Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hasar Kaydı olabilir?

Motovento
    REKLAM ALANI

Geçenlerde cbr 250 bakmaya gittim tam alıcam adam bana belki hasar kaydı olabilir dedi.Kardeşim sürpriz yumurtamı alıyorum ***** ******* dedim.Plakayıda almış.Satın alma işleminden sonra vericem diyor.Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Satıcının lafıyla iş yapılmaz. Motor şase no dan sorgulatın hasar kaydı durumunu. Plakayı almış derken? Motorda takılı değil mi plaka anlamadım. Çalıntı motosiklet falan çıkmasın, ruhsatta yazan şase no motor no plaka vs kıyaslamakta fayda var.

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    bir ara 600rr a niyetlendim bi ilan buldum yazdım adama kaçıncı sahibisin diye adam ne bilim kardeşim saçma saçma soru sorma demişti
    emenyasin bunu beğendi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Çalıntı olma ihtimali yüksek. Motosikletin sahibi düzgün adam olsa plakayı sökmez, motosikletin bütün geçmişini takır takır anlatır.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Satıcıya güvenme.

Motor üzerindeki şase no ile ruhsatta yazanı karşılaştır.

Plaka / şase no ile hasar kaydı ve vize kayıtlarını kontrol et.

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Memlekette başka motosiklet mi yok, oradan çöp bile almam...

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    yaşanmış bir olaydan özet ;
    bir motorsiklet sattım 200cc , kısa sürede sattığım çocuk çaldırdı ,

sonrasında aynısından bi daha alıp yola devam etmiş,,, o ara trafikte bi paketçi yanaşmış yanına :D

paketçi demiş bundan bende de var ama kullanamıyorum plakası yok , sonra kenara çekip rengini vs sormuş sattığım çocuk ,,, benimde çalındı diye , o ara gidip bakmışlarki bunun motor ...

mevzu şu , bundan kapora alıyorlar 600 tl motor değeri 2250 tl 9 yıl önce felan , plakayıda getiririz satışı verirken diyorlar adam 600 ü verip motoru garajına çekiyor , sonrası satınalacağı gün ne gelen giden var ne plaka ne ruhsat.

polis çağırıyorlar çalınan motorum bulundu diye sonrası fena. motoru 600 e alan adamı polis alıp götürüyor ve motorun sahibi yani motoru çaldıran kişi şikayetçi olmasada paketçi arkadaşı bir motoru plakasız almaktan ve polise olaydan haber vermemekten karakolda tutuyorlardı.

sonrası bende yok daha konuşmadık adam motorunu aldı.

çok tehlikeli.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı Caner_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde cbr 250 bakmaya gittim tam alıcam adam bana belki hasar kaydı olabilir dedi.Kardeşim sürpriz yumurtamı alıyorum ***** ******* dedim.Plakayıda almış.Satın alma işleminden sonra vericem diyor.Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
    Yani sen şimdi gidip bu motoru alacak mısın?

Ya ben niye sokak ortasına alelade bir tezgah açıp trilyoner olamıyorum ya!
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

saltuque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650gs
    Alıntı Caner_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşanmış başka bir hikaye:

Motorumu alırken plakayı sorgulattım. Temiz çıktı. Aldım ve 5 yıl sorunsuz kullandıktan sonra satıp model yükseltmeye kalktım ve ilana plaka kaydını da koyayım dedim. Meğer ben almadan 1 yıl önce ağır hasar almış. Adamın biri de satın alıp tamir etmiş. Plaka değişikliği yapıp satışa çıkarmış. Hasar kaydı plakadan plakaya geçerken arada bir zaman oluyormuş. O arada da ben almış bulundum. Bedavaya satacağıma kullanmaya devam etmeye karar verdim.

Hasar kaydı çıksaydı alır mıydım? Almazdım...

Aldıktan sonra 5 yıl süründüm mü? Hayır hiç sorun yaşamadım...

Ama elimde patladı, muhtemelen 6 yıl önce vermiş olduğum parayı asla alamayacağım.

Plaka sorgulama da tam güven vermiyor. Şasiden sorgulama daha garanti...

Alıntı reclusive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir ara 600rr a niyetlendim bi ilan buldum yazdım adama kaçıncı sahibisin diye adam ne bilim kardeşim saçma saçma soru sorma demişti
    Kaçıncı sahibi olduğu ne değiştirir ? Hiçbirşey. Adam doğru söylemiş...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)