Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Ön Jantı Kırılan Honda CB125F Hakkında Bilirkişi Raporu Geldi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Bugün motosikletteki incelerken jantlarda birşey fark ettim. Şimdide bu konuyu yine başda görünce okudum ve senin jantları tekrar inceledim.
    Fatk ettiğim şu tüm jantlarda kollar nekadarda spiral şeklide veya farklı şekilde çemberden göbeğe gitsede, hepsinde çemberden göbeğe 90 derecelik bir açıda yani çamberle göbek arası en kısa mesafede bir bağlantı var.
    Fakat senin veya cb125f'deki janta bakınca sanki tassarım hatası var. Kollar sade spiral şeklinde uzanıyor. Diğer jantla5daki gibi dikey bir bağlantı yok,
    Belki suçlarını birkere kabul etseler, bir dünya hatalı motosiklet geri çağırmaları gerek. Belki bizimi enayi bulup, tasarım hatalı ürünü marka diyip satıyor.
    Kardeş, sende rakip bir firmayla konuş, bahsettiğim tahminen tasarım hatasından başla, servis ve bayilerinden sözde bilirkişilerine kadar anlat ve şaidim de, belki şansına biri gel der şu kendini fazla beğenmişleri güzelce böcek gibi ezelim, der.
    Belki burada başka firmalardan yetkili kişiler bulursun ve onların ilgisini çeker ve honda'da bir sorimsuzluk sözkonusuysa, seninle onlara ders vermeye razı olurlar.
    Gördüğüm kadarıyle tahminlerle yazıyorum. Belki doğru bir yanı var. Hakkını bulmak için her yola başvurmada haklısın. Umarım işin ras gider, maduriyetin giderilir. İyi akşamlae.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

Ayriyetten, şahsen hondayı 93'de 900cc'diyle katil makina olarak adı çıkınca tanıdım ve hala izlediğim en son videoda 600rr ve 1000rr'yi çok tehliketi motor diye amerikada biri bedava fiyata almış bedava fiyata satıyor. Kalan son motosiklet bile olsa ben o motora para vermem Nokta

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:38 ----------

Hani derizya '' Tekerin düz bassın.'' Bence o teker ne düz nede çapraz basıyor, o teker göbekten yamuk basıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Tüketici Mahkemesine itiraz da bulundum.
    02 Temmuz 2019 tarihine duruşma günü verildi.
    Motosikletim hala teslim edilmiş değil.
    İstanbul Ticaret Müdürlüğü motosikletimin teslim edilmesi için yardım talebinde bulundum. Memur mariyetiyle alınmasını ya da beraberim de almaya gitmeyi teklif ettim. Memur vermeyeceklerini teslim alıp alamamanın benim sorunum olduğunu söylediler.
    İstanbul Ticaret Müdürlüğü sadece belgeleri düzgün düzenleyip düzenleyemediklerini denetleriz, gerisi bizi ilgilendirmez diyor. (Bu arada bu kararı veren hakem heyeti İl Ticaret Müdürlüğü bünyesinde çalışlıyor.)
    Savcılık takipsizlik kararı veriyor.
    Merak edenler için kısa bir bilgilendirme yapayım dedim.
    potasyum bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Şu motoru almaya toplu halde gitsek nolur?

20 kişi şahit, görüntülü olarak motoru teslim almak mesela...

Bana uygun bir cumartesi olursa ben gelirim (ayda 2 cumartesim boş)...

Hocam teklif için teşekkürler. Ama önemli olan serviste yapılan işlemlerin tutanak altına alınması.
    Örneğin; jantı kendilerinin söktüklerini tutanağa geçirmeliler ki montajdan kaynaklı bir hata ise bu benim üstüme kalsın.
    Herhangi bir tutanak olmadan ya da serviste yapılan işlemler tutanak altına alınmadan teslim alırsam mahkemede çoğu şey sıkıntı altına girer.
    Örneğin; bilirkişi raporunda jant üstünde darbe olmadığı yazıyor, şayet herhangi bir belge olmadan ben motosikleti teslim alırsam ve mahkemenin atadığı bilirkişi bu jant üstünde darbe var derse o darbenin serviste mi yoksa bende iken mi olduğunu kanıtlama imkanım olmaz.
    Bunu bildikleri için çoğu anlaşmazlıkta servisler bu yolu tercih ediyor. Bana imzalatılmak istenen servis fişlerine de bu nedenle karşı çıktım. Kendine güvenmeyen firmaya ben neden güveneyim? Keza bilirkişi raporu alehime olsa da benim haklılığım ortaya çıkardı

Düşününce bu tarz davalar açmak çok da akıl karı bir durum değil.
    Dava açılırken ciddi bir gider avansı ödeniyor.
    Göçen civic davalarından örnek vermek gerekirse 3 tane mühendis bilirkişi atanıyor. Kişi başı 400 TL onun için isteniyor
    Hakim keşif masrafı adliye otoparkı için 140 TL tarzı bir şeydi. Mesela bu yetkili serviste olur ise bilirkişilerin ve hakimin yol masraflarını da karşılamanız gerekiyor.

Bilirkişi raporuna itiraz hakları var. İtiraz halinde de yine masrafları siz ödüyorsunuz.
    Avukat tutarsanız asgari avukatlık tarifesine göre 1362 TL vekalet ücreti ödemesi yapmanız gerekiyor.
    Bir de davayı kaybederseniz vekalet ücreti, otopark ücreti, ekstra yargılama giderleri vs. ödeme yapmanız gerekiyor.

Bunları yazma sebebim insanlar bir yola girecekse maliyetleri göze alıp girsinler.

Şu an bilirkişi raporu ortalama 2000 TL olsa bundan iki tane alınsa ve üstüne yargılama giderleri ve avukat tutarsanız hem motorun onarımından fazlası cebinizden çıkmış oluyor hem de bunu en erken 2 yılda elde edebiliyorsunuz. Bakınca hakem heyetleri bunu engellemek için var ama kendilerine bile yararları yok :(

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Honda Cbf 125e kullandım sorunsuz ama burada Honda'nin veya Yetkili bayi/servisin tutumu insan 10.000 veya daha fazla para verdiği motoruna neden kasten zarar versin kaza yoksa nasıl darbe sebebiyle kırılmış denilsin...

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Burada açık ve seçik üretim hatası var, darbeye bağlı kırılma olması için çok ciddi kaza olmuş olması gerekir, orda da motor haşat olur zaten. Bilirkişileri boşverin, çoğu mesleğini bilmeyen işsiz kalmış kişiler, devlet kapısına sırtını dayanıp ordan geçiniyorlar.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    bu başlık yüzünde cb125e mi satmadım f almak için

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)