Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Nesil 600 CC Klasmanı Düşük Performansları

Motovento
    REKLAM ALANI
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Shrieker bunu beğendi.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu cidden iyiydi.
    Al şurdan bir avuç başlar birazdan eğlence..

Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al şurdan bir avuç başlar birazdan eğlence..

https://img.posta.com.tr/img/78/364x...298b8e01255e91
    Başlayınca tutuluyorum, dilde yara yapiyo hacı sağolasın :/
    -MrMud

zekvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Herkes alsın bi scooter o zaman yada kimse 250 cc üstüne çıkmasın. Ne gerek var 600 ve üzeri ss lere değil mi ?

Bu forumda deyimi yerindeyse 'reyzink' çilere linç var bunu fark eden bir ben miyim yoksa alınganlık mı yapıyorum bilmiyorum. Herkes enduro alsın, herkes sakin motor alsın aman ha seri motor alma ölürsün densin.. Bu forumda başka hiçbir farklı şey duymadım.
    Herkesin bir tarzı var, bazıları uzun yolda rahat etmek, bazıları trafikte daha seri olmak ister, bazıları da dağa bayıra sürmek ister.. Herkes bunları anlıyor ama siz insanlardaki hız tutkusunu anlamıyorsunuz. Benim tek haz aldığım nokta da bu.. Belim 2 kat olsun sırtıma kramp girsin ama ben o hızı yapayım çünkü bunu seviyorum.
    Ölümlerden ve tehlikelerden bahsetmişken gözden geçirin, öz kardeşim 1 ay önce scooter ile 30 km hızla giderken kaza yaptı ve dizi kırıldı, tamam yüksek hızda bu ihtimal daha da artıyor anladım, hemen yüklenmeye başlamayın. Barkın abi bile (allah rahmet eylesin ki o bize motoru öğreten kişi) motor üstünde can verdi. Hanginiz bunu göze almadan biniyorsunuz motosiklete ?

Yazabilirsiniz şimdi ''yakında helvanı yeriz'' ''sen bu kafayla çok yaşamazsın'' ... tamam yaşamam. Bana ''iki teker şeytan işi oğlum'' diyen dayılardan farkınız olmayacaktır. Arkadaşlara göre de eğlence başladı tabi. Bunlar benim düşüncelerim ve uzun zamandır söylemek isteyip ''ya boşver şimdi herkes bir laf söyleyecek moralin bozulacak'' diye vazgeçtiğim sözlerimdir.
    Hatalarım affola amacım kimseyi kırmak değil içimi döktüm sadece...
    leons bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı zekvan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes alsın bi scooter o zaman yada kimse 250 cc üstüne çıkmasın. Ne gerek var 600 ve üzeri ss lere değil mi ?

Bu forumda deyimi yerindeyse 'reyzink' çilere linç var bunu fark eden bir ben miyim yoksa alınganlık mı yapıyorum bilmiyorum. Herkes enduro alsın, herkes sakin motor alsın aman ha seri motor alma ölürsün densin.. Bu forumda başka hiçbir farklı şey duymadım.
    Herkesin bir tarzı var, bazıları uzun yolda rahat etmek, bazıları trafikte daha seri olmak ister, bazıları da dağa bayıra sürmek ister.. Herkes bunları anlıyor ama siz insanlardaki hız tutkusunu anlamıyorsunuz. Benim tek haz aldığım nokta da bu.. Belim 2 kat olsun sırtıma kramp girsin ama ben o hızı yapayım çünkü bunu seviyorum.
    Ölümlerden ve tehlikelerden bahsetmişken gözden geçirin, öz kardeşim 1 ay önce scooter ile 30 km hızla giderken kaza yaptı ve dizi kırıldı, tamam yüksek hızda bu ihtimal daha da artıyor anladım, hemen yüklenmeye başlamayın. Barkın abi bile (allah rahmet eylesin ki o bize motoru öğreten kişi) motor üstünde can verdi. Hanginiz bunu göze almadan biniyorsunuz motosiklete ?

Yazabilirsiniz şimdi ''yakında helvanı yeriz'' ''sen bu kafayla çok yaşamazsın'' ... tamam yaşamam. Bana ''iki teker şeytan işi oğlum'' diyen dayılardan farkınız olmayacaktır. Arkadaşlara göre de eğlence başladı tabi. Bunlar benim düşüncelerim ve uzun zamandır söylemek isteyip ''ya boşver şimdi herkes bir laf söyleyecek moralin bozulacak'' diye vazgeçtiğim sözlerimdir.
    Ben de seviyorum hizi...

Ama biraz dikkatli dusununce sevdigim seyin tam anlamiyla hiz olmadigini anliyorum. Mesela su soruya cevap vermeye calisin:

Ucakta da hizli gidiyoruz, ancak zevkli degil. Motosiklette hizla birlikte gelen ne var ki hosumuza gidiyor?

zekvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de seviyorum hizi...

Ama biraz dikkatli dusununce sevdigim seyin tam anlamiyla hiz olmadigini anliyorum. Mesela su soruya cevap vermeye calisin:

Ucakta da hizli gidiyoruz, ancak zevkli degil. Motosiklette hizla birlikte gelen ne var ki hosumuza gidiyor?
    Abi tabikide, hız yapılması ve yapılmaması gereken zamanları biliyoruz. Zaten o yüzden burada fikir alışverişinde bulunuyoruz büyük sözü dinliyoruz. Benim takıldığım konu o değil ki, bu forumdaki algı... Örnek vereyim; ss tavsiyesi istediğimde kimisi kardeşim abs li al mutlaka elektronik desteği olsun virajda seni kollar diyorken, kimisi linç ediyor. Burada da yüksek hızda ölüm garantiymiş gibi konuşuluyor. Yani ss kullanmak harammış gibi davranılıyor.

Senin söylediğin de doğru o heyecanı o rüzgarı hissetmem gerekiyor.. Bu bir tutku ve bende olduğu gibi buradaki herkeste var.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Ben de seviyorum hizi...

Shrieker bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Burada da yüksek hızda ölüm garantiymiş gibi konuşuluyor. Yani ss kullanmak harammış gibi davranılıyor.

Senin söylediğin de doğru o heyecanı o rüzgarı hissetmem gerekiyor.. Bu bir tutku ve bende olduğu gibi buradaki herkeste var.
    Herşeyin bir sebebi vardır:

1. Bilmemek, eğitimsizlik, cahillik.
    2. Kıskançlık, bir şekilde kendi edinemediği için.
    3. Tipik SS kullanıcısının kendine ve etrafına tehlike saçması

SS düz yolda değil, asıl virajda hızlı gitmek için yapılmıştır. Hatta sırf bunun için düz yol hızından ve stabilitesinden ödün verir. SS kullanmanın zevki virajlı yolda ortaya çıkar, düz yolda değil.

Şahsen motosiklet kullanıyorken aldığım zevkin iki ana nedeni var: 1.İvme 2. İnsan makina etkileşimi. Motosikletle iletişim halinde kalarak kendi yeteneğimin sınırlarını ilerletme.

Yoksa dümdüz yolda gaza abanıp belli bir hızı görme, virajın tadını alanın peşinde koşacağı şey değil. Çünkü gaz kolunu çevirebilen her beceriksizin yapabileceği bir şey yüksek hız. Gel gelelim viraj öyle değil. Bilen kişi 400cc motosikletle, bilmeyen 1000cc'lik motosikletin etrafında sekiz çizer.
    viper17 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Herşeyin bir sebebi vardır:

1. Bilmemek, eğitimsizlik, cahillik.
    2. Kıskançlık, bir şekilde kendi edinemediği için.
    3. Tipik SS kullanıcısının kendine ve etrafına tehlike saçması

SS düz yolda değil, asıl virajda hızlı gitmek için yapılmıştır. Hatta sırf bunun için düz yol hızından ve stabilitesinden ödün verir. SS kullanmanın zevki virajlı yolda ortaya çıkar, düz yolda değil.

Şahsen motosiklet kullanıyorken aldığım zevkin iki ana nedeni var: 1.İvme 2. İnsan makina etkileşimi. Motosikletle iletişim halinde kalarak kendi yeteneğimin sınırlarını ilerletme.

Yoksa dümdüz yolda gaza abanıp belli bir hızı görme, virajın tadını alanın peşinde koşacağı şey değil. Çünkü gaz kolunu çevirebilen her beceriksizin yapabileceği bir şey yüksek hız. Gel gelelim viraj öyle değil. Bilen kişi 400cc motosikletle, bilmeyen 1000cc'lik motosikletin etrafında sekiz çizer.
    Aynen katılıyorum. Yaw bu soğuk hava dalgası nereden geldi bu memlekete gene? Ben virajlara gitmek istiyorum :/ Bekle beni Ağva, haftaya cumartesi seninleyim :(
    zekeriyaimam bunu beğendi.

elessartt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    650r gerçekten kötü bir hız grafiğine sahip görünüyor. Özellikle 220 lerden sonra ruhunu teslim etmiş edasında
    CBR650R-F modellerinde bildiğim kadarıyla(Motor Ustam söylemişti.) 8 enjektör bulunmakta. 600RR 'da ise 16 enjektör olması lazım. Zaten biliyorsunuzdur ki bu model de benzin sarfiyatında 4.5-5.5LT/100km lere indirmek mümkün.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Abi adam eski ve yeni 600cc sınıfındaki farklardan bahsetmiş, neden konuyu ordan alıp reyzinkçi mevzusuna dönüştürdünüz. Bu forum ne çabuk unuttu 07 lerle 09 larla motoru kafasına geçirenleri, şurda bir avuç insanız herkes bi doğrunun arkasına saklanmış birbirine düşman gibi laf sokuyor. Nesil,teknoloji farkı konuşuluyor siz 200 km/h dan fazlasının şehirde uygun olmadığını söylüyorsunuz, evet buna hepimiz eminiz zaten yinede üretiliyor ama bu motosikletler şurda iki kelam edemeyecek miyiz aga biz
    zekeriyaimam bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı Youjoee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi adam eski ve yeni 600cc sınıfındaki farklardan bahsetmiş, neden konuyu ordan alıp reyzinkçi mevzusuna dönüştürdünüz. Bu forum ne çabuk unuttu 07 lerle 09 larla motoru kafasına geçirenleri, şurda bir avuç insanız herkes bi doğrunun arkasına saklanmış birbirine düşman gibi laf sokuyor. Nesil,teknoloji farkı konuşuluyor siz 200 km/h dan fazlasının şehirde uygun olmadığını söylüyorsunuz, evet buna hepimiz eminiz zaten yinede üretiliyor ama bu motosikletler şurda iki kelam edemeyecek miyiz aga biz
    Yok nakeddan düşenler aydınlanmış düşüş yapıyor.Endurodan düşenler ileri düşüş yapıyor
    Angrypower bunu beğendi.

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Cbr650 ayrı kategori bir köşe de dursun, kısıtlı ve aşure kazanlı zx6 neredeyse 23sn de 260 lara ulaşıyor ve ciddi bir rakam. Ben 10 yıl önce bile 636 ile 274/6 ları görüyordum ancak bu sürelerden çok daha uzakta olduğuma eminim. Yakında headersli eculu 2019 zx6 videolarını izler, tekrar eski hızlara üstelik daha düşük zamanlarda ulaştığını izleriz.

Ek olarak videodan dolayı sadece top speed değerlendirmesi yaptım, @hasmet'in yazdıklarına katılıyorum.

Motosikleti
    MT-07
    Motordan düşüp, kafasına geçirip, benim gibi ölümden dönüp tövbe edenler (ki ben etmedim) görünce aklıma şu video geliyor zaten direk benim

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Vurdun mu gaza 200e soluksuz ulaşsın yeter ağalar
    250-270 olmasa da olur

Gönül ister 20k çeviren r6 ama gerçekler ......

Ninja 300 ile 60 la düşüp ölümden dönen birine rahatlıkla yeter
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Youjoee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaa saçma sapan konuşma hocam, "Beşşüz basıyosa en iyi motor odur".
    Sen anlamazsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:55 ----------

Ahahahaha hocam kusura bakmayın ama ben özellikle "Herkes enduro alsın" denildiğini iddia ettiğiniz kısıma bağıra bağıra gülerim :D
    Bu foruma üye olmadan önce de uzun zamandır takipteydim, ve enduro kelimesini görmezdim neredeyse..

Ukalalık gibi algılamayın bu forumda Enduro alın diye bas bas bağıran bir tek ben varım neredeyse, tek aktif kullanıcı benim diyelim...
    Ve yine yanlış anlama ukalalık yada üstünlük taslamıyorum, ben enduro ile yatıp kalkan bir insan olmama rağmen Sözüm meclisten dışarı "Reyzinkçiyim" diyen çoğu kullanıcının adını duymadığı SS makinalar kullandım, denedim.
    Bu forumda herşeyi dersiniz eyvallah derim anlarım, ama "Herkes Enduroya teşfik ediyo" derseniz orada sadece kahkaha atarım.
    Benim bu foruma üye olup bişeyler yazmaya anlatmaya başlamamın sebebi, Türkiye'nin en büyük motosiklet forum sitelerinden birinin içinde, insanların neredeyse endurodan haberi olmaması, haberi olanların çoğununda enduroyu yanlış öğrenmesidir.
    Eğer sizin dediğiniz gibi Enduro'cu dolu olsaydı bu site, emin olun hiç üyelik açmamış olurdum...

Saygılar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bu foruma üye olup bişeyler yazmaya anlatmaya başlamamın sebebi, Türkiye'nin en büyük motosiklet forum sitelerinden birinin içinde, insanların neredeyse endurodan haberi olmaması, haberi olanların çoğununda enduroyu yanlış öğrenmesidir.
    Çaktırma da SS için de durum çok farklı değil sanki. Gerçi herkesin SS'ten haberi var, da ne işe yaradığı hakkında makul bir kaç cümle bulmak, enduro hakkında bir kaç cümle bulmaktan daha zor bu aralar, o da sayende Harbi harbi SS sevip kullanabilen arkadaşlar da paylaşsalar senin gibi keşke...
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Çaktırma da SS için de durum çok farklı değil sanki. Gerçi herkesin SS'ten haberi var, da ne işe yaradığı hakkında makul bir kaç cümle bulmak, enduro hakkında bir kaç cümle bulmaktan daha zor bu aralar, o da sayende Harbi harbi SS sevip kullanabilen arkadaşlar da paylaşsalar senin gibi keşke...
    Çok iyi anlıyorum demek istediğini
    Benim Enduro sevdiğim gibi SS seven biri gelse dese, birader sizin enduro cacık, bak bizde böyle hazlar var, S viraj içinde motoru ters yöne kontra yaparken hissetiklerin paha biçilemez felan dese, ama malesef biz dahaca 300 basıyo 500 basıyo kısmını aşamadık
    Böyle diyince de kızıyor hız tutkunu arkadaşlar, ama motosiklet demek hız demek değil
    Yüksek süratlerde rüzgarı hissetmek felan da değil, öyle olsaydı motor hastası değil bungee jumping hastası olurdu bütün ss kullanıcıları
    Ama işte diyorum ya, kızıyorlar
    -MrMud

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bana öyle geliyor ki bir çok insan motosiklet tutkunu değil aslında, motosiklet tutkunu gibi görünme tutkunu...

Eğer arazi motosikletleri görünüş olarak bir SS kadar ilgi çekici olsaydı, forumda bugün SS etrafında dönen muhabbetlerin çoğu enduro etrafında dönüyor olurdu belki de...
    gurcanozturk bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)