Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Saçma sapan motosiklet boyama sorusu

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nereden esti bilmiyorum; yapılır mı onu da bilmiyorum maksat öğrenmek olsun.

Bende mondial vulture var. çoğu yeri temiz.

ancak bununla cukura girip uctugum için bazı kısımlarda derin olmayan cizikler ve boya sıkıntısı var; siyah üstünde olunca cok sırıtıyor.

Öyle motosiklet kral gözüksün vs. derdinde değilim bu nedenle "yapılır ama cok iyi olmaz" cevapları da yeterli olacaktır.

-Camurluk gibi plastik aksamları sprey boya(ya da kolay başka bir yöntem) ile boyayabilir miyim? dediğim ciziklerdeki renk farkı cok sırıtmasın istiyorum sadece.

-Koruma demirleri düşmeden kaynaklı kötü oldu; onları da boyamak istiyorum.

Ekstra soru: motosiklet jantlarına şerit çekmek istiyorum da bunlar çabuk çıkan şeyler mi? 2 yağmur camurda çıkacak ise hiç uğraşmayayım.

yeni başlayan bir arkadaşınız oldugumun bilincinde cevap verirseniz sevinirim
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Sadece daha önce yaptığım icin koruma demiri hakkında yorum yapayım; ben kaza yaptığımda yamulmustu. Kazadan sonra balyoz ile ( ) ile yamuklugunu duzelttim ve arkasindan sprey boya ile boyadım. Güzel mi oldu? Yiiiaani. Süper değil ama güzel bence.

zekvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Derin olmayan çizikler için önce pasta yapmayı dene ama plastiklere değil. Plastik kısımlar genelde uzun soluklu boya tutmuyor ama bir süre idare eder. Jant şeritlerini de yapıştırdıktan sonra fön makinesi ile ısıtırsan kolay kolay çıkmaz yağmurda çamurda dahi sağlam olur.

Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece daha önce yaptığım icin koruma demiri hakkında yorum yapayım; ben kaza yaptığımda yamulmustu. Kazadan sonra balyoz ile ( ) ile yamuklugunu duzelttim ve arkasindan sprey boya ile boyadım. Güzel mi oldu? Yiiiaani. Süper değil ama güzel bence.
    marka fark edior mu önerin var mı

Alıntı zekvan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Derin olmayan çizikler için önce pasta yapmayı dene ama plastiklere değil. Plastik kısımlar genelde uzun soluklu boya tutmuyor ama bir süre idare eder. Jant şeritlerini de yapıştırdıktan sonra fön makinesi ile ısıtırsan kolay kolay çıkmaz yağmurda çamurda dahi sağlam olur.
    metal kısımlard sıkıntı yok; sadece plastiklerde çizikler var. kapatılabilecek birşey ise sapasağlam camurluk vs. de sadece boyası gitmiş diye yenisini almak da istemiyorum :(
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Plastik aksamı boyarken tek seferde değil de ince tabakalar halinde katman katman boya. Elin spreye basılı şekilde uzaktan boydan boya tarasın parçayı. Tek noktaya boyayı basarsan damla oluşturup akacaktır. Ayrıca ne kadar iyi boyarsan boya fabrikada yapılan boya gibi olmayacaktır.

zekvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metal kısımlard sıkıntı yok; sadece plastiklerde çizikler var. kapatılabilecek birşey ise sapasağlam camurluk vs. de sadece boyası gitmiş diye yenisini almak da istemiyorum :(
    Çamurluklara pasta yapılır sorun olmaz. Mesela gösterge plastiği gibi daha mat renkli düz plastiklere pasta yapılmaz. Ama zaten boyanmış vernikli bir parça ise pasta ile düzelebilir.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Once iyice zımpara cekiyoruz mümkünse sulu. Sonra az bir macun alip cizikleri dolduruyoruz kuruyunca onuda ince zimparaliyoruz yuzey ayni yukseklikte olucak. Sonra varsa imkan plastik astar yok ise 3 4 kat boya sonra cila misss

https://urun.n11.com/boya-tabancasi/...-ml-P281923899

Linki örnek olarak veriyorum; mesela burada boyanacak kısımlarda motosiklet vs. yazmış. ne kadar doğru bir bilgi? ya da bilgi doğru da 1 haftaya çıkar tarzı birşey mi bu?

bu ucuzu tabi pahalısı da var.

Uygulama: Bisiklet, motosiklet, ahşap, metal eşyalar ve ekipmanlarının yenilenmesinde kullanılır.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Linkini verdiğiniz boya "berbat" bir boyadır. Spreyin içi boyadan çok tinerle dolu. Nozzle boyayı ilaç spreyi gibi dağıtıyor, boya kapatmıyor akıyor v.s.

* Hammerite
    * Polisan

Bu iki markayı öneririm. Daha pahalı görünse de daha ucuzdur. Kullandığınızda demek istediğimi anlayacaksınız. Çevrenizde bulamazsanız internetten sipariş verebilirsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)