Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

ARAZİYE SIFIRDAN BAŞLAMAK - SORABİLECEĞİNİZ HER ŞEY

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    150 vulture
    Eline emeğine sağlik verdiğin bilgiler icin tesekkürler enduro yapmaya karar vermistim sayende kafamdaki ekipman motosiklet gibi sorularim cevabini aldim
    MrMud bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Eksantrik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline emeğine sağlik verdiğin bilgiler icin tesekkürler enduro yapmaya karar vermistim sayende kafamdaki ekipman motosiklet gibi sorularim cevabini aldim
    Hoşgeldin diyeyim o zaman
    Sormak istediğin merak ettiğin kafana takılan ne varsa sorabilirsin, bildiğim kadar yardımcı olmaya çalışırım.

Hayırlı olsun tekrar, kolu bacağı kırmadan, sindire sindire
    Eksantrik bunu beğendi.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

İlk motorum olarak, r25 mi mt25 mi diye düşünüp dururken senin yüzünden CRF250 rally aldım :/
    Her kasis gördüğümde gaz açıp uçmaya çalışıyorum artık Tişikkirlir sipirmin

Not: Aha bu da forumdaki ilk mesajım hatta.
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Mr-K adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk motorum olarak, r25 mi mt25 mi diye düşünüp dururken senin yüzünden CRF250 rally aldım :/
    Her kasis gördüğümde gaz açıp uçmaya çalışıyorum artık Tişikkirlir sipirmin

Not: Aha bu da forumdaki ilk mesajım hatta.
    Nasıl bi tesadüfse, yolundan dönüp araziye geçen herkes r25 yada mt25'den dönüyor
    Pişman olmayacaksın emin ol, asfaltta süren herkes "Acaba arazi nasıl" der, ama arazide süren hiç kimse "Acaba asfalt nasıl" demez, bunun tabi ki bi sebebi var

Hayırlı olsun, düşmeden kalkmadan inşallah, grenajlar üzmesin sonra
    -MrMud

Motosikleti
    Artık Yok...
    ss de adrenalin var eğlence yok
    enduroda hem adranalin hem eğlence yanında belli oranda güvenlikde var.. ss de belli bir top speed olaylarından sonra o güvenlikde yok..

enduroya yönlenmeleri dağa iyi doğaya karışsınlar çamura bulansınlar asfalta betona viyadüğe değil..

Toplumsal mesajda veriyim sevin hayvanları , hayvan sevmeyen adam insanda sevmez benim kitabımda.. bende sevmem öyle insanı zaten..
    Hayvanlar Allahın sessiz dilsiz kullarıdır.. sahip çıkın mahşer günü hepsi dile elip onlara yapılan zulüm kötülükleri tek tek anlatıcak..
    MrMud bunu beğendi.

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl bi tesadüfse, yolundan dönüp araziye geçen herkes r25 yada mt25'den dönüyor
    Pişman olmayacaksın emin ol, asfaltta süren herkes "Acaba arazi nasıl" der, ama arazide süren hiç kimse "Acaba asfalt nasıl" demez, bunun tabi ki bi sebebi var

Valla araziye girer miyim bilmiyorum (ama anlattığına göre girmemek imkansız ama çevremse kullanan vs olmadığı için tek başıma giremem tabi, belki zamanla)

Şu ana kadar inanılmaz mutluyuz birlikte bakalım, çok keyifli bi motor gerçekten. Ayrıca yüksekte olması benim gibi sıfır motor tecrübesine sahip bi insanı bile aralardan kolayca geçirebiliyor istanbul trafiğinde

Motosikleti
    MT-07

R25 ile MT-25 pişmanlıktır da ondan Ben MT-07 alsam şimdi araziye özenir miydim? Çünkü uzaklar artık daha yakın olacaktı. Lakin bu saçma makineler ile uzaklar halen uzak

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 ile MT-25 pişmanlıktır da ondan Ben MT-07 alsam şimdi araziye özenir miydim? Çünkü uzaklar artık daha yakın olacaktı. Lakin bu saçma makineler ile uzaklar halen uzak
    Yürümekten iyidir ehehehe

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ss de adrenalin var eğlence yok
    enduroda hem adranalin hem eğlence yanında belli oranda güvenlikde var.. ss de belli bir top speed olaylarından sonra o güvenlikde yok..

enduroya yönlenmeleri dağa iyi doğaya karışsınlar çamura bulansınlar asfalta betona viyadüğe değil..

Toplumsal mesajda veriyim sevin hayvanları , hayvan sevmeyen adam insanda sevmez benim kitabımda.. bende sevmem öyle insanı zaten..
    Hayvanlar Allahın sessiz dilsiz kullarıdır.. sahip çıkın mahşer günü hepsi dile elip onlara yapılan zulüm kötülükleri tek tek anlatıcak..
    Adamsın, ne demiş adamın biri "Bir insan bir köpeği sevmezse o adama güvenmem, ama bir köpek bir adamı sevmezse o köpeğin hislerine güvenirim"

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

Valla araziye girer miyim bilmiyorum (ama anlattığına göre girmemek imkansız ama çevremse kullanan vs olmadığı için tek başıma giremem tabi, belki zamanla)

Şu ana kadar inanılmaz mutluyuz birlikte bakalım, çok keyifli bi motor gerçekten. Ayrıca yüksekte olması benim gibi sıfır motor tecrübesine sahip bi insanı bile aralardan kolayca geçirebiliyor istanbul trafiğinde
    Girersin merak etme
    Ha bu arada ne kadar rahat olsanda fazla rahatlığa güvenip aralara dalmamaya çalış acemiysen, insan evladının ne yapacağı belli olmaz, özellikle araba sürerken.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:28 ----------

Sil sil sil, aryirmibeşciler gelmeden çabuk

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:29 ----------

Yürümekten iyidir ehehehe
    Valla o makinelerde bel fıtığı olmaktansa yürürüm
    Angrypower bunu beğendi.

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Arkadaşlar, fuarda yeni tür bir cross motosikleti gördüm. Sitesindede var şimdi. Tam bir cross aslında sade cross, plaka alınamıyor, ama acayip bir şey. Yuki FX1. 8 küsür. Kırılap dökûlecek birşey kalmamış motosiklette. 72 kilo.
    https://www.yukimotor.com.tr/product-details/fx1/
    MrMud bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Volkan76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, fuarda yeni tür bir cross motosikleti gördüm. Sitesindede var şimdi. Tam bir cross aslında sade cross, plaka alınamıyor, ama acayip bir şey. Yuki FX1. 8 küsür. Kırılap dökûlecek birşey kalmamış motosiklette. 72 kilo.
    Trial motosiklet beklemezdim Yuki'den.Enduro için asıl alınması gereken motor bu diye biliyorum
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Volkan76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acayip...
    Trial gibi, ama değil.
    Muhtemelen aşırı güçsüzdür, 72kg olması pek normal değil, acayipmiş bi ara kurcalamaya çalışırım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:47 ----------

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trial motosiklet beklemezdim Yuki'den.Enduro için asıl alınması gereken motor bu diye biliyorum
    Yok aslında trial değil pek, seleli trial olmaz, oturmak istesende oturacağın bir vaktin pozisyonun yok trialde...
    Baya farklı dallar enduro ve trial içerik olarak yani.
    Ama değişik bi motormuş, 72kg normal değil, altında birşey var mutlaka bu işin.
    -MrMud

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Max taşıma kapasitesi 90 kg diyor ben binemiyorum ona bu durumda

normalde de böyle mi oluyor bu araçlar; balık etliler binemez mi

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Çok sayın MrMud, insanı gaza getiriyorsunuz getiriyorsunuz ama sonunu düşünmüyorsunuz.

Anne baba şu anda evde misafir. Akşam laf arasında;

"-Küçük bir de arazi motoru(biliyoruz motosiklet!) alıcam" dedim. (Bu arada bir Renault Captur, bir MSX125, bir CBF150 CafeRacer, Bir innova125, bir de MT-07ABS var).

Eşim;

"-Otomatik araba istiyorum"

Annem;

"-Ben de otomatik istiyorum (kendisine ayrı bir araba)"

Babam;

"-Ben dört çeker istiyorum"

Ben;

"-Sustum..."

dedim ama fayda etmedi. Şimdi sırada en az iki araba alınması durumu söz konusu. Gerçi ben o arada ikinci el bir mondial alırım çaktırmadan da istediğim o CRF uzaklaştı gitti benden.

Masrafa soktun beni masrafaaaa
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok sayın MrMud, insanı gaza getiriyorsunuz getiriyorsunuz ama sonunu düşünmüyorsunuz.

Anne baba şu anda evde misafir. Akşam laf arasında;

"-Küçük bir de arazi motoru(biliyoruz motosiklet!) alıcam" dedim. (Bu arada bir Renault Captur, bir MSX125, bir CBF150 CafeRacer, Bir innova125, bir de MT-07ABS var).

Eşim;

"-Otomatik araba istiyorum"

Annem;

"-Ben de otomatik istiyorum (kendisine ayrı bir araba)"

Babam;

"-Ben dört çeker istiyorum"

Ben;

"-Sustum..."

dedim ama fayda etmedi. Şimdi sırada en az iki araba alınması durumu söz konusu. Gerçi ben o arada ikinci el bir mondial alırım çaktırmadan da istediğim o CRF uzaklaştı gitti benden.

Masrafa soktun beni masrafaaaa
    Valla amca beyin yerin de olsam yaşına başına bakmaz baba yetkisine sığınarak ensene bi tane patlatırdım heralde :D
    1 araban 4 motorun var, hadi araba ailenin ortak diyelim, 4 motorun var, beşinciyi istiyosun ve teyze hanımla yengenin otomatik arac, amca beyin 4 çeker istemesi ağrına gidiyo :D
    Ben amcamdan yanayım, 4 çeker arabada olsa arazide iyi gider, bi amarok fena olmaz...

Seçeneklere bakıyorum msx ufak tefek yeri başka, az yakar iyi kaçar o kalsın, cbf150 caferacer felan yapılmış emek var demek ki satılmaz o da kalsın, mt07 bana kalsa gereksiz bir motor ama sen muhtemelen seviyosundur tek yüksek cc'de o olduğu için o da kalsın...
    O zaman güle güle innova :D
    Bak sorunu çözdüm bile, hadi hayırlı olsun :D
    Amca beye selamlar, amarok düşünsün derim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:40 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Max taşıma kapasitesi 90 kg diyor ben binemiyorum ona bu durumda

normalde de böyle mi oluyor bu araçlar; balık etliler binemez mi
    Ya bu motorda bi cacık var ama çıkar kokusu meydana dur bakalım, 72kg cidden normal değil, blok kartondan felan herhalde :D
    Arka maşaya bakınca direkt tepkim "Ben bunu kraker gibi kırarım".
    -MrMud

Motosikleti
    MT-07
    Ya bu motorda bi cacık var ama çıkar kokusu meydana dur bakalım, 72kg cidden normal değil, blok kartondan felan herhalde :D
    Walla benim en zayıf halim şuan sabah kahvaltı yapmadan 91kg. Mt-25'e benince o arka süspansiyonun en ufak bir yol dengelenmesinde zıpladığını hissediyorum. Yan ayak bir ayağıma değiyor bir yukarıya çıkıyor. Oradan anlıyorum.

Lakin enduro diye binip çıtaks die amortisörlerinden yağ fışkırtacaksak işimiz var

Bu arazi işine ne kadar heves etsem de bir Çanakkale'de kahvaltı, İzmir'de öğlen yemeği, Bodrumda akşama yetişme planına uygun olamıyor gibime geliyor.

Ara ara belime önem vermeden son motor die kara düzen R6 kovalayayım diyorum. Olurda yaşlanırsam da son motor, yaşlanmazsam da son motor olur Bu salak motorumdan daha iyi duracağı yada viraja yatacağına ben inanıyorum.

Soru:

Sizde inanıyor musunuz?

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Walla benim en zayıf halim şuan sabah kahvaltı yapmadan 91kg. Mt-25'e benince o arka süspansiyonun en ufak bir yol dengelenmesinde zıpladığını hissediyorum. Yan ayak bir ayağıma değiyor bir yukarıya çıkıyor. Oradan anlıyorum.

Lakin enduro diye binip çıtaks die amortisörlerinden yağ fışkırtacaksak işimiz var

Bu arazi işine ne kadar heves etsem de bir Çanakkale'de kahvaltı, İzmir'de öğlen yemeği, Bodrumda akşama yetişme planına uygun olamıyor gibime geliyor.

Ara ara belime önem vermeden son motor die kara düzen R6 kovalayayım diyorum. Olurda yaşlanırsam da son motor, yaşlanmazsam da son motor olur Bu salak motorumdan daha iyi duracağı yada viraja yatacağına ben inanıyorum.

Soru:

Sizde inanıyor musunuz?
    El Cevap: Hayır

Karadüzen motorların akıllara zarar gittiğini hepimiz biliyoruz kabul ediyoruz, fakat teknoloji ve frenleme konusun da kimse konuşmuyor :D
    Rahmetli Ghost Rider vardı, turbo hayabusa ile almanyada terör estiren, motosiklet camiasının maskeli efsanesi haline gelmişti, sonra kahpe bir düzenekle tutuklayıp tıktılar içeri, öldü felan denildi ne adar doğru bilmiyorum.

Şu videodaki sürücü olur kendisi

Başka bir videsunda 330 küsür km/s hızda giderken freni sıkmaya başlar 1 kilometre sonra felan anca dururdu :D
    Tamam 330km/s hızda giden bir aletin frene basar basmaz durmasını beklemiyorum ama, turbo hayabusanın durabilmesi günler sürerdi mecazi tabirle :D
    Son bindiğim karadüzen R6 ön frenin iki şekli vardı mesela, ya günler süren bir frenle dururdun, ya da ayarı kaçırıp takla atardın :D

He bu arada senin o 90 kiloyu, arazide 80'e indirmesini ben çok iyi bilirim de, sen bana ertesi gün selam sabah vermez telefonlarıma bakmazsın orası sıkıntı :D
    En son "Hacı sporcu adamım ben yiiğaa, sıkıntı yok rahat ol" diyen arkadaş araziye çıktığımızdan bir gün sonra karnına giren kramplar yüzünden ağlayarak konuşuyodu ordan biliyorum :D
    Çok hareket, vücudun ihtiyacı kadar yemek, formül bu.

Bak vücudun ihtiyacı kadar yemek, senin gönlünün ihtiyacı kadar değil karıştırmayalım
    -MrMud

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Valla amca beyin yerin de olsam yaşına başına bakmaz baba yetkisine sığınarak ensene bi tane patlatırdım heralde :D
    1 araban 4 motorun var, hadi araba ailenin ortak diyelim, 4 motorun var, beşinciyi istiyosun ve teyze hanımla yengenin otomatik arac, amca beyin 4 çeker istemesi ağrına gidiyo :D
    Ben amcamdan yanayım, 4 çeker arabada olsa arazide iyi gider, bi amarok fena olmaz...

Seçeneklere bakıyorum msx ufak tefek yeri başka, az yakar iyi kaçar o kalsın, cbf150 caferacer felan yapılmış emek var demek ki satılmaz o da kalsın, mt07 bana kalsa gereksiz bir motor ama sen muhtemelen seviyosundur tek yüksek cc'de o olduğu için o da kalsın...
    O zaman güle güle innova :D
    Bak sorunu çözdüm bile, hadi hayırlı olsun :D
    Amca beye selamlar, amarok düşünsün derim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:40 ----------

İnnova kesimde. Ondan çok çirkin birşey yapıcam, onun için onu da eleyelim. Bakınız; motosiklet kalmadı, hepsi lazım Canım toprak çimen kokusu istiyor ne yapayım
    MrMud bunu beğendi.
    ...

Motosikleti
    MT-07
    El Cevap: Hayır

Karadüzen motorların akıllara zarar gittiğini hepimiz biliyoruz kabul ediyoruz, fakat teknoloji ve frenleme konusun da kimse konuşmuyor :D
    Rahmetli Ghost Rider vardı, turbo hayabusa ile almanyada terör estiren, motosiklet camiasının maskeli efsanesi haline gelmişti, sonra kahpe bir düzenekle tutuklayıp tıktılar içeri, öldü felan denildi ne adar doğru bilmiyorum.

Şu videodaki sürücü olur kendisi
    https://www.youtube.com/watch?v=ct8qQoAsA3Q

Başka bir videsunda 330 küsür km/s hızda giderken freni sıkmaya başlar 1 kilometre sonra felan anca dururdu :D
    Tamam 330km/s hızda giden bir aletin frene basar basmaz durmasını beklemiyorum ama, turbo hayabusanın durabilmesi günler sürerdi mecazi tabirle :D
    Son bindiğim karadüzen R6 ön frenin iki şekli vardı mesela, ya günler süren bir frenle dururdun, ya da ayarı kaçırıp takla atardın :D

He bu arada senin o 90 kiloyu, arazide 80'e indirmesini ben çok iyi bilirim de, sen bana ertesi gün selam sabah vermez telefonlarıma bakmazsın orası sıkıntı :D
    En son "Hacı sporcu adamım ben yiiğaa, sıkıntı yok rahat ol" diyen arkadaş araziye çıktığımızdan bir gün sonra karnına giren kramplar yüzünden ağlayarak konuşuyodu ordan biliyorum :D
    Çok hareket, vücudun ihtiyacı kadar yemek, formül bu.

Bak vücudun ihtiyacı kadar yemek, senin gönlünün ihtiyacı kadar değil karıştırmayalım
    Ben bileyimki hayatımda ilk kez zayıf olacağım. O motora o parayı gömerim ben. Yapıkredi ön onaylı, sonradan goymalı 42000tl kredi diyor. Ben ömrümün 5senesini fit geçirsem bana yeter. Mondial'ın 200cc'lik cross'una da takmış durumdayım. Acı eşiğim düşüktür ama işkence görme konusunda saplantımda vardır ki sonuç mutlak surette belli ise. İşte o zaman aklımda şu şarkı çalmaya başlıyor direk:

Spor salonlarıda az para istemiyor yani. Ayrıca ben spor salonuna aşkla giden adam görmedim. Ben işe gitmeye bahanem olsun die motor almış adamım
    Volkan76 ve potasyum bunu beğendiler.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnnova kesimde. Ondan çok çirkin birşey yapıcam, onun için onu da eleyelim. Bakınız; motosiklet kalmadı, hepsi lazım Canım toprak çimen kokusu istiyor ne yapayım
    Ayranım dökülmesin, ama canım da sıkılmasın diyosun yani hocam
    Umarım ayranınız da dökülmez, canınız da sıkılmaz ne diyeyim :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:05 ----------

Ben bileyimki hayatımda ilk kez zayıf olacağım. O motora o parayı gömerim ben. Yapıkredi ön onaylı, sonradan goymalı 42000tl kredi diyor. Ben ömrümün 5senesini fit geçirsem bana yeter. Mondial'ın 200cc'lik cross'una da takmış durumdayım. Acı eşiğim düşüktür ama işkence görme konusunda saplantımda vardır ki sonuç mutlak surette belli ise. İşte o zaman aklımda şu şarkı çalmaya başlıyor direk:

https://www.youtube.com/watch?v=Y7NVxAMQn_I

Spor salonlarıda az para istemiyor yani. Ayrıca ben spor salonuna aşkla giden adam görmedim. Ben işe gitmeye bahanem olsun die motor almış adamım
    Hocam şöyle tarif edeyim, bi oturmaya net yarım kilo tulumba tatlısını gömebilen bir insanım, hayatta en sevdiğim şey yaş pastadır, ve tek oturuşta 4 kişilik yaş pastayı motoru bozana kadar yiyebilen bi tipim.
    Çok yemek seçerim ama sevdiğim yemeklerin hepsi diyetisyenleri hüngür hüngür ağlatacak yemekler.
    Alayı kızartma, alayı yağlı, alayı şekerli ve ölümüne karbonhidrat içerir.
    Günlük yediğim bunca diyetisyen ağlatan yemeğin üstüne birde sığır gibi çerez çöp gıda tüketirim.

Bu saydıklarımı okuduktan sonra beni görseydin, önce bağıra bağıra güler, sonrada hassssstravalli ordan derdin şöyle ağız dolusu
    Tabi bu kadar sığır gibi yememe rağmen hala, zayıf bir insan olmamın büyük sebeplerinden biri genetik sindirim sistemi ve vücut yapısı.
    Ama ne olursa olsun, benim yediğim yemek tarzını bir bok böceği üzerinde deneseniz, 2 ay içinde hayatına gergedan olarak devam ederdi.
    Şuan ve yarın hava karlı İstanbul'da insanların uuu çok soğuk diyip, tatsumoların "Ay üzerim kirlenir, kayar düşerim" diyip dışarı çıkmadığı bu günlerde, ben araziye çıkıp ter mabadımdan damlayana kadar sürücem

Bu havalarda bile sırtımdan ter damlatabilirken kilo alma şansım varmı ?
    Ben bu mideye ne sokarsam sokayım, bu vücut yakıp yok edecek kaçarı yok
    -MrMud

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler