Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Selam Arkadaşlar Motor Alıcam Tavsiyelerinize İhtiyacım Var (YENİYİM)

Motovento
    REKLAM ALANI

Evet dostlarım 1 aya motor ehliyetim geliyor motor almayı planlıyom.araç kulanıyorum ama motor konusunda tecrübesiz olduğumu söylemek isterim. nasıl bi motorla başlamalıyım görüntüye önem veriyorum tavsiyelerinizi bekliyom. 3-6 bin arası bakıyorum suanlık.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    duke 200 abs

Egee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 gitti Yamaha WR125X geldi
    ben senin yerinde olsam ybr 125 veya cbf 150 yi tercih ederdim. Çin malına hiç bulaşma kafan rahat olsun.
    Yayan bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Hangi sehir? Istediginiz motosiklet (motor sadece bir parca) tipi hangisi?

Scooter ?
    Maxi Scooter ?
    CUB ?
    Commuter ?
    Naked ?
    SuperSport ?
    Cruiser ?
    Adventure ?
    Dual-Purpose ?
    Enes ŞENTÜRK bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Rx1i Evo
    O fiyat aralığının biraz üstünde bakımlı, temiz kullanılmış bir cbf 150 düşünebilirsiniz,. Hatta uzun yıllar kullanırsınız, bakımını da yaptımı bir o kadar daha kullanırsınız.
    Yayan bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı bajajpulsar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    duke 200 abs
    bütçesi 3-6 bin, tavsiye duke enteresan.
    Volkan76 bunu beğendi.

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Duke'nin abs kitini de3mek istemiştir. Ona yeter. Neticed olk motoru. En önem;li unsur abs. Abs olsun yeter, diye düşünmüştür. Muhahu...
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütçesi 3-6 bin, tavsiye duke enteresan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:07 ----------

Bence bir scooterle başla. Sağlam ekipman almanı tavsiye ederim. Scooterle yavaşdan düşe kalka işi kavradınmı, temiz bir makina bakarsın.
    Sağlam bir kask,, eldiven diz dirsekloik en azından. Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

https://www.yukimotor.com.tr/tum-urunler/

Hangi ehliyeti aldığını yazmamışsın.
    Sıfır istiyorsan veya en az başlangıç için her tür nmodel bu sitede bir sayfada.
    50 cc ye kadar vergi yok sigorta istersen yaptırıyorsan.
    Ben yiki gustomla memnunum şu an. Yuki fiftiler yeni çıktı. Bakmada fayda var.

Bütçeyi aşıyor hocam onlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

Alıntı Egee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben senin yerinde olsam ybr 125 veya cbf 150 yi tercih ederdim. Çin malına hiç bulaşma kafan rahat olsun.
    .

Olabilir hocam km yüksek genelinin bakımı falan ugrastirirmi sürüşleri nasıl birde rahatlık?

Merhaba, ben de aynı şekilde ehliyet kursundayım, A sınıfına yazıldım, A2 daha mı iyi olurdu diye düşünüyorum, sanırım sınav müracaatını A2 olarak yapabiliyoruz.
    Yaşım 46,hayatımda ilk defa motosiklet kullandım, 180 lik ama kolay geldi bana. Bugüne kadar chopper düşünmüştüm. Şuanda
    suzuki gw250 inazuma
    Bajaj pulsar ns200
    Kuba superlight 200
    Arasında gidip geliyorum, kısacası ilk motosikletim konusunda karar veremedim. Yoksa ilk anda alacağım.
    İlki Japon... İkincisi su soğutmalı, naked /sport, selesi yüksek , üçüncüsü ise Çinli ama sevdiğim tip.
    Kayseri, 46 yaş, 165 cm boy. Hız düşünmüyorum, yaklaşık 30 yıllık bir hayalin sonundayım...
    İlk motosiklet olarak ne almalıyım?
    Saygılarımla

İzmir'de yasiyom hocam aklımda chopper motor almak vardı ama herkez bulaşma diyor. SuperSport tarzı olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:01 ----------

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Scooter ?
    Maxi Scooter ?
    CUB ?
    Commuter ?
    Naked ?
    SuperSport ?
    Cruiser ?
    Adventure ?
    Dual-Purpose ?
    İzmir'de yasiyom hocam aklımda chopper motor almak vardı ama herkez bulaşma diyor. SuperSport tarzı olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:03 ----------

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Scooter ?
    Maxi Scooter ?
    CUB ?
    Commuter ?
    Naked ?
    SuperSport ?
    Cruiser ?
    Adventure ?
    Dual-Purpose ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:04 ----------

Alıntı Volkan76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duke'nin abs kitini de3mek istemiştir. Ona yeter. Neticed olk motoru. En önem;li unsur abs. Abs olsun yeter, diye düşünmüştür. Muhahu...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:07 ----------

Bence bir scooterle başla. Sağlam ekipman almanı tavsiye ederim. Scooterle yavaşdan düşe kalka işi kavradınmı, temiz bir makina bakarsın.
    Sağlam bir kask,, eldiven diz dirsekloik en azından. Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

https://www.yukimotor.com.tr/tum-urunler/

Hangi ehliyeti aldığını yazmamışsın.
    Sıfır istiyorsan veya en az başlangıç için her tür nmodel bu sitede bir sayfada.
    50 cc ye kadar vergi yok sigorta istersen yaptırıyorsan.
    Ben yiki gustomla memnunum şu an. Yuki fiftiler yeni çıktı. Bakmada fayda var.
    Mondial 125 ZNU sunu gördüm hoş duruyor bunuda alabilirim aklımda ama nasıl iş görür mü bilmiyom açıkçası.
    Volkan76 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Rx1i Evo
    Alıntı iyildirim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, ben de aynı şekilde ehliyet kursundayım, A sınıfına yazıldım, A2 daha mı iyi olurdu diye düşünüyorum, sanırım sınav müracaatını A2 olarak yapabiliyoruz.
    Yaşım 46,hayatımda ilk defa motosiklet kullandım, 180 lik ama kolay geldi bana. Bugüne kadar chopper düşünmüştüm. Şuanda
    suzuki gw250 inazuma
    Bajaj pulsar ns200
    Kuba superlight 200
    Arasında gidip geliyorum, kısacası ilk motosikletim konusunda karar veremedim. Yoksa ilk anda alacağım.
    İlki Japon... İkincisi su soğutmalı, naked /sport, selesi yüksek , üçüncüsü ise Çinli ama sevdiğim tip.
    Kayseri, 46 yaş, 165 cm boy. Hız düşünmüyorum, yaklaşık 30 yıllık bir hayalin sonundayım...
    İlk motosiklet olarak ne almalıyım?
    Saygılarımla
    Mondial Rx3i evo düşünebilirsiniz. Söylediğiniz motorların karışımı gibi düşünün. Adventure tarzında, bir nebze şehir içi - şehir dışı motoru. 2. eli iyidir, ülkemizde çokça kullanılan bir model, çok uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Eğer çinli takıntınız yoksa bir göz atmanızı tavsiye ederim.

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    2013 üstü tvs apache 150 YBR ve CBF kadar kaliteli 2 sindende iyi gider tek eksisi biraz titrer ilk motor olacağı için hissetmezsin

Alıntı mabet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial Rx3i evo düşünebilirsiniz. Söylediğiniz motorların karışımı gibi düşünün. Adventure tarzında, bir nebze şehir içi - şehir dışı motoru. 2. eli iyidir, ülkemizde çokça kullanılan bir model, çok uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Eğer çinli takıntınız yoksa bir göz atmanızı tavsiye ederim.
    Abimiz boyuna 165 demiş rx3i sele yüksekliği ne kadar bilmiyorum Inter netde 2015 modelleri bilgisi var , cant 2016 ve sonrasında büyüdü . Yeni başlayana 165 boy var ise yüksek gelebilir

Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abimiz boyuna 165 demiş rx3i sele yüksekliği ne kadar bilmiyorum Inter netde 2015 modelleri bilgisi var , cant 2016 ve sonrasında büyüdü . Yeni başlayana 165 boy var ise yüksek gelebilir
    Denge konusunda sıkıntı yaşayacağımı çok düşünmüyorum, boyu yazmamın sebebi ilk başta zorlarmı sorusu.
    Pulsar'da iki ayakucuda yere değiyor, yüzme öğrenirken Boyu aşan yerde öğrenme daha hızlı ve iyi değil mi?
    Bu arada Rx3i evoyada baktım, şuan tek dezavantajı fiyatı... İkinci El almayı düşünüyorum 9000 TLye kadar bir bütçe var.
    Saygılarımla

Motosikleti
    Mondial Rx1i Evo
    Alıntı iyildirim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Denge konusunda sıkıntı yaşayacağımı çok düşünmüyorum, boyu yazmamın sebebi ilk başta zorlarmı sorusu.
    Pulsar'da iki ayakucuda yere değiyor, yüzme öğrenirken Boyu aşan yerde öğrenme daha hızlı ve iyi değil mi?
    Bu arada Rx3i evoyada baktım, şuan tek dezavantajı fiyatı... İkinci El almayı düşünüyorum 9000 TLye kadar bir bütçe var.
    Saygılarımla
    Rx3 9a da bulabilirsiniz ama 165 boy, motor zaten yaklaşık 180 kilo, zorlayıcı olabilir. Commuter tarzı motorla başlayıp (cbf-ybr vb.) hani dengeyi, gaz tepkisi vs tutturduktan sonra cc yükseltmek mantıklı olabilir.

hacidayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Alıntı darkness3535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet dostlarım 1 aya motor ehliyetim geliyor motor almayı planlıyom.araç kulanıyorum ama motor konusunda tecrübesiz olduğumu söylemek isterim. nasıl bi motorla başlamalıyım görüntüye önem veriyorum tavsiyelerinizi bekliyom. 3-6 bin arası bakıyorum suanlık.
    Okadar üstü kapalı soru sormuşssun ki anlamak için soruyu 5biliinmeyenli denklem gibi çözmek gerek.Öncelikle tarzın ne,ne için kullanacaksın,3-6 bin arası bakıyorum demişsin sıfır mı? ikinci el mi? TL olarak sorduğunu varsayarak söylüyorum.Arkadaşın birisi sormuş ne tarz diye SS olabilir diyosun ??? Hiç mi piyasaya bakmadın hiç mi bilgin yok.Açık konuşmak gerekirse TROLL'ük yaptığını düşünüyorum.Gerçek anlamda ciddiysende 3-6 bin TL arası zaten çok fazla tarz seçeneğin olduğunu düşünmüyorum fiyatlar gerçekten çok yüksek

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Senin motorun YBR 125. 3-6 arası bütçe motor için. Ekipman için bütçen nedir? Ekipman fiyatları 3 binden başlıyor malesef.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Merhaba arkadaşlar,
    Bugün ilk motorumun pazarlığını yaptık. SL200, 2015 model, 19000 km, 7500 TL.
    ilginiz için teşekkür ederim.
    Bu arada ehliyet sınavına nisanda gireceğim, motoru perşembe teslim alacağım ama hocam tarafından 10-15 gün cadde ve sokaklar yasaklandı bana, trafiğe kapalı alanda çalışma imkanı var...
    Saygılarımla

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Hayırlı olsun şimdiden.

Teşekkür ederim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)