Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dainese 4 mevsim tekstil mont

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbr 250r
    Arkadaşlar gecen gün dainese dört mevsim mont aldım. Montun içindeki astarı çıkararak giydigimde korumaları rahatsız ediyor. Yaz icin kullandıgımda astarı cıkarmadan mı kullanmalıyım. Mesela soğukta şöyle kullan sıcakta şöyle kullan gibi 4 mevsim mont kullanım önerilerinizi bekliyorm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Trakyalı Hoşgeldin.
    Bence kışın papaz karası veya öküz gözüyle kullan kesinlikle üşümezsin.
    Yazında suğuuk efesle kullan bak hiç rahatsızlık vermez o zaman korumalıklar.😀

Şaka bi yana montun hayırlı olsun kardeşim.
    Bence aldığın marka hiç fena değil rahatsızlık vereceğini sanmıyorum, sadece ayakkabı gibi giydikçe açılacak rahatlayacaktır.👍
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 250r
    Oojjbuldum 🙋🏻♂😊
    Tesekkurler zamanla acılır ıns cunku Suan yeni diye mi bilmiyorum kolları biraz sıkıyo kasıyo beni .. yazın içindeki astarla giyersem pişirir gibi hissediyorum

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Biri Dainese'nin kulağına, "dört mevsim mont" ibaresine güvenip alanların yaz gelince Dainese'ye ana avrat küfredeceğini fısıldasın...
    espresso ve Green Arrow bunu beğendiler.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    birşey sormak istiyorum
    dört mevsim mont var ise.
    bu deri mont ve tekstil mont neden var biri bana bunu açıklasın.
    bende deri montta var tekstil mont da var
    aralarında dağlar kadar fark var.
    Green Arrow bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 250r
    Ben sana sorayım aralarında ne gibi farklar var ? Deri ceketi soguk havalar dısında sıcaklarda giyebiliyomusun terletmiyo mu ? Tekstil montların havalandırmaları var sıcagı sogugu ayarlayabiliyosun tek fark bu bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:53 ----------

İç astarını çıkarsakta çıkarmasakta yazın giyilemeyecek dimi hava kanallarını acmak ise yaramayacak mı

Hazir mont konusu varken, prohell gambia mont nasil? Antalya için.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ojgeldin adaş.

Dainese nasıldır bilmem ama 4 mevsim Revit mont almıştım. Yazın iç astarını çıkararak giymeme rağen terletiyordu, özellikle sırt korumasının olduğu yer çok terletiyordu. Bir de iç astarını çıkarınca azcık bol geliyor gibiydi ama kışın iç astarla giyince fermuarını zor kapatıyor oldum. (iç astarı takınca dar gelmesinin nedeni montu aldıktan sonra 10 kilo almış olmam olabilir o ayrı mesele) Aaa iyi aklıma geldi, yazın bu 4 mevsim montu kilo vermek amaçlı kullansam ya.

Yaz için ayrıca yazlık mont almak şart. Geçen yaz bütçe ayıramadım, 4 mevsim montla terleye terleye gittim. çantamda fazladan tişort taşıyıp işyerine gidince üzerimi değiştiriyordum ama yaz gelince riderdenim gibi markaların file montları şart gibi.

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Yazın sıcağında tabii ki tüm katmanları çıkaraksın hocam sadece montun kendisi kalacak. Havalar soğudukça/üşüdükçe katmanlarını takıp devam edeceksin. 4 mevsim montun mantığı budur. Astarlı/katmanlı mont yazın sıcağında mahveder. Gerçek yazlık fileli mont bile yazın yakıyor durunca vs. 4 mevsim her türlü bunaltır.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4 mevsim mont hikaye her mont terletiyor çünkü trafiktesin ,ister istemez kask içinde kendimizi kasıyoruz. 4 mevsim montun hikayesi üşütmemesidir. yoksa terlememek ,tabi miktarı bünyeye de bağlı, imkansız oluyor

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Alıntı Trakyalı_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oojjbuldum 🙋🏻♂😊
    Tesekkurler zamanla acılır ıns cunku Suan yeni diye mi bilmiyorum kolları biraz sıkıyo kasıyo beni .. yazın içindeki astarla giyersem pişirir gibi hissediyorum
    Nerede ikamet ediyorsun eğer trafiğin yoğun olmadığı , çok fazla dur kalkları olmayan bir yerde ikamet ediyorsan çokta pişirmez diye tahmin ediyorum.
    Bana sorarsan ben yazın mont giymiyorum. Deri yelekle devam yani ayaktasın😀

Motosikleti
    Honda Cbr 250r
    Ojbuldum bea 😊. Bende Yazın giyilemicek gbi dusundum. Yazlık file mont şart demekki

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Trakyalı_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ojbuldum bea ��. Bende Yazın giyilemicek gbi dusundum. Yazlık file mont şart demekki
    Doğrudan bu kararı vermeyin.

Bünyenize, trafik durumuna, kullanacağınız yola ve ortalama hızınız ile dur/kalk adediniz ve duraklamalardaki bekleme sürenize göre rahat da edebilirsiniz küfür de edebilirsiniz. Deneyerek göreceksiniz, başka yolu yok malesef. Örneğin aynı montu kullanan arkadaşım içlikle kışın motosiklet kullanırken üşürken ben rahatsız olmuyorum, aynı vatandaş yazın astarı dahi çıkartıp giydiğinde terlerken ben kuru kalıyorum. Aynı yol aynı mesafe aynı ürün. Bünye de farkettirir.

Baktınız ki çok rahatsız ediyor, aşırı terliyorsunuz o zaman file tiplere bakabilirsiniz. Denemeden doğrudan masraf yapmamanızı öneririm.

Kullanımda terlemeler başladığında astarı çıkarmak, kesmezse havalandırmaları açmak bir nebze olsun sizi rahatlatır. Ancak kesinlikle "havalandırmalıdır, yaz kış mükemmel iş görür" diye düşünmeyin. Genel maksatlı kullanım şeklinde verimli bir ürün gözüyle bakın.

Dainese iyi markadır. Bakımını yapın, sıcak suda makinede yıkamayın, yıkarken içlikleri çıkarın yeter (birde ruhsatı cepte unutmayın )

Korumalar size biraz uyum sağlayabilir, ama daha çok siz onlara alışacaksınız. Oturuş pozisyonunda fazla rahatsızlık vermeyeceklerdir.
    ...

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birşey sormak istiyorum
    dört mevsim mont var ise.
    bu deri mont ve tekstil mont neden var biri bana bunu açıklasın.
    bende deri montta var tekstil mont da var
    aralarında dağlar kadar fark var.
    Esasen 4 mevsim mont diye bir şey yok. O montlar yurtdışı incelemelerinde 2.5-3 sezon diye tanıtılıyor. Sıcak yazda veya soğuk kışta üşütebilir-terletebilir diye belirtiliyor. Bizim milletimiz gibi fakir toplumlarda ölücülük gibi bir durum genetik olarak olduğu için ağırlıklı olarak herşeyde 4 mevsim mont,lastik vb. gibi türevler çıkıyor ortaya :D

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    4 mevsim mont diye bir şey yok bahar montu onlar. Yazın terleyerek söversin, kışın titreyerek söversin markaya. Doğrusu yaz sıcağı için yazlık fileli püfür püfür mont, kış soğuğu için kışlık hava geçirmez kalın katmanlı mont almak gerek.

Motosikleti
    Honda Cbr 250r
    Tesekkurler ayrıntılı cevaplarınız için ��

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)