Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kadının motosikletime vurup kaçması ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha R25
    Arkadaşlar olay bugün öğle saatlerinde gerçekleşti. Arkadaşlarımla cafede otururken motosikletimi sokak lambasının yanına kaldırıma park ettim. Bir müddet sonra 45-50 yaşlarında kadının bebek arabasıyla motosikletimin yanından geçmeye çalıştığını gördüm. Yanında zaten engelli arabaları için eşik yapılmış oradan geçmek yerine inatla benim motosikletle direğin arasından geçmeye çalışıyor. En sonunda carttt diye ses geldi geçemeyeceğini anlayınca tekme attı yürüdü. Yanına koştum yakaladım, polisi arıycam hiç bir yere gidemezsin diye bu seferde kızları koştu geldi. '' Sen koskoca yaşlı kadını şikayet etmeye utanmıyor musun, rezil ahlaksız, hayvan... v.b'' bunlar hep bir ağızdan üstüme saldırmaya başladılar bunların ağzının payını verdim saygı kuralları çerçevesinde bu seferde restoran sahipleri atladı ne var yaşlı kadınla uğraşmaya utanmıyor musun ? ! . Kendini süperman ilan etmiş ota boka anlayıp dinlemeden atlayan tipler. Hangisiyle uğraşacağımı şaşırdım bir anda, hemen taksi çağırdılar kızlarıyla taksiye atladı gitti ben hiç bir şey yapamadım. Motosikletimde boydan boya çizik var. Rezil olmam da cabası, trafik polisine danıştım kamera varsa cafenin istersen bir şansını dene dedi. Moralim çok bozuldu bana bir akıl verin ben ne yapcam şimdi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    F 650 GS (2005)
    Ben kendi adıma bir ders çıkardım.
    Demek ki kaldırıma parketmemek lazım.
    Olcay Avşar, Oğuzhan10 ve TimFx bunu beğendiler.

AliR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Kaldırıma parkettiğin için kime sorsan sen suçlusun diyecektir. Kamera da olsa polise de gitsen o kadını bulacaklarını hiç sanmam. Çok geçmiş olsun.
    Oğuzhan10 ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaldırıma park etmişsin başkan; napsalardı plaket mi verselerdi

valla yalan değil; eğer ciddi olarak otomobil kaldırımın üstüne çıkmış ve insanları yaya yolundan geciremeyecek kadar sıkıntı yaratan bir şekilde park etmiş ise tekrar aynı şekilde gördüğümde anahtarımı cıakrtıp boydan boya ciziyorum aracı.

Umrumda mı? değil.

Yaptıgım pislik mi? evet.

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    rotüş boyası

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Kaldırıma park etmek suçtur. Başkasının malına zarar vermek de suçtur. Kadının motoru çizme hakkı yoktur, usulsüzlüğü yetkililere bildirebilir sadece. Siz de şikayetçi olabilirsiniz. Siz park, kadın da mala zarar verme cezası alır.
    Oğuzhan10, mombohunter ve Erhan Tosun bunu beğendiler.

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Park cezası alırsın belki ama yinede şikayet et derim ben.
    Oğuzhan10 bunu beğendi.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Kaldırıma park etmen yanlış. Kaldırım tayaların hakkı kadının yerinde ben olsam bende aynısını yapardım.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaldırıma park etmen yanlış. Kaldırım tayaların hakkı kadının yerinde ben olsam bende aynısını yapardım.
    Tek şeritli yolda hiç bir park yeri yoktu en az 2 km ötede vardı ne yapsaydım 2 km uzaklıktaki otaparka park edip yürüse miydim ? Tek fark şu olurdu hani sen bende aynısını yapardım diyorsun ya ben aynısını yapmazdım. Zaten kaybedecek bir şeyim yok seni orada elimden kimse alamazdı. Yaşlı diye çok ses çıkarmadım ama hemen yan tarafta daha kolay çıkılacak yer varken sen gelip benim dişimle tırnağımla artırdığım malı çizersen sonuçlarına da katlanırsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:22 ----------

Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Park cezası alırsın belki ama yinede şikayet et derim ben.
    Kadın görmediğimi sanmış yüzü kireç gibi kesildi bekle seni polislere şikayet edicem deyince kalp krizi falan geçirir diye korktum en fazlada şu dışardan müdahale eden halk kurtarıcıları, gazmanlara sinir oldum. Hayır olayı görmediniz ne atlıyorsunuz sinirimden onları dövecektim. Zor hakim oldum kendime. Trafik polisiyle konuştum yarın gidip şikayetçi olcam cafenin güvenlik kameraları varmış. Ne olursa olsun ben park cezası yemeye razıyım ama o da milletin malına nasıl davranılması gerektiğini öğrenecek. Kendini sorgulasın bu yaşta benim karakolda ne işim var diye. Yarın bir gün aynısını başkalarına da yapacak adım gibi eminim... Boşuna dememişler : Kırkından sonra azanı teneşir paklar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:26 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaldırıma park etmek suçtur. Başkasının malına zarar vermek de suçtur. Kadının motoru çizme hakkı yoktur, usulsüzlüğü yetkililere bildirebilir sadece. Siz de şikayetçi olabilirsiniz. Siz park, kadın da mala zarar verme cezası alır.
    Ben razıyım park cezası ödemeye o yaşlı kadın tekme atmanın cezasını bir ödesin, aklı başına gelsin. Karakola çağırsalar bile yeter ona...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:27 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaldırıma park etmişsin başkan; napsalardı plaket mi verselerdi

valla yalan değil; eğer ciddi olarak otomobil kaldırımın üstüne çıkmış ve insanları yaya yolundan geciremeyecek kadar sıkıntı yaratan bir şekilde park etmiş ise tekrar aynı şekilde gördüğümde anahtarımı cıakrtıp boydan boya ciziyorum aracı.

Umrumda mı? değil.

Yaptıgım pislik mi? evet.
    Benim park edecek yerim yoktu oraya park etmeye mecburdum ve bu araba değil tüm kaldırımı kaplayacak ayrıyeten hadi geçiş yerine koydum da oradan geçemedi diğer yayalarda geçemedi desek o da değil. Direğin sağından geçse bunlar yaşanmayacaktı. Birisi benim alın terimle kazandığım şeyi anahtarla boydan boya çizse ne yaparım diye bir düşün ? empati yap yani. Mesela ben empati yapayım eğer ben arabamı çizdiğini görsem ve sen yaşlı ve kadın değilsen ölümüne saldırırdım sana bu yüzden biraz empati eksikliği var bizim toplumda...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:32 ----------

Şunu da söyleyeyim ben olsaydım bende çizerdim diyenler herhalde bu zamana kadar hep baba parasıyla bir şeylere sahip oldular ben o motorumu alabilmek için gecemi gündüzüme verdim çalıştım. Evde et, tavuk yemedim hayallerime kavuşmak için bulgur pilavı yedim öyle biriktirdim. O kadın olamsaydı ve erkek olsaydı daha farklı davranırdım. Biraz empati yapmayı öğrenin. Bende kaldırıma park etmeye meraklı değildim yoktu park edilebilecek başka yer....

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:35 ----------

Alıntı AliR25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaldırıma parkettiğin için kime sorsan sen suçlusun diyecektir. Kamera da olsa polise de gitsen o kadını bulacaklarını hiç sanmam. Çok geçmiş olsun.
    Teşekkürler , trafik polisi tanıdığımla konuştum yarın şikayetçi olacağım. Cafede kamera varmış. Amaç para değil onları ve kızlarını başkasının malına zarar vermek neymiş öğretmek terbiye etmek.... Adliyeye gitseler yeter bana o bile bir cezadır yaşlı kadına...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:37 ----------

Alıntı figoksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kendi adıma bir ders çıkardım.
    Demek ki kaldırıma parketmemek lazım.
    Keşke bu tecrübeyi benim üzerimden sağlamasaydın ama oldu olan hayırlısı olsun artık
    AliR25 bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Üzgünüm dostum haksız olduğun için birşey yapabileceğini sanmıyorum.
    Evet kanunlar çerçevesinde sen ayrı cezasi cekmelisin (Park cezasi), o kadın ayrı..
    Fakat welcome to Turkey...
    Savcıya anlatsan bunu, birde fırça yersin park yüzünden muhtemelen.
    Green Arrow, Oğuzhan10 ve schumacher__ bunu beğendiler.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    kimse motorunda ki çizik için uğraşmaz geçmiş olsun,yaşlı teyze tekmeyle motoru nasıl çizdi leke filan olmasın o
    Oğuzhan10 bunu beğendi.

Motosikleti
    N/A
    Afedersin koyim motorunun boyasına olay o değilde insanların tutumu tekme atmak nedir herkesin koşa koşa gelip bilip bilmeden yargı dağıtması falan yaşı 100 olsun farketmez böyle bir tutumda ölsün gebersin he deseki teyzecim ya kusura bakma yaşlıyım yaşlılığıma ver sinirlendim gel bi tekme daha at derim.
    hotbiber3, Oğuzhan10 ve yaşlıveacemi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimse motorunda ki çizik için uğraşmaz geçmiş olsun,yaşlı teyze tekmeyle motoru nasıl çizdi leke filan olmasın o
    Bebek arabasıyla çizdi geçemeyince geri çıktı giderken de tekme attı sinirli moruk... Kızları da bunu savunmak için bana utanmıyor musun yaşlı kadını dava etmeye diyor tamamda o yaşta benim anneannem bir kişinin tavuğuna kiş dememişti. Bir bu yaşlı var anneannem gibi tatlı, Anadolu kadını hürmetim sonsuz birde böyle mendebur kadınlar var. Kızından özür beklerdim kusura bakma demesini beklerdim bana hayvan mısın sen dedi üstüne üstlük birde hayvan olmamam kalmıştı o da oldu tam oldu. Diğer güya erkekler dışardan geldiler anlamadan yaşlı kadına ne çatıyorsun taksiciden paranı al diyorlar haydaaa taksici bir şey yapmadı ki kadın vurdu motora şaka gibi ya

