Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rodajın doğrusu nedir ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cb 125 F
    Selamın aleyküm arkadaşlar şimdi insanlar hep rodaj için farklı şeyler söylemiş şu deviri şu hızı geçmeyin gibisin den ama kullanım kitapçığın da farklı şeyler yazıyor servis bile 1000km de getirin derken kitapçık ta 500km ye kadar rodaj devam eder diyor bu nasıl iş düzgün bir açıklama yapıcak kadar bilgili biri var mı ? ve rodaj için olay nedir kitapçık ta yazanı yapmamız yeter limi yoksa ekstra çaba mı sarf etmemiz gerek ozaman kitapçığın ne espirisi var ? Motor : Cb 125 F

Kitapçık :

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tugrulbora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Ben kitaba uyup da yaptım rodajı.Zaten anahtarı teslim alırken de ilk 500 km demişlerdi.Bir sonraki hedefim 2018 MT-09 inşallah.(Bir yerden para çıkarsa)

Motosikleti
    Honda Cb 125 F
    Alıntı tugrulbora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kitaba uyup da yaptım rodajı.Zaten anahtarı teslim alırken de ilk 500 km demişlerdi.Bir sonraki hedefim 2018 MT-09 inşallah.(Bir yerden para çıkarsa)
    Hayırlısıysa olsun kardeşim İNŞALLAH

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En temizi kitapçıktır, oradaki usta kendi fikrini de katar, ama fabrikanın dediği bellidir.

Her kitapçıkta farklı sayısal değerler yazsa da, tüm motorlar için genel geçer rodaj kuralı şudur, rodaj bitene kadar ani, agresif ve çok devirli kullanmaktan kaçınmak.
    birbilent bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb 125 F
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En temizi kitapçıktır, oradaki usta kendi fikrini de katar, ama fabrikanın dediği bellidir.

Her kitapçıkta farklı sayısal değerler yazsa da, tüm motorlar için genel geçer rodaj kuralı şudur, rodaj bitene kadar ani, agresif ve çok devirli kullanmaktan kaçınmak.
    Çok devirli dediğin kırmızıya gelmiyorum zaten orta da veya altındayım hep

tugrulbora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Alıntı Fatihbey55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısıysa olsun kardeşim İNŞALLAH
    Eyvallah kardeşim, sağol.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Eski motorlarda büyük önem taşırdı rodaj konusu. Motor yapımında kullanılan yeni alaşımlar ve üretim teknolojisinin çok gelişmesi sonrasında artık rodaj pek de önemli değil. Sadece ilk 1000 km yüksek devir ve sert frenden kaçınman yeterli olur. Çok da kafaya takacak birşey değil.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    Kitapçık ne yazıyorsa, her markanın bir periyodu var, triumph etiket olarak bile yapıştırıyor.

1000 km yi 500-500 ikiye böl ilk 500 km devir 5i geçme ikinci 500 km de motorun mx tork devrini geçme tork devri motorun sitesinde yazar ilk yağ değişiminde mineral yağ kullan ve gazı yavaş yavaş aç her vitesi kullan sık sık vites değiştir vites düşür

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Rodaj konusuyla zincir spreyi bir hastalık türüdür, sağlık bakanlığına başvurmak lazım bununla ilgili bir klinik açılması lazım, nerde bu devlet.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)