Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bayiden Motosiklet Alırken Pazarlık Yapmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba, Yamaha bayisinden sıfır motosiklet almayı düşünüyorum fakat bu nakit alımlarda bayiyle nasıl pazarlık yapmalıyız?
    Bu işler nasıl oluyor?
    Tahmini ne kadar bir indirim alabiliriz ya da indirim dışında bir aksesuar vs alabilir miyiz?

Bu konuda tecrübeli arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilirler ise çok sevinirim, teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT 25
    Honda falansa 100-200 lira ya daşüşer ya düşmez liste fiyatından. çinliyse zorlayabildiğin kadar zorla. ama nakitse düşer o da kart geçicem dersen ya da kredi 100-200 düşüyor yine. nakitte 1k ya kadar düşüren gördüm.
    Flaming0 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Motora markaya göre değişir.şu dönemde plaka ruhsat hediye ederlerse göbek atarınsın bence
    Flaming0 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    1tl indirmediler ben kasım'da aldığımda...
    Flaming0 bunu beğendi.

erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    Şu an ekstra indirim baya zor gibi...koruma takozu, radyatör koruma,stomp grip vs hediye almaya çalışın derim
    Flaming0 bunu beğendi.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Antalya'da yaşıyor olsan yardımcı olurduk.Zira şehir merkezinden almayıp manavgatta ki bayiden almıştı motorunu 1000 liraya yakın indirim ve koruma takozu hediye etmişlerdi mt07 için.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bayisine markasına modelin satış marjına göre değişir ,yakın çevre illerden fiyat al bazen komşu şehirde çok ciddi rakamlar oynayabiliyor.Babanın oğlu değil şurası bana bu fiyatı verdi de yalan söyleme git ordan al derse tükürdüğünü yalamayasın. Şimdiden hayrlı olsun.Kazasız belasız kullan inşallah

Motosikleti
    Bajaj Pulsar rs 200
    Bu iş biraz da motorun fatura durumuna bağlı. Eğer faturası düşükse motorun kar marjı yüksek ise adam karından düşebiilir fakat fatura durumu normal fiyatta ise pek bişe bekleme dostum. Kask falan almaya bak.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı YBRMANİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antalya'da yaşıyor olsan yardımcı olurduk.Zira şehir merkezinden almayıp manavgatta ki bayiden almıştı motorunu 1000 liraya yakın indirim ve koruma takozu hediye etmişlerdi mt07 için.
    İlle yaşadığı yerden almak zorunda değil. Bir otobüsle gidilir, motosikletle dönülür icabında. Aradaki farka trafik sigortası + bir depo benzin ve birkaç ıvır zıvır bedava gelir, üzerine bir de motosikletinin keyfini çıkarabileceği bir yolun tadını da ekler.

Tabi zevk meselesi...

Satışın az olduğu bayilerden motosiklet ve otomobil gibi araçları satın almak hemen her zaman avantajlıdır. Aklınızda olsun
    ...

Samsun Dostlar Yamaha'dan almayı düşünüyorum arkadaşlar, bu pazarlık işinde hiç iyi değilim, bir de acaba motosiklet fiyatlarının haftaya yükselme ihtimali var mı? Cevaplayan herkese de tekrardan teşekkür ederim.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    çevre illeri ara dedikleri gibi gerekirse atla otobüse al ger daha karlı çıkıcaksan

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    Ben istanbuldan otobusle duzceye gittim 250 lira indirim ,koruma takozu ve radyatör koruma vermisti. 2015 yili 19 kasimda hemde buyuk risk allahtan hava cok guzeldi. Mukemmel bir dogumgunu hediyesiydi kendime 🤣
    ozansntrk bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Flaming0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir de acaba motosiklet fiyatlarının haftaya yükselme ihtimali var mı?
    İhtimal yok gerçek var maalesef fiyat artışları ülkemizin acı gerçeği.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Gittiğinize değeceğini düşündüğünüz tüm bayileri tek tek arayabilirsiniz...

Kuba CR1'i, 4 sene önce, Isparta'daki bayiden değil, Antalya'dan almıştım, yaklaşık %10 daha ucuza...

Ha, dönüşte, rodaj diye 1,5 saatlik yolu 4-5 saatte geldim, 40-70 Km/h arası, ine çıka vitesleri... O ayrı konu ...

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    elimde nakit para var de, keş de, sıcak de, canlı de. dayanamazlar..

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    3-5 kuruş için çevre illere gidip onca yol gelecen soğuk zaten havalar bi yağmur yağcak , motor sıfırken 5 yaşında gözükecek , forum üyeleri bazen saçmalıyor , hani bi 1000 lik alırsın 5000 indirirler gidersin diycem ulan zaten 1000lik alan adam 3-e 5 e bakmaz yada orta sınıf sıfır alan adam :D

bu yine giriş seviyesi bir motordan bahsediliyor , 300-500 koparsanız ne koparmasanız ne , aynısının azkm li sıfıra yakın ucuz olanları var ,o kadar kıymetliyse para ,

bazen güldürüyor forum üyeleri,

adam motor alcak 100-200km sadece yol gelecek soğukta :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:21 ----------

Samsun Dostlar Yamaha'dan almayı düşünüyorum arkadaşlar, bu pazarlık işinde hiç iyi değilim, bir de acaba motosiklet fiyatlarının haftaya yükselme ihtimali var mı? Cevaplayan herkese de tekrardan teşekkür ederim.
    bi model yazsanız keşke bilsek ne alacağız :D kaç paranın peşine düştünüz acaba _?

pazarlik elbette yap, yada hic degilse senin icin cok önemli aksesuarlari almaya calis, mesele koruma demirleri vs...
    ama brikac yuz tl icin baska sehre gitme.
    kaza var bela var....
    hem motorda sorun cikinca o bayi sana geri getir diyecek, 2-3 yillik garanti verilmis bir motor icin hos olmaz.
    ugrasma, kendi sehrinde ki satici iyiyse orda al kafan rahat olsun...

Önce kendi hedefledigin değil en uzakdan başlayarak , bayileri ara telefonda at pazarlıgı yap ,
    Aldıgın en düşük fiyat ile bayiye git yüz yüze o fiyat üzerinden tekrar pazarlıga başla.

Ben şehirimin esnafı kazansın istiyorum dışardan almak istemiyorum ama gönül karda gezer diye muhabbet gir .

Ama aldıgın motor , çok satan fiyatı oturmuş motor ise MT07 R25 MT 25 gibi çok bir şey bekleme ama ,

Bazan bayilerin ay sonu çek ödemesi vs bir şeyine denk gelirsin çok güzel fiyata mal alabilirisin.
    Tr de ne kadar bayi var ise ara yüzden ..

Güçlü taraf sensin çünkü money talk ,

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce kendi hedefledigin değil en uzakdan başlayarak , bayileri ara telefonda at pazarlıgı yap ,
    Aldıgın en düşük fiyat ile bayiye git yüz yüze o fiyat üzerinden tekrar pazarlıga başla.

Ben şehirimin esnafı kazansın istiyorum dışardan almak istemiyorum ama gönül karda gezer diye muhabbet gir .

Ama aldıgın motor , çok satan fiyatı oturmuş motor ise MT07 R25 MT 25 gibi çok bir şey bekleme ama ,

Bazan bayilerin ay sonu çek ödemesi vs bir şeyine denk gelirsin çok güzel fiyata mal alabilirisin.
    Tr de ne kadar bayi var ise ara yüzden ..

Güçlü taraf sensin çünkü money talk ,
    aynen bunları yapması lazım.. bende başka şehirdeki bayiileri arayarak indirim almıştım.. çünkü başka şehirden müşteri çekmek için daha uygun söylüyorlar.. sonra bulunduğun şehirdeki bayii ye gidip bana bu fiyatı verdiler, siz ne kadar yaparsınız derseniz size normalden daha uygun söyleyeceklerdir.. sonuçta para kazanacak ayağına gelen alıcıyı kaçırmaz gerçek esnaf...

altuner57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan , Bajaj

Ben Sinop’ta yaşıyorum arkadaşlarım Dostlar Yamahadan ekipman almıştı güzel bi indirim yaptılar ama mote konusunda ne olur hiç bilmiyorum ama bu krizde nakit satışı kaçırmayıp bir miktar inidirim yapacaklarını düşünüyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)