Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ARAZİYE SIFIRDAN BAŞLAMAK - SORABİLECEĞİNİZ HER ŞEY

Motovento
    REKLAM ALANI
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @MrMud 1 aydır konuya mesaj gelmemiş. Ben soru sorayım bari

Bu aralar LS2 MX436 kaskımla kullanmak üzere uygun fiyatlı gözlük arayışına girdim. Bu kask ve gözlük ile İstanbul içinde ara ara dur-kalk, ara ara 110-120 kmh süratle seyredebilir miyim? Decathlonda satılan snowboard gözlükleri ile motocross/enduro gözlükleri benzer yapıda mıdır? Öyle bir gözlük alıp kullanabilir miyim? N11'de bulduğum bu gözlük ne kadar uygun olur? Lensi değişen uygun fiyatlı gözlük tavsiyesi alabilir miyim? Sırf heves için gözlük bakıyorum. Yoksa kaskın zaten hem normal hem güneş vizörü var. Benimki de kaşınmak tabir-i caizse

EKLEME: Ne çok sormuşum yaaa
    Dandik snowboard kaskları dur kalk yaparken buğu yapar dostum, ama kenar süngerleri parçalanmadığı sürece rüzgâr alma olayı olmuyor, süngerleri ne zaman parcalanır dersen kullanıma bağlı olarak ortalama 1 sene civari ömürleri var.
    Yani yazın kullanırsın pek dert olmaz ama, kışın (Buğu yapacak kadar soğuk havalarda) durduğun an nefesini de tutmanı tavsiye ederim yoksa direkt kör oluyosun

Kaliteli gözlük sorarsan %100, Shot, UFO vs.
    Fantezi aramaya gerek yok dersn %100 al kafan rahat etsin
    Deadly Sto(R)m bunu beğendi.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dandik snowboard kaskları dur kalk yaparken buğu yapar dostum, ama kenar süngerleri parçalanmadığı sürece rüzgâr alma olayı olmuyor, süngerleri ne zaman parcalanır dersen kullanıma bağlı olarak ortalama 1 sene civari ömürleri var.
    Yani yazın kullanırsın pek dert olmaz ama, kışın (Buğu yapacak kadar soğuk havalarda) durduğun an nefesini de tutmanı tavsiye ederim yoksa direkt kör oluyosun

Kaliteli gözlük sorarsan %100, Shot, UFO vs.
    Fantezi aramaya gerek yok dersn %100 al kafan rahat etsin
    Bir soru daha, XT660R ve Mitas E07 ikilisi ile araziye ne kadar girilebilir?
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir soru daha, XT660R ve Mitas E07 ikilisi ile araziye ne kadar girilebilir?
    Tozlu mıcırlı yollarda "Yusuf abi" modunda gidebilirsin
    Sınırları zorlamak gibi bi ihtimalin yok, kaldı ki tozlu mıcırlı yollarda da gazın debriyajın ayarını kaçırdığın an arka tekerin bağımsızlığını ilan ettiğini hissedersin
    -MrMud

Motosikleti
    MT-07
    Tozlu mıcırlı yollarda "Yusuf abi" modunda gidebilirsin
    Sınırları zorlamak gibi bi ihtimalin yok, kaldı ki tozlu mıcırlı yollarda da gazın debriyajın ayarını kaçırdığın an arka tekerin bağımsızlığını ilan ettiğini hissedersin
    Sen halen millete araziyi mi aşılıyorsun? Neyseki Dün 1tane Cbr650f üstüne oturdum da şimdilik kendimi arazi furyasından kurtardım.

Arkadaşlar bu arazi ilizyonuna kaptırmayın kendinizi. Medeniyetin olduğu yerde asfalt vardır. Asfaltın olduğu yerde de sinir ve agresiflik. Doğanın huzur veren ortamına kendinizi teslim etmeyin...

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen halen millete araziyi mi aşılıyorsun? Neyseki Dün 1tane Cbr650f üstüne oturdum da şimdilik kendimi arazi furyasından kurtardım.

Arkadaşlar bu arazi ilizyonuna kaptırmayın kendinizi. Medeniyetin olduğu yerde asfalt vardır. Asfaltın olduğu yerde de sinir ve agresiflik. Doğanın huzur veren ortamına kendinizi teslim etmeyin...
    Hıhı dün medeni bir vatandaş arkadan zırt birt korna çalıp ışıklarda "Yandan gitsene motorsun sen" dedi :D
    Yandan git dediği kısımda 1 yaya zor yürür ve altımda Tiger 800 vardı
    Verebildiğim tek cevap "Dayıcım boş konuşuyosun, yapma"...

Hastayım medeniyetinize :D
    -MrMud

Motosikleti
    MT-07
    Hıhı dün medeni bir vatandaş arkadan zırt birt korna çalıp ışıklarda "Yandan gitsene motorsun sen" dedi :D
    Yandan git dediği kısımda 1 yaya zor yürür ve altımda Tiger 800 vardı
    Verebildiğim tek cevap "Dayıcım boş konuşuyosun, yapma"...

Hastayım medeniyetinize :D
    Motorun egzozuna kurban ederim seni diyeceksin ona

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Motorun egzozuna kurban ederim seni diyeceksin ona
    İşin komiği yol isteyen araç linea, yol istediği alet 120 beygir.
    Gidilecek yol olsa sen beni görebilir misin dayı desem anlamayacak.
    Yandan git motorsun dediği, kafasına göre "Oyuncak" gördüğü aletin stok jantı, altındaki arabanın ikinci eline peşinat diye veriliyor haberi yok.
    -MrMud

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Ben de aşağı yukarı 75 km/h ile Zincirlikuyu' dan Levent yönünde seyrederken arkamdan gelen modern(!) bir servis aracı dibime kadar dayanıp selektörle taciz değil bildiğin tecavüz edercesine yol istemesi üzerine, benim olaydan zevk alacağımı hesaba katmayıp yol vermemem ve ileride ışıklarda benim bu tabakhaneye malzeme yetiştiren vatandaşın derdini anlamak için yolun soluna yanaşmam ve durmamızla açılan servisin şoför camından böğürtü benzeri bir sesle;

"-Motosikletsin, niye yolun ortasından gidiyorsun! Aradan git!" demesi üzerine basit ve sakin ama tehditkar ve gür sesle aldığı;

"-Sen gitsene" cevabıyla önüne dönüp camını sükunetle kapatıp benim ısrarla gözünün içine bakışlarımı, yola kilitlenmiş bakış yönüyle savuşturmaya çalışmış, motosikletten inip adama dalma girişimim ise yeşil ışığın yanması ile başarısızlıkla sonuçlanmıştı.

Arazide olmuyor di mi böyle şeyler? Bir arazi aracı gelip;

"-Çekilsene gardaşım ben geçeceeem" deyip eliyle çekil işareti yapıp dibinde selektörle motosikletin plakasına dayanıp tecavüze yeltenmiyor di mi?

Araziye çıkmam gerek

Motosikleti
    MT-07
    İşin komiği yol isteyen araç linea, yol istediği alet 120 beygir.
    Gidilecek yol olsa sen beni görebilir misin dayı desem anlamayacak.
    Yandan git motorsun dediği, kafasına göre "Oyuncak" gördüğü aletin stok jantı, altındaki arabanın ikinci eline peşinat diye veriliyor haberi yok.
    Mal işte. Ne diyeceksin? Linea araba da sanki şoförü insan olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de aşağı yukarı 75 km/h ile Zincirlikuyu' dan Levent yönünde seyrederken arkamdan gelen modern(!) bir servis aracı dibime kadar dayanıp selektörle taciz değil bildiğin tecavüz edercesine yol istemesi üzerine, benim olaydan zevk alacağımı hesaba katmayıp yol vermemem ve ileride ışıklarda benim bu tabakhaneye malzeme yetiştiren vatandaşın derdini anlamak için yolun soluna yanaşmam ve durmamızla açılan servisin şoför camından böğürtü benzeri bir sesle;

"-Motosikletsin, niye yolun ortasından gidiyorsun! Aradan git!" demesi üzerine basit ve sakin ama tehditkar ve gür sesle aldığı;

"-Sen gitsene" cevabıyla önüne dönüp camını sükunetle kapatıp benim ısrarla gözünün içine bakışlarımı, yola kilitlenmiş bakış yönüyle savuşturmaya çalışmış, motosikletten inip adama dalma girişimim ise yeşil ışığın yanması ile başarısızlıkla sonuçlanmıştı.

"-Çekilsene gardaşım ben geçeceeem" deyip eliyle çekil işareti yapıp dibinde selektörle motosikletin plakasına dayanıp tecavüze yeltenmiyor di mi?

Araziye çıkmam gerek
    Bizde seni yumuşak başlı naif sanırdık. İçinden psikopat çıktı. Lakin abi sinirlenip emniyet şeridine dalma. Orada araba çıkıyor Ben bugün servis kullandım. Akşam 17.00’da çıktığım yolda akşam 19.15’te eve vardım ama olsun. Önemli olan eve varmaktı. Bu arada bende gün içinde bir sürü insanla muhattap oluyorum. Az çok anlayabiliyorum insanlardan soyutlanma istediğini. Bende arazi die inliyordum ama senin aksine bekarım, birde ben istanbuldan kaçmak istiyorum. Ondan bana seri alet lazım. Torpak çamur derken hemen geri gelmek olmuyor. Cuma akşamından bir vurup İzmir yapıp, ptesi sabah Levent’te olmam bana yeter.

Motosikleti
    Husqvarna TE250

Araziye çıkmam gerek
    Yok arazide olmuyo böyle şeyler
    En fazla beraber araziye çıktığımız arkadaşlarımız "La yol versene at kafası" felan diyo ama onuda ciddiye almiyoruz önünden gidip taş çamur vs. sıçratmaya devam ediyoruz
    Kural [ Z ] ve Guven bunu beğendiler.
    -MrMud

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Mal işte. Ne diyeceksin? Linea araba da sanki şoförü insan olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

Bizde seni yumuşak başlı naif sanırdık. İçinden psikopat çıktı. Lakin abi sinirlenip emniyet şeridine dalma. Orada araba çıkıyor Ben bugün servis kullandım. Akşam 17.00’da çıktığım yolda akşam 19.15’te eve vardım ama olsun. Önemli olan eve varmaktı. Bu arada bende gün içinde bir sürü insanla muhattap oluyorum. Az çok anlayabiliyorum insanlardan soyutlanma istediğini. Bende arazi die inliyordum ama senin aksine bekarım, birde ben istanbuldan kaçmak istiyorum. Ondan bana seri alet lazım. Torpak çamur derken hemen geri gelmek olmuyor. Cuma akşamından bir vurup İzmir yapıp, ptesi sabah Levent’te olmam bana yeter.
    İş 75 km/h ile giden motosikletin plakalığına arabanın tamponunu dayayarak iterek sözde yol istemek olduğunda insanın tüm limitörleri aradan çıkıyor inan bana
    ...

Motosikleti
    MT-07
    İş 75 km/h ile giden motosikletin plakalığına arabanın tamponunu dayayarak iterek sözde yol istemek olduğunda insanın tüm limitörleri aradan çıkıyor inan bana
    O kadar abarttığını düşünmedim. Sen gene iyi dayanmışsın o zaman. Korumalı eldivenin en güzel tarafı cama geçirdinmi el sağlam, cam tuz-buz oluyor. Ben pulsarımı yarım otobüs önüne atmıştım. Adamı aşağı indirmiştim ama 15 kişi daha inmişti vaktiyle

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Öncelikle elinize,ağzınıza sağlık. Üşenmedim hepsini okudum. Şuan cbr 250r kullanıcısıyım ama hep şu enduroyu merak etmişimdir,yapmak istemişimdir. Fakat çevremde kimse olmadığı için test edemedim. İşleri biraz halledebilirsem bir tane çinli alıp tatmak istiyorum. Keşke burlarda olsaydınız da öğretseydiniz bana. Ben şu farsız trafiğe çıkamayan makinelerle yukarıda tavsiye olarak verdiğiniz makinelerin farkını merak ediyorum. Onlar daha mı uygun ? Fiyat ve performans olarak ? Sigorta falanda yaptırılmıyor galiba. Bilgi verirseniz çok sevinirim
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle elinize,ağzınıza sağlık. Üşenmedim hepsini okudum. Şuan cbr 250r kullanıcısıyım ama hep şu enduroyu merak etmişimdir,yapmak istemişimdir. Fakat çevremde kimse olmadığı için test edemedim. İşleri biraz halledebilirsem bir tane çinli alıp tatmak istiyorum. Keşke burlarda olsaydınız da öğretseydiniz bana. Ben şu farsız trafiğe çıkamayan makinelerle yukarıda tavsiye olarak verdiğiniz makinelerin farkını merak ediyorum. Onlar daha mı uygun ? Fiyat ve performans olarak ? Sigorta falanda yaptırılmıyor galiba. Bilgi verirseniz çok sevinirim
    Teşekkür ederim iyi yorumlarınız için

Evet farsız sinyalsiz plakasız olarak üretilen motorların %99.9'u special aletler olduğu için hepsi yarış makinesi sınıfında, haliyle performansları da üst seviyelerde makineler.
    Sigortası ruhsatı ıvır zıvırı olmaz, ama haliyle trafiğe de çıkamazlar.
    Trafikte anında bağlanırlar ve geri almak için ananızdan emdiğiniz sütü ziyan ederler
    2 zamanlıların bakımları orta zorlukta fakat çok aşırı sık aralıklarla yapılır (Her araziden sonra bakıma almak gibi), 4 zamanlıların bakım aralığı biraz daha geniş olur (Geniş dediğimde her 2-3 araziden sonra) fakat 2 zamanlı gibi kolay değildir, bi arıza verirse ustalık ister vs. vs.

2 zamanlı, 4 zamanlı muhabbetini de ayrıntılı yazdım burda

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-farklari.html

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Aha buraya mi yazmistim hatirlamiyorum, supersport ile cross pistinde dolasan elemanin videosunu buldum.

https://youtu.be/zLo5odeuHFg?list=PL...ZSsvFkBu&t=138

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aha buraya mi yazmistim hatirlamiyorum, supersport ile cross pistinde dolasan elemanin videosunu buldum.

https://youtu.be/zLo5odeuHFg?list=PL...ZSsvFkBu&t=138
    Dolaşılır hocam pistte imkansız değil, tonla da örneği var.
    Mesele supersport ile motocross pistinde dolaşması değil, o motorun o pistte 1 tur atması bile o motora nasıl bir zarar verir o önemli
    Rampadan 40cm yükselip yere indiği her an amortisör keçeleri kan kusuyor, blok zemine kafa atıyor, gidon bağlantıları ağlıyor vs. vs.
    "Çöpe atacak kadar param var" diyen adam denesin, zevkli ve cidden eğlenceli olur
    -MrMud

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Reis sana bi sorum var.Benim kaçalar yağ damlatıyor.İnternette sealmate diye bi olay var duydun mu bilmem.Bende pet şişeden benzer bişi yaptım.Çoğu zaman keçe değiştirmeden düzeliyormuş öyle.Senin bi bilgin var mı?İlla değişmesi mi gerek.Geçen denedim çok beceremediğimden hafif hafif yine bıraktı ama eskisi kadar yok bile.
    DrFreeman bunu beğendi.

DrFreeman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Xtreme Max 150/ Xtreme Enduro 250
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Reis sana bi sorum var.Benim kaçalar yağ damlatıyor.İnternette sealmate diye bi olay var duydun mu bilmem.Bende pet şişeden benzer bişi yaptım.Çoğu zaman keçe değiştirmeden düzeliyormuş öyle.Senin bi bilgin var mı?İlla değişmesi mi gerek.Geçen denedim çok beceremediğimden hafif hafif yine bıraktı ama eskisi kadar yok bile.
    Evet bende baktım hocam da olay ne tam olarak keçenin arkasını mı temizliyor? Temizleyinde bırakmıyormu yani ?
    Rise and shine Mr. Freeman. Rise and shine...

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı DrFreeman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bende baktım hocam da olay ne tam olarak keçenin arkasını mı temizliyor? Temizleyinde bırakmıyormu yani ?
    Okuyup anladığım kadar keçenin arasına kaçan toz,kir yağ kaçırmasına sebep oluyor.Onu temizliyorsun.
    MrMud ve DrFreeman bunu beğendiler.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sealmate bildiğim kadarıyla iç kısımı temizleyen ve temizlerkende içerdeki keçe tarafında bulunan conta gibi bi plastik yüzük var onu yerine oturtuyor diye biliyorum.
    Toz kir ıvır zıvırda o contayı yerinden edebiliyor, contayi esnetip boşlu yapabiliyor vs. vs.
    Keçe patlamasa da o conta içerde yamulunca sızıntı yapabiliyor amortisör.
    Senin çoğu zaman kendi düzeliyormuş dediğin muhabbette bu aslında.
    Hatta o bahsettiğim pim conta arazide amortisör pompalayınca kayar oynar nadirde olsa, sonra keçe patladı heralde deriz ama bi bakmışız akşama düzelmiş.
    Aksam düzelmesinin sebebi o contanın kendi kendine tekrar yerine oturmasından kaynaklı.

O contanın kaymasıda, kaydıktan sonra kendi kendine yerine oturması da nadir olan şeyler.

Sealmate kullanma amacı dediğim gibi contayı oturtup orda kalan sızıntı yağıda temizlemek, videolarda görürsün zaten sealmate kullandıktan sonra bi kaç defa amortisör pompalayıp temizlerler, bunu tekrar ettikçe yağ artık gelmez olduysa conta yerine oturmuş işlem bitmiş demektir.
    RoofRoof ve DrFreeman bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler