Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

kamp ve karavan fuarı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cıks
    aslında daha önce haberim vardı fakat aklımdan çıkmış yazmamıştım
    yarın son gün ve katılım düşünüyoruz
    fuara giden oldu mu, yada gidecek olan???

http://campandcaravanistanbul.com/index.aspx

bilet fiyatı tek günlük 30 tl imiş, bana saçma geldi ama yine de görmek istediğim bir fuar, son günde olsa öğlen 2 3 civarında katılım sağlarız
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Potasyum keşke unutmamış ve daha önce paylaşmış olsaydın . Aslında her iki tekerci aynı zamanda kampçıdır . Ataşehir'de çocuklarımın misafiriyim . Söz
    vermiş olmayayım ama , çok da arzu ediyorum kamp ve karavanla ilgili her şeyi görüp öğrenmeyi . Pazar günü 14 den sonra 535 2304722 yi ararsanız ben de
    orada olmaya gayret edeceğim . Saygılarla.
    potasyum bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    Karavan yapmak için araç ve yapım aşamalarını araştırıyorum ben 1 aydır. Eski bir minibüs yeterli motokaravan'a çevirmek için ancak Türkiye'nin bürokratik işlemleri kanunları çok sıkıntılı. Minibüs yerine pikap tarzı bir aracın arkasını uygun şekilde yapmak Türkiye içinde daha uygun görünüyor, yurt dışına çıkmak isterseniz de deniz üstünde kısa mesafe araç taşıyan teknelere de sığabiliyor. Halen araştırıyorum.
    drtayfun bunu beğendi.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında daha önce haberim vardı fakat aklımdan çıkmış yazmamıştım
    yarın son gün ve katılım düşünüyoruz
    fuara giden oldu mu, yada gidecek olan???

http://campandcaravanistanbul.com/index.aspx

bilet fiyatı tek günlük 30 tl imiş, bana saçma geldi ama yine de görmek istediğim bir fuar, son günde olsa öğlen 2 3 civarında katılım sağlarız
    Ne gerek var hocam para vermeye. Bütün aile bireyleri için basabilirsin. Vakit kalırsa Boat Show'a da uğra.İyi eğlenceler.

https://bilet.cnrexpo.com/form.aspx?...dvertisement=1
    potasyum ve chetaq bunu beğendiler.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı mustick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne gerek var hocam para vermeye. Bütün aile bireyleri için basabilirsin. Vakit kalırsa Boat Show'a da uğra.İyi eğlenceler.

Çıktı almaya gerek varmı acaba.
    Kapıda telefondan barkodu gösterip girebiliyormuyuz
    Varmı bilginiz ?

Motosikleti
    cıks
    Aslında bu konuya en az motobike kadar önem verilmesi gerektiğini düşünüyorum ama gözden kaçmış sanırım

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıktı almaya gerek varmı acaba.
    Kapıda telefondan barkodu gösterip girebiliyormuyuz
    Varmı bilginiz ?
    barkodu telefondan da okutabiliyorsunuz.
    Kafan varsa kask kullan.

Motosikleti
    cıks

oooh bu mis gibi oldu yoksa bilet parasını bayılcaktık firmalar hem orada satış yapmaya ürünlerini tanıtmaya çalışacaklar hemde bilet giriş parası alınacak saçma değil mi bu konu

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:07 ----------

Bursalıali aradım tel den ama açmadın☺ can sağlığı olsun

Bu fuar benim için hayal kırıklığı oldu, daha çok çadır ve kamp malzemeleri görürüz gibi bir niyetle gitmiştim ama çoğunluk karavan üzerine yoğunlaşmış bir fuar olmuş...açıkcası hiç birşey yoktu

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    barkodu telefondan da okutabiliyorsunuz.
    Saoalsın gittik bugün ailecek.
    mustick bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    ben gittim çok sevdiğim bir olay campervan hep yapmayı hayal etmişimdir.. aslında uzun vadede motordan bile daha ucuza geliyor ama işin sıkıntılı yanı sigortası vergisi hersene tüvü ruhsat kısmı projesi.. yani evrak kürek kısımı.. yoksa campervan yapımı çok keyifli ve zamana yayılarak aracı trafikden çekerek çok para harcanmadan yapılabilicek bir şey..

campervanda ticariden çıkma bir yüksek tavan 15 yada 17 metreküplük bir minübüs alıcaksın zaten %99 ticariden çıkma.. ticari kullanım hayatları bittiği için alıcısı olmuyor fiyatlarıda o yüzden sürünüyor bu tip araçların 50cc sıfır çin malı motorsiklet fiyatına ikinci elde çok rahat ömrünü doldurmuş bir minübüs bulabilirsiniz..

zaten 5 yaşından küçük alamassınız campervan için alırsınızda o zaman minübüsün %84 ötv sini ödüyorsunuz.. buda aşırı pahalıya gelir.. o yüzden campervan yapanlar 5 yaş üstü tercih ediyor..
    maktama ve espresso bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    . Potasyum ile fuar sonrası görüşebildik. ( Tel den ) Fuar derseniz tam bir hayal kırıklığı bence. Motosiklete yönelik neredeyse hiç bir şey göremedim.
    Dış ülkelerde tabi ki güçlü bir motosikletiniz var ise , motorunuzla 100 kilometrelerce çekip götürebileceğiniz moto camp trailer üretiyorlar. Örneğin en
    büyüklerinden biri Aliner alite 400. Sanırım 140 kilo gibi bir ağırlığı var .Daha onun 4 - 5 de biri kilolarda neredeyse yüzlerce model , çeşit dolu .
    Benim Fuarda görebildiğim en hafif karavan 300 kilo idi . 300 kiloyu çekebilecek motosiklet de henüz üretilmedi. selamlarla.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karavan yapmak için araç ve yapım aşamalarını araştırıyorum ben 1 aydır. Eski bir minibüs yeterli motokaravan'a çevirmek için ancak Türkiye'nin bürokratik işlemleri kanunları çok sıkıntılı. Minibüs yerine pikap tarzı bir aracın arkasını uygun şekilde yapmak Türkiye içinde daha uygun görünüyor, yurt dışına çıkmak isterseniz de deniz üstünde kısa mesafe araç taşıyan teknelere de sığabiliyor. Halen araştırıyorum.
    motokaravan yapacaksanız fiat ducato uzun şasi öneririm. Eğer çekme düşünüyorsanız 750 kg üstü olmasın
    maktama bunu beğendi.
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Ben de uzun zamandır araştırıyorum, özellikle motokaravan işi çok acaip ! Senelik 10.000 tl kadar sigorta - kasko tutuyor, ruhsata karavan yazdırmadan pratik yollu bir şeyler yapmaya zorluyor insanı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:34 ----------

Anladığım kadarıyla 5 yaşın üstünde, otomobil ruhsatlı ve az koltuklu bir Transporter vs. alınacak, arka koltukları yatak olanlarıyla değiştirilecek, bagaja da seyyar tuvalet, webasto-klima konulacak. O zaman sıkıntı doğmayabilir.

Motosikleti
    Artık Yok...
    transporterdan olmaz olurda güzel olmaz.. arkadaş yukarda demiş ducato lar iveco lar kasalı onlar en çok yapılıyor.. nedeni yaygın parça ortak motor..
    genelde eski bu kargo şirketlerinden çıkma araçlar tercih ediliyor.. yurtiçi aras kargo falan .. kullanım ömürleri ticari olarak bittiği için fiyatları komik rakamlara satılıyor.. tabii kargo firması olduğu için genelde çoğu uzun şase yüksek tavan ve en geniş 17 metreküplük hacimlere sahip oluyor.. yani karavan için en ideal minübüs..

para vermiyim diyorsanız en iyisi çekme karavan 750kg da aşmassanız çiçek .. hiç bir evrak kürek vergi sigortası yok.. 750kg lık doğru bir karavan tasarımıylada 4 kişilik bir aile rahat 1+1 stüdyo daire hesabı yaşar..

Motosikleti
    Dominar D400
    Beni dediğim pickup arkası karavan olayı şu şekilde. Yeni gördüm vidyoyu, koyayım buraya dedim.
    Link

https://youtu.be/JdU6Na6KiXg" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Büyük araçların evrak sıkıntıları, vergileri ( yıllık 10.000 tl zorunlu trafik sigortası ve kasko) vs. çok üzebilir. Altta linkini verdiğim üstü açılabilen bir alet yapıp içini de mutfak vs. portatif döşersek vergiden ve muayeneden kurtarırız diye düşünüyorum.
    https://youtu.be/-pFwh2BDhkE

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keşke türkiye de fiyatlar avrupadakı gıbı uygun olsa .Bir tane alır turkıye turu yapardım

Motosikleti
    Artık Yok...
    yukarda verilen iki aracın pick up ve caravelle california edition türkiye koşullarına uygun aletler değil.. california edition zaten çok eski bir şirket yıllardır eski kasa transporter caravallere yükseltilebilinir tavan yapıyorlar bunlar daha çok surfçüler falan için uygun sahilde surfünü yapıp akşam kamp ateşini yakıp uyumalık.. pick uplar ise genelde africa serengetisinde kullanılıyor hem 4x4 hemde ufak tefek oluşundan bazen avcılar bazende belgeselciler geceleri çekim falan yapıyor içinden uyuyorlar..

ikiside normal karavan kullanımına uygun değil limitli sınırlı projeler için uygun olabilir. karavan dediğin şey çekmesi yada motorlusu farketmez evdir.. amerikada kravanlarda yaşıyan insanlar var karavan şehirleri falan var adamların..

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Doğrudur. Benim derdim ev değil, evim var Kafam sıkıldığında 3-5 gün atlayıp işten kaçacağım, kafamı dinleyip geri geleceğim gezmelik bir şey arıyorum, California tipi bir şey benim için yeterli gibi duruyor, hatta mutfak bile gereksiz, yemek yapmak - bulaşık yıkamakla uğraşamam.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğrudur. Benim derdim ev değil, evim var Kafam sıkıldığında 3-5 gün atlayıp işten kaçacağım, kafamı dinleyip geri geleceğim gezmelik bir şey arıyorum, California tipi bir şey benim için yeterli gibi duruyor, hatta mutfak bile gereksiz, yemek yapmak - bulaşık yıkamakla uğraşamam.
    Volkswagen T1-T2-T3-T4 diye gider bu modeller, California yerine Westfalia olana bakin, az teknoloji az konfor ama daha guzel olabilir. (T1 bulmaniz imkansiz gibi, kalmamistir artik jilet olmuslardir muhtemelen.)

Kucuk cekme karavan icin ise; Pino, Caretta, Crawler gibi markalar var.

Caretta soyle bir sey, 750kg 'dan hafif oldugu icin ekstra ruhsata gerek yok.
    https://www.youtube.com/watch?v=lGVmxp8G9tY

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler