Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorsiklet kararı hakkında yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhabalar
    İlk motorum olacak ve artçının rahat olduğu bir motor arıyordum. Baya aradım ve 2 seçenek buldum şuanda. Birisi mondial rt1 diğeri Küba superlight. Boyum 186 artçı 182 olacak. İnanılmaz kararsızım ve bütçem 15-16 civarı. Bana lütfen yardım edin günlerim motor bakmayla geçiyor ))

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xnad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR150 2012 & Suzuki Inazuma Gw250 2014
    Boylara fazla takılma. Suzuki Gw 250 inazuma derdim ama ilk motorun için biraz (şişman) ağır kalır diye düşünüyorum. 150'lik ucuz bir makinayla başlamanda fayda var. Öncelik güvenlik olucağından ilk makinende, tecrübeni arttırdığında rahatça elden çıkarabileceğin bir alet neden düşünmüyorsun. CBF ve türevi commuter aletler, (PULSAR200, TVS 150 APACHE o kadar konforlu değil) çok uygun ve konforlu. Şahsen, çin mallarını pek listeye almanı tavsiye etmem. Lastiğini mutlaka kauçukla değiştir. Fabrika çıkışı naylon lastikle asla ıslak zeminde zorlama (anlas winter grip iyidir)

Aynı zamanda güzel havalarda işe de gidip gelicem biraz yakışıklı da olsun istiyorum açıkçası bu söylediğim modeller elden çıkartılamaz mı hemen? Zaten bu modelleri ortalama 8-10 ay kullanmayı düşünüyorum.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    superlight basık bir motor, uzun boylularda garip duruyor hele ki artçı ile.

2 kişi bineceksen 20 beygir / tork altı bir cihaz alma. sl200 zaten 125 cc performansında bir alet bakma 200 yazdıgına.

artık fiyatlar o kadar yükseldi ki hep aynı tavsiyeleri veriyorum, uydurmak sana kalmış.

ns200 alıp arkaya topcase takıp rahat bir artçı konforu saglayabilirsin.
    Cruiser diyorsan rks cruiser 250 bulursan o da hoş bir secenek

125 ilk bir motor hantal kalıyor evet özellikle rx1 gibi ağır bir motor için fakat durum özeti şu. Ailem ve kız arkadaşım çok karşılardı ikna ettim fakat hızlı olmayan güvenli bir motor olsun mottosuyla çıkmış oldum yola bu vesileyle. Motor ilk motorum olacağından bu motorun 8-12 ay kullanılacağını ve satımının zor olmayacağını göz önünde bulundurmanızı rica edicem. Yardımlarınız için teşekkür ediyorum

Alıntı burakt1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 ilk bir motor hantal kalıyor evet özellikle rx1 gibi ağır bir motor için fakat durum özeti şu. Ailem ve kız arkadaşım çok karşılardı ikna ettim fakat hızlı olmayan güvenli bir motor olsun mottosuyla çıkmış oldum yola bu vesileyle. Motor ilk motorum olacağından bu motorun 8-12 ay kullanılacağını ve satımının zor olmayacağını göz önünde bulundurmanızı rica edicem. Yardımlarınız için teşekkür ediyorum
    satılması kolay diyorsan direk ns200, su an en hızlı piyasaya sahip motor bu

24 beygir, yüksek değil düşük de değil. biz eşim ile eşyalar vs. 200 kilo toplam agırlık ile 200 km yorulmadan tek defada gidiyoruz
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    abs sart. Sıfıra alacaksan hero 200r a yonelebılırsın bırazdaha butce lazım olacak ama abs şart. İkinci elde secenek bol ama abs olmazsa olmaz

artçım motordan biraz korkuyor mesela pulsarı gösterdim biraz önyargılı hırçın durduğu için cruiser modelleri cazip geliyor ama bu superlight lar nasıl bu kadar atmış fiyatları 2 ayda 3-4 bin koymuşlar üzerlerine resmen. hero yu da inceleyeceğim teşekkürler tavsiyeniz için

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

arkada oturan kişi rahat olsun istiyorum güvenli hissetsin. Rx1 i kafamdan silicem gibi çok kötü yorumlar alıyorum

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    birazdan gelir superlight ile 120 yapıyorumcular.

dostum o makine tek kişi yürümüyor. hele artçı ile elektrikli bisiklet hızında gidersin.

cruiser tarz düşünüyor isen rks cruiser 250 veya blackster 250

şahsi tavsiyem: pulsar 200 ise her yola gelir. seleye de döşemecide işlem yaptırırsın türkiye turu atarsın.
    arndiol ve plectrum bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    iyi kötü bir pulsar alıp çoğu açıdan daha karlı çıkabilirsin bu işin içinden. Hı onun da kendi içinde problemleri yok mu? var. ama hallolur ya. pulsarla ilgili detaylı bilgi için yardımcı olurum

peki son bir şey gerçekten rx1 i hiç önermiyorsunuz heralde direk pulsara mı baksam

Alıntı burakt1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki son bir şey gerçekten rx1 i hiç önermiyorsunuz heralde direk pulsara mı baksam
    rx3 desen hadi tamam diyeceğim ancak rx1 evo yetersiz. artçı için uygun gücü sağlamıyor. Malzeme kalitesi rx3 den daha kaliteyi diye duymuştum ancak torku 9.6 ise neyleyim daha kaliteli malzemeyi.

Maksimum Güç 7.6kW at 8500min-1.
    Maksimum Tork 9.6 Nm at 6000min-1.

Piyasası olmayan bir motor, elinde kalır ya da zarar edersin üstelik artçı ile illallah çekersin. artçı olmasa bile güçsüz.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Abs li pulsar bakabilirsin. Yada cbf ybr bakabilirsin. Hız konusunda tatmin etmez ama cefakar arkadaştır hem cbf hem ybr. Pulsar hakkında fazla bilgi sahibi değilim

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Superlight sahibi birisi olarak samimi birkaç yorumda bulunmak isterim. Gücü az, fiyatı piyasaya göre az ama görünüşü motordan anlamayan herkesi de etkileyecek şekilde estetik olsun diyorsanız Superlight tavsiye edilebilir. Bakım maliyeti yok denecek kadar az kronik birkaç şeyi de çözülünce başka sıkıntısı olmayan bir motosiklet. Artçılarım 10 kmden uzun yolda kanser oluyor diyebilirim özellikle de sissy bar takılı değilken. Selenin ön kısmı yumuşacık, titreşim daha minimum seviyede fakat artçının oturduğu arka kısım sert ve 6bin devirden itibaren bütün titreşim artçı sele kısmında bu sebeple artçıya uygun bir motor değil selesi büyük olsa bile. 2. Kişi bindiği zaman motorun az olan gücü iyice düşüyor şahsen ben arkama değil kız arkadaşımı, 5 dakikalığına birisini bile almaktan hiç hoşlanmıyorum sürüş keyifi pek kalmıyor. Diğer şeçeneklerde söylenen pulsar200 daha mantıklı olabilir ama siz de performans yerine görselciyseniz superlight anca o zaman mantıklı bir tercih olacaktır.

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sosyal deney değilse
    bende bir katkıda bulunmak istiyorum

ilk motosikletine artçı alma
    plectrum, Osm@n ve nogayali bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sosyal deney değilse
    bende bir katkıda bulunmak istiyorum

ilk motosikletine artçı alma
    hele artcı hırcın duruyor fln demiş heyecan yaparsa dengeyı bozabılır takıntılı bırıyse sıkıntı olur bogazına sarılıp senı bogadabılır :D
    ojo bunu beğendi.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Benelli BN125 yada bütçeyi biraz daha zorlarsan BN251 bakmanı tavsiye ederim

Evet evet ben de artçımla konuştum ilk motora çok binmeyecek o da öyle söyledi :d motor arayışım şuan artçı konforu dışında ilerleyebilir :d bi iyice öğreneyim de baktık olmuyor uzmanlarınca bu işte başka motora geçiş yaparız

Bn 251 nasıldır ikinci el satışları, konforu vs yeni başlangıç için iyi midir? Ns200 ile arasındayken şuan

Forumdan Uzaklaştırıldı
    hala damatın ıstıfası oncesı fıyatlar duruyor bu sebeple 1-2 hafta bekle firmalar fiyat guncellemesi yapabılırler %10 dusebılır fıyatlar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)