Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

30000 tl ye 0 motorsiklet

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2021 PCX
    Alıntı mabet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Test etme imkanı bulabildiniz mi? Söylenenlere aldanmayın, 180cm 85 kiloyum 125cc lik modelinde bile ayak tabanı hafiften kalkıyordu. İnceleme fırsatınız olursa ne demek istediğimi anlarsınız. Eğer gerçekten iri yapılıysanız zaten çoğu 250cc altınızda ufak kalacaktır.
    Üstüne oturdum ne biliyim belki ben öyle hissetmişimdir ama birde zincir sorunu var
    :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    Boy 1.83se cb250r bi tık ufak kalır bende düşünmüstüm bir ara kendisini.... Yeni baslayacakmişsiniz her zaman lazim olmasa da arada ihtiyac duyabileceginiz vites göstergesi yok asıl ona uyuz olmuştum ben....Çünkü aynı motorun 125liginde, 650liliginde ve 1000 liginde olmasına rağmen. 2018-2019 absli bir mt-25 uyar size. Üzerine de ekipman parası rahat rahat kalır.

Motosikleti
    2021 PCX
    Alıntı erhn42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boy 1.83se cb250r bi tık ufak kalır bende düşünmüstüm bir ara kendisini.... Yeni baslayacakmişsiniz her zaman lazim olmasa da arada ihtiyac duyabileceginiz vites göstergesi yok asıl ona uyuz olmuştum ben....Çünkü aynı motorun 125liginde, 650liliginde ve 1000 liginde olmasına rağmen. 2018-2019 absli bir mt-25 uyar size. Üzerine de ekipman parası rahat rahat kalır.
    Aklım cbnin yakıt tüketimi tasarım ve malzeme kalitesinde kalıyor o zamanda :(

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    İlk motor için çok pahalı ve sıfır almak hatadır. 2000km Scooter tecrübesi yetmez, ama eğitim alırsanız belki 250 cc ile başlarsınız o da tavsiyem 2. El olsun. Çünkü acemilik döneminde yaşayacağın bir kaza seni maddi ve manevi olarak çok üzer. Yaşın daha çok genç, öğrencisin gelirin yok.

Motosikleti
    NC750X
    kardeş selamlar ben de cb 250 r ı çok beğeniyordum.. üstüne bi bindim altımda ufacık kaldı (boy 185).. hayatımda ilk defa boyum az daha kısa olsaydı keşke dedim.. 167-172 arası olsaydın efsane olurdu.. trafikte gördüm yine ben boyda birini cb250r ın üstünde.. dayanamamış almış o arkadaş.. arkadan bakınca bildiğin atın tüfeğine konmuş kelebek gibi duruyordu motor.. vstrom 250 ideal olacaktır boyuna göre ya da mondial rx3 i evo da bakabilirsin bütçene göre.. ben şu an nc 750x e biniyorum. tam boyuma göre, öyle söyleyim.. sen v strom 250 yi bir incele derim ben..

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    neden 0 alıcaksın,2. el 16k ya al bi temiz dominar 1 sene kullan sat kalan paranıda kenarda arttır sonra değiştirirsin motoru

Motosikleti
    2021 PCX
    v storm felan değilde ben daha çok mt 25 ile onun arasında kalmıstım yıne de teşekkür ederim bilgileriniz için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:02 ----------

Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden 0 alıcaksın,2. el 16k ya al bi temiz dominar 1 sene kullan sat kalan paranıda kenarda arttır sonra değiştirirsin motoru
    titizlik diyelim bu arada dominarın 0 ı nasıldır :D

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı huseyinnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    v storm felan değilde ben daha çok mt 25 ile onun arasında kalmıstım yıne de teşekkür ederim bilgileriniz için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:02 ----------

titizlik diyelim bu arada dominarın 0 ı nasıldır :D
    ben aldığımda fiyatı iyiydi şuan almam ben şahsen 0
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

Motosikleti
    2021 PCX
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk motor için çok pahalı ve sıfır almak hatadır. 2000km Scooter tecrübesi yetmez, ama eğitim alırsanız belki 250 cc ile başlarsınız o da tavsiyem 2. El olsun. Çünkü acemilik döneminde yaşayacağın bir kaza seni maddi ve manevi olarak çok üzer. Yaşın daha çok genç, öğrencisin gelirin yok.
    inşallah üzülmem ama 2.el almıcam scooterda düşünüyorum bu arada yanı her an herşey olabilir :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    senin yerinde olsam 18.500e mt25 alırdım.zaten tecrübende az 30ları zorlamanın anlamı yok.mt25 de gayet güzel öğrenirsin ağırda değil sakin devirlenen motor panikte yapmaz paranda cebinde kalır ayrıca 2. el değeri de olan bir motor yani sıkılınca istediğin zaman satarsın.üst baş motor 20 tutar 10 da cebe kalır.tabi bulabilirsen mt25i 18.500e kaldıysa

Son Ütücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-07
    Rahmetli Barkın abi ''bizim vatandaş büyük sever'' derdi. Anlayamadım gitti şu büyük küçük muhabbetini, önce motoru sürmek lazım hissiyat her şeyden daha önemli.

Bu arada 30bin çok güzel bütçe, hepsinden önce eğitime gitsen motorları da denemiş olursun bütçenin çok ufak bir kısmını buna harca bence bir taşla iki kuş mis gibi.
    stilll bunu beğendi.

Motosikleti
    2021 PCX
    Alıntı Son Ütücü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rahmetli Barkın abi ''bizim vatandaş büyük sever'' derdi. Anlayamadım gitti şu büyük küçük muhabbetini, önce motoru sürmek lazım hissiyat her şeyden daha önemli.

Bu arada 30bin çok güzel bütçe, hepsinden önce eğitime gitsen motorları da denemiş olursun bütçenin çok ufak bir kısmını buna harca bence bir taşla iki kuş mis gibi.
    bulundugum yer itibari ile eğitim veren bir yer yok sizce ne kadar bütçe olmalı ??

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:22 ----------

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin yerinde olsam 18.500e mt25 alırdım.zaten tecrübende az 30ları zorlamanın anlamı yok.mt25 de gayet güzel öğrenirsin ağırda değil sakin devirlenen motor panikte yapmaz paranda cebinde kalır ayrıca 2. el değeri de olan bir motor yani sıkılınca istediğin zaman satarsın.üst baş motor 20 tutar 10 da cebe kalır.tabi bulabilirsen mt25i 18.500e kaldıysa
    2017 kasası var şuan ama genelde 2018 almamı tavisiye ediyorlar abs e4 vs.

İlk motosikletinizi sıfır almamanizi önerir, herhangi bir Japon 250cc sizi üzmez derim. Hem satarken hem kalite olarak.

Riskli iş ikinci el diyorsanız, sıfır istiyorsanız illa ki buna saygı duyulur, ekipmanlar sonrası tahminen 24 23 bin TL kalır.

Yeni Duke 250 alırdım (yeni kullanıcı dostu kaydırmali debriyaj, sınıfındaki en iyi Abs, hafiflik ve seriligi ile sıkılmadan 2 sene)

Ekipmanda asla ucuza kaçmayın asla, ben iki kez düştüm ve ikincisinde yerden kalkamazdım muhtemelen iyi bir mont ve botum olmasaydı, kask söylenmez bile kaliteli olmak zo run da.

Motosiklet kesinlikle japon olmalı, paranin yetecegi en iyi motosikleti al. İcabinda birkac ay garajda yatsin, ekipmani ve egitimi yavas yavas tamamlarsin. Mumkunse yeni model ve 0km bir japon almaya bak.

Motosikleti
    2021 PCX
    Alıntı Mossberg500 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet kesinlikle japon olmalı, paranin yetecegi en iyi motosikleti al. İcabinda birkac ay garajda yatsin, ekipmani ve egitimi yavas yavas tamamlarsin. Mumkunse yeni model ve 0km bir japon almaya bak.
    2019 yzf r25 gibi mi
    Mossberg500 bunu beğendi.

10 bine ikince Pulsar ns al , 2-3 bini ekipmana ayır. Yakışıklı motor pcx 150 ,n Max da olur . Ama ikinci eli tutulan bir şey al. Aldığın fiyat da satarsın sorun olmaz.

Kalan 15 bini de kendine ayır .

Tr de 100 binlerce diplomalı işsiz var . Ben 20-30 iş görüşmesine katıldım ık dan seçilmiş ön görüşme yapılmış iyisi dedikleri . Hepsi execell biliyor hepsi end müh müş , iki soru soruyorsun bir haberler . Bildikleri ni zannediyorlar .

Kendine yatırım yapmaz isen o zümreye katılırsın.

Kalan 15 ne biliyim müh isen , excell kursuna git , makro ögren , İngilizce kursu na git , çap yap, ersamusa git, branşın ile kurslara katıl , İtalyanca ögrn v.s v.s v.s

Motor dediğin gelip geçecek şey kendine yatırım yapmaz isen hayatının geri kalan bölümünde sıkıntı yaşarsın.

Bunları nereden biliyorum kendim den biliyorum .

Benim sana ağabey tavsiyem bu olur . Belki bugün bunu idrak edemiye bilirisin ama 10 sene sonra anlarsın.
    ufoz ve stilll bunu beğendiler.

Motosikleti
    2021 PCX
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 bine ikince Pulsar ns al , 2-3 bini ekipmana ayır. Yakışıklı motor pcx 150 ,n Max da olur . Ama ikinci eli tutulan bir şey al. Aldığın fiyat da satarsın sorun olmaz.

Kalan 15 bini de kendine ayır .

Tr de 100 binlerce diplomalı işsiz var . Ben 20-30 iş görüşmesine katıldım ık dan seçilmiş ön görüşme yapılmış iyisi dedikleri . Hepsi execell biliyor hepsi end müh müş , iki soru soruyorsun bir haberler . Bildikleri ni zannediyorlar .

Kendine yatırım yapmaz isen o zümreye katılırsın.

Kalan 15 ne biliyim müh isen , excell kursuna git , makro ögren , İngilizce kursu na git , çap yap, ersamusa git, branşın ile kurslara katıl , İtalyanca ögrn v.s v.s v.s

Motor dediğin gelip geçecek şey kendine yatırım yapmaz isen hayatının geri kalan bölümünde sıkıntı yaşarsın.

Bunları nereden biliyorum kendim den biliyorum .

Benim sana ağabey tavsiyem bu olur . Belki bugün bunu idrak edemiye bilirisin ama 10 sene sonra anlarsın.
    Makina müh okumaktayım konu nerden buraya geldi anlamadım ama yinede teşekkürler

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Makina müh okumaktayım konu nerden buraya geldi anlamadım ama yinede teşekkürler
    Diyorki daha üniversite öğrencisisin böyle paralar kolay kazanılmıyor, bir motosiklet sevdasına 30000binTL ni gömme, onu sermaye yap işine gücüne bak. Daha evlenicen mevlenicen bir sürü masrafın olacak. Ailenin her ne kadar maddi durumu yerinde de olsa onların üzerinden yükü al artık 21 yaşına gelmişin 2 yıl sonra okulun bitecek. napıcan 20-30bin TL para verip motor alacaksın amaç ne, sırf zevk.
    stilll bunu beğendi.

erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    @serif abi nin dediklerini yabana atma... Farklı ama bir o kadar da haklı bir konuya değinmiş.
    stilll bunu beğendi.

Makine mühendisi isen okulda ögretikleri hiç bir şey onu bil önce ,

Sana tavsiye edeceğim konular ;

AutoCAD , solid works, (çizim ile ilgi)

Madlab , minitab, macro , ileri execell , ms porocek,( hesaplamalar ile ilgi)

Yalın altı sigma bunları boşver devri bitti , onunların yerine süreç ile ilgi tpm ,5s, sprint ,scram , blue ocean ,kaizen teknikleri ,vsm teknikleri ( süreç çalışmaları)

Pnömatik sistem yazılımları , troia gibi

Tabi en önemlisi İngilizce ni geliştir .

Yukarda yazdığım konulardan bir veya bir kaçına yatırım yap . Motor zevkinden mahrum kalma nefsine de zulum etme ,. Al bir uygun ikinci el motor , 10-12 bine CBR 250 , Pulsar ns200 , pcx , nmax gibi gibi .

Cep telden yazdığım için tavsiye bu kadar oldu . 😊

Edit : Mak müh. Değilim
    artemis99 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)