Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Trafiği tehlikeye atarak motosiklet kullananların fuarda konuşmacı yapılması!

Motovento
    REKLAM ALANI
    blacktulip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.
    biliyorsunuz ki fuarda genelde söyleşi tadında camiadan önemli isimler çıkar,birşeyler anlatır.

rahmetli barkın'dan sonra bu söyleşilere ne kadar ilgi gösterilir hiç bilmiyorum.

fakat dikkatimi çeken bir husus oldu bu sene.

hepinizin az çok bildiği,mt serisi kullanan bir arkadaş var.

youtube üzerinde bu arkadaşın birçok videosu var.

efendi,kibar bir kişilik izlenimi var.

buraya kadar herşey tamam.

ama bu arkadaşın sürüşü tam bir fecaat.

tek tekerler,gereksiz riskler,hız limitlerini zorlamalar,makaslar...

tamam yetenekli olabilirsin,reflekslerinde çok iyi olabilir.

fakat motosiklet en ufak hatayı kabul etmeyen bir araç.

şimdi yetkililer,organizatörler böyle bir sürüş tarzıyla izleyici kazanan birini ne diye söyleşiye konuk ediyor?

bir tane genç kardeşimiz özense,bunları yapmaya kalksa vebali kimin boynuna?

bakın,birkan polat'a. adam müthiş yetenekli ve bunu trafiğe kapalı alanda çok güzel gösterilerle süslüyor.

trafiği riske atmıyor,insanların canına kast etmiyor.

gerçekten ben anlayamadım,nereye gidiyoruz böyle...
    mombohunter, peyloride, brnkrc ve 11 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    Yeni Türkiye ve insanları işte
    espresso, omerta, Thracian ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    mt serisi ve efendi kibar kişilik tanımından kim olduğunu buldum ben
    roadpeople bunu beğendi.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Fuar kataloğunda gördüğümde şaşırmıştım.
    Fuara gittim, duvarda da gördüm.
    Hala daha şaşkınım.
    Yazacaklarım bu kadar.

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    Son 2 yıldır fuara gitmiyorum.Son zamanlarda türeyen bir dünya mal malak eline kamerayı alan kendini yutıbır instada fenomen falan sanan her bir zıkkımı en iyi bildiğini sanan insancıklarla dolu malesef.yok tek teker yok stopi yok kız bindirdim yok amuda kalktım yan yattım çamura battım falan vs vs kusura bakmayında okadar salakça geliyorki bana artık motorculara selam vermez sürekli solo olarak gezen biri oldum çıktım.Adam gelmiş ışıklarda yanıma pulsarla r25le tiger çakma akreplerle artislik yapmaya çalışıyor.artık motordan soğumaya bile başladığım oluyor.Malesef durum onu gösteriyorki bundan 5 sene sonrasına kadar ortalık bunlar gibi dolmaya başlayacak çünkü bunları fenomen yapan kitle bu zamanın 10-18 yaş arası kitle.
    kusura bakmayın çok doluyum küfür bile edebilirim.
    snake_eyes, omerta, tommygun ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Kimmiş kendisi çok merak ettim

geçen bir şahsına münhasır abimiz engin, deneyimli,tecrübeli olanlar cagirmislar demişti.Mm ve kolacan bir de motoron dan Alişan.(Bana göre)

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Fuarda gördüğüm bu tanımlara uyan kişi : Kerem a hero...

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı kulspruta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu dOru mu ?!

Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.
    Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu dOru mu ?!
    bu doruuuu

rahmetli barkın bile şaka ile karışık apaçilerinde lideri diye takılıyordu
    hatta bir videosunda buna gönderme vardı
    doblo ile kapıştığı videosunda ise kötü örnek olmanın dibine vurmuştu ama diğer taraftan ise on numara adamdı ve verdiği bilgiler ile kurtardığı hayatları hepimiz biliyoruz...
    yine de severdik rahmetliyi, tüm videolarını hatta bazılarını tekrar tekrar izledim.

yeni nesile gelince, youtube da motor tanıtırken hız ve trafik kurallarına uyan tek bir adam yok gibi
    Zafer Akçay hoca gibi insanları saymazsak. 5Sriders https://www.youtube.com/channel/UCWg...uSxVI9cZ44L4TA
    top speed videolarını hız limitlerinin 90-100 bile olmadığı yerlerde deniyorlar
    gözümde hepsi cöp hepsi mal.
    hele bir tanesi varki gülsem mi ağlasam mı bilemedim.
    250lik racer motorlar üzerinde (motorun gücü ile adamlığı ölçmuyorum, yaptığı hareketler ile ölçüyorum) takındığı havalar hareketler ile sanırsın 1000lik racer motorla dolanıyor. Çoluk çocuğa kötü örnek olmaktan başka bir halt ettiği yok...

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı kulspruta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu zatın konuşmacı ünvanına sahip olmasına vesile olacak ya da övülecek hiçbir yanı yok. Yamaha, verimli güç üreten MT serisini üretmiyor olsa bu insanın hiçbir numarası yok. Motosikletin gazını açtığında, üzerinde kim varsa zaten iyi gidecektir. Bir seferinde refleks ve dikkat gereken bir ana rast gelmişti, onda da sinek gibi yere yapıştı. ,Belki fazlasıyla örneği vardır, ancak halka açtığı yalnızca bu örneği var.

Eldiven takmaz, egsoz ile kafa ütüler, Japon mühendisin elinden çıkan hızlı motosiklet ile hava atar. Ortalama bir birey işte, dikkate almamak gerek.
    UzunYolAdami, Akias, Volkan76 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Keremden bahsediyosunuz galiba. Kendisi trafikte normal kullanmaya başlamış ve tekeri enduroya bırakmış. Önümüzdeki yıllarda tam ismini bilmediğim yarışlarda ülkemizi temsil edecekmiş.

Motosikleti
    ZX6-R
    Bu tip insanlarn ünlü ve tanınır olması çok normal insanları motorsiklet kullanırsan böyle şeyleri yapabileceği ve çok eğlenceli zaman geçireceğini empoze etmeye çalışan tipler. sanırım bu arkadaşlar motorsiklet kazası hiç yaşamamışlar ömürleri uzun olsun. şunuda söylemeden edemicem birilerinin bu işi kötü yaparak ünlenmesi iyiyide doğrucaktır elbette.

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Çizgisini bozan adamlarla işim olmaz ilk başlard seviyordum samimi geliyordu ama samimi gelmeyen hiç birşeyin bende yeri yok olmadı olmasında.

Takiptende çıkarttım zaten kaç ay oldu :D önceki videoları çok izlenen birisiydi ama birisiy(di) artık farkındaysanız videolarda az izleniyor.

Kim var derseniz bende çok yok olanlarda barkın abi tarzında değilller olamazlarda zaten 2-3 var kişi onlarında ismini vermicem şimdi reklamını yapıyorum zannederler bu arkadaşlar biraz daha eğitilirse veya şöyle söylim kendilerine katmaya devam ederlerse çok süper olur şu anda forumdan 10 kişiye sorsam zaten bilir kim olduğunu baş karfleri (K) (M) (M)

Kısa lafın özü

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    bu tip adamlar trafikte hayvanlık yapmadıkça izlenmez ama , herkes rant peşinde , yarış motoruyla çıkıp trafik kurallarına uyan bir adam video çekip youtube atsa ,kimse izlemez bende izlemem asadlkasşld :D

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Bu camiada görüşlerine önem verip kanalını ilgili ile takip ettiğim 2-3 kişi var sadece. Onları da fuarda gördüğüme sevindim. birincisi Erkin Yeşil kanalı denemetahtası, motosikletle Nepal seyahati ile ilgili söyleşisi oldu CFmoto standında. Diğeri de sevimli, samimi ve cana yakın bulduğum ride2world Tuğçe&Fatih onlar da dünya turu yaptıkları ybr motorları ile Anlas standındaydılar Ctesi günü. Gelen herkesle sohbet edip imza dağıttılar.
    gitaristgkn, espresso ve sutlusoda bunu beğendiler.

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Sinek gibi, iyiydi. 1'de 1. fenomen. Hepsi demiyoirum, ama birçoğu zaren 30-40 km/h'da teker drift makas filan yaparken kaza yapıyor. hatta dün biri fuara giderken ''kaza yaptım'' başlığı atmış. Kaza folan yok, aramada kaza çok aranıyor diye öyle yazmış. 20-30'la motoru virajda yatırayım derken yere yapışıyor.. Vay be ne fenomenler.
    Öyleyse ben 500 km'de 100 kere refleks olarak yaptığım hareketler, kazadan yırtma king fu kıtabı olurdu. En son fuara giderken O3-D100-E5 kavşağından 5 geniş virajdan hemen sonra 5 şeridin 2'si sağa ayrılırken, ben 5 şeridin orta, sola dönen 3 şeridin en sağında yol ayrımı tam geçmek üzeriyken, en soldan bir kamyonet son anda tam sağ kırıp en sağa ve çızgili şeritler üzerinden sağ yol ayrımına geçerken, çaoraz üzerime geldiğini gördüm. Freni köklememle önümden silme geçmesi bir oldu. Yol ayrıldığı için yapocak birşey yoktu. Etrafdakiler bile korna basıp ysavaşladılar. Sade kamyonet bastı gitti. Önümmde siyah bir 911 porsche kabrio, kamyonun önünden geçip, durma şeridine çekip durdu. Şaşkın bakışlarla geri sürûp sağ ayrımdan yola çıktı. Ya o kamyonetin peşine düştü, yada fuarda motisiklet almaktan vazgeçti. Herneyse, kendime geçmiş olsun, yine acayıp ucuz kurtuldun, diyip fuarı gezdim.
    Dikkatli kullanalım, zaten 4 tekerli csanı çok, kendimizde kazaya davet çıkarmayalım. Fenomen olmak için yalan dolanla, başkalarının hayatıyla oynuyirlarsa, fenomenlik onlara kalsın. Biri gelir diğeri gider. Aslı kalır. İyi forumlar...
    Alıntı toreador adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu zatın konuşmacı ünvanına sahip olmasına vesile olacak ya da övülecek hiçbir yanı yok. Yamaha, verimli güç üreten MT serisini üretmiyor olsa bu insanın hiçbir numarası yok. Motosikletin gazını açtığında, üzerinde kim varsa zaten iyi gidecektir. Bir seferinde refleks ve dikkat gereken bir ana rast gelmişti, onda da sinek gibi yere yapıştı. ,Belki fazlasıyla örneği vardır, ancak halka açtığı yalnızca bu örneği var.

Eldiven takmaz, egsoz ile kafa ütüler, Japon mühendisin elinden çıkan hızlı motosiklet ile hava atar. Ortalama bir birey işte, dikkate almamak gerek.

Rhombeuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi üzgünüm ruhu şaad olsun ama Barkın da tek tekerler - makaslar - hız limiti aşırmlar vs hepsi vardı.

Ben yadırgamıyorum. Gençlerin özenme durumu evet var ama kötü örnek her yerde var gençlerin akıllı-mantıklı olması gerekir.

Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.
    Alıntı Rhombeuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi üzgünüm ruhu şaad olsun ama Barkın da tek tekerler - makaslar - hız limiti aşırmlar vs hepsi vardı.

Ben yadırgamıyorum. Gençlerin özenme durumu evet var ama kötü örnek her yerde var gençlerin akıllı-mantıklı olması gerekir.
    Rahmetli en azından bilgi açısından doyuruyordu insanları. Sürüş tarzı her ne kadar riskli olsa da bu kadar değildi. Dolu içerikle bir yerlere geldi. Şimdi iki makas,bi tek teker,bi top speed hooop fenomensin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)