Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Tank slapper başınıza geldimi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cb 125 F
    Bu tank slapper sadece yüksek cc li motorlar da mı olur yoksa 125 cc de bile oluşabilcek bir şey mi ? birde tek sebebi gidonu sımsıkı sıkmak mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Benim motorda gidonu bırak ve tank slapperin keyfine bak 😎
    Madriders bunu beğendi.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250cc
    yamaha r25 te olmuştu bana geçen hafta
    u dönüşü olan bir virajda
    virajın çıkışına gazı çok açtım
    o viraja gelmeden lastik bayağı ısınmış ve asfaltta taze idi.
    5 km/h hız ile virajın ortasından çıkışına u dönüşünü bitirdim
    biraz gazı açıp arkayı kaydırıp yanlamak istedim
    arka lastik kaymadı aksine yolu tuttu ve motor hafif kafa kaldırıp indirince gazda takılı kaldı elimde
    ön teker yere basınca şiddetli şekilde 7 8 kere gidon sağ sol yaptı
    bu tank slapper a benziyor ama tam olarak o olmayabilir
    fakat ilk defa başıma geldi
    böyle birşeyi tecrübe ettim viraj çıkışları dikkat edeceğim artık 😁

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı Fatihbey55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tank slapper sadece yüksek cc li motorlar da mı olur yoksa 125 cc de bile oluşabilcek bir şey mi ? birde tek sebebi gidonu sımsıkı sıkmak mı ?
    bu olay on süspansiyon ile alakalı olduğundan her motorda olabilir. Kullanıcıya bağlı biraz da

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu olay on süspansiyon ile alakalı olduğundan her motorda olabilir. Kullanıcıya bağlı biraz da
    Daha cok arka süspansiyonla alakalidir, ozellikle kilolu iseniz veya topcase kullaniyosaniz amortisor on yukleme ayarini yapmak gerekir yoksa motor arkaya fazla yatar ve on taraf yukselir. Bu durumu herhangi birsey kolayca tetikleyip tank slapper a sokabilir.ayni sekilde ani gaz acmalarda motor kafa kaldiracagi icin olabilir. Lastik hamuru durumu ve basinci da cok onemlidir, basiniza gelirse gidonu hafifce tutup arka frene yavasca basmaniz isinize yarayabilir gaz vermek, on fren, gidonu cok sert tutmak kafadaki sallanma hareketini motora yayip sizi ustunden atabilir.

Gidonu cok sıkıyorsanız zaten birseyler yanlis demektir ya oturmayi bilmiyosunuz yada gittiginiz tempo size uygun degil yavaslamaniz gereklidir. Gidonun ufak duzeltmeler yapmasina izin verin motoru dizlerinizle tutun elleriniz sadece gaz ve yön kontrolünde olsun

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Merhabalar, Geçenlerde benimde başıma geldi. Hemde Gustoyla. Arabanın yanından gfeçeyim derken kaldırım kenarı çok yüksekti. Sağ Sürücü basamağı kaldırım kenarına çadeptı, Arkayı hafif sola atınca, motorun uzunlamasıma dengesi bozuldu ve gidon sağ sol vurmaya başladı. Var gücümle gidonu ileri itip 7-8 sallanmadan sonra anca ndüzeltebildim. Sradan fırlayınca öndekine arkadan bindirmeyeyim diye birde motoru sol sag yatırıp o arabayıda sol aradan geçtim. Allah'dan yine acayip ucuz atlattım, ha.
    Sanırım, motosiklet ilerlerken arkateker önntekere göre uzunlamasına anıden izayı bozunca, bütün motosiklet ön tekeri sallıyor. Tabi, birçok sebebide olabilir. Selamlar... Tekerinizin ikiside düz bassın.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Cb125f e çantayı tak. Giderken elleri bırak. Bak bakalım nasıl tank slapper oluyosun usta.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    benim motorda sadece 190 ve üstüne çıkınca yapmaya başlıyor o da bazen.

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Gerilmiş bir ip düzdür, ortadan veya önden iterseniz, hizası bozulur. Düzeltmek için ardaından geri çekebilirsin, ''arka fren'' veya ortadan ikitarafdan elle düzeltirsin ''ayaklarla motoru kavramak''. Doğrumu anladım o kaplan, mantık gürütüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:39 ----------

Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cb125f e çantayı tak. Giderken elleri bırak. Bak bakalım nasıl tank slapper oluyosun usta.
    Motosikleti ilk kullandıktan sonra ilk işim o çantayı sökmek oldu. Acayip bir havadirenci oluşturuyor, hele üzeri tırtırlıysa.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Alıntı Volkan76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerilmiş bir ip düzdür, ortadan veya önden iterseniz, hizası bozulur. Düzeltmek için ardaından geri çekebilirsin, ''arka fren'' veya ortadan ikitarafdan elle düzeltirsin ''ayaklarla motoru kavramak''. Doğrumu anladım o kaplan, mantık gürütüyorum.
    Yazdiginizi anlamadim, ama motosiklette nasil oturulur, tank slapper sebep ve sonuclari vs icin youtube da onlarca guzel video var. altin elbiseli adam in videolarina bakabilirsiniz bu konular icin mobildeyim yoksa direk eklerdim videoyu
    Arka fren agirligi biraz daha one tasimak ve surat dusurmek icin uygulanabilir, motoru zaten diz ve ayaklarla tutmak gerekli gidonu sıkarak değil
    Volkan76 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb 125 F
    Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elleri bırakma gibi bir amacım olmaz inşallah )

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ana sebebi geometridir. Top case veya teker sonrası iniş gibi geometrinin sınırlarını zorlayan durumlarda gerçekleşebilir. Geometrisi aşırı stabil olan cruiser tipi motosikletlerde kolay kolay olmaz.

Motosikleti
    Artık Yok...
    gidon tokatlamak yada tanks slapper adına nederseniz yeniler ingilizce seviyor bu tür terimleri.. Cruiserlarda az olur yapıları gereği ama ön düzenleri sıkınlıysa onlardada olur motorun hacmiyle ilgisi yok ön takımın sıkıntılı ise cub motordada yapar mobilette de yapar..

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Yüksek hızlarda gidonu gereğinden fazla sıkarsan yapabilir. Hissettiğin anda gidonu rahat bırak o yolunu bulur, sakın panik yapıp fren basma.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Marketlerdeki sepetlerde de sık rastlanır

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Cbr 125 ile yağ dökülmüş bir yola girmiştim. Gidonun sağ sola nasıl oynadığına bizzat şahit olmuştum. Neyseki düşmedim. Hızım 110 civarı idi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Volkan76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:39 ----------

Motosikleti ilk kullandıktan sonra ilk işim o çantayı sökmek oldu. Acayip bir havadirenci oluşturuyor, hele üzeri tırtırlıysa.
    Tam aksine ön tarafa yük aktarmamak gerek.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Benim ybr nin gidon bilyaları bozuk olduğundan yapıyo.

125 cc'de tank slapper ayrı bir keyif hacım
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Çengelköyden üsküdarda gidiş yolunda tam tünele gelmeden ufak bi göbek var sola doğru.
    Dönerken hayvan gibi şiyaptığım için ön teker asfaltı tutamayıp sekmişti, ama ne şanstir ki ön teker sekmesine rağmen düşmedim, (Sol ayağımı yere uzatmıştım sert döneceğim için %90 bu sayede yırttım) ön teker sekince sol ayağım otomatikmen yerden baya sert bi destek aldı motoru geri kaldırdım ama sola felan dönemedim düm düz karşıya yardırdım.
    O arada gidon kuduz köpek gibi bi sağa bi sola vurdu, yavaşlayarak onu da zapt ettim ama, sol ayağımın ve kollarımın ağrısı 1 hafta geçmedi.

İnsana geleceği sorgulatan bir olay, düşman totosuna...

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam aksine ön tarafa yük aktarmamak gerek.
    Neye dayanarak söylediniz bunu merak ettim. Onlarca konu ve videoda soylenen birseyin aksini yapmak gerektigini söylüyorsaniz aciklamaniz gerek. Bu arada rahmetlinin videosunuda suraya birakayim

https://youtu.be/WfvPqrOXJ-U

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)