Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

ARAZİYE SIFIRDAN BAŞLAMAK - SORABİLECEĞİNİZ HER ŞEY

Motovento
    REKLAM ALANI
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı DrFreeman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi jersey ve botlar kaldı tamamlamak için. Jersey yine olur da botlar biraz tuzlu geliyor şimdilik...
    jersey şart değil, ama bot şart Okan
    Pimpirikli değilsen temiz ikinci el kovala piyasada, bakarsın denk gelir uygun temiz bişey..
    Jersey yerine eski eşofmanda giyersin, ama botun yerini tutan ayakkabı olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana çay içirmek istesek, termosa koyun da araziye gelin dersin. Asfaltta dolanmayan adama biz nasıl arazide yetişelim?
    Yok lan arada iniyorum sokağa, insan içine karışıyorum felan :D
    Hatta inanırmısın geçen bi çay ocağında oturdum
    DrFreeman ve Angrypower bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Çok güzel bir yazı. Keyfle okudum. Cross kullandığım zamanların ne kadar eğlenceli olduğunu anılarımda tazeledi.
    İstqnbulda veya Türkiye genelinde cross pist veya alanları varmı bilmiyorum. şöyle deneme amaclı ekipman motor arazi, tabi saatlik hatta günlük ücrete karşı. Sanırım, birkaç kez kullandımmı bircsonraki motorum mx olur, buna eminim. Keyfine doymak olmuyor. İster arazi ister yolda. Arazide, satlik veya günlük motocross deneyim imkanı yerler varsa, paylaşırsanız memnun olurum. Son motosikletimi iş için almasaydım, tercihim motocross'du.
    Ekipmanin önemini iyi vurgulamışsın. Çünkü nekadar iyide olsa yinede yetersiz kalabilir.
    Motosikletler güzel. Ben Kuba Black Cati baya beğendim. Modern alu şase ve sınıfında en hafifi galiba. Mondiallarda güzel.
    Ama bunu söylemem gerek, yamaha ve kawaya lafım yok, hondayı inceleyince yine ağzımın tadı tuzü kaçtı. Şu marka kendini bana hiç sevdiremedi, 97'ydi galiba ölüm makinası 900cc çıkardığından beri, şimdide şu crf250L. Küfür et,emek için kendimi zor tutuyor. Herifler abs'siz modele 9bin absli modele 2buçuk katı 23 bin fiyat çekiyor. Lanet sdkkafalılar, bir gram güvenli sürüş sağlıyor diye fiyatı 2 buçuk katına çıkarıyorlar. Bence Türkiyeye hiç gelmez olsalardı. Cehennemin dib8ne kadar yolları var. 600rr, 900rr yok 1000rr, aakadar rr. K.B. havada parçalayasım geliyor caniliklerini. Bir yana.
    Tekrar sana teşekkürler Mr Mud. Keyfli ve bilgi dolu bir payladşım. Umarım cross kullanabilecek biryerler vardır.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir ara bilgisayardayken okuyayim telefonda kör olcaz
    Sesli güldüm nedense :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

Alıntı Volkan76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir yazı. Keyfle okudum. Cross kullandığım zamanların ne kadar eğlenceli olduğunu anılarımda tazeledi.
    İstqnbulda veya Türkiye genelinde cross pist veya alanları varmı bilmiyorum. şöyle deneme amaclı ekipman motor arazi, tabi saatlik hatta günlük ücrete karşı. Sanırım, birkaç kez kullandımmı bircsonraki motorum mx olur, buna eminim. Keyfine doymak olmuyor. İster arazi ister yolda. Arazide, satlik veya günlük motocross deneyim imkanı yerler varsa, paylaşırsanız memnun olurum. Son motosikletimi iş için almasaydım, tercihim motocross'du.
    Ekipmanin önemini iyi vurgulamışsın. Çünkü nekadar iyide olsa yinede yetersiz kalabilir.
    Motosikletler güzel. Ben Kuba Black Cati baya beğendim. Modern alu şase ve sınıfında en hafifi galiba. Mondiallarda güzel.
    Ama bunu söylemem gerek, yamaha ve kawaya lafım yok, hondayı inceleyince yine ağzımın tadı tuzü kaçtı. Şu marka kendini bana hiç sevdiremedi, 97'ydi galiba ölüm makinası 900cc çıkardığından beri, şimdide şu crf250L. Küfür et,emek için kendimi zor tutuyor. Herifler abs'siz modele 9bin absli modele 2buçuk katı 23 bin fiyat çekiyor. Lanet sdkkafalılar, bir gram güvenli sürüş sağlıyor diye fiyatı 2 buçuk katına çıkarıyorlar. Bence Türkiyeye hiç gelmez olsalardı. Cehennemin dib8ne kadar yolları var. 600rr, 900rr yok 1000rr, aakadar rr. K.B. havada parçalayasım geliyor caniliklerini. Bir yana.
    Tekrar sana teşekkürler Mr Mud. Keyfli ve bilgi dolu bir payladşım. Umarım cross kullanabilecek biryerler vardır.
    Burda isimlerini veremem reklamlarını yapar gibi olur.
    Ayrıca kendilerini pek tanıdığımda söylenemez, tanımayıp bilmediğim birini tavsiye de etmek huyum değil.
    Ama varlar, internette 2-3 tane baya tercih edilen Enduro eğitimi veren kurumlar var, ister eğitim ister eğlence gezi niyetiyle turlar düzenliyorlar ücreti karşılığında, google'da "Enduro Eğitimi" yazmanız yeterli kurumları görebilmek için, en çok tercih edilenler ilk 10 sonuçta falan çıkmış zaten.
    Volkan76 bunu beğendi.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

DrFreeman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Xtreme Max 150/ Xtreme Enduro 250
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jersey şart değil, ama bot şart Okan
    Pimpirikli değilsen temiz ikinci el kovala piyasada, bakarsın denk gelir uygun temiz bişey..
    Jersey yerine eski eşofmanda giyersin, ama botun yerini tutan ayakkabı olmaz.
    peki üstad botlarda numara farkedermi yani kalıp olayı falan ? Bu arada yine döktürüyorsun 2 aydır köye gidemiyorum zaten ateşleme beni toprağa çamura hasretim :D
    MrMud bunu beğendi.
    Rise and shine Mr. Freeman. Rise and shine...

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı DrFreeman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki üstad botlarda numara farkedermi yani kalıp olayı falan ?
    Benim normal sivil ayakkabı numaram ile enduro bot numaram aynı, tabi botun markasına göre kalıbı dar olur geniş olur pek garanti veremem.
    Bir mağazada bir iki denemekte fayda var.
    Köy deme bana, karadeniz arazisini özledim, 5 yıl oldu ayak basamadık :(
    DrFreeman bunu beğendi.
    -MrMud

Motosikleti
    Teşekkür ederim. Arama motoruna isbetli arama için ''Enduro Eğitimi''. Tamamdır.

Birşey daha yazmak istiyorum, içimde kalmasın. Motorun icadı alman ve motorun çalışmasında kültür denen olaya çok dikkat ediyorlar. Racingde zaten motordaki kültürün afedersiniz, ebesi ağlıyor, RR neyin nesi. Almandan sade reklamla her b*ku satabileceğini öğrenmiş kamikazke beceriksiziğinden kendini intihar edemiycek kadar gevşemiş, el alememi gidin kendinizi intahar edin mi diyor. Go honda go, go kill your self on your own.
    Sesli güldüm nedense :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

Burda isimlerini veremem reklamlarını yapar gibi olur.
    Ayrıca kendilerini pek tanıdığımda söylenemez, tanımayıp bilmediğim birini tavsiye de etmek huyum değil.
    Ama varlar, internette 2-3 tane baya tercih edilen Enduro eğitimi veren kurumlar var, ister eğitim ister eğlence gezi niyetiyle turlar düzenliyorlar ücreti karşılığında, google'da "Enduro Eğitimi" yazmanız yeterli kurumları görebilmek için, en çok tercih edilenler ilk 10 sonuçta falan çıkmış zaten.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Teşekkür ederim. Arama motoruna isbetli arama için ''Enduro Eğitimi''. Tamamdır.

Birşey daha yazmak istiyorum, içimde kalmasın. Motorun icadı alman ve motorun çalışmasında kültür denen olaya çok dikkat ediyorlar. Racingde zaten motordaki kültürün afedersiniz, ebesi ağlıyor, RR neyin nesi. Almandan sade reklamla her b*ku satabileceğini öğrenmiş kamikazke beceriksiziğinden kendini intihar edemiycek kadar gevşemiş, el alememi gidin kendinizi intahar edin mi diyor. Go honda go, go kill your self on your own.
    Honda seni çok kızdırmış belli :D
    -MrMud

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    KTM MOTOCROSS

50 SX - 2019 - 27.612 TL
    65 SX - 2019 - 34.650 TL
    85 SX 17/14 - 2019 - 39.703 TL
    85 SX 19/16 - 2019 - 39.703 TL
    125 SX - 2019 - 51.072 TL
    150 SX - 2019 - 52.276 TL
    250 SX - 2019 - 58.532 TL
    250 SX-F - 2019 - 55.945 TL
    350 SX-F - 2019 - 68.518 TL
    450 SX-F - 2019 - 70.383 TL
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı XGAMER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KTM MOTOCROSS

50 SX - 2019 - 27.612 TL
    65 SX - 2019 - 34.650 TL
    85 SX 17/14 - 2019 - 39.703 TL
    85 SX 19/16 - 2019 - 39.703 TL
    125 SX - 2019 - 51.072 TL
    150 SX - 2019 - 52.276 TL
    250 SX - 2019 - 58.532 TL
    250 SX-F - 2019 - 55.945 TL
    350 SX-F - 2019 - 68.518 TL
    450 SX-F - 2019 - 70.383 TL
    Hoş espri olabilirdi ama bi sıkıntı var
    Hepsi special makine
    50 sx'de dahil

Ayrıca 125sx'den yukarısını acemi biri sürerse keyif almaz, aşağısıda boy olarak minik, çocuk klasmanlar için

Ducati superlaggera 300bin lirayı geçti ?
    Racing sürmeyelim o zaman bence

Şuan japon yada avrupa malı 1000cc herhangi bir motoru, 80bin liradan ucuza alabilme ihtimaliniz, bir filin uçabilme ihtimaliyle aynı.
    Offroad'un ne olduğunu bilen biri, Arazinin 1000cc'sinin 450'lik specialler olduğunu iyi bilir, offroad'cu tanıdığınız varsa sorabilirsiniz
    Bizim en son seviyemiz 60-70bin lira.
    Diğerlerinin 300-500 bin

Ama offroad pahalı tabi! haklılar

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Hani enduro yapmak ucuzdu

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hani enduro yapmak ucuzdu
    Cevabı yukarda
    -MrMud

Tengri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto CLX700 Heritage
    MrMud, elinize sağlık. Yine çok bilgilendirici bir yazı olmuş. Bir süredir yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum - anlatım tarzınız ve içerikleriniz harika. Ama daha da güzel olanı heyecanınız ve tarzınıza olan bağlılığınız.. Daha çoook uzun yıllar sağlıkla dağ-bayır gezmeniz dileğiyle. Sağlıcakla.
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Tengri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MrMud, elinize sağlık. Yine çok bilgilendirici bir yazı olmuş. Bir süredir yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum - anlatım tarzınız ve içerikleriniz harika. Ama daha da güzel olanı heyecanınız ve tarzınıza olan bağlılığınız.. Daha çoook uzun yıllar sağlıkla dağ-bayır gezmeniz dileğiyle. Sağlıcakla.
    Estafrullah hocam
    Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için, hepimizin motosiklet üzeri de sağ salim yaşlanması dileğimle
    -MrMud

Motosikleti
    İzninle Bay Mud, beyefendinin bu yorumunu son satirina ben cevap vereyim.
    Dostum, rahatına düşkün insanın diyorsun. Daha ne olsun, size enduro nekadarda traktör gibi gelse, totonuzu şehirin, asfaltın eksozgazların ve naylonlarin bedeninize yüklediği starik elektrik kadar stres yapmaz. Ve hernekadar yorsada, arasıra veya sonundan çıplak ayaklarla o toprağa basıp, bedendeki tüm statiği ve stresi toprağa salmak var. Hatta totonuzu çimen çayıra oturtup stes atarken o temiz havayı tenesüf etmek.
    Benim en son ormanda cross kullanalı bir 30 sene oluyor, ama o çam ve çimen kokusu hala anılarımda. Doğadan güzeli ve sağlıklısı varmı.
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazıyı Çalıp başka forumlarda biliyomuş gibi hava mı atsam ? O GS enduro kardeşim.. ADV bilmem bilmem ben Sana niye sarmış millet onu anlamadım ?
    Daha iyisini yapan bilen varsa, yapsın anlatsın bizide aydınlatsın di mi Mud ? :D

Yalan söylemiycem, bazı kısımları atladım valla hacı.. Arazi çok ilgimi çekmiyor Belki bi haftasonu günü birlik bi macera olabilir... ama sürekli o traktörün üstünde totomu çürütemem ben... rahatıma düşkün adamım
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    İzninle Bay Mud, beyefendinin bu yorumunu son satirina ben cevap vereyim.
    Dostum, rahatına düşkün insanın diyorsun. Daha ne olsun, size enduro nekadarda traktör gibi gelse, totonuzu şehirin, asfaltın eksozgazların ve naylonlarin bedeninize yüklediği starik elektrik kadar stres yapmaz. Ve hernekadar yorsada, arasıra veya sonundan çıplak ayaklarla o toprağa basıp, bedendeki tüm statiği ve stresi toprağa salmak var. Hatta totonuzu çimen çayıra oturtup stes atarken o temiz havayı tenesüf etmek.
    Benim en son ormanda cross kullanalı bir 30 sene oluyor, ama o çam ve çimen kokusu hala anılarımda. Doğadan güzeli ve sağlıklısı varmı.
    +1
    Valla farklı ve güzel bakış açısı
    Volkan76 bunu beğendi.
    -MrMud

Motosikleti
    Hmm, sade kendi görüşümü paylaştım. Herkes fikrinde beğenisinde özgürdür.
    Busïra abs”in nasıl çalıştığını okuldan hatırlıyorum. Temin aklıma daha pratik ve verimli hatta asfalt ve çok kaygan yola göre ayarlanabilinir bir fren sistemine sonradan eklenebiliniz bir abs sistemi geldi. İmkan alsada nekadar olumlu bir fikir olduğunu pratikde deneyip 500-1000 liraya her tekere abs ekleyebilsek.
    Honda seni çok kızdırmış belli :D

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Konu hızlı altta kaldı, up.
    O kadar yazdım, bi uplama hakkım var bence.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Hacı bugün arazide gezim dedim. Çok keyif aldım çok hoplayıp zıpladım. Bi tanesinde de 40-50 ile çamura girince hızlı lastik tutunamadi üstünden attı beni. Aldığımda gidon yükseltme filan vardı dağıldı hep. Şimdi ön tarafta sıkıntılar oldu. Gidon sola tam kilitte gaz kolu kısa kalıyordu. Yükseltme aparatlarınıda arazide düşürünce onu da çıkartmak zorunda kaldım. Şimdi gidon hafif sağa bakıyor. Gaz kolu takılmasını filan çözdüm ama.

Tamirci amortisör dedi ama düşene kadar hiç sıkıntı yoktu. Gidondan olma şansı nedir acaba sadece?

Son olaraktan aldığım panton motorun üstüne binerken yırtıldı. Bacak arası tarafından. Terzi dikebilir mi acaba o yırtığı sağlam olcak şekilde?

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Konu hızlı altta kaldı, up.
    O kadar yazdım, bi uplama hakkım var bence.

O değilde ben anlamadım şimdi, yeni NC750x dct enduro mu değil mi? Enduro gibi duruyor sanki...

(Konu yukarılarda kalsın diye şeyettim, fazla vurmayın )
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bir firma çıkartsa 50cc lik şu mondiale benziyen türde bir makine biz onu her şekil 100-150cc yaparız.. alırım eğlencesine atarım köşeye bir tane ne olucak trafik sigortası yok mtv si yok yattığı yerde bir yükü yok.. keyfine sür gitsin..
    MrMud bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler