Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

BAJAJ(PULSAR) Firmasının Ürünün Arkasında Durmaması Hakkında Tüm Şikayetler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stop etme olayı debriyaja basıldığı anda oluyor yani direk motorun ivmesini etkilemiyor fakat stop ettikten sonra panik yaparsan dengen bozulabilir.

Bence bajajın asıl sorunu motosikletler değil de distrübütörün sorunlara bakış açısı. Sattıkları üründe bir arıza çıktı mı olayı kabul etmek yerine direk reddedip üstünü kapatmaya çalışıyorlar.
    Abi debriyaj a basınca stop ediyor diyorsun ve bajajin asıl sorunu motosikletler değil diyorsun. Bu kadar mı ucuz hayatımız? Nasıl stop eder ya? Nasıl piyasaya sürülebilir böyle hatası olan makine? Kimse denetleniyor mu? Bir prosedürü yok mu bu işin? Yazık
    ugurkaya37 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Fuarın ilk gününde ordaydım. Dolup taşıyordu. Her stand ziyaretciyle doluydu. Bajaj standında Birkaç modeline yakından bakayım dedim, o fiyatlarda diğer markalarï gördükten sonra, sade uzktan bakîp geçtim. En arkada iki dominar 400 polis ve zabıta motosikleti gibi süslemişler. Ful fuarda standı sinek avlıyorlardu.
    Hayırdır, birşeylerimi susturmaya çalışıyorlar.
    Burdada bazıları, yüzde öyle yüzde böyle tutarsız yorum yapıyor. En barizi burdaki yüzdeye bakın, yüz şikayet dolu yorum varsa, sade 1-2'sini maduriyeti servis veya firma tarafından giderilmiş. Belki onlarda yetkili servisi ve bayi sahipleridir, kim bilir.
    ugurkaya37 bunu beğendi.

Alıntı okaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ucuz etin yahnisi pek olurmuş, oldum olası kuralkan ve bajaj grubundan pek haz etmem, zamanında ellerine yüzlerine bulaştırdıkları sayısız vaka mevcut. Kullanıcı memnuniyeti,marka imajı vs düşülmeden saf gelir kaynaklı giden basit bir mantıkları var. Yoksa bende bilirdim 1 tane duke 250 alacağıma 2 tane ns 200 almayı. Ama gel gör ki bazı parçaları ortak ta üretilse ktm de nispeden daha ilgi var. Avrupada servisleri var, kalitesi ve işciliği çok çok daha iyi. Bir malı ucuza alıyorsak eğer bunun negatif yönlerinide iyi hesaplamamız gerek, özet olarak bajaj a yanaşmam ben
    Bajaj ktm'nin tırnagı bile olamaz iş ortakları olabilir ama marka acısından ktm bin basar...
    Volkan76 bunu beğendi.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı ugurkaya37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj ktm'nin tırnagı bile olamaz iş ortakları olabilir ama marka acısından ktm bin basar...
    Doğru bilinen yanlışlar var Bence Bajaj motosiklet olarak iyi bir ürün ortaya koydu ama işte bu ama kelimesi iki ucu .... Değnek olayı maalesef.
    Burda büyük suç Kuralkan denen firmanın sattığı ürünün arkasında durması gerekirken belli bir potansiyele ulaştıktan sonra kendini geliştirmek yerine kar zarar hesabından öteye bakmaması yüzünden bu oyunlar oluşuyor . Servis eğitimi sucuk ekmeğe dökülen bir olgudan bahsediyoruz çok basit arızalar bile kökten çözüm yerine anlık çözüm üzerine yapılmakta.
    Şunu da belirtmek isterim Mondial cf de aynı sorun var bence servis olayı can sıkıcı maddi yükümlülük fazla tuzlu hiç değilse Bajaj etkinlik yapıp beleş sucuk ekmek veriyor bile denilebilir. İnsan kalitesiz hizmet kalitesini ortaya koyuyor maalesef.
    Bir fıkra anlatayım zamanın birinde Nasreddin hoca köyünde yasarken Timur hükümdar olarak bu köye uğramış Nasreddin hocanın alım kişiliğinden etkilenmis ve çok sevdiği bir fili bakılması için bu köye bırakmış.
    Gel git zaman köylüler bu fili doyurmak tan harap düşmüşler artık eskinden mahsulle geçirebilen köylü aç kalmaya mahsul almamaya başlamış. Toplanıp hoca efendiye gitmişler Timur seni kırmaz rica et bu fili bu köyden alsın demişler Nasreddin hoca bir şartla kabul ederim demiş sizde benle geliceksin iz demiş köylü kabul etmiş .
    Çıkmışlar yola yürüdükçe köylüler yavaş yavaş azalmaya başlamış Timurun sarayına vardığında bir tane bile köylü kalmamış . O kadar yolu yürüdüğüne kızmış yalnız bırakıldığına kızmış ama genelde Timurun huzuruna çıkmış.
    Timur ne oldu hoca bir derdin mi var demiş
    Nasreddin hoca sayenizde dert yok keder yok hükümdarın yalnız köylünün bir ricası var onu iletmeye geldim
    Timur ne ister köylü hele bir deyiver.
    Hoca bakılması için bıraktığınız fili köylü o kadar çok sevmiski sayesinde herkes de çalışma azmi vermiş mahsul bollasmis köylünün arzusu hükümdarımız yalnız kalan file 2 tane daha fil versede bu dilimize arkadaş olsa demiş.

Yani bizler birlik olmadıkça bizi sermaye olarak gören zihniyete ses cikarmadikca şartlarda duzellestirme yapmaz eğitimsiz servislerle iş bilmez bayilerle ortada kalırız.

Yazım hatası için affola telefondan yazdım .
    ugurkaya37 bunu beğendi.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

ee zamanında herkes yazdı burada kimse takmadı almayın sıkıntıları var ısrarla satın aldınız eline sağlık çok güzel yazmışsın aramışsın bulmuşsun diğer şikâyetleri umarım bajaj markasıda hakketiğini bulur tez vakitte
    ugurkaya37 bunu beğendi.

Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ne oluyor o durumda? Ani gaz kesmişsin gibi mi oluyor?
    Aniden gaz kesmiş gibi oluyor ama yeni başlayan birisi panik yapıp kaza yapabilir bu durumda..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:51 ----------

Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elma Armut yine karışıyor ve halen tüketici olarak bir arpa boyu lehimize örgütlenememe sendromu yaşıyoruz.

Arkadaşlar konu basit. Dünyanın her yerinde motorlu taşıtı satış sonrası hizmet ya yüceltir ya bitirir. Türkiye de bazı markaları satış sonrası hizmet bitirmiştir.. Japonlarda da sorun oluyor evet ancak adamların en azından malı geri çağırma iş ahlakları var ve 5 yıl 10 yıl geçsede geri çağırılan Japonlar var. Bu Mercedes markası içinde böyledir iyi biliyorum.

Asıl trajik olan şu, bu markanın 400 Dominar modeli çıktı ki bu motosikletten şikayet eden pek yok gibi.. Yani Dominar 400 alan müşteri şanslı, ancak diğerleri değil..Distributore sormak lazım demekki sorunsuz, yada daha az sorunlu bir model üretmiş aynı marka neden diğer pulsar serilerindeki sorunu gideremiyorsunuz? Aslında sorunun cevabı basit 400 Dominarın malzeme kalitesi diğer pulsarlara göre 2 tık daha iyi. Daha iyi işçilikle üretilmiş kısmen.Dolayısı ile bu tip problemler olmuyor.

Markanın yapması gereken garanti kapsamı içindeki motorun problemini en kısa sürede çözmek yada ayıplı malı iade alarak sıfır bir motosikleti müşteriye teslim etmektir. Bundan başka konuşulan her konunun içi boştur, gereksizdir.. Bunu yapmıyorlarsa kendileri bilir. Bundan sonra 2. eldeki değer kaybı ve yeni müşteri bulma konusunda ğaır problemler yaşarlar oda kendi iblecekleri iş.
    Çözüm odaklı olmadığı sürece bu firma bu şikayetler her zaman devam eder öncelikle politakalarını değiştirmeleri lazım kar ve zarar değilde müşteri memnuyetini önde tutmaları lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

Alıntı Zeybeks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi debriyaj a basınca stop ediyor diyorsun ve bajajin asıl sorunu motosikletler değil diyorsun. Bu kadar mı ucuz hayatımız? Nasıl stop eder ya? Nasıl piyasaya sürülebilir böyle hatası olan makine? Kimse denetleniyor mu? Bir prosedürü yok mu bu işin? Yazık
    denetleme yok zaten denetleme olsa 150nslerin hiç biri piyasa çıkamazdı
    emenyasin bunu beğendi.

Motosikleti
    Evet, KTM'le kıyaslanamaz. işcilik, malzeme ve tasarım açısından biri bir ucda diğeri diğer ucda. KTM'ler şahane. 4 dörtlük keyf makinaları. Ürün yelpazesi, gördüğüm kadarıyla, sade naked ve racing, ama onuda yapıyor, yani.

Alıntı Volkan76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuarın ilk gününde ordaydım. Dolup taşıyordu. Her stand ziyaretciyle doluydu. Bajaj standında Birkaç modeline yakından bakayım dedim, o fiyatlarda diğer markalarï gördükten sonra, sade uzktan bakîp geçtim. En arkada iki dominar 400 polis ve zabıta motosikleti gibi süslemişler. Ful fuarda standı sinek avlıyorlardu.
    Hayırdır, birşeylerimi susturmaya çalışıyorlar.
    Burdada bazıları, yüzde öyle yüzde böyle tutarsız yorum yapıyor. En barizi burdaki yüzdeye bakın, yüz şikayet dolu yorum varsa, sade 1-2'sini maduriyeti servis veya firma tarafından giderilmiş. Belki onlarda yetkili servisi ve bayi sahipleridir, kim bilir.
    Bir kaç ilde zabıta ya da polis motoru olarak tercih edilmişti ondan öyle süslemişler ) bu sorumsuzlukla anca sinek avlarlar belki kafalarına donk eder.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:49 ----------

Alıntı Volkan76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, KTM'le kıyaslanamaz. işcilik, malzeme ve tasarım açısından biri bir ucda diğeri diğer ucda. KTM'ler şahane. 4 dörtlük keyf makinaları. Ürün yelpazesi, gördüğüm kadarıyla, sade naked ve racing, ama onuda yapıyor, yani.
    Katılıyorum dostum sana pulsarın şuanki işciliginede razıyım yeterki ürünün arkasında dursun amaçları sadece para kazanmak olmasın yeter fazla birşey istemiyoruz kullanıcılar olarak..
    Volkan76 bunu beğendi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Honda yolda giderken kırılan motosikletin jantını değiştirmemiş siz bajaj diyorsunuz Ağlanacak halimize gülüyorum yanlış anlaşılmasın. Sektör çok bilinçsiz alanıda satanıda..
    ugurkaya37 bunu beğendi.

Motosikleti
    Fuarda honda standında hiçbir motorda o kırılan veya benzer spiralkollu jant yoktu. Birtane bile görseydim, gidip o jantın sağlamlık konusundan bilgi edinecektim. Spiral kolu jant sade birkaç başka motorda gördüm. Bajajın bir modelinde vardı. Ama oda spiral aftı birde dikey kolluydu. Ne sunulup ne sattıkları belli değil. Her ürunü detayına kadar inceleyip rapormu tutalım. Kayda alalım, elbette birgün herkese hesap sorulup fatura kesilecek.

Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda yolda giderken kırılan motosikletin jantını değiştirmemiş siz bajaj diyorsunuz Ağlanacak halimize gülüyorum yanlış anlaşılmasın. Sektör çok bilinçsiz alanıda satanıda..
    Sadece bajaj'da olcak diye birşey yok bu olayların diğer firmalardada olabilir ama honda hakkında genelleme olarak ne kadar şikayet duyuyorsunuz ? bajaj hakkında ne kadar şikayet duyuyorsunuz ? firmalar ayağını denk almalı herkes sessiz olursa tabi bizi böyle sindirirler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:05 ----------

Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru bilinen yanlışlar var Bence Bajaj motosiklet olarak iyi bir ürün ortaya koydu ama işte bu ama kelimesi iki ucu .... Değnek olayı maalesef.
    Burda büyük suç Kuralkan denen firmanın sattığı ürünün arkasında durması gerekirken belli bir potansiyele ulaştıktan sonra kendini geliştirmek yerine kar zarar hesabından öteye bakmaması yüzünden bu oyunlar oluşuyor . Servis eğitimi sucuk ekmeğe dökülen bir olgudan bahsediyoruz çok basit arızalar bile kökten çözüm yerine anlık çözüm üzerine yapılmakta.
    Şunu da belirtmek isterim Mondial cf de aynı sorun var bence servis olayı can sıkıcı maddi yükümlülük fazla tuzlu hiç değilse Bajaj etkinlik yapıp beleş sucuk ekmek veriyor bile denilebilir. İnsan kalitesiz hizmet kalitesini ortaya koyuyor maalesef.
    Bir fıkra anlatayım zamanın birinde Nasreddin hoca köyünde yasarken Timur hükümdar olarak bu köye uğramış Nasreddin hocanın alım kişiliğinden etkilenmis ve çok sevdiği bir fili bakılması için bu köye bırakmış.
    Gel git zaman köylüler bu fili doyurmak tan harap düşmüşler artık eskinden mahsulle geçirebilen köylü aç kalmaya mahsul almamaya başlamış. Toplanıp hoca efendiye gitmişler Timur seni kırmaz rica et bu fili bu köyden alsın demişler Nasreddin hoca bir şartla kabul ederim demiş sizde benle geliceksin iz demiş köylü kabul etmiş .
    Çıkmışlar yola yürüdükçe köylüler yavaş yavaş azalmaya başlamış Timurun sarayına vardığında bir tane bile köylü kalmamış . O kadar yolu yürüdüğüne kızmış yalnız bırakıldığına kızmış ama genelde Timurun huzuruna çıkmış.
    Timur ne oldu hoca bir derdin mi var demiş
    Nasreddin hoca sayenizde dert yok keder yok hükümdarın yalnız köylünün bir ricası var onu iletmeye geldim
    Timur ne ister köylü hele bir deyiver.
    Hoca bakılması için bıraktığınız fili köylü o kadar çok sevmiski sayesinde herkes de çalışma azmi vermiş mahsul bollasmis köylünün arzusu hükümdarımız yalnız kalan file 2 tane daha fil versede bu dilimize arkadaş olsa demiş.

Yani bizler birlik olmadıkça bizi sermaye olarak gören zihniyete ses cikarmadikca şartlarda duzellestirme yapmaz eğitimsiz servislerle iş bilmez bayilerle ortada kalırız.

Yazım hatası için affola telefondan yazdım .
    Ağzına sağlık dostum çoğu servisde süriyeli var zaten bajajın )

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    burası yeteri kadar karışmış, vaziyeti terk edebilirsiniz..
    ugurkaya37 bunu beğendi.

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burası yeteri kadar karışmış, vaziyeti terk edebilirsiniz..
    dahada karışıcak yeni başladık daha

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

Alıntı roadpeople adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ee zamanında herkes yazdı burada kimse takmadı almayın sıkıntıları var ısrarla satın aldınız eline sağlık çok güzel yazmışsın aramışsın bulmuşsun diğer şikâyetleri umarım bajaj markasıda hakketiğini bulur tez vakitte
    bir motosikletin bu kadar sorun çıkaracağını düşünememiştim açıkcası gerçekten pişmanım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:22 ----------

Ekrem Ata Abimiz bana ulaşıp fuar'dan sonra servise gitmemi söyledi hayırlısı bakalım..

Motosikleti

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

bir motosikletin bu kadar sorun çıkaracağını düşünememiştim açıkcası gerçekten pişmanım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:22 ----------

Ekrem Ata Abimiz bana ulaşıp fuar'dan sonra servise gitmemi söyledi hayırlısı bakalım..
    ben bu filmi daha önce gördüm.

Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu filmi daha önce gördüm.
    nasıl bitiyor film peki

dogan70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 150 Ns

Al bir absürtlük daha biz ne yapalım? motosikletimin garantisi bitti ve 2.5 yıldır çözemediler, yada çözmediler. Şimdi şöyle mi oldu, seçmece yapacağız ve işimize gelenin motosikletini tamir edeceğiz ? Çünkü onlar konu açıp güncel tutup markamızı kötülüyorlar. İşinden gücünden dolayı yazamayanlar o şekilde binmeye devam etsin. Ben mi çok olumsuz algıladım yoksa durum bu şekilde mi ?
    ugurkaya37 bunu beğendi.

Alıntı dogan70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al bir absürtlük daha biz ne yapalım? motosikletimin garantisi bitti ve 2.5 yıldır çözemediler, yada çözmediler. Şimdi şöyle mi oldu, seçmece yapacağız ve işimize gelenin motosikletini tamir edeceğiz ? Çünkü onlar konu açıp güncel tutup markamızı kötülüyorlar. İşinden gücünden dolayı yazamayanlar o şekilde binmeye devam etsin. Ben mi çok olumsuz algıladım yoksa durum bu şekilde mi ?
    ses çıkaranınca tamire yanaşıyorlar galiba benimde garantim bitti bakalım daha hiç birşey belli değil
    dogan70 bunu beğendi.

dogan70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 150 Ns
    ses çıkaranınca tamire yanaşıyorlar galiba benimde garantim bitti bakalım daha hiç birşey belli değil
    Hakkınızda hayırlısı durumdan bizi de haberdar ederseniz çok memnun olurum.
    ugurkaya37 bunu beğendi.

Motosikleti
    nasıl bitiyor film peki
    Ben filmi gördüm filmde yaşayan anlatması lazım öbür türlüsü dedikodudan ibaret olur.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4 bajaj aldım.Motordan yana şikayetim olmadı ama servislerden ötürü çok şikayetim oldu.Hala dün gibi hatırlarım.Sıfır motorumun darbelenmesi ve servisden önce olmayıp servisden sonra olan abs arızasını.Servise gittiğimde motoru açılmış bir ns görmüştüm.Nesi var dedim.Krank arızası var parça bekliyor dedi.Uzun uzun konuştuk.Bu modellerde kronik dedi.Geçen yazda alanya servisine gitmiştim.Bajajın bağzı hediyeleri vardı onları almak için.Bana sorun varmı dedi.Gaz kesiyor dedim.Bu sorun için cpu update yapmaya gerek yok zaten cpu nun belirli update limiti var boşver demişti.Pulsarlarda ekran gitmesi ve stop etmesini sorduğumda ise öyle birşeyin olmadığını söylemişti.Kullanıcıların cümlesi yalan söylüyor.Servisler ise doğruyu söylüyor.Ben dominar aldım şuan 7 binde felan.Pek binmedim.Binseydim 15 bini bulurdum.Dominarı çok dayanıklı buldum.Şehirler arası yolda yaptım.Kıçımın ağrımasından başka sorunum olmadı.Ben dominarı sıfır ve kelepir olarak aldım.Bu fiyatlara yanından bile geçmem.Mt07 alacaktım.Her gördüğümde içim gider.Komşunun var kırmızı birtane.Yağmurun altında bekletir heralde umrunda bile değil motor.Üzülüyorum doğanın insafına bırakılan motorlara.

Ekrem bey kuralkanın sahibi değil.Adam pazarlamadan sorumlu.Elinden gelenide yapıyor.İyi niyetli olduğuna inanıyorum.Kuralkandaki diğer yöneticilerde Ekrem beyin yarısı kadar çalışsa kuralkandan birşeyler olur ama sadece bir Ekrem bey ile olmuyor.Napsın adam elinden gelen bu.Adamında üzerine gitmeyin.
    ugurkaya37 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler