Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Siz olsanız hangi motosikleti tercih ederdiniz?

Katılımcı sayısı
130. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Ducati Multistrada 1200S

26 20.00%
  • BMW S1000XR

52 40.00%
  • BMW R1200GS Adventure

52 40.00%
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

MultiStrada 1200 mü? S1000XR mi GS 1200 Adv. mi ? Sonuçlandı !

Motovento
    REKLAM ALANI
    waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    Levent Bey,

Fırsatınız olduğunda artı eksi yönler gibi bir değerlendirme paylaşabilirseniz memnun oluruz.
    Özelliklede önceki motorlar ile karşılaştırma gibi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı waldorf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Levent Bey,

Fırsatınız olduğunda artı eksi yönler gibi bir değerlendirme paylaşabilirseniz memnun oluruz.
    Özelliklede önceki motorlar ile karşılaştırma gibi.
    Bi kez Şileye gidip geldim, laf olsun diye, yorum yapmak için çok erken ama gözüme çarpanları iletmeye çalışayım..

Eksilerinden başlayayım ;

- Selesi çok yüksek, 1.80'im ucu ucuna yetişiyor ayaklarım. Elektronik amortisör de en düşükte ve koltuk ayarı da düşükte olmasına rağmen.

- 2 Silindir olması benim gözümde bir eksi, koskoca yılların GS'i 4 silindir olacak değil, ama traktör gibi çalışıyor işte, benim gibi yıllardır 4 silindir'e binen birisi için garip karşılanması normal, sesi de tırt, motor sesi, egzoz sesi birbirine giriyor, buna alışmam zaman alacak.

- Güç olarak; benim için konusacak olursak, öyle zımba gibi bir alet değil, ama çok da kötü sayılmaz, VERSYS 1000 ile eşdeğer gibi geldi bana.

- Vites aralıkları oldukça düşük, bu pek hoşuma gitmedi, 2.5 devirde vites yükseltme önerisi devreye giriyor, 3-4 binden sonra biraz bağırıyor, tabi ben aşina olmadığım için bu yorumum net değil, belki bana öyle geliyor olabilir. Henüz çok erken ama, ilk hissiyatım bu şekilde oldu.

- Motosiklet botu ile kullandım, ve sol ayak pegine parmak uçlarında basmak isterseniz, botun topuğu orta sehpaya çarpıyor ve içeri alamıyorsunuz, Spor motordan kalma bir alışkanlık, peglere parmak ucu ile basarım, botun topuğu sığmıyor maalesef. Ayağınızı ayaklığın içerisine alıp, parmak uçları ile basmaya kalkarsanız da, ayak bir kafes içerisinde kalmışçasına hareketsiz kalıyor.

- 2-3 trafik ışığına arka arkaya yakalanırsanız motor soğutma sıvısının sıcaklığı 100'ü buluyor ve normal olarak fan açıyor, bu havada bile açıyorsa yazın düşünemiyorum. Yani kısacası şehir içi motoru değil.

- Motosiklet çok ağır, 260 kilo, 30 litre yakıt, yağ ve diğer sıvılar vs. 300 'ü aşıyor. Durduğunuz yerde hafif yana kaçsa bir daha geri çekemeebilirsiniz, ayaklar da %100 yere basmadığından ötürü bu durum biraz nanay.. Bir de ben 70 kilo olunca tabi ;)

Artılara gelecek olursak;

- QuickShifter güzel çalışıyor, motosiklet hareket ettikten sonra durana kadar bir daha debriyaj ile işiniz yok, hem aşağı hem yukarı gayet iyi çalışıyor. Hiç gazı kesmeden 2-3-4-5-6 yapmak mümkün, ve ya gazı kapatıp 5-4-3-2-1 yapmak mümkün. Durum böyle olunca fren mesafesini oldukça kısaltıyor, tabiri caiz ise, 160 ile giderken 2 vites küçültüp aynı anda fren yaptığınızda makina çok kısa sürede 60lara 50 'lere gelebiliyor. Zaten normal motorlarda da gaz ile vitesi yükseltebiliyorduk, eliniz alışınca yukarı çıkmak için debriyaj gereksiz fakat aşağı inmek için şarttı. Bu durum güzel bir avantaj.

