Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cb 125 f motoru önerirmisiniz ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cb 125 F
    Selamın aleyküm öncelikle haftaya cb 125 f modelin de ki motoru alıyorum bunu hem gündelik hem iş için kullanıcagım bunu önerirmisiniz ? ve bunun yanında su geçirmeyen soğuk geçirmeyen ekonomik olarak da uygun olan eldiven veya diğer ekipman önerilerin de bulunurmsunuz ?
    adm12 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Bütçen ne kadar ve hangi tip motor seviyorsun onları yazarsan daha iyi yardımcı olabiliriz

Motosikleti
    Honda Cb 125 F
    10000 tl civarı ve ben bu motorun ideal olduğunu düşünüyorum acemi değilim tecrübem var lakin hem kurye işi hemde gündelik olarak kullanmayı hedefliyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:52 ----------

Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçen ne kadar ve hangi tip motor seviyorsun onları yazarsan daha iyi yardımcı olabiliriz
    10000 tl civarı ve ben bu motorun ideal olduğunu düşünüyorum acemi değilim tecrübem var lakin hem kurye işi hemde gündelik olarak kullanmayı hedefliyorum...

melez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS WİNNER 200
    hani şu kronik jant kırığı olan motor...

remomax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni dlp-100>>Ybr 125>Kymco 200i>cb12f>Gsx-125
    Alıntı melez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 3 ay önce satın aldım 1750 km yol yaptım jantlarında herhangi bir hasar yok başka bir kullanıcıdan da jant ile ilgili şikayet duymadım
    Bu forumda konu açan biri dışında. Zamanında pulsar 200 içinde aynı konu açıldı ama genelleme yapmak yanlış olur
    Ruhunu değil,lastiğini yak.

Motosikleti
    Honda Cb 125 F
    Honda nın motorları iyidir ^^

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Üzerine 1-2 daha koyup inazuma alın uğraşma 125 lik motorla

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı Fatihbey55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamın aleyküm öncelikle haftaya cb 125 f modelin de ki motoru alıyorum bunu hem gündelik hem iş için kullanıcagım bunu önerirmisiniz ? ve bunun yanında su geçirmeyen soğuk geçirmeyen ekonomik olarak da uygun olan eldiven veya diğer ekipman önerilerin de bulunurmsunuz ?
    Az yakan parça ve işletme maliyeti ucuz olan bir motor tavsiye ederim o zaman size

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Honda'yı sevdiğimi söyleyemem.

Ama senin gibi yalancıları sevmediğimi hemencik söyleyebilirim...

KRONİK öylemi...

Hadi bize 5 tane cant kırığı göster...

Bilgisizlik ve yalanla milletin kafasını bulandırma...

Motosikleti
    Mondial Rx1i Evo
    Benim de ilk düşündüğüm motordu ama yaşadığım yerde Honda bayii-servis olmadığı için emsali olan Mondial Rx1 tercihim oldu. Çin hastalığınız yoksa ona da bir bakmanızı tavsiye ederim...

Alınır, uzun süreli de binilir hatta. 2. Eli de iyidir. Parça, servis ücretleri hakkında bir bilgim yok maalesef.

Boyut olarak biraz küçük sadece. Eğer iri yapılıysanız, üzerinde ayı yogi-bisiklet ilişkisi kurabilirsiniz. Aksesuarlarından takarsanız hoş bir görüntüye sahip olabilir ama aynı zamanda biraz tuzlu da olabilir.

Yakıt tüketimi olarak koklayan cinsten olduğunu zaten biliyorsunuzdur.

Jant kırma kronik midir bilemem ama hani japon diye oraya buraya hiç girmemesi gereken yerlere sokarsanız bu tarz sorunların çıkması normaldir. Sonuçta ne kadar iyi bakarsanız o kadar uzun süreli kullanırsınız.

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Ben hali hazırda Honda cb125f kullanıcısıyım. Motosikletim 2000 km de. 8. motosikletim olur kendisi. 250 cc maxiscooter almayı planlarken malum ekonomik durumlara birde bütçe sorunu yaşayınca harca borcaa girmek istemedim. Bu sebeple en düşük maliyetli olsun diye bu motosikleti aldım. Size şöyle bir kaç bilgi vereyim.
    1-13 Lt yakıt alıyor deposu, Ben 100km de 2,3 yaktım en son yani bir depo benzin 500 km den fazla götürüyor ki bu harika bir şey.
    2-Bir commuter olarak oldukça dengeli ve trafikte rahat bir kullanımı var.
    3-Oturuş pozisyonu oldukça rahat. Süspansiyonlar biraz sert tarafta kalıyor(Ayarlanarak yumuşatılabilir)Bu haliyle virajlarda oldukça kararlı olduğu için arka süspansiyon ayarları ile oynamadım.
    4-10bg gücü olan standart bir commuter ama enjeksiyonlu olması sebebiyle bütün viteslerde var olan gücünü düzgün bir seklide kullanıyor.
    5-Eğimli yolda en fazla 120 km hızı gördüm.(hiç meraklı değilim hız yapmaya sadece bir iki kez denedim)Düz yolda 105 km hıza kadar çıkabiliyor. Genede en rahatı 80-90 km arası hızlarda kullanmak.
    6-Motosiklette kombine fren var. Arka frenini kampana olması bir dezavantaj ama kombine ile birlikte kampananın hissizliği bir miktar azaltılmış.
    7-Fotoğraflardan göründüğünden daha kaslı bir deposu var.
    8-Aydınlatma fena değil, yeterli gönül isterdi ki led olsun.
    9-Lastikler cts marka. Kuru havada yol tutuşu fena değil fakat ıslak zeminde iyi değiller.
    10-Tabi arkasında Honda gibi kurumsal bir firmanın olması sebebiyle servis ve yedek parça konusunda alırken bir miktar güven veriyor.(Tabi servisler konusunda hiç sorun yok demek değil. Kurumsal olduğunu söylesem de Türkiye şartları kurumsal işte)
    11-Motorda vites göstergesi var.
    Keşke şunlarda olsaydı dediklerim:
    1-Keşke arka fren disk olsa idi
    2-Göstergede saat olsaydı iyi olurdu
    3-Standartta Usb şarj söketi olsa idi iyi olurdu.
    4-Keşke Hondanın ürün katalogunda bu motora özgü düzgün bir kaç aksesuar olsa idi(şık koruma demiri,aksesura ön cam,adam akıllı arka çanta demiri gibi)

Motosikleti
    Artık Yok...
    rx1 de cbf bloku var alt blok motorun cbf gayet güzel bir motoru var bilgi olarak yazıyım..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)