Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Sizce Benelli Leoncino 2. elde ne kadar olmalı ??? ( Farklı bir motosiklet satmak )

Motovento
    REKLAM ALANI
    oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    2018 Model Benelli Leoncino 500 ABS

Teknik Özellikler.

Maks. Güç 47,6 HP @ 8500 rpm
    Maks. Tork 45 Nm @ 5000 rpm
    Euro 4 uyumlu // A2 ehliyet ile kullanılabilir.
    120/70- R17 ÖN LASTİK ( Pirelli Angel ST )
    160/60 - R17 ARKA LASTİK ( Pirelli Angel ST )
    Kuru Ağırlık : 186 kg
    Sele Yüksekliği : 87 cm
    Bosch ABS ( Çift kanallı, arkayı kapatıp yan yan gidebilirsiniz )
    Bosch ECU ( Motor Kontrol Ünitesi )

Açıklama ve Bakım Bilgileri

- Motosiklet 2018 Nisan ayında trafiğe tescil edildi. 2021' e kadar muayene problemi yok.
    - Şuan yaklaşık 12700 km de. Aktif olarak kullandığım için km artacaktır.
    - 1000, 5000, 10000 de bakıma girmiştir. Son bakımda yine 3Lt Puutoline Nanotech ( 1 Lt / 110 TL ) kullanılmıştır.
    - Normal bakım aralığı 7500 km' dir.
    - Bütün bakımlar Vale Moto Mehmet Usta tarafından yapılmıştır.
    - Motoru bu 6 ay içinde çok aktif kullandım ve aynı derecede iyi bakım yaptım.
    - Orjinal aynaları ve gidon topuzları bendedir. Satışta sahibine verilecektir.

Ducati Sixty2, Husqvarna Vitpilen 401, Husqvarna Svartpilen 401 gibi aynı tasarımda ve A2 sınıfında ki motosikletler 50000 TL' nin üstündedir. Aralarında en ucuz motosiklet budur.

Gel gelelim şuan ülkede bir tane var. Haftaya fuar da yüksek bir fiyattan satışa çıkacak. İlanı sapık gibi izleyen Favoriye alan ve takip edenler var. Ancak garip takaslar ve saçma fiyat teklifleri dışında dönüş almıyorum.

Sizce fiyatı ne olmalı. Anlamıyorum 19 filan yazmamı bekleyen gerizekalılar filan mı var acaba.

Siz olsanız kaçtan koyardınız ilana ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:37 ----------

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...9691151/detay/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

piyasa çok saçma bir duruma geldi.
    en çok satılan nc'ler bile saçma sapan fiyatlara satıyorlar.
    nc700s bakıyorum ; 19.000tl'ye de var, 25.000 tl'ye de var. diğer modellerde de durum benzer.
    millet kafayı yemiş bir şekilde değer biçiyor motoruna.

sizin durumunuz çok karışık. çünkü türkiye'de tek olması gerçekten çok büyük bir dezavantaj. ülkenin ekonomisi de nereye gittiği belli olmadığından, adam bu motoru alsa bile motoru satacağı zaman alıcı bulamayacağından vazgeçecektir. valla çok boktan bir durum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:47 ----------

en kötü şöyle düşün ;

40k para olsa yamaha mt07 mi alırsın veya nc mi alırsın veya benelli leoncino mu
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    piyasa çok saçma bir duruma geldi.
    en çok satılan nc'ler bile saçma sapan fiyatlara satıyorlar.
    nc700s bakıyorum ; 19.000tl'ye de var, 25.000 tl'ye de var. diğer modellerde de durum benzer.
    millet kafayı yemiş bir şekilde değer biçiyor motoruna.

sizin durumunuz çok karışık. çünkü türkiye'de tek olması gerçekten çok büyük bir dezavantaj. ülkenin ekonomisi de nereye gittiği belli olmadığından, adam bu motoru alsa bile motoru satacağı zaman alıcı bulamayacağından vazgeçecektir. valla çok boktan bir durum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:47 ----------

en kötü şöyle düşün ;

40k para olsa yamaha mt07 mi alırsın veya nc mi alırsın veya benelli leoncino mu
    Geçen ay İtalya.

Kaynak; https://www.moto.it/news/le-moto-piu...te-sono-1.html

Çok ilginç memleketin insanı dünyada 5 tane motosiklet varmış gibi davranıyor.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Leoncino'nun 0 kmsini ne kadar olduğunu bilmiyorum ama o fiyatlara aynı tarz 0 km XSR 700 veya 2-3 yaşında düşük km Ducati Scrambler varken bu motosikleti bu fiyata çok zor satarsın.Ben bu tarz bişi alacak olsam 35 civarına az kmli bir XSR 700 alırım.Bu motosikletin hiç piyasası olmadığından tam fiyat tahmini yapamıyorum.Kasko değer listesinde de bu modeli bulamadım.Tamamen kafadan sallama bir rakam söylemek gerekirse meraklısına belki 30-35 bin arası bir şeye satılabilir.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...89180244/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...73022672/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...18924613/detay
    gerivites, ]-[@LuI{ ve efendy06 bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Onu bırakta trk502 45,6 mı olmuş

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Leoncino'nun 0 kmsini ne kadar olduğunu bilmiyorum ama o fiyatlara aynı tarz 0 km XSR 700 veya 2-3 yaşında düşük km Ducati Scrambler varken bu motosikleti bu fiyata çok zor satarsın.Ben bu tarz bişi alacak olsam 35 civarına az kmli bir XSR 700 alırım.Bu motosikletin hiç piyasası olmadığından tam fiyat tahmini yapamıyorum.Kasko değer listesinde de bu modeli bulamadım.Tamamen kafadan sallama bir rakam söylemek gerekirse meraklısına belki 30-35 bin arası bir şeye satılabilir.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...89180244/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...73022672/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...18924613/detay
    Bunu aldığım dönemde. Sıfır XSR 700 alabiliyordum. Açıkcası çok çirkin bulduğum için almadım. Scrambler da desmo derdi var. Yoksa ona çok yükselmiştim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:59 ----------

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu bırakta trk 54,6 mı olmuş
    O fiyatlara satabileceğini sanmıyorum. Fuarda indirim olacaktır.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Yanlış yazmışım düzeltene kadar allıntılamışsın.
    oialdemir bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Havalar ısınınca belki biraz daha rahat satabilirsiniz.Şu anda malum kar,yağmur ve soğuk yüzünden insanlar alacakları motosikleti almaya gidemiyorlar.Mesela kendimden örnek vereyim İstanbul'da 1-2 tane Tracer 700 buldum çok fazla pazarlık yapmadan almayı düşünüyorum ama bu soğukta ve kaygan yollarda alışık olmadığım motosikleti sürmeye korkuyorum açıkçası.En azından birazcık yağmurların kesilmesini havanın ısınmasını bekliyorum.
    oialdemir ve leon99 bunu beğendiler.

Motosikleti
    XMAX 250
    Yanlış yazmışım düzeltene kadar allıntılamışsın.
    Doğru yazsanda yeni fiyatlar çok

Benim motor CB500 ile aynı olmalı. TRK da NC750X ten ucuz olmalı bana göre böyle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:06 ----------

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Havalar ısınınca belki biraz daha rahat satabilirsiniz.Şu anda malum kar,yağmur ve soğuk yüzünden insanlar alacakları motosikleti almaya gidemiyorlar.Mesela kendimden örnek vereyim İstanbul'da 1-2 tane Tracer 700 buldum çok fazla pazarlık yapmadan almayı düşünüyorum ama bu soğukta ve kaygan yollarda alışık olmadığım motosikleti sürmeye korkuyorum açıkçası.En azından birazcık yağmurların kesilmesini havanın ısınmasını bekliyorum.
    En uygun kışın alırsınız. Yazın hem firmalar hem satıcılar fiyatı arttırır

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    NC750X den ucuz zaten.NC750X 59,4 bin.DTC si 64bin

Motosikleti
    XMAX 250
    NC750X den ucuz zaten.NC750X 59,4 bin.DTC si 64bin
    Pardon Kafa gitmiş Yurt dışındaki CB500X ile aynı olmalı yazacaktım. Saçmalamışım.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    25-30 aralığı.

Güncel 2. el Honda CB500F fiyatı - marka algısı yani. Ki CB500F'in bu fiyatları da, 35'e MT07 alınabilecekken arada bırakıyor.

39 biraz komik olmuş.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    25-30 aralığı.

Güncel 2. el Honda CB500F fiyatı - marka algısı yani. Ki CB500F'in bu fiyatları da, 35'e MT07 alınabilecekken arada bırakıyor.

39 biraz komik olmuş.
    Barış' cım yan yana koyunca senin motosikletinle benim motosikletimin birbirine benzemesi daha komik olurdu Şükür ki benim ki çok çok çok daha güzel görünüyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

2018 model ikince ilanlar 30 üzeri

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...38443707/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...56395993/detay

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Ülkemiz de gönlünde olana değil moda olana sahip olmak ile dürtüsel değil mantıksal kararlar almak üst sıralara yerleşmiş durum da. Ülke şartlarını hatırlatarak bahane aramaya gerek yok, bu düşünceler kemikleşmiş artık.

Videolarınızı izledim, keyifli ve nadir bir motor. 5 liralık stickersi çin'den ücretsiz kargo ile ayağımıza getirdiğimiz bu devir de en nadir motorların dahil parça sorunu kalmamış oluyor. Zaten servisi ucuz diye savunduğumuz japon markalarda artık ucuz değil.

Sizinle aynı düşüncelere sahip olan biri çıkmadıkça bu modeli "fırsat fiyatı" harici satmak zor.
    İmkan var ise pist motorunu bunu satmadan almak en mantıklısı.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı wetehan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülkemiz de gönlünde olana değil moda olana sahip olmak ile dürtüsel değil mantıksal kararlar almak üst sıralara yerleşmiş durum da. Ülke şartlarını hatırlatarak bahane aramaya gerek yok, bu düşünceler kemikleşmiş artık.

Videolarınızı izledim, keyifli ve nadir bir motor. 5 liralık stickersi çin'den ücretsiz kargo ile ayağımıza getirdiğimiz bu devir de en nadir motorların dahil parça sorunu kalmamış oluyor. Zaten servisi ucuz diye savunduğumuz japon markalarda artık ucuz değil.

Sizinle aynı düşüncelere sahip olan biri çıkmadıkça bu modeli "fırsat fiyatı" harici satmak zor.
    İmkan var ise pist motorunu bunu satmadan almak en mantıklısı.
    Yok kendime hakim değilim bu aralar. Biraz yavaşlamam gerek. Aslında bir süredir Cruiser a sardım. O yüzden dün tekrar açtım ilanı. Piste girme işin gereğinden fazla maliyetli. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Memlekette öyle bir algı oluştu ki

NC750X, MT07, R25, CBR250R, R1200GS

Bu 5 tanesinden başka motor yok. Diğerleri boşuna üretilmiş. Diğerlerini alırsanız Allah Taş eder. Sakın almayın haaaaa. Üzülürsünüz.

İnsanlar bunun keyif için yapıldığını unutmuş resmen.

Sattık sattık satamadık. Bir sene kasarız kendimizi seneye alırız Cruiser'i

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    bu selde ortalığın anasını ağlatan motosiklet değil mi ducatinin yine desmosu var. Bu motosikletin servisini kimler yapıyor heryerde kolayca bulunabiliyor mu ? Memleketin algısını servis ve yedek parçaları yönlendiriyor. Bmw yapacak birşey yok 400 lirada deseler alacaklar

Yamaha ve hondanın en büyük avantajı markaların kendisinin türkiyede olmasın öyle ahmet ağaya mehmet ağaya gidip derdini anlatmıyorsun. Baktın işler çığrından çıktı direkt olarak yamaha ve honda amcayla muhattap oluyorsun.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Belki hatırlarsın. Ben sana alacağın yada aldığın zaman pek hatırlamıyorum, alma bunu sıkıntı çekersin, o parayla MT-07 alır ve istediğin zaman satabilirsin demiştim ve sen bana çok şiddetli şekilde karşı çıkmıştın. Benelli, Türkiye'de kendi ayağına sıkarak piyasaya girdi. Dominar'ı domine edecek bir makineyi çok fazla bir fiyatla satışa çıkarmıştı.

Sonuç olarak ölü doğdu bu model. Şimdi ne yaparlarsa yapsınlar, benim görüşüm piyasada bu model ile güzel bir pazar payı elde edemeyecek. Satıp istediğin, zevk alabileceğin bir motora binmeni isterim ama şuanki şartlarda kendinden biraz ödün vermek zorunda kalacaksın gibi hissediyorum.

Cb500f'e gelecek olursak, Honda'da kendi bacağına sıktı. NC'lerden elde ettiği gelir ile birde CBF150 ve cb125f'lerle pazar payını yüksek tutuyor. Bu benim kendi düşüncem.

Bana göre Yamaha'nın MT-07'den düşük olan tüm modelleri de satılmaz kanımca. MT-10'da öyle aman aman bir kitleye sahip değil.

MT-07,09 ile R25 ve Xmax250 ile sayesinde Türkiye pazarında yürüyor.
    leon99 bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu selde ortalığın anasını ağlatan motosiklet değil mi ducatinin yine desmosu var. Bu motosikletin servisini kimler yapıyor heryerde kolayca bulunabiliyor mu ? Memleketin algısını servis ve yedek parçaları yönlendiriyor. Bmw yapacak birşey yok 400 lirada deseler alacaklar

Yamaha ve hondanın en büyük avantajı markaların kendisinin türkiyede olmasın öyle ahmet ağaya mehmet ağaya gidip derdini anlatmıyorsun. Baktın işler çığrından çıktı direkt olarak yamaha ve honda amcayla muhattap oluyorsun.
    Kuba Motor getiriyor Türkiye' şikayet çok onlardan. Ama büyük iller de servisler iyi. İstanbul' da ki servisi tanımasam zaten almazdım. Düşünsenize Bir motor alıyorsunuz seneye gelecek bir sene boyunca sadece sizde var. Sağ olsunlar ne bakımda ne parça konusunda üzdüler.

montanaturne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R
    Benellinin servis soru işareti düzelmedikçe belki 30 deseniz de satamayacaksınız. Misal ben trk502 düşünüyorum ama bir dünya soru işaretine sahip olduğum için güvenemiyorum. İnsanlar o yüzden bilindik en azından Tr pazarında yer etmiş markaları tercih ediyor.

Misal 500kmlik tura çıkacaksın. 500km çevresinde kaç tane bahsedilen motordan anlayacak yetkili servis ya da tecrübeli usta mevcut gibi kriterler belirleyici.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kardeşim ben seni forumdan da, Youtube.den de takip ediyorum. Severek kullanıyorsun motorunu. Farklı imkanlar yaratmaya bak bence ve motoru üç otuz paraya satma, kenarda dursun ama yine de satma.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)