- Frenleri gerçekten harika, çok yorum yapmaya gerek yok, hatta neredeyse arka freni düşük hızlar ve dar manevralar dışında hiç kullanmıyorsunuz, ön freni sıktığınızda %30 'da arka freni kendisi sıkıyor, Combi Break mevcut..

- Yakıt sarfiyatı beklediğimin altında, racing kullanır gibi kullanınca 8-9 litrelerde geziyor. Insan gibi kullanırsanız 5 veya 5.5.. Gaz sabitlemeye alırsanız, 4.5 'a kadar iner gibi geliyor. Yakıt güzel kısacası.

- Aydınlatma gerçekten başarılı. Led aydınlatma mevcut, hem uzun hem kısa, tamamen led. Selektör başarılı ve sis farları baya etkili. Bu tarafını çok sevdim.

- Artçı için oldukça konforlu.

- Bakım aralığı 10.000 km'de bir olması güzel bir detay.

- Şaft olayı güç aktarımında başarılı ve temizlik derdi olmadığından keyifli bulduğum bir tarafı. (Yağına dikkat etmek lazım, şaftı yakanlar bile varmış)

- Yüksek olması yolda emniyetli hissettiriyor, dezavantaj bazen avantaja dönüşebiliyor, binek arabaların aynalarının üzerinde kalıyor gidon, aradan geçişte iyi bir şey bu.

Şimdilik bu kadar diyebilirim.

Motosikleti
    Africa Twin
    Levent hocam planlarda değişiklik oldu galiba :((

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    GS bana yakısır gs al dedim abimde ne yapsın kırmadı beni

https://www.instagram.com/besafes1kr/

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Ne gibi? .

Motosikleti
    Africa Twin
    Satılık ilanını gördüm motorun, o sebeple sordum.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Satılık ilanını gördüm motorun, o sebeple sordum.
    Baya yüksek ve ağır geldi bana. Aslında almadan önce test sürüşü de yapmıştım ama sanırım analiz etmek için yeterli olmamış.. Eğer tur tarihine kadar satılırsa daha hafif bir şey alsam mı fikri uyandı kafamda.. ve ilana koydum açıkçası, olmazsa seleyi felan alçaltıp devam edeceğim, ölümcül bir durum yok ama, motoru yükledikten sonra sağa sola ufak ufak devrilme olasılığı çok yüksek, özellikle eğimli noktalardaki dur kalklarda ;)

Vakit varken aksiyon alabiliyorsak alacağım, olmazsa dediğim gibi alçaltma opsiyonlarına bakacağım

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alternatif olarak düşünce nedir?

Motosikleti
    Africa Twin
    Para eklemesi çıkarması olmadan XR'a döner o iş

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alternatif olarak düşünce nedir?
    Para eklemesi çıkarması olmadan XR'a döner o iş

Aynen, bi arkadaşımda XR var, gecen gün yazdım, ver bi kaç gün bineyim diye, o da ilk fırsatta Türkiye'ye döner dönmez org. ederiz dedi. İhtimal doğrultusunda XR olur gibi, ama Satılacağını pek sanmam ;) biraz yüksek yazdım bir tarafım hiç satılsın istemiyor, ama ortada bazı gerçekler var görmezden gelmemek lazim

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen, bi arkadaşımda XR var, gecen gün yazdım, ver bi kaç gün bineyim diye, o da ilk fırsatta Türkiye'ye döner dönmez org. ederiz dedi. İhtimal doğrultusunda XR olur gibi, ama Satılacağını pek sanmam ;) biraz yüksek yazdım bir tarafım hiç satılsın istemiyor, ama ortada bazı gerçekler var görmezden gelmemek lazim
    ya agam biz demedik mi xr diye, kardeş sözü dinlemiyosun :(

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya agam biz demedik mi xr diye, kardeş sözü dinlemiyosun :(

Satmıyorum ulen ! ;)

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)