Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Innovation Project

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Innovation Project #6 [Alınan Parçalar]

Bu bölümde alınan parçaların bir kısmını göstererek son hali ile ilgili kaba bir fikir edindirmek, ayrıca yapılan hiç bir işin ucuza gelmediğini gösterip zaman ve emek istediğini de hatırlatarak parçaların bir kısmını sizlerle paylaşmak istiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ahali güncelleme istiyor.
    FatihC bunu beğendi.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Olağan üstü iş yoğunluğunun bir nebze normale dönüşü sonrası proje ile ilgilenmeye devam edebiliyorum.

Bu bölümde arka çatal bağlantısını tamamlıyor ve arka çatala montajını yapıp arka amortisörleri yerlerine takıyorum. Geçici olarak taktığım tekerlekler ve yakıt deposu ile görüntü tatminkar hale gelmeye başlıyor. Aşağıdaki videoda son halini görebilirsiniz

İzleyen herkese şimdiden teşekkürler.

bpak ve Angrypower bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Yeni video geldi bile.

Bu bölümde zincir değişimi esnasında fark ettiğim şanzıman çıkış milindeki dişli hasarını değişim yapmadan onarıyorum, vites pedalını keserek tek taraflı hale getiriyor ve jantları tel janta çevirme işinin son halini sizlerle paylaşıyorum. İyi seyirler.

Guven, bpak ve Angrypower bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Ne zamandır bekliyordum. Lakin bunları sürüp keyfinide çıkartmak lazım

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Motorda da bi değişiklik gerekecek galiba, big bore kit vs. Sonrasında bir de oil cooler ve de üstüne fan. 120 derece oldu mu fan açılır

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı zeynelhazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorda da bi değişiklik gerekecek galiba, big bore kit vs. Sonrasında bir de oil cooler ve de üstüne fan. 120 derece oldu mu fan açılır
    105
    ...

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    ya iş yerinde izleyemiyorum youtube kanalının ismi ne Kural[Z]

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı sutlusoda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya iş yerinde izleyemiyorum youtube kanalının ismi ne Kural[Z]
    Kural [ Z ]

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:14 ----------

Birkaç güne yeni video da yüklenmiş olacak. Selenin işi, kaplama haricinde bitti. Boyadan ve elektrik tesisatından sonra (yani en son iş) sele kılıfı yapılacak. O zamana kadar sele tasarımı ve motosikletin genel görüntüsü hakkında ciddi bir fikir edinmiş olucaz
    ...

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Veee hızlıca devam ediyoruz...

Tekrardan merhabalar. Bu bölümde janların lastikler takılmadan önceki son halini ve sele yapımını göstermek istedim. Henüz tekerlekler takılmadığı için tasarım tuhaf görünse de sonunun güzel olacağına eminim. Adım adım ilerliyoruz, olumlu olumsuz yorumlarınızı bekliyorum, iyi seyirler.

Ya hocam bu kadar uğraşıyorsun maaşallah teknik beceri de ortada. Bence daha profesyonel birşeyler üzerinde çalışmalısın.

Yeni bir tür üzerinde çalışmanı tavsiye ederim. Sende bu imkan var. Beceri anlamında diyorum. Sonuçta öyle yada böyle zamanla motorlarda evrim geçirecek 100 yıl sonra bugün kullandıklarımız belki olacak ama yeni birşeyler eklenecektir. Ha demekle olmaz biliyorum ama bunu bir düşün. Geleceğin motosikleti yada yeni bir tür motosiklet.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Innovation Project #10 [Yapılanlar ve Boya Hakkında Fikir] az önce yüklendi. Evde kaldığımız zamanı değerlendirelim

Bu bölümde malum Covid-19 salgını öncesinde ve hemen sonrasında çektiğim videoları birleştirip projenin mevcut durumunu göstermek istiyorum. Egzozun kesimden sonraki halini, yakıt deposunun macunlama ile deponun ve şasenin boya uygulaması sonrası durumunu paylaşıyorum. Keyifli seyirler.

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Innovation Project #10 [Yapılanlar ve Boya Hakkında Fikir] az önce yüklendi. Evde kaldığımız zamanı değerlendirelim

Bu bölümde malum Covid-19 salgını öncesinde ve hemen sonrasında çektiğim videoları birleştirip projenin mevcut durumunu göstermek istiyorum. Egzozun kesimden sonraki halini, yakıt deposunun macunlama ile deponun ve şasenin boya uygulaması sonrası durumunu paylaşıyorum. Keyifli seyirler.

https://www.youtube.com/watch?v=Oxzyg2xp_Jw
    Hocam sen bunları evinde mi yapıyorsun?Ben bunu evde yapsam annem beni evlatlıktan çıkarır, üstüne o yetmez beni vurur yine o yetmez, kezzapla yakar, temizlemek için. Benim bir tane tornavidamı görünce masada, bir hafta başımın etini yiyor.

Güzel video, teşekkürler.

Motosikleti
    MT-07
    Aaa güncelleme. Şu innova bitince, karantina günleride bitecek die inanmaya başladım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    emeğinize sağlık güzel video teşekkürler.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı gezginkral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sen bunları evinde mi yapıyorsun?Ben bunu evde yapsam annem beni evlatlıktan çıkarır, üstüne o yetmez beni vurur yine o yetmez, kezzapla yakar, temizlemek için. Benim bir tane tornavidamı görünce masada, bir hafta başımın etini yiyor.

Güzel video, teşekkürler.
    Yok, evde değil tabi ki Bu işler için ayrı bir mekan mevcut. Bu tip işler bir tornavida ile başlar. Onu da koymak için bir takım çantası alarak başlamalısın, gerisi gelir inan bana

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aaa güncelleme. Şu innova bitince, karantina günleride bitecek die inanmaya başladım
    Karantina biter, innova bitmez

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

Yeni bölümle yine karşınızdayım

Bu bölümde boyanması gereken birkaç küçük parçanın daha boyası tamamlanıyor ve şaseye motor monte edilip motosiklet temel görüntüsüne kavuşmaya başlıyor. Sonuç hakkında genel bir fikir edinmeye yardımcı olacak görüntü geliyor... İyi seyirler.

Innovation Project #11 [Toplamaya Başlıyoruz]

Angrypower bunu beğendi.
    ...

Motosikleti
    MT-07
    Renkleri çok güzel oluşturmuşsun abi. Şasi rengi benim aklıma hiç gelmezdi. Demekki hayal gücün çok daha ileri düzeyde. Severek takip ediyoruz

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler