Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ARAZİYE SIFIRDAN BAŞLAMAK - SORABİLECEĞİNİZ HER ŞEY

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Bu kadar kişinin yorum yaptığı bu yazıyı yeni okudum. Bu aralar enduro motosiklet arayışındaydim.
    Hocam tamamını okudum emeğinize sağlık. Çok aydınlatıcı bir yazı olmuş
    Ayrıca yazı diliniz gayet alıcı, betimlemeler falan gayet hoş ince espriler vs zevkle okudum.
    Böyle yazıların devamı dileğiyle takipteyim. Bursa ya yolunuz düşerse feyz almak isterim 👏👏👏👍🙋♂
    MrMud bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konu sahibi bu arada ortalarda yok

Dağda kurtlar mı kacırdı acaba
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Bu yazıyı okuduktan sonra onun kurtları kaçırmak için bir yöntem bulduğuna daha çok inanırım 😂

Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Çok faydalı bir yazı olmuş ellerine sağlık. Bu forumda böyle bi yazıya ihtiyaç vardı

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Youtube'da rastgele denk geldiğim 3 japonun yan yana olduğu bir videoyu da bırakayım buraya videodan da görmüş olun.
    Video sahibini tanımıyorum, katıldığım fikirleri olduğu gibi, maalesef katılmadığım fikirleri de var
    ama genel olarak zahmet edip video çekmiş, biraz bahsetmiş teşekkür ederim.
    "Çok biliyosan kendin çek biz izleyelim" derse hakkıdır
    Ama pek beceremem video falan filan işlerini, resmiyeti, asabiyim ben
    Videoda ben de varım Aslında biraz spontan oldu. Katılmadığın yerler neresi ?

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

daü, taş gezmekten insanlıktan çıkmış,
    mahlukata karışmış diyorlar.

temsili;

arndiol bunu beğendi.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R

Karanlık dünyanız yeşillensin o zaman 😀
    MrMud bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Selçuk Keleş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok faydalı bir yazı olmuş ellerine sağlık. Bu forumda böyle bi yazıya ihtiyaç vardı

İzleyip tekrar dönücem neye katılmadığımı hatırlamıyorum hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:25 ----------

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daü, taş gezmekten insanlıktan çıkmış,
    mahlukata karışmış diyorlar.

temsili;

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...zhUF_PRRceZvsd
    Yok tam tersine şehrin cafcafına kandım bi süredir
    İş güç yaz mevsimi alem ortam cart curt derken betonlara boğulduk, bilimum psikolojik ve duygusal buhranlarımla boğuşuyorum, kendime gelebilicem umarım ilk fırsatta

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:29 ----------

Alıntı Kursad55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar kişinin yorum yaptığı bu yazıyı yeni okudum. Bu aralar enduro motosiklet arayışındaydim.
    Hocam tamamını okudum emeğinize sağlık. Çok aydınlatıcı bir yazı olmuş
    Ayrıca yazı diliniz gayet alıcı, betimlemeler falan gayet hoş ince espriler vs zevkle okudum.
    Böyle yazıların devamı dileğiyle takipteyim. Bursa ya yolunuz düşerse feyz almak isterim ����������♂
    Eyvallah hocam, her şehirden bi buyur aldım nerdeyse, mutlu ediyo bu durum
    Ama gelirsem buyur edenleri tek tek bulurum haberiniz olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:48 ----------

Alıntı Selçuk Keleş adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Videoyu tekrar izledim, katılmadığım noktadan ziyade fikir ayrılığı diyelim, sele uzun yol konusuna.

Nasıl fikir ayrılığı, bu motorlar öyle konfor aranacak, totom ağrımasın denilecek aletler değil.
    Siz sele rahatsızlıklarından bahsetmişsiniz bunda bir yanlış yok seleleri rahatsız evet, ama videoyu ben çeksem selelerden bahsetmezdim bile mesela, anlatabiliyorumdur sanırım
    Uzun yol gidilir mi dersek, dünya turu atan kullanıcı örnekleri var bu motorlarla, ama öyle ama böyle
    Konfor konusu biraz göreceli yani o konuyu kastetmişimdir

Bi'de wr'nin parça mevzusu, İstanbul şartlarında ne tuhaftır ki, artık piyasaya gelmeyen bir motor olmasına rağmen bazı parçaları hondadan çok daha rahat bulunabiliyor, bu konu parçaya göre değişiyor tabii.
    Selçuk Keleş bunu beğendi.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Hafta sonu arazide öğrendiğim 3 püf noktası.

Michelin sirac lastikle dağ bayır dolandığımdan mütevellit ilk öğrendiğim itiş babaysa tutuş anadır.
    Anası olmayanın babasıda olmaz 😀

ikinci öğrendiğim 4 zamanlı motosikletle hele ki wr125r gibi 15 beygircikse ve bayırın ortasında kalırsan, tekrar en aşşağı inip hızını alıp çıkman gerek. Körün höte zorladığı gibi zorlamanın kimseye faydası yok 😀

3. sü bayırın ortasında kalınca aptal aptal arka frene ön frene gaz vermeye odaklanma debriyajı bırak olduğun yerde kal 🤣
    MrMud ve Ahmanamra bunu beğendiler.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Bu başlığı alnıma dövme yaptırmak istiyorum izninle

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:34 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Var var az önce istakramdan hikaye atmış
    MrMud ve Ahmanamra bunu beğendiler.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hafta sonu arazide öğrendiğim 3 püf noktası.

Michelin sirac lastikle dağ bayır dolandığımdan mütevellit ilk öğrendiğim itiş babaysa tutuş anadır.
    Anası olmayanın babasıda olmaz 😀

ikinci öğrendiğim 4 zamanlı motosikletle hele ki wr125r gibi 15 beygircikse ve bayırın ortasında kalırsan, tekrar en aşşağı inip hızını alıp çıkman gerek. Körün höte zorladığı gibi zorlamanın kimseye faydası yok 😀

3. sü bayırın ortasında kalınca aptal aptal arka frene ön frene gaz vermeye odaklanma debriyajı bırak olduğun yerde kal 🤣
    Ben o 3. Maddedeki hatayı çok yaptım malesef şimdilerde en azından arka frene basıyorum önceden hazırlanıp
    MrMud bunu beğendi.

Güzel bir özet olmuş.Bende uzun zamandır eski bir mz ile arazide vakit geçiriyorum. https://hizliresim.com/bv09nm 50 yaşında bir delikanlı olduğu için limitlerini zorlamaya çekiniyorum.Kıyamıyorum da.2 zamanlılar; motor geliştirmeye daha müsait bir yapısı var.Krank ,portlarda veya pistonda yapılan işlemlerle kolaylıkla güç artışı elde edilebiliyor.Üstelik basit sayılabilecek işlemler.Bunlar geri dönüşü alınmış bir çoğu patentli.Hatta ilgilenenler için Graham Bell'in 2 zamanlılarda performans adında kitabinı önerebilirim.PDF olarak'ta internette bulunabiliyor.
    Bir süredir bende offroad için model bakıyorum.Baktığım modeller 4 zamanlı crf450r ile husquvarna 450fe 2004-2006 arası.
    Bir diğer alternatifim ise 2 zamanlı yüksek modelli Gasgas.Yuki getiriyor galiba.Gasgas ile ilgili pek bilgi bulamadım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    bu konuyu her arazide yeşillendirme kararı aldım. Çünki zehri bu konu da almıştım. Zehri almak aklımda vardı ama fitili bu konu ateşledi 😊

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:36 ----------

Hafta sonuna hazırlığımız tamam, pazarı iple çekiyürüz.

İstikamet Beynam Ormanları 😀

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Eskisi kadar araziye çıkamasamda ve genel arazi tecrübem xt 125r gibi 12 beygirlik bir aletten ötürüde olsa ( ortalama 40k arazi ve zorlana bilecek her yolve arazi şartında)benimde diyecek bir kaç şeyim var. Eğer arazi motorun varsa ve motoru çalışıyorsa , süspansiyonları patlak yağsız jant tellerinde 3er 5 er eksikliklerde olsa gazı açtınmı gidersin kıstınmı düşersin.Sen motoruna ne kadar hakimsen arazide sana o kadar cevap verir altındakinin yemeyeceği yokuşa sürersen de kalırsın.Viraj alırkende her zaman yeri tekmelemeye hazır olun Nacizane öğütlerim.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Sis denizi kaçkarlar ��
    660 ile ne kadar araziye girilirse o kadar girer atlar zıplarız

[img]http://flashresim.com/upload
    /MTVkZDA0ZDM2ZWUyZDc.jpg[/img]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    ANKARA Enduro 17.11.2019 Beynam ormanı

Her zaman her yerde Kara Kartal 😀

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

Ahmanamra bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Ankara enduro kulübe + soft arazi.

Motosikleti
    MT-07
    Sizin fotoğrafları gördükçe asfalt yüzeylerde sürmeyi daha bir fazla seviyorum Abi ne işiniz var düşe kalka nerelere gidiyorsunuz siz yahu??? Starbucks önüne o motorlar çekilir mi?

Not: Parayı bulursam Gundial Extrem200 alırım bende. CRF250L kemikli olmaya başladı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    star bucukscular da bizim kulübenin önünde sucuk ekmek yapamaz 😁

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Ankara enduro Soft Arazi

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:22 ----------

ufoz bunu beğendi.

DAYYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF Rally 250
    Arkadaşlar, bir ürün hakkında bilgisi olanlar varsa yardımcı olmalarını rica ediyorum, başlıkta marka tavsiyeleri var fakat model olarak göremedim, Falco Enduro Line bot lar için internette de pek bir yorum bulamadım maalesef.

https://urun.n11.com/bot-ve-ayakkabi...otu-P357555132

Bu ürünü kullanan yada hakkında bilgisi olan var mı acaba ? Fiyat ve kalite olarak, eksi ve artı özelliklerinden vs.
    Farklı önerilere de açığım, amatör olarak kısa süreli çıktığım arazi sürüşlerinde kullanılmak üzere, bu ilandaki bütçe civarında sağlam ve konforlu enduro bot gerekli.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler