Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Super Tenere'deki akıl almaz tasarım hatası

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tasarım başka konu teknik başka bir konu. Adam sadece tasarımı beğenmediğini söylemiş. Bencede yerden göğe kadar haklı. Hiç olmuş mu ora öyle illaki açık olması gerekiyorsa deponun kenarına bir şey yap. İçeride yaptığı lastiğin aynısını devam ettirmiş. Oraya bir lama kaynatsa çok daha güzel görünür. Konunun dışında bir şey daha söylemek istiyorum. Birisi zincirle ilgili başlık açıp motosiklet söz konusu olduğunda herşey pahalanıyor demişti. Aynı yedek parçanın araba için daha ucuz olduğundan bahsetmişti. Şimdi bakıyorum motosiklet kullanıcısı hakkaten kazıklanmaya meyilli. Bu güne kadar tersini düşünüyordum. Bu düşüncem bu gün değişti. Adam tasarıma laf ediyor. Millet Yamahanın avukatı kesildi. Tasarım ulan bu ta-sa-rım.

Hocam başlığa "akıl almaz" yazmak nedir onu anlamadım.

Burası çok aktif bir motosiklet forumu; kendimden biliyorum tercihlerimde çok fazla etkiledi burası beni.

Bilgisi olmadan gelen bir bireyin aklında olan motosiklet ile ilgili bu başlığı görse aklında model ile ilgili direk olumsuz bir fikir oluşacaktır.

Başlık hatalı; "akıl almaz" derecede abartacak birşey yok.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Burası çok aktif bir motosiklet forumu; kendimden biliyorum tercihlerimde çok fazla etkiledi burası beni.

Bilgisi olmadan gelen bir bireyin aklında olan motosiklet ile ilgili bu başlığı görse aklında model ile ilgili direk olumsuz bir fikir oluşacaktır.

Evet bu biraz mynet'in başlıklarına benzemiş.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

papanax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM390 , Ducati Monster 797, Xmax 400

siyahında çok belli olmuyor

Motosikleti
    Artık Yok...
    Arkadaşlar resimlerle teknik olarak açıklamış o boşluğun nedenini neticede bilinçli olarak o oraya yapılmış buda tasarım hatası olmaz.. tasarım hatası dediğiniz şey fabrikanın farkında olmadan yaptığı hatalı bir tasarım kusurudur.. Burda öyle bir şey yok.. Bilinçli yapılmış bir şey.. zaten o kadar büyük bir tasarım hatasıda olamaz..

başlık konusunda bencede biraz tenereyi sanki karalama kampanyası gibi bir izlenim oluşmuş..

başlık tasarımdaki görsel kusur, tasarımdaki çirkinlik, tasarımdaki boşluk v.b gibi bir şey olabilirdi..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tasarım hatası dediğiniz şey fabrikanın farkında olmadan yaptığı hatalı bir tasarım kusurudur..
    Tasarim hatasi, tasarim kusuru demek oyle mi?

Bu arada bir motosikletin tasarimi mi fabrikada yapiliyor, yoksa uretimi mi?
    Orange_ bunu beğendi.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    İyi de o kısım normalde kapaklı. Kapağı çıkarınca bakım yapılabilsin diye ayrılmış bir boşluk. O fotoda biraz kapak kanırtılmış sanki. Bana öyle geldi.

Kapaklı fotosu şu şekilde:

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:40 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hizliresim yurt disindan gorulmedigi icin bosa konusuyor olabilirim; ancak motor uzerinde calismak durumunda kaldiysaniz (ciftli gaz telini degistirmek, subap ayari yapmak, vs.) bosluk acaip degerli bir sey haline geliyor

yeterince bosluk olmayan Harley VROD subap araligi kontrolu icin motoru indirmek zorunda kaliniyor. Yeterince bosluk olmayan bazi Ducati'lerde subap aralagi kontrolunde on silindir icin radyator, arka silindir icin depo'yu sokmek gerekiyor.

Ancak bosluk goruntuyu bozuyorsa, pratikligi elden birakmayacak sekilde estetik bir cozum de uretebilir duzgun bir dizayn takimi. Ortada goze batan bir sey varsa, bir miktar ozensizlik soz konusu bence.
    hasmet, arkadaş deponun alt kısmıyla yanda super tenere yazan kapağın arasındaki boşluğu kastetmiş. Öyle tasarım hatası gibi bir şey değil. Kapak, deponun çizgilerine bitişik oturtulmadığı için kusur gibi görünmüş gözüne.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Bu konuya biede ben mussallat olayım, arap çorbasına dönmüşken, pişkin olsun bari. Arkadaşlar, o tasarım hatası değil, sade teknik gereği tasarımda bazılarının hoşuna gitmeyen bir görüntü, dimi.
    Tasarımda hata olursa teknik sorun teşkil eder. Yoksa herkesin beğenisine kalmış birşey. Jantı kırılmış bir arkadaşın hondasında tasarım hatası olabilir. Birçok jant modelinde, teker ne düz nede çapraz destekli jant göbeğinden çembere dikey basınç uyguluyor. Sekil olsun diye spiral kollar yamuk basıyor. Bir kalemi nasıl dikey ezemessen, uclarından tutup burgu uygulayarak çat diye kırılırlar. Al sana tasarım hatası.
    Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlamışsınız. ... Konunun dışında yazdığım yere kadar size cevap olarak yazdım. Geri kalanını forum kullanıcılarına genelledim. Tabi bunu mesajda belirtmediğin için yanlış anlamanız normal. Bu şekilde düzeltiyorum yanlış anlaşılma olmasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:35 ----------

Düzeltme ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:34 ----------

Ayriyetten, konuyu açan arkadaşın en başda paylaştıği resimdeki motosikletin deposu deforme ve tam yerine oturmamış, dimi. Nakliye hatasımı diye başlık atsaydın inanirdık belki.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herşeyden önce böyle büyük bir motosikletin tasarımını incelemeden önce neyinin nerde olduğunu öğrenmeniz gerekir
    allah razı olsun senden MahmutBinerr.Bende Tenere'nin ön tarafında radyatör göremeyince bu motoru hava soğutmalı sanmıştım!İyiki fotoları yuklemişin.hey allahım ya.Bir şekilde her yorumunla beni fitil etmeyi başarıyosun.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

biraz daha abart istersen.Utanmasan adamların ekmeğiyle neden oynuyosun diyeceksin.

Alıntı dsdasdasd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allah razı olsun senden MahmutBinerr.Bende Tenere'nin ön tarafında radyatör göremeyince bu motoru hava soğutmalı sanmıştım!İyiki fotoları yuklemişin.hey allahım ya.Bir şekilde her yorumunla beni fitil etmeyi başarıyosun.

biraz daha abart istersen.Utanmasan adamların ekmeğiyle neden oynuyosun diyeceksin.

valla ben yeni sürücülerden bahsettim firmadan değil ama istiyorsan diyeyim mutlu ol

"adamların eklmeği ile oynuyorsun"
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı dsdasdasd adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motosiklete artık ciddi kişiler biniyor. Bukadar çabuk fitil olmak istemiyorsan birşeyler yazıp çizerken düşünmeni tavsiye ederim. Açtığın geyik başlığına ciddi şekilde açıklama yaparak karşılık verdim aslında fitil olmak yerine teşekkür etmeyi düşünebilirsin. Bunu yapabilecek seviyede değilsen daha çok fitil olmaya hazır olabilirsin.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    3 gündür bi depoyu oturtamadınız yerine :D
    "Beğenmeyen almasın kardeşim" gibi kıl bi yorum mu yapalım illa

parandan az daha çıkar ybr al

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aküden kablo çekerken kolaylık olsun diye bırakılmıştır belki , sis farı hop depoyu kaldır,elcik ısıtma depo, vs. vs. ki bu tür araçlar yılbaşı ağacı gibi süsle süsle bitmiyor ,artı ısınma problemi yüksek araçlar mutlaka hava sirkülasyonunun da bi etkisi vardır

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)