Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Honda Pcx kullanıcıları neyine güveniyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Pcx.ten ziyade trafikte sıkıntılı motorcuların çoğunluğu (ben dahil) düşük cc kullanan arkadaşlar. Hele düşük cc, nispeten ekonomik ve nispeten spor görünümlü model kullanıcıları (ben dahil) tam sıkıntı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Motor marka modeli de değil de üzerindeki insan müsvettesi profili böyle, her markada var. Geçende nmax videosu arıyordum kekonun biri egsoz modifiyeli nmax ile tekere kalkıp video paylaşmış. Sinirlerim bozulmasın diye hemen kapadım. Uzak durmak lazım, bunların beyinleri dirsek kapağının altı kadar olduğundan (çünkü kasklarını da oraya takarlar) eğitilmeleri mümkün değil.
    Alper_tim bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    PCX'i ilk aldığım da bana motora binmeden lastiğini değiş dediler.Çok umursamadım. 20-30 arası giderken kendi kendine viraj bile sayılamayacak ufak bir dönemeçte kendini yere bıraktı. Özellikle lastik konusunda çok sıkıntılı alet.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    sadece pcx kullananları kategorize etmek yanlış olur ama o kadar çok pcx varki size çokca denk gelmesi normal şimdi bu ufak cc sukuter kullananlarda 100-120 ile akan çevre yolunda bir stress birikimi olur , oradan çıkıp sıkışık trafiğe girince o stresin bünyeden atılma seansı başlar :D kızmayın yahu ne yapsın gariban 125 cc ile o gaz bünyeden bi şekilde atılmalı dimi , pcx li tayfada büyük cc den şikayetçi , otoyolda 10 cm yanımdan 160 la geçiyorlar diye , her iki grubada dahil olduğumdan iki tarafıda anlayabiliyorum ;)

Çok tehlikeliler biri ile upraşayım dedim biraz baktım hepten mala bağladı bıraktım. Sebep olacaz.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Acemi cesareti diyebilirim. Ufak cc skuter kullananların (hepsi değil) çoğunluğu motosiklete yeni başlamış tayfa. Gazı çevirince o ufacık motorun vızıl vızıl gitmesi hoşlarına da gidiyor. Bastıkça basıyorlar.

Ama bilmedikleri şey şu: kaza anında kask takmadıkları o aptal kafalarını yere çarpınca diyarbakır karpuzu gibi çatırdayacağı, pekmezlerinin akacağı, asfaltta sürüklenirken ortaya çıkan ısının cayır cayır yakacağı ve her şey bittikten sonra hala sağ iseler evde acılar içinde yatarken "bu motor denen illet amma tehlikeliymiş, aman haaaa, düşman d...tüne, daha ömür billah binmem" diyecek olmaları.

Bu en iyi ihtimaldi. Bir de kaza anında direkt öbür tarafa intikal eden kısım var ki ah vah da fayda etmiyor.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Dün akşam iş dönüşü bi cg'ci eleman dibimden silme geçti.
    Dikizi çok kontrol eden biri olduğum için o gelmeden tahmin ettim yapacağını, sola hafif kontra yaptım ne olur ne olmaz diye.
    Güldüm takmadım.
    Sonra gordüm ışıklarda kilit trafik, arada sıkışmış delik arıyor
    Sağda abartısız neredeyse bir diz boyu yüksekliği olan kaldırım var yol boyunca, sancaktepe hava indirmenin önü olan kaldırım bilen bilir, kaldırıma çıktım, ayakta sürüş pozisyonuyla rolantide gözünün içine baka baka geçtim.
    Hayatım boyunca bu kadar keyif veren kapak yapmisligim sayılıdır çocuğun suratında ki o ifadeyi tablo yapsalar vallahi arada bakıp gülmek için odamın baş köşesine asarım öyle muhteşem bir sahneydi, hani bayağı introluk, fragmanlık bir sahneydi, kisa film dalında ödül alırdı
    Ciddi ciddi kameram açık olmadığı için üzüldüğüm nadir anlardan biri oldu.

"Usulüne göre" süren cg'cileri tenzih ederim, bahsettiğim elemanın üzerinde bulunan tek koruma ekipmanı ağzındaki buffdı bilmem anlatabiliyor muyum ?
    Motor zaten hak getire dikiz mikiz sinyal falan hiç bir şey yok.
    espresso bunu beğendi.

Yan Yan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Pcx sürücüsüyüm.Yarışmak isteyen eklesin.
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşam iş dönüşü bi cg'ci eleman dibimden silme geçti.
    Dikizi çok kontrol eden biri olduğum için o gelmeden tahmin ettim yapacağını, sola hafif kontra yaptım ne olur ne olmaz diye.
    Güldüm takmadım.
    Sonra gordüm ışıklarda kilit trafik, arada sıkışmış delik arıyor
    Sağda abartısız neredeyse bir diz boyu yüksekliği olan kaldırım var yol boyunca, sancaktepe hava indirmenin önü olan kaldırım bilen bilir, kaldırıma çıktım, ayakta sürüş pozisyonuyla rolantide gözünün içine baka baka geçtim.
    Hayatım boyunca bu kadar keyif veren kapak yapmisligim sayılıdır çocuğun suratında ki o ifadeyi tablo yapsalar vallahi arada bakıp gülmek için odamın baş köşesine asarım öyle muhteşem bir sahneydi, hani bayağı introluk, fragmanlık bir sahneydi, kisa film dalında ödül alırdı
    Ciddi ciddi kameram açık olmadığı için üzüldüğüm nadir anlardan biri oldu.

"Usulüne göre" süren cg'cileri tenzih ederim, bahsettiğim elemanın üzerinde bulunan tek koruma ekipmanı ağzındaki buffdı bilmem anlatabiliyor muyum ?
    Motor zaten hak getire dikiz mikiz sinyal falan hiç bir şey yok.
    Ben de motorlu trafik polisleri kırmızı ışıkta beklerken kaldırıma çıkıp uzamıştım. İleride yola indiğimde en sol şeritte durdurdular beni. Gözümün yaşına bakmadılar kestiler cezayı.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de motorlu trafik polisleri kırmızı ışıkta beklerken kaldırıma çıkıp uzamıştım. İleride yola indiğimde en sol şeritte durdurdular beni. Gözümün yaşına bakmadılar kestiler cezayı.
    Hobaa gecmiş olsun.
    Hocam yunus ekipleriyle şahin ekiplerinin vasıflarını unutuyoruz çoğu zaman, unutmamak gerek.
    Trafikçi adamın önünde denetiminden sorumlu olduğun yasağı çiğnersen, ceza yazası yoksa da "Bu bana mı meydan okuyo" der yazar otomatik olarak.
    Yunuslar çoğu zaman müdehale etmiyor, yada korna siren felan uyarıyor in aşağı gelmiyim oraya der gibi.
    Geçmiş olsun tekrar, ayıptır sorması günahı ne kadar ?
    tommygun bunu beğendi.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hobaa gecmiş olsun.
    Hocam yunus ekipleriyle şahin ekiplerinin vasıflarını unutuyoruz çoğu zaman, unutmamak gerek.
    Trafikçi adamın önünde denetiminden sorumlu olduğun yasağı çiğnersen, ceza yazası yoksa da "Bu bana mı meydan okuyo" der yazar otomatik olarak.
    Yunuslar çoğu zaman müdehale etmiyor, yada korna siren felan uyarıyor in aşağı gelmiyim oraya der gibi.
    Geçmiş olsun tekrar, ayıptır sorması günahı ne kadar ?
    Yok bunlar bildiğin Nc.li ve Gs.li 2 trafikçi abiydi 231 TL mi ne yapıştırdılar gerçi sonradan ceza eve geldi, indirimli ödedim. "Abüü öğreciyim abüü,kesme ceza abüü" diye ayak yapsam da "39 yaşında adamsın ne okuyorsun bu yaşta?" diye de makara yaptılar

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok bunlar bildiğin Nc.li ve Gs.li 2 trafikçi abiydi 231 TL mi ne yapıştırdılar gerçi sonradan ceza eve geldi, indirimli ödedim. "Abüü öğreciyim abüü,kesme ceza abüü" diye ayak yapsam da "39 yaşında adamsın ne okuyorsun bu yaşta?" diye de makara yaptılar
    Ahahaha, sağlık olsun
    Ben 4 haneli tahmin etmiştim, 230 iyi geldi
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    alışsak bizde severiz gibime geliyor ama tekeri ufak motorları sevmiyorum güven vermiyor.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    PCX kullanıcıları verdiği yüksek fiyat nedeniyle altındaki motoru dünyanın en iyisi olarak görüyorlar.Allh ıslah etsin ne diyelim.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Sürmeyen anlayamaz diyeyim, karışsın ortalık
    Yıllarca sürdüm, anarşistlik yapmadım ama görüldüğü üzere yapılabiliyor, bir de o kadar abandım 2,5 lt’yi geçirtemedim. Ondandır..

Motosikleti
    Artık Yok...
    skill heal basmışlardır bu kadar basit .. +20 yapsalar yeterli. birazda magic +5 yapmışlardır.. ne varki bunda ..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)