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:14 ----------

Alıntı capt.ooz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Afedersin koyim motorunun boyasına olay o değilde insanların tutumu tekme atmak nedir herkesin koşa koşa gelip bilip bilmeden yargı dağıtması falan yaşı 100 olsun farketmez böyle bir tutumda ölsün gebersin he deseki teyzecim ya kusura bakma yaşlıyım yaşlılığıma ver sinirlendim gel bi tekme daha at derim.
    Kime sövdün anlamadım reis ama beni savunur gibi konuştun sağolasın

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:16 ----------

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzgünüm dostum haksız olduğun için birşey yapabileceğini sanmıyorum.
    Evet kanunlar çerçevesinde sen ayrı cezasi cekmelisin (Park cezasi), o kadın ayrı..
    Fakat welcome to Turkey...
    Savcıya anlatsan bunu, birde fırça yersin park yüzünden muhtemelen.
    Birde bunlar üstüme saldıracaklardı. Diğer kızları görseydi üstüne birde dayak yiyebilirdim. Bıktım ya bunlardan, herkes yaşlandıkça uslanır bunlar yaşlandıkça kudurganlaşıyorlar. Onun ayağında kireçlenme olması lazım taekwondocu gibi bir açışı var teyzenin, polise şikayet edecem deyincede yüzü kireç gibi bembeyaz oldu madem korkuyorsun ne b*k yemeye...

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Hakaret ve mala zarar verme davası açarsanız kazanırsınız. Sizin kaldırıma park ederek yaptığınız hata ayrı, o kişilerin malınıza zarar vererek size hakaret etmesi ayrı konudur. Sizin hatalı olduğunuz durum için trafik polisini çağırıp motoronuza ceza kestirmesi medeni bir davranış, diğeri ise vatandaşımızın iliklerine işlemiş klasik hayvanlığı.. kadını erkeği aynı zaten, işlerine gelince kadın erkek eşitliği diyorlar evet..
    Oğuzhan10 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakaret ve mala zarar verme davası açarsanız kazanırsınız. Sizin kaldırıma park ederek yaptığınız hata ayrı, o kişilerin malınıza zarar vererek size hakaret etmesi ayrı konudur. Sizin hatalı olduğunuz durum için trafik polisini çağırıp motoronuza ceza kestirmesi medeni bir davranış, diğeri ise vatandaşımızın iliklerine işlemiş klasik hayvanlığı.. kadını erkeği aynı zaten, işlerine gelince kadın erkek eşitliği diyorlar evet..
    Ben bu çizme olayından çok, özür dilemeden kızının üstüme saldırmasina çok sinirlendim yoksa önemli değil der geçerdim. Diğer m*alların bana bağırması ise sinirlerimi zıplattı. Kendimi çok yalnız hissettim ne oluyor lan dedim kendi kendime ben diğer sonradan müdahale olan adamlarla mı uğraşcam yoksa bunun çirkef kızıyla mı baş edecem dedim. Gelmişler taksici vurduysa ondan alsana paranı ne bağırıyorsun yaşlı kadına diye bana bağırıyorlar lan olayın taksiciyle bir alakası yok ne atlıyorsunuz her şeye... ama dediğin gibi park cezası ödemeye razıyım o yaşlı kadın karakola adliyeye gelsin merdivenlerden bir çıksın ona ders olsun ben razıyım artık her şeyi yapıp bir şey olmamış gibi davranmalarına katlanamıyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:29 ----------

Şu da var hakaret ederlerken şahidim yoktu onu da ispatlayamam ki, kızları girerler yalancı şahitlik yaparlar. Yaşlı kadına saldırdı, hakaret etti derler bu seferde bununla uğraşırım of offf nerden park ettim keşke 2-3 km uzağa park etseydim de yürüseydim...

UğurDankı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-R
    Güvenlik kamerası var ise çevrede mala zarar dan dava açabilirsin ancak kaldırıma park ettiğin için sende ceza alırsın trafik ceza puanı da işler ben olsam şikayet ederim

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Motorumda arıza lambası nyanınca kaldırımda lambanın kenarına yaya yolunu kapatmayacak şekilde park edip servisten Bilgi almak için motorun yanından 5 dk ayrıldım diyorsun. Şikayetinde.
    Arkadaşlar çok abartmış bende çizerim nedir ya sanki ülkede kurallar hep işliyor kimse kimsenin cezasını veremez var sa problem ara 155 i insafsız inşallah Allah’ından bulursun.
    chetaq ve HUN bunu beğendiler.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    sinirlenince araba aynası kıran ergenlerin büyükannesi galiba bu yaşlı teyze
    HUN bunu beğendi.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın yanlış park etmesi hiç kimseye motosikletini çizme, zarar verme hakkı vermez!

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:17 ----------

Çok takıntılı ve ne olursa olsun sonuna kadar uğraşırım demiyorsanız değmez boş verin.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Şikayet et tabi. Ama o karıyı nasıl bulacaklar ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)