Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

ARAZİYE SIFIRDAN BAŞLAMAK - SORABİLECEĞİNİZ HER ŞEY

Motovento
    REKLAM ALANI
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı bugün arazide gezim dedim. Çok keyif aldım çok hoplayıp zıpladım. Bi tanesinde de 40-50 ile çamura girince hızlı lastik tutunamadi üstünden attı beni. Aldığımda gidon yükseltme filan vardı dağıldı hep. Şimdi ön tarafta sıkıntılar oldu. Gidon sola tam kilitte gaz kolu kısa kalıyordu. Yükseltme aparatlarınıda arazide düşürünce onu da çıkartmak zorunda kaldım. Şimdi gidon hafif sağa bakıyor. Gaz kolu takılmasını filan çözdüm ama.

Tamirci amortisör dedi ama düşene kadar hiç sıkıntı yoktu. Gidondan olma şansı nedir acaba sadece?

Son olaraktan aldığım panton motorun üstüne binerken yırtıldı. Bacak arası tarafından. Terzi dikebilir mi acaba o yırtığı sağlam olcak şekilde?
    Hacı gidon borusunun yamulmuş olma ihtimali daha yüksek, amortisörle ne alakası varmış onu anlamadım, yada sorunu tam anlamamışta olabiliri.
    Amortisör yüzünden gidonun yamuk durması için, o amortisörün gözle görülür biçimde yamulması lazım öyle bir durum varmı baktığında ?
    o kadar yamulan amortisör zaten kıçı başı dağıtır keçe meçe kalmaz, keçeler sağlam mı ?
    Fırsat bulduğunda bi fotoğraf atarsan daha iyi olur.

Pantolonuda her türlü diktirirsin dert değil o, benim pantolonun kıçı başı yama hep

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:07 ----------

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O değilde ben anlamadım şimdi, yeni NC750x dct enduro mu değil mi? Enduro gibi duruyor sanki...

(Konu yukarılarda kalsın diye şeyettim, fazla vurmayın )
    Yav sorduğunda sorumu, enduro tabi ki.
    Hatta Jarvis erzberg rodeo'da bu sene nc750x'le yarışacakmış

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:08 ----------

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir firma çıkartsa 50cc lik şu mondiale benziyen türde bir makine biz onu her şekil 100-150cc yaparız.. alırım eğlencesine atarım köşeye bir tane ne olucak trafik sigortası yok mtv si yok yattığı yerde bir yükü yok.. keyfine sür gitsin..
    Ah bir de senin şu fikirlerine motosiklet firmaları da benim kadar değer verse ne güzel şeyler olacak logaritma :D
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mr mud beyyfendi

bana düşük bütçeli f/p model olarak ne önerirsin? gerek uzun yol , gerek artçı; gerek dağ bayır çayır

aşağıdaki kısmı okumamışım gibi saydır

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu zamana kadar "Enduro-Motocross Nedir ?" dedik anlattık, ADV motorların Enduro olmadığını, enduro motorların nasıl olduğunu/olması gerektiğini anlattık, 2T-4T nedir, arasındaki farklar nelerdir anlattık.
    Bu kadar muhabbet feryat meyvelerini verdi, çok soru soran oldu elimden geldiğince yanıtladım, bilmediğim şeyleri bilenlere yönlendirdim, yada bilen birinden öğrenip böyle böyle oluyormuş dedim
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mr mud beyyfendi

bana düşük bütçeli f/p model olarak ne önerirsin? gerek uzun yol , gerek artçı; gerek dağ bayır çayır

aşağıdaki kısmı okumamışım gibi saydır
    Hacı gerek f/p açısından, gerek işletim maliyeti, gerek fiyatı olarak suan en mantıklı seçeneklerden biri crf250L görünüyor.
    Performans olarak gayet iyi, kalite konusunda sıkıntısız, yeri gelir yola da gidersin, yeri gelir araziye de girersin.
    İkinci el piyasası gayet hareketli, bi bak kurcala, aklina yatmazsa başka seçenek sunmaya çalışırım.
    -MrMud

Motosikleti
    Artık Yok...
    şu anda sektörü parasal açıdan domine eden firmaları domine eden 50cc sınıfı ..

bu sınıfa abanıcakdır bütün firmalar ve müşteri kapmak için bolcana bu hacimde farklı segmentlerde farklı tarzlarda motorlar getirticeklerdir..

şu 2019-2021 arası 50cc de bak görürsün bolcana enduro,cross,maxi scooter,cruiser ,su soğutmalı sı ,enjeksiyonlusu falan getirticeklerdir.. tabii alanlar 50cc de bırakmaz onu kesin 100-200cc arasıyapar getirten firmalarda onu bilir bloku ona elverişli getirtir..

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu anda sektörü parasal açıdan domine eden firmaları domine eden 50cc sınıfı ..

bu sınıfa abanıcakdır bütün firmalar ve müşteri kapmak için bolcana bu hacimde farklı segmentlerde farklı tarzlarda motorlar getirticeklerdir..

şu 2019-2021 arası 50cc de bak görürsün bolcana enduro,cross,maxi scooter,cruiser ,su soğutmalı sı ,enjeksiyonlusu falan getirticeklerdir.. tabii alanlar 50cc de bırakmaz onu kesin 100-200cc arasıyapar getirten firmalarda onu bilir bloku ona elverişli getirtir..
    Sanmıyorum fazla çeşit getireceklerini, dayıyorlar commuteri mopedi scooterı...
    Görüntüler esnaf/paketçi motorlarından hallice komple.
    Ha umarım senin dediğin gibi olur ama, sanmıyorum.
    Müşteri memnuniyeti kimsenin ipinde değil, para aksın, gerisi traş diyor adamlar.
    -MrMud

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Seninle şöyle olabilirdik 😀
    MrMud ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/WqpNQQ.jpg Seninle şöyle olabilirdik ��
    Gelinde ki o sinsi ve bölücü yüz ifadesi beni huzursuz etti.
    Sevenlerin arasına girmesi de hiç hoş değil.

Aha evlilikten soğudum, sorumlusu Boldpilot.
    freelancer bunu beğendi.
    -MrMud

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Gelinde ki o sinsi ve bölücü yüz ifadesi beni huzursuz etti.
    Sevenlerin arasına girmesi de hiç hoş değil.

Aha evlilikten soğudum, sorumlusu Boldpilot.
    Dere kurbağası gibi bataklıkta gezmekten, medeniyete doğru sürükleniyor adam işte... ne burda mud
    MrMud bunu beğendi.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dere kurbağası gibi bataklıkta gezmekten, medeniyete doğru sürükleniyor adam işte... ne burda mud
    Bana kalırsa fatura ve kiraların arasına, güzel bir ev geçindirme sıkıntısına doğru sürükleniyor :D
    "Dır dır" sıkıntısı da olabilir net göremiyorum :D
    -MrMud

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Bana kalırsa fatura ve kiraların arasına, güzel bir ev geçindirme sıkıntısına doğru sürükleniyor :D
    Ben o sıkıntılardan motosikletle uzaklaşıyorum 😀
    MrMud ve bursalıali bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    endurocu hatun geliyormuş fatura kiranın yanında beraber çamurlarda yuvarlanıyormuşsunuz.

vay arkadaş.

rüya gibi.
    MrMud bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben o sıkıntılardan motosikletle uzaklaşıyorum 😀
    Hepimizin istediği bu, işte ben de bu acil çıkış kapısından mahrum kalmama sebep olacak her şeyi def ediyorum başımdan, bazen eş dost akraba "Evlenince bırakırsın motor işlerini" diyor.

Cevabım fix;

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    endurocu hatun geliyormuş fatura kiranın yanında beraber çamurlarda yuvarlanıyormuşsunuz.

vay arkadaş.

rüya gibi.
    Ha bak böyle olsun canımı yesin.
    Çoluk çocuk torun tombalak arazide yuvarlanıp saadet zinciri oluşturmaya her zaman varım :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:03 ----------
    bursalıali bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Hocam baktım amortisörde bişi yok.Keçeler de sağlam.Gidon yamuksa tek çözümü değiştirmek midir?
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Hocam baktım amortisörde bişi yok.Keçeler de sağlam.Gidon yamuksa tek çözümü değiştirmek midir?
    Eğer gidon yamuksa, ne kadar yamulduguna bağlı olarak bazen düzeltilebiliyor esneterek ama saglikli değil.
    Düzelttikten sonra olasi bi kazada ayni yerden kırılır kesin.
    Fatbar diye nette aratırsan görürsün, stock gidonlardan daha kalın bi gidon türü.
    22mm kalınlığı daha sağlam olur, aliexpresste zibilyon çeşidi var bakabilirsin.
    Ama gidon boğazı uymayabilir onun için aparatla birlikte satılanlardan almaya çalış.
    RoofRoof ve Volkan76 bunu beğendiler.
    -MrMud

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Baştan sona okudum. Aklımda çok soru vardı sana wpden sormayı düşünüyordum. Burdan okudum. Çok güzel yazı olmuş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

Amörtisörü tutan yerden yamukluk olabilir. Benim teker sola bakıyordu. Amörtisörü tutan cıvataları gevşettim. Bisikletin tekeri ayarlar gibi bacağımın arasına alıp düzelttim. Sonra cıvataları sıktım. Şimdi düz.
    RoofRoof, MrMud ve bursalıali bunu beğendiler.

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Evet, düzeltilse bile o gidon bir yerden 1-2 kere baya esneyip zayıflamış sayılır. Düzelttirirsen sakin gidon yükseltici kullanma, kkalkış ve frenleme anında bile gidon elinde kalır, allah göstermesin. Yemnni gidon salıncada gidon yükseltici kullanacağına direk daha yûksek gidon al. Şahsen gidon yükselticileri tavsiye etmiyorum. Gidionun sınırlarını zorluyor.
    Yarışlarda ne kopan gidon ve gidon kelepceleri gördüm. Adamı boydan boya jlt gibi... biiip, artı 18, biçen. Allah korusun.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baştan sona okudum. Aklımda çok soru vardı sana wpden sormayı düşünüyordum. Burdan okudum. Çok güzel yazı olmuş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

Amörtisörü tutan yerden yamukluk olabilir. Benim teker sola bakıyordu. Amörtisörü tutan cıvataları gevşettim. Bisikletin tekeri ayarlar gibi bacağımın arasına alıp düzelttim. Sonra cıvataları sıktım. Şimdi düz.
    Eyvallah erdi sağolasın okudugun için.

Ve dediğin doğru bak bağlantı kısmında kayma olabilir aklıma gelmemişti..

@RoofRoof Hacı Erdinin dediği gibi bağlantı kısmını kontrol et.
    Bu arada Erdi forumda eski, tamir ve motor toplama işlerinde on numaradır, tamir toplama işlerinde Erdinin fikirlerine gönül rahatlığıyla güvenebilirsin.
    bursalıali bunu beğendi.
    -MrMud

Motosikleti
    cıks
    instagram dan colton haaker videolarına bakıyorum da çok keyifli
    bu işlerde en çok trial bike yarışlarını izlemeyi seviyorum hani aklıma gelmişken söyleyeceğim moto yarışlarına bir kaç kere bakmışlığım vardır ama trial bike la yapılan yarışmaları görünce resmen hipnoz ediyo beni
    MrMud ve Volkan76 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    instagram dan colton haaker videolarına bakıyorum da çok keyifli
    bu işlerde en çok trial bike yarışlarını izlemeyi seviyorum hani aklıma gelmişken söyleyeceğim moto yarışlarına bir kaç kere bakmışlığım vardır ama trial bike la yapılan yarışmaları görünce resmen hipnoz ediyo beni
    Trial seviyorsan Toni Bou izle
    Ben iki ayağımı bu kadar dengeli kullanamıyorum
    Volkan76 bunu beğendi.
    -MrMud

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Konu nefis olmuş,satır satır emek kokuyor.

Elinize sağlık.

Bu arazi işi bağımlılık. Ybr ile iki keçe,bir ön cam,bir depo hasarı ile zamanında amatörce sürmüştüm.

Baktım tek başıma bu iş olmayacak,telefon çekmeyen yerlerde mahsur kalırım korkusuyla şimdilik bıraktım ama ileride bakalım ne olur.

Şehir içindeki ayılar ormandaki ayılardan bana göre daha tehlikeli
    Kural [ Z ], MrMud ve Volkan76 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler