Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Trafikte yaşadığınız tartışmaları ve kavgaları anlatın

Motovento
    REKLAM ALANI
    yigitaksoyx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Phantom 180
    Ben başlıyorum siz devam edin.

Motosiklete başladıktan 5 6 ay sonrası hızım 30-40 km civarında trafik ışıklarına yaklaşıyorum. Kafenin önünde park etmiş bir otomobil ben yanından geçerken aniden yola çıktı tüm dikkatimi yola ve çevreye vermemden ötürü aracı fark edip tek hamleyle kurtardım kendimi polemiğe girmeden kornaya basıp ışıklarda beklemeye başladım. Arkamdan yanaşıp tamponunu plakalığıma dokundurdu kornaya basmaya başladı. Aracın içinde sürücü ve yanında bir kadın vardı. Araçta kadın olduğu için küfür vs. etmedim bağırıp motoru araçların arasına çektim. Araç sürücüsü aşağıya inip "Ne yapıyorsun soldan gitsene" dedi. Evet ilk defa motosiklete soldan git diyen bir araç sürücüsü. Bağırışmalar itişmeler başladı etraf kalabalık oldu. Üzerime saldırmaya çalışınca etraftakiler tutmaya çalıştı aradan 2-3dk geçtikten sonra adam bir açık bulup üzerime saldırdı. Birbirimize girdik ben full ekipman giyinmiştim bunun avantajını kullanarak korumalı eldivenlerle başladım vurmaya. Kaskım çok olmasa da kafama bol geliyordu birden kameramdan tutup kaskı çevirdi herif gözüme siyah perde indi ses var görüntü yok durup kaskı da çıkartamıyorum adam salmıyor. Hareket nerede ses nerede ise oraya savuruyorum yumruklarımı belki denk gelir de kurtuluruz diye Vatandaşlar kavgayı ayırdı yanındaki kadın çığlık çığlığa kadını arabaya bindirdikten sonra kendi de olay yerinden uzaklaştı. Mahkeme ile uğraşmamak için bende polisi beklemeden olay yerini terk ettim.

Bu tür bir konu var mı bilmiyorum varsa kusura bakmayın..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Eyi bok yemişin
    sey_47, ozansntrk ve Mertcan00 bunu beğendiler.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Birine öyle vurdum, diğerine böyle. Ötekini de evine kadar kovaladım. Asarım, keserim, yıkarım ulan

zekvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Böyle bir durumda kalsam ne olur bilemiyorum. Hepimiz çok fazla tehlike yaşıyoruz, badireler atlatıyoruz. Mesela ben bu tarz şeyler yaşadığımda el kol hareketi yapmam bağırmam yada kornaya basmam devam ederim yoluma. Aslında bağır, küfür et, ama kaskın içinden.. sinirini atacak kadar. Çünkü olan olmuş benim verdiğim tepki bir şeyleri değiştirmeyecek. Eğer kaza olursa zaten devamında muhatap oluyorsun yaz, çiz, polis çağır vs. Ama atlatmışsam soğuk kanlı olmak daha iyidir. Hani öfke kontrolü olması lazım biraz da, çok ta şaapmamak lazım

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    2012'de arabayla giderken bir yol verme vermeme tartışması yaşamıştım. Arabam çalışır haldeyken inip direksiyon kilidiyle diğer arabaya saldırmaya kalktım. Kocaman direksiyon kilidini gören diğer araba hemen kaçtı. Ben tam arabaya dönerken bir baktım mahallenin çingeneleri arabaya doluşmuş,arabayı çalmaya çalışıyorlar. Zor bela arabayı kurtarmıştım. Yine aynı sene Bodrum'dan İstanbul'a arabayla dönerken Manisa taraflarında bulunduğum en sol şeride tır daldı ve çok az bir mesafe kala durabildim. Tır şoförünü dövmek için aşağı indiğimde şoför bana beyzbol sopasından hallice bir sopa gösterdi. G.tüm g.tüm arabama geri dönmüştüm. Motor sürerken daha sakinim, karışmıyorum bulaşmıyorum kimseye. Sadece bir iki durumda sırt çantamda taşıdığım çekici gösterdim, o da yetti.

Motosikleti
    Phantom 180
    Alıntı zekvan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bir durumda kalsam ne olur bilemiyorum. Hepimiz çok fazla tehlike yaşıyoruz, badireler atlatıyoruz. Mesela ben bu tarz şeyler yaşadığımda el kol hareketi yapmam bağırmam yada kornaya basmam devam ederim yoluma. Aslında bağır, küfür et, ama kaskın içinden.. sinirini atacak kadar. Çünkü olan olmuş benim verdiğim tepki bir şeyleri değiştirmeyecek. Eğer kaza olursa zaten devamında muhatap oluyorsun yaz, çiz, polis çağır vs. Ama atlatmışsam soğuk kanlı olmak daha iyidir. Hani öfke kontrolü olması lazım biraz da, çok ta şaapmamak lazım
    Aslında haklısın öfke kontrolü gerekli fakat biraz fazla sinirli bir yapım var ne kadar sakin kalmaya çalışsam da bazen olmuyor..
    Volkan76 bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Tartışma sayılmasa da başıma gelen komik olaylardan biri iş çıkışında denk geldi. İşten çıkarken arkadaş metrobüse bırakır mısın dedi bırakalım dedik. Metrobüse geldik çocuk indi,sonra dedi lastikler inmiş galiba falan neyse ben yola devam ediyorum. Kırmızı ışıkta beklerken çocuğun lastiklerin inmiş dediği geidi aklıma. Döndüm arka lastiğe bakıyorum motorun üstündeyken. Bi sesler geliyor çıtır çutur. Dedim noluyoz. Bi baktım önümde ki araba geri geri geliyor ufak ufak götürüyor benim motoru. Korna falan çaldım. Kadın indi geldi yanıma diyo beyefendi kusura bakma arabadan tuhaf ses geliyordu geri gidince devam ediyor mu diye bakayım dedim,arkam boş sandım aynadan baktım göremedim falan dedi. Neyse sorun değil dedik kendimi affettireyim falan derken en son yemek ısmarlıyordu. Sonuç olarak iyi insanlar da var trafikte. Bi kaç tane trafik canavarı için bu insanları kaybetmeyelim.
    Volkan76 bunu beğendi.

Motosikleti
    Ninja 300
    Alıntı yigitaksoyx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında haklısın öfke kontrolü gerekli fakat biraz fazla sinirli bir yapım var ne kadar sakin kalmaya çalışsam da bazen olmuyor..
    Polyanna da olamayız :D sadece şunu düşün ben buna bağırsam ne değişecek ? Zaten toplumun üvey evlatlarıyız herkes bize kurularak geliyor, biz de karşılık verince suçlu durumuna düşüyoruz. O anda etraftakiler dahi böyle düşünüyor ''motorcu işte'' ...

Motosikleti
    Phantom 180
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben tam arabaya dönerken bir baktım mahallenin çingeneleri arabaya doluşmuş,arabayı çalmaya çalışıyorlar. Zor bela arabayı kurtarmıştım.
    ne olursa olsun motorun gidonunu kilitleyip anahtarı alırım böyle karışıklıkta yalan etmesinler makineyi

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

Alıntı zekvan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polyanna da olamayız :D sadece şunu düşün ben buna bağırsam ne değişecek ? Zaten toplumun üvey evlatlarıyız herkes bize kurularak geliyor, biz de karşılık verince suçlu durumuna düşüyoruz. O anda etraftakiler dahi böyle düşünüyor ''motorcu işte'' ...
    Bunu vizörüme yapıştırmak istedim trafikte sinirlendiğimde okuyup sakinleşmeye çalışmak için

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    motorcu her zaman hatalıdır
    mavzer-i bunu beğendi.

Motosikleti
    Phantom 180
    Alıntı chaqalqarlos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tartışma sayılmasa da başıma gelen komik olaylardan biri iş çıkışında denk geldi. İşten çıkarken arkadaş metrobüse bırakır mısın dedi bırakalım dedik. Metrobüse geldik çocuk indi,sonra dedi lastikler inmiş galiba falan neyse ben yola devam ediyorum. Kırmızı ışıkta beklerken çocuğun lastiklerin inmiş dediği geidi aklıma. Döndüm arka lastiğe bakıyorum motorun üstündeyken. Bi sesler geliyor çıtır çutur. Dedim noluyoz. Bi baktım önümde ki araba geri geri geliyor ufak ufak götürüyor benim motoru. Korna falan çaldım. Kadın indi geldi yanıma diyo beyefendi kusura bakma arabadan tuhaf ses geliyordu geri gidince devam ediyor mu diye bakayım dedim,arkam boş sandım aynadan baktım göremedim falan dedi. Neyse sorun değil dedik kendimi affettireyim falan derken en son yemek ısmarlıyordu. Sonuç olarak iyi insanlar da var trafikte. Bi kaç tane trafik canavarı için bu insanları kaybetmeyelim.
    Böyle iyi insanlara da denk geldim tabi ki. Yaptığı hatadan dolayı trafiği durdurup özür dileyenle karşılaştım böyle iyi insanlara denk geldikçe yaşama sevincim artıyor sanki
    Volkan76 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    Uzak durmak lazım.
    Bağımsızlık benim karakterimdir.

ATATÜRK

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Eskiden yaptığım pişmanlıklarımı anlatayım? gerek yok en fazla korna çalar geçerim artık..

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    kavga etmeyin başınıza bela alırsınız. hele yapılı biriyseniz. kolunuzun ağırlığıyla bile o eldivenle adama vurduğunuz zaman karşı tarafa kalıcı hasar verebilirsiniz.
    ozansntrk ve yigitaksoyx bunu beğendiler.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Böbürlenmek değil de, çok güldüğüm bir mevzu olmuştu.

6 kişilik arkadaş grubu şile tarafına gideceğimiz bi yaz günü hafta sonu, tatilciler felan da yollarda baya trafik var.
    Nevzat demir'in oralarda kicima yapıştı bi bmw selektör yapiyo ama önüm dolu, "Gormuyon mu lan" gibi işaret ettim, camda sarkındı hayvan gibi bagriyo çek lan sağa felan..
    Bu arada arkadaşlar arkadan geliyor, ben önden yola çıktım nasıl olsa yol belli eninde sonunda yetişirsiniz dedim, aramızda baya mesafe var, o an tekim.
    İlk fkrsatta sağa çektim nevzat demirden sonraki ilk tünelin oralarda.
    Araban bi hışımla indi elinde levye, aractaki diğer 2 elemanda indi adamı tutuyolar felan bağırıyo çağırıyo ama küfür etmesini bekliyorum yağ sabır diyorum.
    Adamda levye var hadi onu geçtim 3 kişiler, bi an kafada şimşekler çaktı dedim şimdi bizimkiler gelecek bura bayram yeri olacak.
    O an bi vicdanım tuttu "Birader bin arabana git, burda kıyamet kopacak yoksa" dedim.
    Ben böyle diyince şoförü tutan elemanlardan birinin zoruna gitti herhalde "Hayırdır oğlum bizi mi tehdit ediyon, o motoru sana montalarım ameliyatla sökerler" falan gibi bi cümle kurdu.
    "Oğlumlu montalamalı falan konuşma arabana bin git, yoksa o arabayı 3 parça yapıp eşit şekilde sokarım -Ağzınıza-" dedim.
    Ben bunu der demez pata küte girdiler :D :D
    3 kişi adamlar haliyle seve seve kapandım kendimi korumaya çalışıyorum, trafikten durup ayırmaya gelenler oldu felan derken kesici sesi duydum.
    Kafamı kaldırır kaldırmaz montalama uzmanı olan elemana kafa attım, kaskın terek kısmı yüzünden adamın burun üzeri tam kaşlarının ortasi bıçak çekmiş gibi açıldı 10 saniyede kan revan kiyamet koptu, nasıl oldu bilmiyorum belki denk gelmiştir 3 yunus ekibi bizi ite kaka ayırdı.
    Abaranın arka cam hariç hepsi tuz buz.
    Adamların hepsi kol gibi darp raporu alabilecek halde, yallah karakola :D

Karakolda 4 saat boyunca sen haksızdin ben haklıydım derken karakol amiri ne yapti etti adamları razı etti, sonra öğrendik ki bunların hepsi alkollü inceden, arabanın muayene yok falan amir burdan girip biz ayrı odadayken elemanlara demiş hangi totonuza güvenip şikayetçi olacaksınız, adamlar sizi mahkemede perişan eder falan, barıştık tokalaştık, arabanın masrafı kabullendik, suratı yarılan arkadaşa da hastahanede iz kalmayacağının teminatını vermişler, kalirsa her türlü masrafı kabul edeceğimizi felan onaylattı amir.
    Derken adamlar gitti, bende dedim her halde nasihat fırçalama felan faslına gelecez, amir motorcu çıktı :D
    Karakolda ooooo falan yükseldik abi kralsın büyüksün, klasik nasihatler verdi yapmayın etmeyin değdimi falan dedi, haklıydı da.

Tabi şile işi de yalan oldu, dedim çocuklara yallah beykoza size bi kahve ısmarlayayım sağlam sopadan son anda yırttık hakkettiniz
    6 Mal çınaraltı yolunu tuttuk :D

Bu da böyle bir anımdır..

Motosikleti
    Ninja 300
    Okurken içimden kahkaha attım ... yalnız çok iyi

Bu arada endurocu olmanın zararlarını görüyoruz, adamın alnını açabilirsiniz
    MrMud bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bir gün döner kavşaktayım. Sağ taraftan beni gördüğü halde bir otomobil hızla kavşağa daldı.
    Acaip sinirlendim tabi ve çek lan sağa sivuple dedim.
    Adam çekti sağa. Baktım benim yarım kadar bi adam.
    Dedim beni görmüyormusun da dalıyorsun içeri?
    Gördüm ama kaçarsın diye düşündüm dedi.
    iyice sinirlendim.
    Ulan senin ağzını burnunu kırarım dedim.
    Hah haay deyip güldü.
    Nasıl kıracakmışsın ağzımı burnumu diye sordu.
    Elimi yumruk yapıp eldivenimi gösterdim.
    Bak şu eldivenin üstündeki koruma parçalarını görüyormusun dedim.
    Görüyorum dedi ama bi irkildi.
    Elleş bak nasıl sert dedim.
    Eliyle hafifçe dokundu ve sertmiş dedi.
    Hah işte dedim. Bunla sana bir vurursam çenen dağılır dedim.
    O okadar kolay değil dedi.
    Neden diye sordum.
    Çünkü sen yumruğunu salladığında sol elimle içten dışa doğru blok yapar yumruğunu savuştururum dedi.
    Güldüm.
    Savuştursan ne olacak diğer elimle suratına yumruğu patlatırım dedim.
    Acele etme gerisini dinlemedin. Ben sol elimle blok yaparken aynı anda sağ elimle suratına yumruğu patlatırım dedi.
    Bu sefer gülme sırası bendeydi.
    O o kadar kolay değil sen blok yaptığında ben hemen eğilirim dedim.
    Eğilsen ne olacak. Kolumu bükerek dirseğimle sırtına bir çaktım mı feleğin şaşar dedi.
    Sırtımı döndüm.
    Bak bakayım şu monta ne görüyorsun diye sordum.
    Anlamadı.
    Elleş dedim.
    Montumun sırt kısmındaki korumaya dokundu.
    Korumayı görüyormusun? Attığın dirsek vız gelir tırıs gider diye ekledim.
    Bir an şaşırdı.
    Azıcık düşündükten sonra evet dirsek işe yaramaz ama aynı anda ayağımla sana çelme takarak düşürürsem hayatın kayar dedi.
    Bu sefer şaşırma sırası bendeydi.
    Yere düşersem kafamı asfalta çarpabilirdim.
    Aksi gibi adamın yanına giderken kaskımı çıkarmıştım.
    Hemen kısa bir durum değerlendirmesi yaptım.
    Traik sıkışıktı. Ambulans hemen gelmeyebilirdi.
    Beyin kanamasından ölme riskim vardı.
    Sırtımdan soğuk terler boşalıyordu.
    Kaderde yarım kadar adamdan dayak yiyip ölmekte varmış demekki diye düşündüm.
    Özür dilerim abi dedim.
    Gülümsedi.
    özrün kabul edildi ama bir daha karşıma çıkma dedi.
    Hemen motosikletime koştum.
    Ölümden dönmüştüm.
    Bir daha kimseye bulaşmadım.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaip sinirlendim tabi ve çek lan sağa sivuple dedim.
    Devamını okumadan yazıyorum anırarak güldüm :D :D
    Bravo monsieur :D :D
    COQ bunu beğendi.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Bu konunun amacı ne? Ne garip bi yer olmaya başladı burası ya. Iyice tadı kaçtı.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Önümde ambulans vardı, korna çaldım çekilmedi bende durdurup "hayırdır len mq" edasıyla motorcu önceliğini hatırlattım ve zincirle dövdüm. Motorcular kazanacak.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)