Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ELEKTRİK PROBLEMİ

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba XR-125 inşallah
    Öncelikle herkese iyi forumlar.

Benim motor yağmur çamur demeden çalışır aküsü zayfladığında şarj edip tekrar kullanırdım.

2 gün önce motor hiçbir şekilde çalışmıyordu ne kornası ne sinyalleri marş basmıyor kontak ışığı gelmiyordu.

Bugün bi motorcu tanıdığım abim sağ olsun geldi yeni akü getirdi belki sorun aküdedir diye. Anlamadığım bir şey yaptı akünün oradaki 2 vidaya tornavidayla dokundurunca motor marş basıyordu gaz verince çalışması lazım dedi böyle ama çalışmadı sadece marş basıyordu. Sonra sigortasını değiştirdik yedeği vardı

Bujiyi kontrol edelim marş bastırırken dedi marş bastırdık bujiye elektrik gelmiyor o yüzden çalışmıyor dedi. Motoru elinde getiriceksin bizim tanıdığa orada elektriğine konjektörüne bakıp hallederler dedi ama hiç aklıma yatmadı yaklaşık 2 km var servise üstelik olduğum yerden

Benim sorum şu olacak, gerçekten sorun elektriğin gitmemesi mi yoksa sizce başka bir şeyden kaynaklanıyor olabilir mi? Birde aşağı yukarı maliyeti ne olur

Ya da sizin öneriniz neler?

İzmir Bornova’da ikamet ediyorum
    motorum: küba xr125 plus ama ybr tarzı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    İlk etapta marş rölesini (muhtemelen bu), rölede sorun yoksa konjektörü kontrol ettirin.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    tornavida değdirdiği parça marş otomatiği, ve bujiye elektrik gelimiyorsa dediği gibi bakılması lazım, buji, pipo, kablo, bobin ve son olarak sargıya bakılacak.

Motosikleti
    Kuba XR-125 inşallah
    Çok teşekkür ederim mecbur bi nakliye firmasıyla anlaşacağız

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)