Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Plaka takmama cezası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT07
    kuyruk kötü duruyor. Kuyruk iptali yapmayı düsünüyorum trafik cezalarına baktım tam anlamayadım örneğin çevirmeye girdim kuyruk yok plaka cantamda plakasızlıktan işlem yapılıp cezası 1.700 mü olur yoksa plakayı farklı yere monte etmekten 92 tl yazılır? Park halindeyken çekilir mi? Ceza yazılır mı? konu dışına cıkmassanız sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

şaka bir yana, polis o plakayı orada görmezse cezayı her türlü yapıştırır haberin olsun..
    espresso, kurubuz, YZFR25 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Böyle şeyler yapmayın hocam, gereksiz ve riskli ne gereği var ki? Kuyruk kötü duruyorsa motorun altına koyun plakayı ne bileyim pulsar benzeri çamurluk takıp oraya yerleştirin ama böyle şeyler yapmayın.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Plaka görünür şekilde takılı olmak durumunda. Kuyruk altına takıyor arkadaşlar, ona bile ceza yazıyorlar, sebebi de kamera sistemlerinin aşağı bakan plakayı okuyamaması.
    Siz hiç takmayayım, çantada dursun diyorsunuz. Bence dertsiz başınıza dert açarsınız.

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    Plaka cantanizdaysa plakasizliktan ceza yersiniz. Arabamin on plakasi dusmustu alip bagaja koydum bi kac gun yaptiramadim .İki kez cevirdiler simdi dustu filan diye ilkinde yirttim .İkinci cevirmede eds den kacmak icin kendim sokmusum gibi dusunup ceza yazacakti yalvar yakar ikna ettim gidip hemen taktirdim.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Ben ucuz yıttım bu olaydan dolayı, Kırklareli'nden İstanbul a arkadaşın motorunu getireyim dedim ve sırf plakayı delmemek için takmadım ama plaka sırt çantamda idi gelirken polisin solundan geçtim seyir hızına uyuyorum mecbur polis hemen sağa çek dedi öyleydi böyleydi derken plakayı farklı yere takmaktan 97tl ceza yazdı yoksa plakayı takmayıp motor kullanmaktan 2005tl yazacaktı, siz siz olun nereye takarsanız takın ama mutlaka takın, yazmaz demeyin kılına denk gelirsen öperler.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Ducatinin plakalıkları sıyırıcı tarzında ve hoş duruyor, onlardan bakabilirsiniz isterseniz.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Plaka takmamış bir motorlu taşıt, suç işlemiş veya az sonra işleyecek ve kaçacak hükmündedir. Bunun başka açıklaması olamaz. Mantık aramak yersiz. Böyle şeyler yapmayın. En az 3-4 bin TL ceza olmalı bence. En sinir olduğum şey. Doğrudan bu konunun karşısındayım. Plakalar herkesin rahatlıkla okuyabileceği standartlarda takılmalı.
    bugs buny ve efendy06 bunu beğendiler.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben yeni plaka cıkarmıştım da 5 dk lık mesafede tamircime taktırmaya götürene kadar sıkıntı olmasın diye topcase'in arkasına bantlamıştım.

Riskli iş; motosiklet bir hobidir; güzeldir falan tamam ama görünüşü daha iyi olsun diye de böyle şeyler yapmak ıstemek garip.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    plakamı düşürmüşüm geçen hafta, nolcak ya bastırır takarız dedim önümüzdeki hafta. geçen pazar 1700 lira ceza yedim. yanımda plaka olmadığı için bağlayacaklardı, zor ikna ettim. cezalar çok artmış. gezinmeyin plakasız.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    geçen hafta Levent Kanyon önünde park halindeki plakasız , plakası sele altına monte , kilitleme halatı plaka üzerine sarkmış motorları karga tulumba çekiciye yükledi polis , sanırım artık birkaç aya kadar trafikten men ve 2000 liraya yakın cezada kesiliyor..bu ara özellikle Avrupa yakasından köprüye katılım kavşaklarında motorları durdurup sadece arkasına bakıp gönderiyorlar yada öpüyorlar :D

Motosikleti
    Rx3i evo (2016), xtreme max 200 (2018)
    Şöyle MT07 nin şekline şemaline bakınca, sen şimdi çamur sıyırıcıya tak desem onu da beğenmeyeceksin çünkü sıyırıcıda emanet duracak. En iyisi şöyle yap,
    chopper motorların arka teker yanına taktıkları plakalıklar var. onlardan bari tak.
    Gerçi APP plaka olarak takabilirsin çünkü resmi olan plakalar hayvani boyutlarda olduğundan dolayı, o plakalığa sığmaz. Ama yine de hiç takmamaktan ya da çantada taşımaktan iyidir.

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Doğrusu:

Plakayı hiç takmamanın cezası: 1698 TL

Varolan plakayı okunmayacak şekilde takmanın(katlanır plaka- harf grubunun okunmayacak şekilde durması) cezası: 412 tl

Farklı yere takılmasındaki mantık kuyruk altına takmak değil araçlarda tamponun farklı tarafına takmak, orjinal çıkışlı yerine değil.. Kuyruk altına takılması okunmaması anlamına geliyor.

Motosikleti
    Ducati Monster 821
    Daha bugün gördüm. Plakasız r25, motosikletli trafik polisi tarafından sağ şeritte önü kesilmişti. Büyük ihtimalle cezayı yedi... Yer istanbul e5.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)