunuz kaç model kaç binde

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    2011,model 40bin km

Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Tam da ağır bakımlarının olduğu dönem,yanılmıyorsam debriyaj balatası falan değişiyordu

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Debriyaj da felan sorun yok daha değişimine bira daha var usta sürekli yapıyorum böyle sıkıntı olmaz dedi ama kafam da soru işaretleri oluştu

Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Hocam nette kitapçığı var,indirip okumanızı tavsiye ederim. Hangi kmde hangi bakımların yapılacağı vs her şey yazıyor

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    iki farklı yağ asla karıştırılmaz kimsede önermez o o ustayı bence bırakın

Motosikleti
    MT-07
    Mühendisler gelir şimdi de ben genede söyleyeyim. İlk çalıştırdığında akışkanlar farklı die motor bir süre eksik yağ ile çalışacak. Sonra yavaş yavaş diğer yağda ısınacak vsvsvs... Benim arabada 0w30 dizel yağ mevcut. Kışın kar yağdığında araba eksik yağ uyarısı yakıyordu. Adam gibi bir otoparka çekip baya bir ısınmasını bekledim.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    yolda yağ eklemek gerekirse anlarım ama servisin içinde iki ayrı yağı karıştırmanın amacı nedir anlayamadım birkez karışık yağ kullanmak kayda değer bir zarar vermez 1000 km erken değişirsiniz , ama mineral yağlar ile tam sentetik yağların karıştırılmasını kesinlikle önermiyor üreticiler aklınızda bulunsun..

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Herkese 10w40, sağlam strolklamışlar. Universal yağ diye koya koya onuda bitiren, bakmkış rafda nekalmış ve demiş kaymağı yedik, birazda ondan bundan ekmeğimize yağ olsun. muhahaa. Trajikomoik, k.b.
    Bari birbirine yakın değerler olsaydı. Başda yanlış yağ koymuş, sonrada doğru yağ koyup, kalın yağla üstünüde kalın yağla örtpasmı etmiş, nolmuş. Ustanın fantazisine gülimmi, halimize ağlimmi, şarırdım, valla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:14 ----------

Motosikleti yeni alıp kullanmaya başlarken, baktım, bayı yağ koymadan hazır diye vermiş, kullanım kılavuzunda 15w40 yazıyordu, yakında bulamadım 15w45 koydum. İyi güzel sorun yok, rotaj geldi, yetkili servis, yok bunlara 10w40 da konuluyor dedi motul en pahalı yağindan koydu. 100km gitmeden vites ses değişti, yine 15w40 bulamadım, 15w45 aldım, benzincinin yağ servisinde değiştim. yetkili servisin koyduğu yağ dökülürken koyduğu 0.75 litre 65 lira yağım yarısı kahverengi yağ yarısıda az çırpılmış yumurta gibiydi, istasyonndaki adamın gözleri yerinden fırladı yağı görünce ve bana iyiki değiştiriyoruz dedi. Bunda komik bir ta4afıda yok, sade trajik. Sıfır motora yaptığı kökünden ne desem az.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    iki farklı viskoziteye sahip yağları karıştıran kişiye usta demek gerçekten işinin ehli olan ustalara hakaret etmek olur. böyle bir saçmalık olamaz. sonuçta yağ yağdır motorun içinde yağ olmamasından iyidir o yüzden eminim bir zararı olmaz ama bunlar petrol ürünü birbirlerinin yapısını bozabilirler en kısa sürede yağı değiştirmenizde fayda var. motorunuzu düşünüyorsanız ustanızı da değiştirin
    Volkan76 bunu beğendi.

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Yani, 15w50 çok daha farklı derecelere ulaşabilen yağ. 10w30'u kavurup katran haline getirebilir, sonrada sarılmamış yatak kalmaz. O katmanıda kaxzıyarak belki sökersin.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    o nasıl bi ustaymış la :D

Sen denilenlere bakma, ustadan iyimi bilecekler, aynı marka ve model yağın, hatta ikiside yarım sentetik, karışmasindan birşey olmaz. Şimdiki yağlar çok teknolojik, eskiden biz ne yağlar koyar binerdik. İki farkli vizkozite de yağ karışır, ortalama bir vizkozite olur. Merak etme, yola devam.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)