Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Siz olsanız hangi motosikleti tercih ederdiniz?

Katılımcı sayısı
130. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Ducati Multistrada 1200S

26 20.00%
  • BMW S1000XR

52 40.00%
  • BMW R1200GS Adventure

52 40.00%
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

MultiStrada 1200 mü? S1000XR mi GS 1200 Adv. mi ? Sonuçlandı !

Motovento
    REKLAM ALANI
    Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Levent Selam. Son 2 yıldır çevremdeki alınan ve aldırdığım Japonların parça ve servis fiyatlarını görünce, üstüne birde satış fiyatlarının Avrupalılarla yarışmaya başlamasıyla artık rahatlıkla her Avrupa motoru alınabilir kıvama geldi bana göre, en azından adam gibi servisi ve distribütörü olanlar.Dolayısıyla ben BMW'ye yönelmen taraftarıyım. Ducati'nin farklılıkları ve maliyetleri mutluluğuna ciddi anlamda gölge düşürecek. XR ve GS konusunda ise cüzdanına ve içinden geçenleri kombine edip karar vermen taraftarıyım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ben olsam xr alırdım şuan fazer var ileride onu düşünüyorum. Spor tutkunuz var ise yenge de var ise bence tek seçenek o gibi ötekileri elemem sebebi spor karakter.nc 750 den fazer geçtim ki fazer görece rahat,motor.kız arkadaşım nazlanmaya başladı.gs için bence sizin erken yani ruhunuza uymayabilir. Ducati ise klasik İtalyan mantığı çok para. Alırken de işletirken de.he bmw de ucuz değil yani ama Ducati fazla egzotik

Motosikleti
    yamaha x-max 250
    ben olsam v-strom 1000xt alırdım

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Multistadayı bilmiyorum. Koca bir tavukkafasına benziyor. Güclü filan olabilir ama vuruntu sensörü vermı bilmiyorum.
    Almancam anadil kadar oldjğundan bmw'in böyle yeni modellerinde vuruntusensöru (Klopffsensor) olduğunu biliyorum.
    Şimdi, böyle uluslararası bir yolculukda benzin çok fark gösterebiliyor, hele köşe bumcakdaki istasyonlar. Bu yüzden bmw daha sağlıklı bir tercih olur, rğer multistardada bu sensör yoksa. Maalesef araßtırmak için italyancam yok.
    S1000xr mi Gs 1200 Adv'mı. Sauserix S1000xr derim. 1000iks Sihirli güçleri olabilir, belki. Saygı ve selamlarla...
    Levent bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Üçü ilede 100 km den fazla test sürüşü gerçekleştirdim , bu kadar uzun soluklu bir tur için en konforlusu ve şaftlı olan ADV yi tercih ederdim , gerçi ben ADV nin 200 küsür bin lirayı hak eden bir motor olduğunu düşünmüyorum , yarı fiyatına aynı işi yapan ve daha konforlu 1200 Super Tenere yi tercih ederim.. lakin seni az da olsa tanıyan biri olarak S1000XR diyorum , iki defa baya uzun süre test sürüşü yaptım , SS karakterine bu kadar yakın aynı zamanda da bu kadar konforlu bir makinayı BMW den başkası üretemezdi herhalde , Multi nin ise 950 liğini ben daha çok sevmiştim , 1200 lük aşırı gücü ve leylek bacaklı amortisörleri nedeniyle huzursuz hissettirdi bana..

Motosikleti
    MT 25
    Forumda takip ettiğim birtane abi var ducatinin içinden geçti makina hala yürüyor Dqwqw Param ve tecrübem yok ama fantazi olarak DU CA Tİ

nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
    Tabiki gs 1200 ancak daha ekonomik olsun derseniz bence 1000 lik Africa da düşünebilirsiniz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SS karakterine bu kadar yakın aynı zamanda da bu kadar konforlu bir makinayı BMW den başkası üretemezdi herhalde.
    SS karakterine yakın bir touring motosikleti biraz saçma bir şey değil mi ama? Naked karakterine yakın touring çok daha makul bir yaklaşım gibi geliyor bana. O noktada da Superduke GT giriyor denkleme.

Motosikleti
    falcon flash 100
    İki motosiklet alternatifler içinde varsa banko geçerim.

1- cbf 150 tabi sizin alternatifiniz de yok. Bu farklı bir klas.

2- GS 1200 sizin alternatifleriniz içinde var. Hiç düşünmem şöyle olacak böyle olacak diye maden alternatifler içinde var gözüm kapalı GS 1200 derim.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi 22 yaşındaki arkadaşım profilimdeki motoru aldı. 1 sene binip sattı. Şuan alacak motor bulamıyor. Gs'in tadını bir kere alan bir daha bırakamıyor. Bana kalırsa (sıfır bilgim, sadece tip üzerinden gidiyorum) XR size daha çok yakışır. Hem R6'lı günleri yad edersiniz canınız istediğinde. Hem 4 silindir, hem tur motoru. Sesi de güzel. Gs için bence erken sizin için. En azından 40+ olsanız o zaman uygun olur.

Geçen sene versys ile gittiğinizde yeri geldi 170+ gittim demiştiniz. Ben gs üzerinde yozgat-ankara yaptım. 170-180 gibi hızlara pek uygun bi motor değil. Aksesuarı da çok pahalı.

Baya bi saçmaladıktan sonra ateş kırmızısı bir XR size çok yakışır düşüncesindeyim.

Ducatinin desmosu, artan kilometresi ile ne uğraşasınız ki hem...

XR 'da Multi 'de aslında karakteristik olarak birbirlerine çok yakın aletler, her ikisi de olur belki,fakat ekonomik dengeyi göz önünde bulundurduğunuzda almak istediğim XR 100-110 aralığında, fakat 120 - 130 aralığında da Adv. var. Gönlümden Multi veya XR geçsede araftayım, galiba GS 'e yönelicem.

Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motorlarımı hep gönlümden geçen tercihe göre yaptım. Önemli olan benim isteğimi tatmin etmesi. O yüzden ben s1000xr derdim.

Kararın her ne olursa olsun. Şimdiden kazasız belasız
    teşekkürler

Alıntı fkambay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben Oyumu s1000 xr dan yana kullanırdım şehir içine de rahat gelen bir motor
    Şehir içi motosiklet problemim yok, 1 tane 650 f var, ona biniyorum zaten, yani temel problemim bu değil
    teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:46 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletlerin sıralaması şahsi tercihe göre değişir. Şahsen bu üçü arasından gözüm kapalı seçeceğim Multistrada olur.

Bir kaç nokta:

Şahsen kullandığım 2013 Multistrada'da ciddi bir titreşim hissetmedim. Uzun yolda rahatsızlık vereceğini hiç düşünmüyorum. Bir de çok rahat motosiklet. Altından kayboluyor insanın kullanıyorken. Kısa mesafe için de üzmez. Aynısı bir GS için geçerli değil bence.

Güvenilirlik açısından İtalyan olması yönüyle Ducati'nin yeri ayrı (!) olsa da, BMW'nin de sicili sağlam değil. Bakımı ucuz da değil.

Kısa süre kullanıp satmak için hiç biri ucuz değil. Hepsi de kullanması pahalı aletler.

XR en son tercihim olurdu. Okuduğum ve dinlediğim incelemelerin hemen hemen hepsi 6000 devir civarı gidon titreşiminden şikayet etmişler.

Alternatif olarak Türkiye'de ucuza yeni SDR GT varmış diye duydum hepsinden güçlü ve sportif olacağı kesin. Ancak kullanım fiyatı çok da farklı olmaz sanırım.

Bana kalsa öyle uzun bir seyehat için, kullanım fiyatı, güvenilirlik ve konforu da hesaba katıp Goldwing edinirdim tabii ki... Mutlu artçı, mutlu seyehat. Happy wife happy life Aygır gibi gözükmesine rağmen sapına kadar motosiklet olduğunu kullanınca anlıyor insan... Görünürlük, güvenlik, yorgunluk sorunu da minimal.

Yan şirkette çalışan arkadaşım 2014 multiye sahipti, 1 yıl içerisinde 15 bin TL gibi bir rakam bakım ve servis için ödedi, ve o kadar sık ıvır zıvır problemleri cikti ki, canına yetti ve 3'e 5'e bakmadı 1 yıl sonra ilana koydu 1 yıl içerisinde zorla sattı. Yani multi biraz bu konuda zor bi motor aslında.

