Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Muayenesiz Araç Cezası?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    NC750X
    Arkadaşlar merhaba, motosikletimin muayenesi 8 ocakta bitti ancak kış mevsimi motoru çıkarmadığımdan muayene yaptırmadım henüz.. önümüzdeki salı gününe tarih aldım muayene için.. ancak takdir edersiniz ki hava çok güzel bu aralar ve bugün yarın çıkıp biraz dolaşsam mı diyorum kaşıntıdan.. muayene hariç motorda her şey tamam.. sigorta ekipman vs. bu durumda polis arkadaşlar durdurursa en kötü senaryo nedir merak ediyorum.. sanırım 235 tl cezası varmış 2019 için ancak motoru bağlarlar mı bilen başına gelmiş arkadaşlardan duymak isterim? ya da muayene tarihi 3 gün sonraya alındığı için ceza yazamazlar gibi bir durum var mı ?vakit ayırdığınız için teşekkürler.. ek olarak bir kazaya karışma durumunda muayenesiz olmak bir dezavantaj mıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    En kötü senaryo muayeneye kadar trafikten men ve para cezası. Hapsetmezler merak etmeyin.

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    1. Seferde 235 tl ceza 7 gun muayne icin sure .2 defa 7 gunun sonunda ceza yersen 488 tl + cekici ile teslim ederler cekici parasi odersin yine 7 gun sure .muayneye randevu alip almadigina bakmazlar 1 gun bile gecse yazarlar cezayi.2. Defadan sonra surekli 488 tl ceza cekici ile teslim seklinde devam ediyor.
    foxtrot bunu beğendi.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Alıntı moonspell07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Seferde 235 tl ceza 7 gun muayne icin sure .2 defa 7 gunun sonunda ceza yersen 488 tl + cekici ile teslim ederler cekici parasi odersin yine 7 gun sure .muayneye randevu alip almadigina bakmazlar 1 gun bile gecse yazarlar cezayi.2. Defadan sonra surekli 488 tl ceza cekici ile teslim seklinde devam ediyor.
    Arkadaş açıklamış.

Benim diyeceğim başka, durduk yere yara yapma kendine sabret biraz daha, muayeneden sonra gezersin.

Hep bişey olmaz dediğimiz zaman başımıza bişey gelir.

Kazasız sürüşler.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En kötü senaryo muayeneye kadar trafikten men ve para cezası. Hapsetmezler merak etmeyin.
    muayeneye kadar trafıkten men ise eve nasıl döneceğiz cezadan sonra ve 2 gun sonra muayeneye nasıl gideceğiz ?

Kanunen çekici ya da römorklu uygun bir taşıyıcı ile gitmelisiniz 2. cezadan sonra. Fakat evden istasyona diye çıkıp yeniden çevirmeye girerseniz açıp göstererek telefonunuzdan randevuyu belki sorun çıkartmaz memur, çok ters anına gelmezse.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı weatherman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanunen çekici ya da römorklu uygun bir taşıyıcı ile gitmelisiniz 2. cezadan sonra. Fakat evden istasyona diye çıkıp yeniden çevirmeye girerseniz açıp göstererek telefonunuzdan randevuyu belki sorun çıkartmaz memur, çok ters anına gelmezse.
    tabi muayene randevu günü dışında yakalanırsa randevuya gidiyorum diyemez.

Motosikleti
    MT-07
    Birde muayeneye girmeden o cezaları ödeyip, muayeneye 0tl para cezası ile birlikte girmen gerekiyor. O cezaları ödemez isen muayeneye almıyorlar
    foxtrot bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750X
    vazgeçtim çıkmıyorum..
    chetaq bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)