Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Turanoğlu mağazası eski lastik gönderdi

Motovento
    REKLAM ALANI
    sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lastik hayati bir konu motosiklette.
    hemen değiştirin yada iade yapın.
    o kadar para verip istediğiniz ürün gelmez ise gerekenleri yapmalısınız.
    hiç tereddüt etmeden iadesini yapın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastiği neden motolastik.com. dan almadınız ki. fiyatları piyasadan 50 lira fazla olsa da elinize gelecek olan lastik 2019 üretim bile gelebilir.
    Motolastiğin ne farkı var hocam. Adamlar distribütör değil, resmi dağıtıcı değil. Kendisi paralel ithalat yaparak mal satan bir firma. 2-3 kişiye gelen lastiklerin tarihlerinin kazınıp farklı tarihler çakıldığı olaylar gördüm ben o firmadan gelen lastiklerde. Lastik ülkede yetkili firmadan yetkili bayiden alınır yoksa hak hukuk işleri zor.

Başlık sahibi arkadaş içinde söyleyebileceğim 2015 tarihini belirtmemeleri hoş olmamış ancak kullanılabilir. 2017-2018 ürünlerde şuan o fiyatı bulmak biraz zor olabilir.

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Koşulsuz iade hakkı var.trendyoldan t-shirt aldım bedeni olmadı.hemen kargo kodu aldım ücretsiz gönderdim iade ettim.ürün 2019 üretimi dahi olsa iade edebilirsiniz.

Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Kardeşim iade hakkın var. Göndermeden önce ürünü fotoğrafla. Sonra n11 üzerinden iade işlemini yap. Bunu yapmadan önce göndereceğin yeri ara anlaşmalı kargolarını ve adresini öğren. Ürünü gönderiyorum de. N11 nasıl yapıyor bilmiyorum fakat gitti gidiyorda verilen takip numarasını sisteme giriyorsun. Kargo satıcıya ulaştıktan sonra da onay geliyor. Kargo ücretini ödeme. Satıcı ödemeli gönder.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Hemen celallenmemek gerek bence...
    Belki tarih sorduğunuzda sadece ön lastiğe bakmış arkayi kontrol etmeyi unutmuş falan olabilirler.
    İnsanlık hali, günah almamak gerek..
    Volkan76 bunu beğendi.

yunusmoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    mağaza almayız deme hakkına sahip değil, 15 gün koşulsuz iade süresidir, iade gerekçenizi yazın mağaza reddetmeye kalksa bile n11 müşterinin yanında duracaktır

yeni lastik aliyorsam, bu saatten sonra 2018 uretim yilinin lastiklerinden baska almam.
    2017 alman bile bence hata ama öyle anlasmissin, onu elinde tut
    ama 2015 olani geri yolla ayrica geri yollama parasi vs ödeme sakin, 4 yilina giren bir lastigi motora takmayi nasil kabul eder insan...

Lengeli Fötr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - Suzuki V-Strom DL-650
    Çoğu alışverişlerimi internet ortamında yapmama rağmen lastikleri asla internetten almam. Üretim tarihi olayını geçtim kargo firmaların durumları ortada. Gönderilere özenle davranan neredeyse yok gibi. Gider lastiğin üzerine ağır bir şey koyar, yan koyar sonra lastikte şekil bozukluğu oluyor. Balansı tutturcam diye uğraş dur sonra

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Evet arkadaşlar bugün lastikleri iade etmek üzere geri kargoladım umarım bir sıkıntı yaşamayız. Yaklaşık bir saat önce satıcıdan sorduğum soruya yanıt olarak şöyle bir cevap geldi " Merhaba , depoda bulunan arkadaş yanlış lastik getirdiğinden dolayı böyle bir karışıklık olmuş öncelikle kusura bakmayın. Dilerseniz iade edebilirsiniz. Şuan stoklarımızda bu lastikten mevcut değil , önümüzde ki hafta stoklarımıza girmiş olacak. Dilerseniz gelince değişim yapabiliriz. İyi günler dileriz. " Ben lastik ellerine ulaştığında para iadesi talep edicem ve şu videoda https://youtu.be/WVRvtqqsIms?t=1260 bahsedilen lastiğe istinaden buradan alman üretimi olanı sipariş vericem.
    Volkan76 bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı burakrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Yaklaşık bir saat önce satıcıdan sorduğum soruya yanıt olarak şöyle bir cevap geldi " Merhaba , depoda bulunan arkadaş yanlış lastik getirdiğinden dolayı böyle bir karışıklık olmuş öncelikle kusura bakmayın. Dilerseniz iade edebilirsiniz. Şuan stoklarımızda bu lastikten mevcut değil , önümüzde ki hafta stoklarımıza girmiş olacak. Dilerseniz gelince değişim yapabiliriz. İyi günler dileriz. " ...
    Yani -bana göre- diyor ki: "Depoda kalan üretim tarihi eski, kimsenin yüzyüze alışverişte istemeyeceği son lastiği iade ile falan uğraşmazsınız diye size kakalamaya çalıştık ama yemediniz. Gönderin bize, başkasına kakalamaya çalışalım." Tabi bu benim anladığım, yanlış da anlamış olabilirim.
    Zira stoklarında olmayan lastikte arkadaş nasıl bir yanlışlık yapabilmiş de eski tarihli yeni lastik yaratıp size gönderebiliyorlarmış? Yapılan hatanın "stajyer çocuk yapmış yeaaa.." diyip işin içinden çıkılması bu olay :D Çokça görüyoruz heryerde.

Şimdi dışmihraklardan bağımsız Polyanna'cı bir arkadaş benim bu çevirime cevaben derse ki: "Bu arkadaş sipariş verdiği zamanda stoklarında vardır da, sonrasında yine yeni bir sipariş gelmiş ve stokları bitmiştir".
    Benim de buna cevabım cevabım : "He arkadaşım he.." olur . Burası Türkiye, öyle bişey denk gelme ihtimali en iyi %5 falandır sanırım. ticaret olaylarında birçok şeyde olduğu gibi ileri gideceğimize geri gidiyoruz ne yazık ki, Hindistan'a az kaldı.

Hiç uğraşmayın, iade isteyin. İade olayında kargo ücretini kesebiliyorlar, ona dikkat edin, sanırım iade nedenine göre. Onu bir araştırın.

Alıntı burakrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar bugün lastikleri iade etmek üzere geri kargoladım umarım bir sıkıntı yaşamayız. Yaklaşık bir saat önce satıcıdan sorduğum soruya yanıt olarak şöyle bir cevap geldi " Merhaba , depoda bulunan arkadaş yanlış lastik getirdiğinden dolayı böyle bir karışıklık olmuş öncelikle kusura bakmayın. Dilerseniz iade edebilirsiniz. Şuan stoklarımızda bu lastikten mevcut değil , önümüzde ki hafta stoklarımıza girmiş olacak. Dilerseniz gelince değişim yapabiliriz. İyi günler dileriz. " Ben lastik ellerine ulaştığında para iadesi talep edicem ve şu videoda https://youtu.be/WVRvtqqsIms?t=1260 bahsedilen lastiğe istinaden buradan alman üretimi olanı sipariş vericem.
    o önümüzdeki hafta olayı hikaye. ay olur. aylar olur

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sıkma tatlı canını...

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Olabilir, niyetten ziade hatay varsa, arayıp iyi niyetle söyleyin, lastiğin biri yanlış diye, ayriyetten sor söyledikleri tarihli ürün varmı, yoksa para iadesimi olacak, ona göre başka yerde ürün alcam, dersin. Ona göre iade yaparsın.

Fuarda indirimli baka baka lastikten herşeye kadar ürün alabilirsiniz.
    Bakıp inceleyerek alabileceğiniz ürünler, çogü üretici firmadan, sade fuara özel.

Cevapla tıkladıktan sonra online yazım hatası oluştu, yakaladım. Ne yapmam gerek. Muhahaaa, iyi gripli klavye işe yararmı, harfler hatta iyi tutuş sağlarmı.

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani -bana göre- diyor ki: "Depoda kalan üretim tarihi eski, kimsenin yüzyüze alışverişte istemeyeceği son lastiği iade ile falan uğraşmazsınız diye size kakalamaya çalıştık ama yemediniz. Gönderin bize, başkasına kakalamaya çalışalım." Tabi bu benim anladığım, yanlış da anlamış olabilirim.
    Zira stoklarında olmayan lastikte arkadaş nasıl bir yanlışlık yapabilmiş de eski tarihli yeni lastik yaratıp size gönderebiliyorlarmış? Yapılan hatanın "stajyer çocuk yapmış yeaaa.." diyip işin içinden çıkılması bu olay :D Çokça görüyoruz heryerde.

Şimdi dışmihraklardan bağımsız Polyanna'cı bir arkadaş benim bu çevirime cevaben derse ki: "Bu arkadaş sipariş verdiği zamanda stoklarında vardır da, sonrasında yine yeni bir sipariş gelmiş ve stokları bitmiştir".
    Benim de buna cevabım cevabım : "He arkadaşım he.." olur . Burası Türkiye, öyle bişey denk gelme ihtimali en iyi %5 falandır sanırım. ticaret olaylarında birçok şeyde olduğu gibi ileri gideceğimize geri gidiyoruz ne yazık ki, Hindistan'a az kaldı.

Hiç uğraşmayın, iade isteyin. İade olayında kargo ücretini kesebiliyorlar, ona dikkat edin, sanırım iade nedenine göre. Onu bir araştırın.
    Tam olarak ben de ayni seyi anladim bu cumleden. Muhtemelen son 2 tane eski lastik kalmis onlari iteleyecek adam ariyorlar. Yani gerek yok boyle seylere gercektenya

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:07 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıkma tatlı canını...
    Aynen hic gerek yok su lastik ulassin bi onlara hemen motolastikten siparis vericem

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

Alıntı Volkan76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olabilir, niyetten ziade hatay varsa, arayıp iyi niyetle söyleyin, lastiğin biri yanlış diye, ayriyetten sor söyledikleri tarihli ürün varmı, yoksa para iadesimi olacak, ona göre başka yerde ürün alcam, dersin. Ona göre iade yaparsın.

Fuarda indirimli baka baka lastikten herşeye kadar ürün alabilirsiniz.
    Bakıp inceleyerek alabileceğiniz ürünler, çogü üretici firmadan, sade fuara özel.

Cevapla tıkladıktan sonra online yazım hatası oluştu, yakaladım. Ne yapmam gerek. Muhahaaa, iyi gripli klavye işe yararmı, harfler hatta iyi tutuş sağlarmı.
    Ne fuari hocamya rizedeyim ben diger uçta saka bir yana gitmeyi cok istiyorum ama zaman bir turlu uymuyor.
    ABONE OLMAK İÇİN >>> youtube.com/channel/UC2pNC9t3HM5t01YezVcCwzw

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Gerçi 19 ile 22 saatler arası işyerleri, yüksek öncelikli ve güvenli sertifikalarla, kurşun geçirmez paketlerle hatda önüne gelene çarpıyor. ''Motosikletcileri forumda'da dikkate alın.''

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:15 ----------

Almak istediğin ve yakınd istanbulda oturab tanıdığın varsa, bir miktardan sonra 10% ile 50% indirimlerle masrafını çıkartırsın. Pirelli'yi bulamadım, Mitas'da lastik baktım, Mağaza ve bayiden 10% daha uygun, tertemiz ürünler. Bazı stantlarda 50% kadar indirimler var. Misal ekipmanlarda. Üretici firmalar. Fiyat sorduğum ve alış veriş yaptığım her ürün indirimliydi. 250.- dışarda 300.- lira üzeri tutuyor... Üstelik inceleyip deneyerek alabiliyordunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:24 ----------

https://tr.aliexpress.com/item/Madbike-knee-elbow-protection-stainless-steel-motorcycle-knee-protect-joelho-motorbike-guard-Pads-Protector-Guard-2/32349809956.html

Bu ürün alibabada 40 dolar, aynı marka aynı tip fuarda 100 liraya aldım, yanına birda cırtlı maske hediye.

https://urun.n11.com/bisiklet-yedek-...E&gclsrc=aw.ds

Fuarda 10 lira kurukafa desenli, kırmızısı.

Birde rüzgarlık, kaliteli ve kalın mika artı yedek mika cam. Nette benzerini buldum 150.- yedek camsız. Aldığımın mekanizması ve camı daha iyi.

Stikerler, bir alana bkr bedava, t-shirtler 40% indirimli.

Yani saymakla bitmea. Fuar pazar gününe kadar.

Keyfi zamanlar.

Yeni Yamahalara bayılasım geldi, fuarın en fıstığı yamaha standında, bana bir poz verdi, bayıldım. Bir ara resmi paylaşırım, belki.

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Arkadaşlar dün yeni lastiklerimi taktım en son Mitas MC50'de karar kıldım. Sebebi 2018 sonu üretim tarihli lastik olması ve fiyatının 750 tl olması yani Rosso'ları geri gönderdikten sonra tam Michelin Pilot Power(150/6017) sipariş verecektim ama orijinal ebat olmayışı ve Mitas'la arasında 550 tl gibi bir fark olması vazgeçirdi beni. Sonuç olarak düşündüm diğer lastiklerle arasında 400-550 lira gibi bir fark olunca Mitas'a karar kıldım. Mutlaka Pilot Power ve Rosso'ya göre daha geç ısınıyordur ama ona göre de yaptığı yol da uzun olacaktır diye düşünüyorum. Sonuçta Mitas kullanıp da çok pişman olana rastlamadım. Kalan paraya ya güzel bir eldiven alabilirim ya da Lifan'nın şanzıman'ı komple yenilerim.
    Bu da makine;
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    mombohunter bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Hayırlı olsun o zaman
    burakrak bunu beğendi.

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bildiğim kadarıyla kaliteli bir lastiğin ömrü; üretim tarihinden itibaren 10 yıldır. Yani bu lastik 2015 üretimiyse, 2025'e kadar kullanılabilinir ama tabi nasıl şartlarda depolanmış ve saklanmış onu Allah bilir. Fikrimi sorarsan eğer; sana çok fazla yük olmayacaksa gönder derim...gönderecek vaktin falan yoksa da kullan gitsin. Temiz 6-7 sene daha gider.

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı kalidor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla kaliteli bir lastiğin ömrü; üretim tarihinden itibaren 10 yıldır. Yani bu lastik 2015 üretimiyse, 2025'e kadar kullanılabilinir ama tabi nasıl şartlarda depolanmış ve saklanmış onu Allah bilir. Fikrimi sorarsan eğer; sana çok fazla yük olmayacaksa gönder derim...gönderecek vaktin falan yoksa da kullan gitsin. Temiz 6-7 sene daha gider.
    Hocam lastiği göndereli epey oldu ben eski konuya cevap olarak yazdım. Bu arada ben raf ömrü 5 yıl diye biliyorum 10 yıl neymişya başka bir maddeye dönüşür 10 yılda kimsenin uygun şartlarda sakladığını da düşünmüyorum, bu yüzden her zaman yeni lastik almak daha mantıklı geliyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)