Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

CBR250r vuruntu

Motovento
    REKLAM ALANI
    FullSentetik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R
    Bir gece biraz sıkıştırma sonucu motor bi anda vuruntulu çalışıp çok titreşim yapmaya başladı kenara çektim ara gazı verip sesi dinledim devir 4 5 lere geldiğinde "Taaaak" diye bi ses geliyor vuruntu şeklinde. Rolantide titreşim çok fazla vuruntulu. servise gidicem ama başına gelen bilgisi olan var mı acaba? Motorda yağ vs. Ağzına kadar dolu motor komple 1500km kadar önce yapıldı. Krank piston silindir sekman eksantrik vs. Vs. Hepsi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Düzgün toplanmamış muhtemelen

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Rölantide debriyaj çekiliyken seste herhangibir değişme yada kesilme olmuyormu ? Denedin mi ?

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Denedim bi fark yok yine aynı şekilde yapıyor

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu siteye gir sesi kaydet
    kayıt bittikten sonra buraya at linkini bizimle paylaş
    ben anlamam neden olduğunu ama burdaki ustalar bilirse sesi söylerler sana
    https://vocaroo.com/

Motosikleti
    GV650
    Alıntı FullSentetik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Denedim bi fark yok yine aynı şekilde yapıyor
    o zaman durum biraz sıkıntılı olabilir. Seni üzmek istemem ama makinayı düzgün toplayamamislar bence.

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Motor garantiden yapıldı zaten benden para alma gibi bi lüksleri olamaz yani bu saatten sonra motor yapılalı 1500km olmamış ne bu yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:48 ----------

Daha fazla zorlamak istemiyorum reis zaten çok kötü bi sıkıntı yapıyomuş gibi geliyor

Motosikleti
    GV650
    Zorlama zaten daha çok iş açar başına. En kısa zamanda göster ,hatta varsa imkanın sürmeden götür. 👍

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Sürmeden götürcem cok sıktı artık bu motor motosikletten soğuttu

eALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Bende de debriyaji çekince o ses kesiliyor. Özellikle ilk calistirdigimda motor sogukken

Motosikleti
    GV650
    Alıntı eALP adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de debriyaji çekince o ses kesiliyor. Özellikle ilk calistirdigimda motor sogukken
    Senin olay farklı kardeşim , debriyaj tası sesi tek zararı ses yapması. Debriyaj balatani değistirecegin zaman ortadaki somunu havalı tabancayla sıktırırsın keser.👍

eALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı PAPAZ_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin olay farklı kardeşim , debriyaj tası sesi tek zararı ses yapması. Debriyaj balatani değistirecegin zaman ortadaki somunu havalı tabancayla sıktırırsın keser.��
    Dostum yemin ediyorum yüreğime su serptin, çok araştırdım krank piston debriyaj komple değişecek gibi yazılar okuyunca gözlerim doluyordu 22k motorum 25 olunca balata değiştiricem o zaman söylerim ustaya. Çocuk gibi sevindirdin iki satır cevabınla.Adamsın
    "Efendiler ve ey ulus biliniz ki,Türkiye Cumhuriyeti şeyhler,dervişler,müritler ülkesi olamaz.En doğru, en gerçek tarikat uygarlık tarikatıdır"
    Mustafa Kemal Atatürk

Hazır konu debriyaj tası vs ye geldi bende sorayım. İkinci el aldım debriyaj balataları ne zaman değişmek gerekir. 23000 de motor ama herhangi bir kaçırma filan hissetmiyorum. Ne zaman değiştirmek gerek

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Arkadaşlar 2017 model 5000 kmde ne kadara satabilirim ? Malum sitede herkes kafasına göre bir şeyler yazmış

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2017 model 5000 kmde ne kadara satabilirim ? Malum sitede herkes kafasına göre bir şeyler yazmış
    2017 12000'de 17200'e sattim 2-3 ay once
    ABONE OLMAK İÇİN >>> youtube.com/channel/UC2pNC9t3HM5t01YezVcCwzw

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hazır konu debriyaj tası vs ye geldi bende sorayım. İkinci el aldım debriyaj balataları ne zaman değişmek gerekir. 23000 de motor ama herhangi bir kaçırma filan hissetmiyorum. Ne zaman değiştirmek gerek

debriyaj bitmeden yani kaçırma yapmadan değiştirilecek bir parça değildir, belli bir ömrü yok kullanıcıya göre değişir, normal kullanımda motor ömrü kadar gider.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

Dostum yemin ediyorum yüreğime su serptin, çok araştırdım krank piston debriyaj komple değişecek gibi yazılar okuyunca gözlerim doluyordu 22k motorum 25 olunca balata değiştiricem o zaman söylerim ustaya. Çocuk gibi sevindirdin iki satır cevabınla.Adamsın
    sizin duyduğunuz ses debriyaj tasından geliyor ve bazı motorlarda olabiliyor, bir sorun teşkil etmez ve balatanız kaçırmıyorsa değiştirmenize gerek yok boşuna masrafa girmeyin.
    oktayakgoz bunu beğendi.

Motosikleti
    GV650
    Yüreğin rahatladiysa ne mutlu kardeşim. Ama 25 k de olsa debriyajin kaçırmıyorsa değiştirme. Onun yerine sadece dediğim somunu sıktır. Veya tasın etrafını biraz taşlattır(tıraşlat) öyle daha garanti olur. Diğer türlü somun sıkılsa bile belli bir zaman sonra yeniden gevşeyecektir. Tasın etrafından az bişiy tıraşla bir daha tekrarlamaz.Adamın hammaddesisin👍

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:46 ----------

Kaçırma hissedene kadar devam kardeşim.👍
    oktayakgoz bunu beğendi.

peki kaçırma tam olarak nasıl hissedilir. devir artar hız artmazsa kaçırıyor diye arabada anlayabiliyorduk ama motorda da tam olarak öylemi yoksa başka şekilde anlama durumu da var mı

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    peki kaçırma tam olarak nasıl hissedilir. devir artar hız artmazsa kaçırıyor diye arabada anlayabiliyorduk ama motorda da tam olarak öylemi yoksa başka şekilde anlama durumu da var mı
    Aynı şekilde

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    vuruntu teknik bir tanım olup motordaki hava/yakıt karışımının buji ateşlemeden önce yanmaya başlaması demektir.
    servise veya ustaya "vuruntu var" dediğinizde anlayacağı budur.

aşağıda iki link paylaşıyorum.
    ilkinde vuruntu nedir anlatılmış.
    https://www.youtube.com/watch?v=jDkiQyYbi3Y

ikinci link vuruntu sesinin nasıl bir şey olduğunu duymanız için.
    https://www.youtube.com/watch?v=ZOqpKXEezcY
    https://www.youtube.com/watch?v=T2cNX71lu8c

açıklamanıza bakılırsa sizin motorda vuruntu yok, daha ciddi bir sorununuz var. 1500 km önce komple motor yaptırdığınızı ve bu sorunun motoru biraz sıkıştırdıktan sonra başınıza geldiğini söylemişsiniz. rodajı henüz bitmemiş motoru sıkıştırdığınız için bir şeyleri kırmış, bozmuş olabilirsiniz.

başınıza daha büyük dertler açmadan motor yaptırdığınız ustaya bir gösterin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)