Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Ön Jantı Kırılan Honda CB125F Hakkında Bilirkişi Raporu Geldi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba,
    Ön jantı kırılan Honda CB125F ile ilgili bilirkişi raporu geldi ve hakem heyeti alehime karar verdi.

Özet: Üretim hataları ihmal edilebilir. Darbe yok, açısal burkulmadan kaynaklı kırılmış.

Bilirkişi Kararı'nın Tamamı : ''Şikayete esas olan durumda motosikletin ön tekerleğinin tasarımından malzemesinden veya olası üretim hatalı kaynaklı durumlardan deformasyona uğrayarak kazaya sebebiyet vermesinin ihmal edilebilir sınırlarda olacağı görüşünü taşımaktayım. Açısal ve yanal darbe tesirleri kaynaklı olması ihtimalinde ise bu darbe tesislerinin izleri gözlenememiştir. Tüketicinin mağduriyetine neden olan fiili duruma fabrikasyon üretim süreçlerindeki hataların direkt olarak neden olamayacağı yolda ki zeminden ya da zeminde fark edilmeyen bir nesnenin manivela etkisi yaratarak tekerin dönüşüne engel olmasıyla birlikte başlayan süreçte ki bileşik gerilmelerin (zorlanma) kolları açısal burkulmaya maruz bırakarak kopya biçiminde kesilmelere neden olduğu kanaat ve mütalaa edilmektedir.''

Motosiklet.net üzerindeki asıl konun linki de bu: http://www.motosiklet.net/forum/moto...kirilmasi.html

Jant ise bu:

https://hizliresim.com/7D6yXY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    Geçmiş olsun,anladığım kadarıyla hakkınızda olumlu bir sonuç çıkmamış,videonuzu da ayrıca izledim ve 6:40 tatlı sert bir çukura düşme var yol bozukluğundan ancak bu kadarlık bir darbeyle jantın kırılmaması gerekli,sonuçta üzerinde insan canı var,tepkinizde gayet haklısınız,maalesef Honda markasına yakışmamış,bu aralar çinli japon vs farketmeksizin birçok şikayet duyuyoruz,acaba eskiden de vardı da bize gösterilmiyor,duyurulmuyor mu diye düşünüyorum gerçekten,bununla gelsin geçsin size bişey olmasın.

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı ftkrblt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun,anladığım kadarıyla hakkınızda olumlu bir sonuç çıkmamış,videonuzu da ayrıca izledim ve 6:40 tatlı sert bir çukura düşme var yol bozukluğundan ancak bu kadarlık bir darbeyle jantın kırılmaması gerekli,sonuçta üzerinde insan canı var,tepkinizde gayet haklısınız,maalesef Honda markasına yakışmamış,bu aralar çinli japon vs farketmeksizin birçok şikayet duyuyoruz,acaba eskiden de vardı da bize gösterilmiyor,duyurulmuyor mu diye düşünüyorum gerçekten,bununla gelsin geçsin size bişey olmasın.
    Honda şu motoru alıp 0'ını verse ya da onarsa ölür mü ? Müşteri memnuniyetinden değerli miydi bu kadar gerçekten. =? Bazı çinlileri şu sıra hondadan iyi buluyorum. Servis ve müşteri memnuniyeti anlamında.
    pintus ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Açısal burkulma ne demek ?

Alıntı akgokhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası benim de tam bir fikrim yok

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Alıntı akgokhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açısal burkulma, misal bir kalemi dikey veya uzunlamasına nekadar zor veya hiç ezilmesede, açısal güçle yani kalemi uclarından tutup kolayca kırıp deforme edebilmek. Bu sebepten misal tel jantlar uzunlamasına bağlanırken, bir nevide çarpraz gidip gelirler. Bu açısal burkulmaları önlemek için.
    Arkadaşada busıra geçmis olsun. İşi rasgele...

geçmiş olsun

"virajdan düzlüğe çıktığımda motosikletin gidonu önce sağ , sonra sola , sonra tekrar ve son olarak sola döndüğünde beni üstünden attı/düştüm"

tank tokatlama nın jant kıracağı aklıma gelmemişti

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda da bunu yaparsa biz ölelim.

Motosikleti
    Tekrar geçmiş olsun. Umarın işin rasgider.
    Marka kalite konusunda şunu demek istiyorum. Markaya verilen katkat fazla paranın bir kısmıda, vaat ettiği güven ve müşteriye karşı tutumu gibi unsurlardır. Yani sade kaliteli malzeme ve işcilik değil. Ama markayı temsil edenler bunu uygulamayıp veya uygulayamıyorsa ve karı cebe indiriyorlarsa, vaad etmeyen ondan iyidir.
    Bende uğraşmamak için yeni bir Yuki Gusto aldım. Daha süratla daha büyük çukura çarptim, motosiklete hiç bir şey olmadı. 70 nizami şınaf 30 barfiks çeken biri için düşmemede şaşmamak gerek. Ve birde ilk aldığım spiralkilidi ön tekere sarıp kilitlemiştim. İş sonrası önkilidi unutup, sürmeye başladım. Dandik dedikleri çinmslı o kilidi koparıp fırlattı. İnip kontrol ettim, motosikletimde hız kablosu hariç hiç bircsorun yok ve bu olaylardsn sonra servislerede baktırdım ve 400 km yaptım ve herangi bir sorun yok.
    Arkadaşa tavsiyem, honda, benim yaptığım yollara dayanır diyorsa, belediyenin gidermediği yol hatalarından dolayı, ilgili kuruma dava aç ve honda'da örnek bir davranışla yanında olsun. Çukur aniden oluşmuş değilya. Honda'da ürününün kalitesini ve o yolun nekadar bozuk olması ve olduğunu öne sererse, ilgili kuruma tazminat davası açabilirsin. Karayolları, vergilerimizle, biz8m güvenimiz için var. Özel birinin ticari amacı için değil. Selamlarla...

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Volkan76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açısal burkulma, misal bir kalemi dikey veya uzunlamasına nekadar zor veya hiç ezilmesede, açısal güçle yani kalemi uclarından tutup kolayca kırıp deforme edebilmek. Bu sebepten misal tel jantlar uzunlamasına bağlanırken, bir nevide çarpraz gidip gelirler. Bu açısal burkulmaları önlemek için.
    Arkadaşada busıra geçmis olsun. İşi rasgele...
    gözlerim acıdı, beynim kanıyor..

honda türkiye; son zamanlarda işin suyunu çıkardınız. millet markanıza güvenip ürününüzü satın alıyor. ve fakat siz ürününüzün arkasında durmuyorsunuz. nasıl olsa burası turkiye, olur öyle diyorsanız çok ayıp ediyorsunuz. lan siz hondasınız honda.

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun,öncesinde yani daha önceki bir zamanda büyük bir darbe almış,o gün aynı noktaya daha küçük bir darbe alarak kırılmış olabilir mi diye düşündüm

Geçmiş olsun dilekleri için teşekkürler.

Honda Türkiye savunmasında darbe kaynaklı kırıldığını söylüyor:

https://eksiup.com/e2e8c3fdb172

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:28 ----------

Bu arada şimdi dikkatimi çekti. Motosikletimin tek jantı kırırken Honda Türkiye savunmasına ''darbe sonucunda jantların kırıldığını'' söylemiş. Arka jantım sapa sağlamdı. Umarım serviste başına bir şey gelmemiştir

Akias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila 2016
    Honda global ile bu durum hakkında iletişime geçtiniz mi?

Honda Türkiye, Honda İngiltere'ye bağlı olarak çalışıyor. Honda İngiltere biz ilgileneceğiz dediler.Sonra ne arayan ne soran oldu.

Bir şey olursa bize ulaşabilirsin minvalinde yazmışlardı. Ben de Honda TR'den kimsenin benle iletişim kurmadığını söyledim.

Bir de neden sadece Türkçe olan kullanma kılavuzunda '' Bu motosiklet asfalt yol ve yol dışı kullanım için tasarlanmıştır.'' yazmakta iken

diğer dillerdeki kullanma kılavuzlarından böyle bir şey olmadığını sordum.

Önemli Uyarı yazan kısımda ''Yolda Kullanım'' başlığı altında yazıyor

https://honda.com.tr/App_Assets/Guides/27092018/CB125F-2018.pdf

Motosikleti
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gözlerim acıdı, beynim kanıyor..

honda türkiye; son zamanlarda işin suyunu çıkardınız. millet markanıza güvenip ürününüzü satın alıyor. ve fakat siz ürününüzün arkasında durmuyorsunuz. nasıl olsa burası turkiye, olur öyle diyorsanız çok ayıp ediyorsunuz. lan siz hondasınız honda.
    Maalesef, zamanımızın getirdeiği hızlı ve kapsamlı iletişim ve ulaşım sayesinde, birileri iyi birşey başardımı, uyanık çakallar onlara ilk ulaşanlardan. Ve kendine iyi bakamayan iyi firmalar yem olup gidiyor.
    Bunuda birkaç yetkili servise uyuz olduğum için yazıyorum. Soruyorum, misal garantiye neler girer, gatantiyi unut, garanti hiç birşeyi karşılamaz, diyor. Garanti servisine soruyorm, usta orda değildi diye en yakın yetkili servise yönlendiriyor, sade bir ayar gerekiyor. İlgili kişiye selamıyla ücret talep edilmeyeceğini söylüyor. Servisde sahibi tamam, hemen hallederiz, ustaya haber veriyor. Mekanı terk ediyor, çalışanlar araya 5-6 yeni gelen müşteri araya alıp işlerini halledip yolluyor. Banada ilk başda bakıp ayarı onayladığı konuyu, değiştirip, bana 300 liralık parça değiştirilmesi gerektiğini söylüyor. Hemen onaylamadım, bir düşüneyim dedim, sahibi geldi, neden hala beklediğimi sordu. Şöyle böyle diyor dedim ve gitmek isterken, Sahibi o şahızla köşede konuşuyor sonrada kızarmış suratla, peşmden koşup hala, motosikletini bırak yarın öbirigün alırsın, diyor hala. Vay bee, kızarmış yanakları bile yüz bulup konuşuyorlar hala. Belkide elden aldıkları işleride sonradan garantiye sokup, bedava parça ve işciliği iki kez alıyorlar. Allaha emanet. Hayırlısıyla...

Ben garanti iptal olmasın diye artık yetkili servise gitmekten vazgeçtim. Adil ve güvenilir insanlar bulana kadar işimi kendim halledeceğim.

Motosikleti
    MT-07
    Yani kısacası kullanıcı hatası diyorlar haa? Wallaha helal olsun. Bunun bilirkişini tebrik etmek lazım. Sürücü ölsün zaten. Maksat marka kurtulsun

Geçmiş olsun arkadaşım.
    Fakat bu bilirkişiyi eleştirmek istiyorum zira bilirkişi raporları kanaat ve mütalaalara dayanmaz; bilimsel hesaplara dayanır veya laboratuvar/deney/ölçüm/vb sonuçlarının değerlendirilmesi ile oluşturulur.
    Bence rapora itiraz edebilirsiniz.
    drtayfun bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun arkadaşım.
    Fakat bu bilirkişiyi eleştirmek istiyorum zira bilirkişi raporları kanaat ve mütalaalara dayanmaz; bilimsel hesaplara dayanır veya laboratuvar/deney/ölçüm/vb sonuçlarının değerlendirilmesi ile oluşturulur.
    @automobilist,
    @reo ile aynı fikirdeyim. Yeni bilirkişi atanmasını isteme hakkın var. Madem buraya kadar geldin devam et.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    hondalar jant mı kırıyormuş? Biara bajaj jant kırıyormuş diyorlardı
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun arkadaşım.
    Evet ama genelde Bilirkisilik öncelikle gelir kapısı haline getirildiğinden benzer rapor gelmesi yüksek ihtimal.
    Benim geçmiste bir davam vardı itiraz ettim ikinci rapor birincinin kopyası gibi geldi hocayı aradım dedim böyle böyle bu kadar bariz hataları nasıl yaparsınız , ilk bilirkisi öyle yazmıstı önce arasaydın ona göre yazardım dedi.Güler misin , ağlar mısın ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)