XR ise, bence 1 adım daha önde, gidon titreşim problemi de giderildi o aletlerin, bunun uygulaması var, aynı tracer 900 'un gidon sallaması gibi bir durumdu o da.. Ama piyasası çok hareketli değil, 10 tane xr varsa, 100 tane gs var. Ben satmak için almayacağım elbette fakat günün birinde satmak isteyeceğim tabiki. O yüzden GS mantık olarak en cazip kalan motor gibi gözüküyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:51 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gözüme en mantıklısı r1200 geliyor. Uzun yol. Şaftlı motor candır. Yoksa bende multisrada derdim ama en rahatı r1200 gözüküyor. Sadece zincir derdi yeter.
    Bir yandan içim kımıl kımıl etmiyor değil, şaft mevzusundan ötürü

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hakikaten arada kalınabilecek seçenekler.

mantık olarak düşünürsek tabi ki gs1200adv.

fakat istek olarak düşünürsek ducati abi, o tip hangi motorda var allasen. tatlılığa bak
    Tasarım tartışmasız gerçektene ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:54 ----------

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim şahsi düşüncem multistrada ve gs1200 çok abartılan balon gibi sisirilen motorlar.
    İlla o tarzda motor alacak olsam 1200 Super tenereden başka motora bakmam
    Yani saygı duyuyorum düşüncene, herkesin zevki farklı tabiki, fakat evladım olsa sevmezdim herhalde TNR'yi, bence oldukça kötü bir tasarımı var, hiç denemedim, test etmedim, bu düşüncem sadece tasarımından mütevellit, yahu biraz estetik olmaz mı motosiklette ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:56 ----------

Alıntı profenid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğiniz motosikletlere binme şansım olmadı yorum yapamayacağım ama KTM 1190 adventure kullanıcısıyım. 1190 adventure yada 1290 adventure seçenekleriniz arasında yer alabilirdi diye düşünüyorum
    Güç olarak, sınıf olarak aynı olsalar da şahsen hiç estetik bulamadığım motosikletlerden birisi diyebilirim. 1290 'ın fanatikleri var biliyorum ama pek bana göre değil.. Biraz şekilciyim sanırım. ;(

Bence sizin bu noktada en buyik kriteriniz motosikleti 2-3 yil icin satarim dusunceniz. Multi ile Xr her ne kadar size hitap etsede belki de aldiktan 1 sene sonra ilana koysaniz 1 senede anca satacaksiniz ama GS de soyle bir avantajin var aldin ve dogru hissedemedon tatmin etmedi seni sat yine xr multi dusun. Tam tersini yaptiginda satilamama durumu seni Kahretsin dedirtebilir.Daha 35 yasindasin Allah sana esine varsa evladina hayirli omur versin daha cok motosiklet degistirirsin o yuzden degistirirken sikinti vermiyecek motor senin gorusune daha uygun. Zaten saydigin modeller kendi segmentinin en iyileri memnun etmeme sansi az.

Sadece soyle bir senaryo dusun multi yada xr aldin ve memnun kalmadin senin elinde olmayan sebeblerde 1 sene daha elinde tutmak zorunda kalabilirsin. 2. senayo GS aldin aklin xr yada muti de kaldi rahat edemedin hop 1 ayda sattin ve yoluna devam ettin. Basit matematik

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun vadeli düşünüyorum ve hiçbiri diyorum.

Elbette ki zevk meselesi. Ne var ki ben 4. seçenek olarak CRF1000L Africa Twin diyorum.

Kesinlikle zevk meselesi burası tartışmasız, zaten o yüzden böyle bir konu açıp değişik fikirleri almak niyetindeyim. Africa güç ve tasarım anlamında bana hitap etmiyor, bence arazi motosikleti, ama biz yollarda kullanıyoruz. Yola gitmez mi ? Tabiki gider ama, geçmişte Versys 1000 kullanıp, sonra Africa'ya dönmek pek makul değil, o yüzden listemde hiç yok..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:03 ----------

Alıntı arifziyaar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Multi kesinlikle.. Param olsada ben alsam ��
    İnşallah herkesin gönlündeki motor nasip olur. Tşk.

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    FJR 1300
    Bu motosikleti açıkçası hiç incelemedim, nedir ne değildir pek bilmiyorum ama model hk. bir fikir edinmek fena olmayacak. tşk.

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu üçlüden 2. eli en güçlüsü en popüleri gs 1200 tabiki.en mantıklı seçim bu olur ama ben s1000 diyorum motoru tipi rengi gidişi efsane.valla alakasız ama tracer900 de yabana atılmamalı fp da baya sivriliyor
    Tracer 900 F/P olarak gerçekten iyi bir motor. Kullandımda baya, GT'si de baya bi donanımlı, fakat GT fiyatının üstüne 30 koyunca ADV alınıyor, o yüzden f/p kalmıyor..

Alıntı waldorf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Levent hocam,
    Ömür yeter, maddiyatta el verir ise 2-3 sene içerinde açmak isteyeceğim konuyu açmışsınız.

Karar vermesi gerçekten güç motorlar. İnsanı en çok yoran da gönlünden geçeni seçmek mi yoksa ülke şartlarını göz önünde bulundurmak mı ?

XR aralarında bana göre en kanı bozuk olan motor. Tepkisiyle, karakteriyle sert, titreşiminin de çözüldüğü söyleniyor. En büyük eksisini değer kaybetmesi ve çok dar bir alıcı kitlesine hitap etmesi olarak görüyorum. Genel görüşüm uzun vadeden çok, kısa süreli bir aşk yaşanacak bir motor gibi bana göre. Ek olarak artçı ile birlikte uzun turlarda rakiplerine göre aşağıda kalır görüşündeyim.

Mts, ahh o mts. Bakımıydı, servisiydi uzun ömürlülüğüydü derken 2 hafta önce 2014 mts almayıp yine maddi konuları göz önünde bulundurarak Afrika aldım.
    Sizin istemiş olduğunuz sportifliği, touring yapısını bana göre bu 3 motor arasında en iyi harmanlayan alet budur. Tasarım zaten al beni diye bağırıyor. XR gibi malesef 2. elde değer kaybetmesi ve desmo sebebiyle insaları kendinden uzak tutuyor.

Gs, Türkiyedeki pazarı ile maşallah çeyrek altın gibi. Alırken fazla para veriyorsunuz ama diğerleri gibi değer kaybetme durumu olduğunu düşünmüyorum.
    Hareketli piyasası var ve hızlı gidiyor. Konforuna diyecek yok daha ne kadar kendini kanıtlasın. Bindiğiniz zaman premium bir zümreye dahil oluyorsunuz. Evet bakım pahalı parçası bla bla. Ancak bu işin top noktası. Bir daha belki sadece model yükseltmek için elden çıkaracağınız bir motor.
    Ancak dediğiniz gibi biraz yaşlı hissetirme durumu var. Bir anda göbeğiniz çıkıp saçlar dökülebilir.

Tecihim ben hala genç hissediyorum, kanım kaynıyor daha yaşlanmadım, araya bir motor daha sokabilir derseniz Mts.
    Ya macera aramanın anlamı yok, hanımı da yormayalım, satarken de ölü parasına vermeyelim derseniz Gs.

Xr'ı malesef eledim gibi :(
    Söyleidklerinize harften katılıyorum, Yaşlanmadık ama maalesef şartları göz önünde bulundurmama gibi bir şansımız yok. Çok teşekkürler.

Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlar çok yakar,pulsar 200ns neyine yetmez
    Listeye Yamaha 1200 süper tenere ekleyin
    https://www.youtube.com/watch?v=Q7zHwozZRlA

Bütçe önemliyse Japon şart gibi birşey

Anladığım kadarıyla Türkiye'de bir Kawasaki fetişi olduğu gibi bir de GS fetişi mevcut... Kesinlikle son nokta ama neyin son noktası? Şahsen ne genç, ne de yaşlılık halimde ilgimi çekmeyecek olan bir model... Şehir içi için anlamsız. Uzun yol için Goldwing'e rakip olması mümkün değil. Asfalt dışına çıkılmadığı müddetçe anlamsız bir teklif...
    Haşmetçim, neye göre son nokta sorusuna cevap, 10 kullanıcıdan 9'una göre diye söyleyebiliriz. Ülkemiz şartlarında motosiklete binip, GS ADV'ı son nokta olarak görmeyen insan sayısı çok az.

İnsanların genel olarak düşüncesi; insan Genç iken Racing, Orta yaşlı iken,Sport Touring - ve 40+ dan sonra da Enduro olur gibi, aslında kendime baktığımda yukarıdaki düşünceye katılıyorum, Hayat nasıl evre evre ise, motosiklet aynı şekilde evre halinde ilerliyor, ha herkes bu şekilde ilerleyecek diye bir kaide yok, ama bu düşünce sisteminde bence 'de GS günün şartlarında son nokta.

Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Levent Selam. Son 2 yıldır çevremdeki alınan ve aldırdığım Japonların parça ve servis fiyatlarını görünce, üstüne birde satış fiyatlarının Avrupalılarla yarışmaya başlamasıyla artık rahatlıkla her Avrupa motoru alınabilir kıvama geldi bana göre, en azından adam gibi servisi ve distribütörü olanlar.Dolayısıyla ben BMW'ye yönelmen taraftarıyım. Ducati'nin farklılıkları ve maliyetleri mutluluğuna ciddi anlamda gölge düşürecek. XR ve GS konusunda ise cüzdanına ve içinden geçenleri kombine edip karar vermen taraftarıyım.
    Aslında çok haklısın, fakat yine de Bmw , Ducati, vb. markalar diğer japonlara göre hala uçuk parça fiyatlarına sahip, zaten böyle bir motosikletin olduğu zaman kaskosuz binmek saçmalık olur, Bmw'nin çok sık arıza çıkarttığı yok, o yüzden açıkçası çok parça problemine takılmak istemiyorum, tek problem düşüp ederse parça fiyatları olur, onu da kasko ile kafamdan silmek istiyorum. MTS maalesef biraz kaotik bir motosiklet. Bende aynı düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:22 ----------

Alıntı yamaha12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam xr alırdım şuan fazer var ileride onu düşünüyorum. Spor tutkunuz var ise yenge de var ise bence tek seçenek o gibi ötekileri elemem sebebi spor karakter.nc 750 den fazer geçtim ki fazer görece rahat,motor.kız arkadaşım nazlanmaya başladı.gs için bence sizin erken yani ruhunuza uymayabilir. Ducati ise klasik İtalyan mantığı çok para. Alırken de işletirken de.he bmw de ucuz değil yani ama Ducati fazla egzotik
    Ben Ducati'yi biraz kaotik buluyorum, Bmw konusuna gelince fiyatları çok farklı değil, ama piyasaları aynı orantıda değil, Tek binecek olsam XR tercih edebilirim, ama eşimle gideceğim için onun da konforunu göz önünde bulundurmam gerekiyor, XR'in selesi ile, ADV'nin selesi arasında çok fark var. Tabi konu sele değil, rahatlık ve uzun yolda sundukları.

XR daha çok spor bir motor, al gazla, ama tur'a da çıkabilir tarafı yok değil. Ama gerçek bir tur motoru kesinlikle değil.. Her ne kadar gönlüm XR- MTS desede şuan ADV çok ağır basmaya başladı.

Bakalım anket ne cıkacak, ben GS ve XR yarışacak diye düşünüyorum.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    SS karakterine yakın bir touring motosikleti biraz saçma bir şey değil mi ama? Naked karakterine yakın touring çok daha makul bir yaklaşım gibi geliyor bana. O noktada da Superduke GT giriyor denkleme.
    akselerasyonunu SS e yakın demek istedim , oturuş pozisyonu olarak biraz daha tur motorlarına benziyor , yani 1000 km lik bir seyahate çıktığınızda bilekleriniz beliniz iki saat sonra kilitlenmez , düzlüklerde veya uzun yolda sıkıldığımızda ara ara 14.000 devire kadar çıkıp adrenalin yaşatması bu makinanın keyifli yanı , dört silindir olması ses isteyenleride tatmin edecektir ki benim test sürüşü gerceklestirdigim Borusan daki XR da Akrapovic takılıydı ve bu motora özel yazılım ile sadece üst devirlerde enfes bir ses uretiyor , hatta gazı bıraktığınızda patırdama yapmasını istiyorsanız onuda secebiliyorsunuz , marş yaparken bile ilk bir kaç ateslemeyi bujiler egzoz zamanında yaparak daha eliniz kontak anahtarindayken sizi heyecanlandiran bir mühendislik uygulamis BMW

gidon titreşimi ile ilgili yazılmış , 2016 dan sonra gidon bağlantısında esnek malzeme kullanilmis ve titresim tamamen yok edilmiş..

Maddi olarak Turkiye piyasasi dusunuldugunde ise kesinlikle 1200 GS alınmalı..

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Volkan76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Multistadayı bilmiyorum. Koca bir tavukkafasına benziyor. Güclü filan olabilir ama vuruntu sensörü vermı bilmiyorum.
    Almancam anadil kadar oldjğundan bmw'in böyle yeni modellerinde vuruntusensöru (Klopffsensor) olduğunu biliyorum.
    Şimdi, böyle uluslararası bir yolculukda benzin çok fark gösterebiliyor, hele köşe bumcakdaki istasyonlar. Bu yüzden bmw daha sağlıklı bir tercih olur, rğer multistardada bu sensör yoksa. Maalesef araßtırmak için italyancam yok.
    S1000xr mi Gs 1200 Adv'mı. Sauserix S1000xr derim. 1000iks Sihirli güçleri olabilir, belki. Saygı ve selamlarla...
    Teşekkürler ;)

Tek turluk motosiklet almak bana çok garip geliyor. Tercihler farklı işte 🤷🏿♂ Okuduğum kadarı ile tarzınız ducati.
    Ama s1000xr daha mantıklı.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı emre xt125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek turluk motosiklet almak bana çok garip geliyor. Tercihler farklı işte ����♂ Okuduğum kadarı ile tarzınız ducati.
    Ama s1000xr daha mantıklı.
    Eğer bu konuyu kast ediyorsanız, tek turluk bir motosiklet alacağımı ifade etmedim.

Hem belki 2 tur yaparım İfade 1-2 sene sonra değiştirmek isteyeceğim, kötü senaryo modelini güncellemek isteyeceğim manasında.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eee ne alıyoruz şimdi ?
    Sen al aynısından bende alıcam, 1/14 maket

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eee ne alıyoruz şimdi ?
    Sen al aynısından bende alıcam, 1/14 maket
    Bende diyorum nerede bu geç kaldı

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Burda 2. el fiyat araştırması yaptım meraktan.
    2017 model 9-12bin km aralığında
    R1200GS 17500€
    S1000XR 16500€
    Multistrada 18000€

Bunların sıfır fiyatları o zaman ne civardaydı pek bilemem ama bugüne yakındır.
    Bugün Multistrada 1260 modeli 18500 eurodan başlıyor 25.590 euroya kadar çıkıyor.
    2. Elde 18500 euroya o 25000lik model olan pikes peak var. Yani neredeyse %30'luk bir değer kaybı var.

Bmw için ise S1000XR 16,500€
    R1250GS ise 17,400€
    2017 yılında da fiyatlar yaklaşık böyledir. Model değişikliği nedeniyle 500 ila 1000€ daha aşağı olma ihtimalleri var.

Bu arada S1000XR 165 beygirmiş lan oha!
    Göreceğin üzere bu tip motosikletler burada fazla değer kaybetmiyor. Mesela benim 18binden fazla verip aldığım Honda'nın hypersportunu 2 ay önce 14500 euroya sattım. Yani spor modellerin değer kaybı daha fazla. Tabi birde spesyal modellerin.
    Ducati örneğinde olduğu gibi. Düz modeli neredeyse sıfırı ile aynı fiyata satılırken pikes peak gibi dolu modeller baya değer kaybı yaşıyor.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Şehir içi 650f varsa uzun seyehat için Goldwing niye düşünmüyorsunuz? Piyasası küçük olduğu için mi?

Araziye çıkılmadığı müddetçe GS'in üstün olduğu herhangi bir yön göremiyorum çünkü. Japon olması da büyük avantaj (sorunsuzluk + bakım). Uzun yolda ezici farkla en çok tercih edilen motosiklet Amerika'da.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)