Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki rezaleti gsxs1000F 400 km'de debriyaj yakması.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R18-H2SX-MRR-BRBS1300R
    Merhaba arkadaşlar , başlığı okudunuz ve sizde oha dediniz dimi? İlk öncelikle şüheleri ortadan kaldırmak için belirtiyim acemi bir sürücü değilim debriyaj nedir nasıl kullanılır biliyorum ve bundan önce 20k km vitesli motor kullandım. Motor Otoyolda devir verdiği halde ivmelenmediği için hemen sağa çekildi hemen servis çağrıldı ve ceketçiler bursa servisine götürüldü. Ustanın belirttiği debriyaj plakalarının yandığı ve garantinin kesinlikle işlemiyeceğiydi. Motor 400 km de dostlar. Ottan havadan nedenlerle bu işi kilifina uydurdular fakat ben birdaha tovbeliyim suzukiye yanasmam. Daha rodaji bitmemis gozum gibi baktigim motoru turkiyede hic etmeleri ancak bizim milletimize has bir tutku ve cakalliktir. Ulastirabileceginiz mecralarda paylasabilirseniz sevinirim arkadaşlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Alıntı KityVity adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar , başlığı okudunuz ve sizde oha dediniz dimi? İlk öncelikle şüheleri ortadan kaldırmak için belirtiyim acemi bir sürücü değilim debriyaj nedir nasıl kullanılır biliyorum ve bundan önce 20k km vitesli motor kullandım. Motor Otoyolda devir verdiği halde ivmelenmediği için hemen sağa çekildi hemen servis çağrıldı ve ceketçiler bursa servisine götürüldü. Ustanın belirttiği debriyaj plakalarının yandığı ve garantinin kesinlikle işlemiyeceğiydi. Motor 400 km de dostlar. Ottan havadan nedenlerle bu işi kilifina uydurdular fakat ben birdaha tovbeliyim suzukiye yanasmam. Daha rodaji bitmemis gozum gibi baktigim motoru turkiyede hic etmeleri ancak bizim milletimize has bir tutku ve cakalliktir. Ulastirabileceginiz mecralarda paylasabilirseniz sevinirim arkadaşlar.
    Latif hiç haberimiz olmadı bro sıfır motor ya nasıl olur, yok yani nasıl kullandığını da gözümle gördüm

Motosikleti
    MT-07
    Motoru servisten çıkar, tüketici hakem heyetine başvur ve davacı ol.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Balata siyirdi anladığım kadariyla, dogru mu?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Suzuki merkeze yazın isterseniz ama Suzuki Türkiye'ye yönlendirirler muhtemelen.

Eğer gerçekten haklıysanız çok düşünmeyin, direk dava açın.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balata siyirdi anladığım kadariyla, dogru mu?
    Yarım debriyajı haddinden fazla yapınca balata yüzeyleri yanıyor, elmas gibi bir hal alıyor gücü karşı tarafa iletemiyor kaçırmaktan.
    Bildiğim kadarı ile yanan balatalar bitik değilse yüzeyleri zımpara yapınca tekrar tutuyor.

Motosikleti
    R18-H2SX-MRR-BRBS1300R
    Balata diskleri yanmış , büyük ihtimal 5 den 6 ya geçerken oluyo bu mevzu ve agresiflikten ziyade sakin bir sürüşte gerçekleşiyor.

Hikayenin başı şöyle , bursa motosiklet grubundan bir abimiz eski africa twin sahibi , motoru almak istiyor anlaşıyoruz ve notere gidiyoruz. Satmadan kontrol ediyor herşey yerinde , zaten çok özel zamanlarda zevk için kullanıp sakladığım bir motordu. Satışı yapıp çıktık ve alıcı abim yalovadan bursa otoyoluna çıkıyor ve hayırlı işler diyerekten yolda kalıyor. Servisin uydurmaları o kadar cadı saçmasıki beni telefonda sinir ettiler. Kapak daha önce açılmış olabilirmişmiş silikon izlerini beğenmemişlermişmiş , eminmisin bak ona göre dava açıcam diyorum , yok kesin değil zaten öyle anımsatıyor diyor. Yav kardeşim öyledir yada değildir de bana diyorum bu motor sandıktan yanımda çıkarıldı faturalandırıldı diyorum ama servis alacağa paraya kulp bulmak için çekmeceden yalan bulup uydurmaya çalışıyor. Alan kişiyle daha öncesindende muhabbetim var ve o yaptı desem adam daha motoru yürütemediki yaksın 10 km de debriyaj mı yakacak? Bilmeyen adamda değil.

İnstgram üzerinden giydirdim ve bayiiyi arayıp soruşturmuşlar ama ses çıkmadı. Bayii niye şikayet ediyon diyor 400 km deki litrelik premium sınıfta motoruna bu şekilde 3 maymun oynayan suzuki acaba hangi motoruna destek sağlıycak?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:33 ----------

Bu motorda kaydırmalı debriyaj ve üstündede tecrübeli sürücüleri vardı hocam

jacob34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 03 (660)
    şimdi bu çin markası olsaydı buralar dolar taşardı şaka bi yana grçmiş olsun. debriyaj baskı balata veya kavrama arızaları genelde kullanıcı hatasına yüklerler. benzeri bir çok olaya şahit oldum. maalesef japonyaya bile mesaj atsanız çözüm en fazla yüzde 30 unu biz ödeyelim şeklinde olur. mahkeme dava işleriyle uğraşmaktan sıkılımıyorsanız şansınızı deneyin. güçlü firmalar güçlü avukatlar vs. vs. daha önceki konumda kaliteli sıfır motorun biraz şans olduğunu söylemiştim haklıymışım. tekrar geçmiş olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Gizli ayıplı mal davası açın paranızı iade alırsınız. Şahsen böyle bi olay yaşasam bindiğim motordan soğurdum, öyle bi durum varsa parayı alma yada 0km motosikletle değişim hakkınız var.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı jacob34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi bu çin markası olsaydı buralar dolar taşardı mahkeme dava işleriyle uğraşmaktan sıkılımıyorsanız şansınızı deneyin. güçlü firmalar güçlü avukatlar vs. vs..
    Ilk cümlenize kesinlikle katılmakla birlikte devamina kesinlikle katilmiyorum ( bilerek bahsettigim yerleri alintiladim sadece) bu adam mahkemeye basvurmasinda ne yapsın. Sen aynisi olsa güçlü adamlar diyip vaz mi geçersin? Yapmayın dostlar. Bu zamanda hak aramayacaksak ne zaman arayalım.

Motosikleti
    R18-H2SX-MRR-BRBS1300R
    Hakem heyetine sorucam kabul edilirse daha kolay bir çözüm olucak fakat mahkemeye kalırsa iş hem çok geç sonuçlanacak hemde geç gelen adeletin bir katkısı olmıycak. Ben daha şuan mücadelemdeki en etkili yolu izlemekle başladım oda rezilliklerini ortaya koymam. Suzuki almayı düşünen bir daha düşünür hiç olmazsa.

Sen orjinal aksesuarından bile dışarı çıkma ama adamlar daha bebek kıvamındaki motor bloğuna garantilerini koymasın

Olay benden yasal olarak çıktı çünki satışdan sonra gerçekleşti ama ben malımın arkasındayım en azından suzukinin yapmadığı kadar. Daha önce debriyajla ilgili salak sıkıntılar yaşamıştım ama servis normal diyip geçiştirmişti. Ben bir şahıs olarak 400 km sahiplendiğim motorun bu kadar arkasındayım suzuki türkiye ithal ettiği motora p.ç muamelesi yapıyor.

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    Bu işin Çinlisi,japonu olmaz,400 kilometredeki motorun debriyaj balatası yakması normal değil,burada kesinlikle kullanıcı hatasından bahsedilemez,Şikayetvar sitesinde bir şikayet yayınlayıp,Suzuki Türkiye ile iletişime geçin,gerekirse ulaşabildiğiniz her yerde sorununuzu paylaşın,Ben 2018 Mart ayında Benelli bayisinden bir adet TNT600 motosiklet aldım ve motorum 200 kilometredeyken yağ pompası sorunu yaşadım,servise götürdüm kapak söküldü yağ pompa zinciri kopuk;kimse bana motoru çok mu sıkıştırdınız,şöyle mi böyle mi demedi,yağ pompası ve zinciri değişti garantiden,ayrıca üstüne basa basa yağ lambasını farketmeyip hemen stop etmeseydim ne olacaktı diye sordum,servis ''gerekirse motor bloğunu değiştirirdik 1-2 ay sürerdi ama''dedi,nitekim yaklaşık 6 ay sonra arka amortisörüm yağ atmaya başladı patladı,telefon ettim fotoğraf ve vidoalarını çektim yaklaşık 3 hafta sonra adresime 1 adet arka amortisör gönderildi,eskisini geri göndermem istendi hatta montajını kendim yaptım,bi ara yine serviste bunun ara sıra fi lambası yanıp sönüyor dedim,oksijen sensörü ellerinde varmış hiç cart curt etmeden değiştirdiler.Son 1500 kilometredir sorunsuz kullanıyorum.Kısacası bu işin Çinlisi Japonu olmaz,başka servislere sorun soruşturun,400 kilomtredeki motorun debriyaj balatasını bir kullanıcı nasıl bir hata yaparak yakar diye üstüne gidin,öyle saçma şey olmaz,zaten bildiğim kadarıyla hatırı sayılır ve yeni bir model bahsedilen motosiklet,eşşek gibi yapacaklar.Üsteleyin,gerekirse kullanıcı hatası olduğuna dair rapor isteyin

Diyecek söz bulamadım , geçmiş olsun .

Furkan_venus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gsx-R 600
    hocam çok geçmiş olsun.
    bursadan bir motosiklet sahibiyle pazarlık içersindeyim gsxr 600 ceketciler serviste expertiz ettiricektim ancak bu olanı okuduktan sonra ne yapsam bilemedim

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Çok geçmiş olsun. Daha 400km deki 1000lik bir japon motorunun debriyaj plakalarının yanması anormal bir durum. Zaten sürücü kaynaklı olması imkansıza yakın. 400km boyunca yarım debriyaj kullanılsa, sürekli arkayı kaydıra kaydıra gezse, sürekli tek teker denemesi yapsa, yok, yine ihtimal vermiyorum, en azından 400km den fazla dayanır

Ne kadar kaliteli üretim yapsalar da, malzeme veya montaj kaynaklı imalat hatası olma ihtimali çok yüksek. Ancak bizim ülkenin adalet sistemi dingonun ahırına benzediği için, firmalar da fırsattan istifade her şeye "kullanıcı hatası" diyorlar. En büyük güvenceleri de mahkemeye gitseniz bile doğru dürüst bir ceza almayacaklarını ve mahkeme sürecinin en az 2 yıl süreceğini bilmeleri.

Ancak marka imajları bu çakallık denemeleri yüzünden aşırı derecede zedeleniyor, farkında değiller. Şahsen bu olayı duyduktan sonra suzukinin sıfır bir motosikletini almadan önce 2 kez düşünürüm. Suzuki markasına olan güvenimin sarsıldığından değil, yetkili servisin satılan motorun arkasında durmaması yüzünden 2 kez düşünürüm.

Yeniden geçmiş olsun, hakkınızı sonuna kadar arayın, pes etmeyin derim.

jacob34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 03 (660)
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilk cümlenize kesinlikle katılmakla birlikte devamina kesinlikle katilmiyorum ( bilerek bahsettigim yerleri alintiladim sadece) bu adam mahkemeye basvurmasinda ne yapsın. Sen aynisi olsa güçlü adamlar diyip vaz mi geçersin? Yapmayın dostlar. Bu zamanda hak aramayacaksak ne zaman arayalım.
    Passat aracımı alturdan aldım.Full Altur bakımlı. 69k kmd e alturda bakıma girdi motorda tuhaf sesler geliyor dememe rağmen bir sıkıntı olmadığı söylendi. 70k km de iken motor kitlendi ve krank yatak sardı.aklınıza gelen bütün mahkemelere başvurdum. Almanyaya yeminli tercüme ile mailler attım. Sonuç olarak sıfır sandık motorun yarısını tahsil ettiler. bu süre içinde 4 ay arabam alturda yattığı için bana tebligat gönderdiler. aracınızı alın yoksa çekiciyle yediemin otoparkına atacağız dediler küfür eder gibi. Daha bir çok örneğe şahit oldum. Burası Türkiye alışın artık. Sıfır aracın komple motor kitlemesi veya debriyaj sıyırması tamamen sizin şansınız. Bu ülkede şansa yaşıyoruz adliyeler filan işlemiyor. Ola ki mahkemeye verdiniz ve kazandınız o da büyük şans.
    bu arada ford çetaştan sıfır alınan bir aracın tavanında boya çıkması ve bunu arkadaşımın 700km de iken öğrenmesi üzerine mahkemeye verip davayı kaybetmesi filan hep şans yani. Yurtdışında yaşasaydık bunlar şans değil hak olurdu adalet olurdu. meksika kuba filan hariç bir çok ülkede böyle ayıplı bir mevzunun içerisine bırakın suzukiyi çatal kaşık firması bile girmek istemez. Ben daha nelerini gördüm. Olacakları söyledim eğer sonuçta mutlu olursanız emin olun gözden kaçırmışlardır sizi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler